29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2013-07-25 09:30:44 Listy do redakcji

- Wygląda na to, że budowa zbiornika jeszcze się nie zaczęła, a już zrobiono pierwszy przekręt!!! - pisze Czytelnik o wycince drzew pod budowę zbiornika Racibórz Dolny. Sprawdziliśmy, jak sprawa ma się w rzeczywistości.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (15): List do redakcji: Pierwszy przekręt przy budowie zbiornika? Strony: 1Dodaj komentarz
~smutno mi (2013-08-31 07:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

wam śląskie kluchy nic nie pasuje, gośc zrobił robotę za 150 zyla a wam żle ,ale jakby ludek z ślunska zrobił to za 2,5 miliona i jeszcze pociągnął drugie tyle ze sprzedarzy to byłby git ? jest kasa to trzeba ją roztrwonic byle jak oby szybko

~szpic (2013-08-19 09:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Już ktoś pytał, w związku z tą nieszczęsną zaporą? kto jest dyrektorem tej budowy z ramienia władz miejscowych - Raciborza czy powiatu? Nie wierzę, by takie nr-y (wycinka drzew) pochodziły z Gliwic??? Może ktoś z Radnych wie, kto jest tym dyrektorem???

~hajnel (2013-08-17 11:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ty to zwiesz Komabinowanie po polsku. Czy ty wiesz ile kosztuje mieszkanca ścięcie własnego drzewa/ Czyli po polsku hadziajsku trzeba założyć firmę, wygrać przetarg a to nie jest trudne, najniższą cenę jak sie da. i zysk gwarantowany każdy taratk weżmie! Ecce Polonia!

~jejku (2013-07-31 07:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ludzie, sami do roboty nie idziecie, ale jak ktoś grosz zarobi, a drugie tyle sobie nakombinuje, to wam zal tyłki sciska. Jak was zazdrosc zzera, to ruszcie sie do roboty.

~hajnel (2013-07-31 07:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Za 150 zł to nawet gałązek, nie wyniesiecie z lasu. Dziwi mnie, dlaczego oferty nie skierowano do Lasów Państwowych. Lasy sporo wycięło dębów w Lasach Rudzkich. Taka wycinka (podjerzewam, że chodziło o dziesiątki drzew) a ze sprzedaży takich okazów jak choćby tutaj to można wyciągnąć dziesiątki tysięcy o ile nie więcej. Po drugie, ja nawet nie wiem gdzie ten gość się wziął na Górnym Śląsku bo bynajmniej jego firma nie mieści się na Śląsku. Brawo!! Piękny kraj. Jak to słusznie, w Polsce zawsze tematami dyżurnymi będą rozboje, kradzieże, szwindle plus głupota polityków. Aż się chce żyć!

~malina (2013-07-26 08:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dla mnie to jest czyste oszczerstwo. Oskarżać kogos o przekręt. Może Czytelnik powinien teraz wysłać przeprosiny, co?

~:) (2013-07-26 05:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dziwnie to by wyglądało, gdyby ten od wycinki zabierał drewno i jeszcze dostawał za to kasę, np. 2 mln zł. Miał być przekręt, ale nie wyszło, co chyba bardzo mile wszystkich zaskoczyło:)

~rac (2013-07-25 19:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jednak dziwnie to wszystko wygląda........wycinający zabiero ścięte drzewa i jeszcze dostaje zapłatę !?  Wcale nie dziwi więc określenie "PRZEKRĘT " .

~ale ja.. (2013-07-25 16:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie wiem po co te kwasy,tam ma być zlewisko wody a nie autostrada , to  komu pnie przeszkadzają .Korniki się cieszą:))

~nacjonalista.pl (2013-07-25 15:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

edek1, gdyby wszyscy mieli wlasnie takie podejscie, to mysle ze przekretow byloby o polowe mniej, ale nie - lepiej zyc w szklanej kuli szczescia i radosci i patrzec na swiat przez rozowe okulary marii janion

~lolo (2013-07-25 15:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dziwne to wszystko i cuchnie na kilometr, mysle ze media beda mialy o czym pisac przez najblizsze 5-10 lat, bedzie sie dzialo i to wiele wiele wiele :D

~MaRuda (2013-07-25 11:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do edek1: oczywiście specyfikacje trzeba czytać, ale czy nie jest absurdem dopłacanie komuś za zabranie przezeń drewna z ponad 2600 ha (czyli z 26 km kwadratowych). Ale to nie dziwi bo jest tak wiele przetargów, szczególnie związanych ze sprzedażą obszarów i obiektów rolnych, ogłaszanych w dziwnych miejscach, nie ogłaszanych w internecie. Coś takiego jak BiP dla wielu intytucji nie istnieje.

~MaRuda (2013-07-25 11:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czyli powinien być przetarg na drewno z samodzielnie wyciętych przez zwycięzcę drzew. I byłoby kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy złotych zapłaconych przez nabywcę. Bardzo to cuchnie.

~edek1 (2013-07-25 11:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

to takie nasze typowe podejście do wszystkiego. Nic nie wiem, ale już wietrze przekręt. Co więcej podejrzewam  PIERWSZY przekręt, a więc będzie drugi, trzeci i kolejny? Wystarczyło poczytać specyfikację przetargową a nie domniemywać i sugerować  jakieś bzdury. brzydzi mnie taka postawa

~coż (2013-07-25 10:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Przy takiej inwestycji, za tak duże pieniądze, nie uniknie się w naszym kraju kombinatorów przekrętów. Poza tym, co Czytelnikowi po tym, że komus chce koło nosa narobić? Powinno mu być wszytsko jedno. On sam na tym nie traci.

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog