29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2013-05-27 17:04:51 Powiat Racibórz

Wprowadzenie nowych przepisów o pieczy zastępczej będzie kosztować powiat raciborski rocznie 2,5 mln zł więcej niż dotychczas. - To wszystko bez żadnych subwencji i dotacji płacimy z własnego budżetu - zauważył A. Hajduk.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (5): Powiat raciborski: 2,5 mln zł więcej dla rodzin zastępczych Strony: 1Dodaj komentarz
~@pff (2013-05-29 11:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nowe auto albo lodwoka to rzeczy, z ktorych te dzieci rowniez beda korzystac,, patologie sa ale nie mozna generalizowac.......

~do ja myślę (2013-05-29 07:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jakbyś spędził choć tydzień w domu dziecka, to przestałbyś wypisywać takie bzdury. Nie masz pojęcia, jak to jest mieszkać tam.

~ja myślę (2013-05-28 10:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ja nie dość, że widzę, to jeszcze myslę. Uważam, ze nie powinno byc czegos takiego, jak rodziny zastepcze. Juz lepiej wyposazyc i lepiej zorganizowac mniejsze domy dziecka, gdzie dziecko ma odpowiednio wykwalifikowanych pedgogow, przebywa z innymi dziecmi, integruje sie  znimi. w takich rodzinach zastepczych dzieci tylko przyzwyczajają się do rodziców, a potem znów muszą zmieniać swój dom. Przeciez to dla takich małych ludzi ogromne przezycie.

~Widzę (2013-05-27 21:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Mimo,iż rodzinom zastępczym się poprawiło znacznie pod względem finansowym,nie widzę aby to miało przełożenie na efekty wychowawcze i
prawdziwą atmosferę rodzinną. Widzę to w sąsiedztwie na mojej wiosce.
Oczywiście jestem przekonana ,że jest na pewno wiele rodzin które spełniają jeszcze wymagania, także moralne i odpowiednie kryteria.
NO CÓŻ , NIEUSTANNY I KONSEKWENTNY DOZÓR PCPR. TO JEST DUŻA KWOTA Z I TAK JUŻ MAŁEGO BUDŻETU POWIATU.CIEKAWA JESTEM JAKI PROCENT DZIECI WYCHODZI Z RODZIN ZASTĘPCZYCH I PLACÓWEK NA LUDZI PORZĄDNYCH I PRAWYCH, PRACUJĄCYCH OBYWATELI.Jaki ma Państwo potem z nich pożytek wkładając
w ich proces wychowawczy tyle pieniędzy pochodzących także z naszych podatków.

~pff (2013-05-27 19:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Te pieniądze idą na ogół na zachcianki rdziców zastepczych, a dzieci nie
widzą z nich ani grosza. Uważam, że powinny być one przelewane na konta
dzieci, albo ktoś zupełnie z zewnątrz powinien nimi zarządzać. A nie
rodzinka, która kupuje za nie nowe auto, albo lodówke.

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog