29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2006-03-16 00:00:00 Pozostałe placówki

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zaprasza uczniów klas IV-VI szkół podstawowych do turnieju międzyszkolnego pn. "Szatan, awantura i mokra głowa - świat Kornela Makuszyńskiego"

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (15): Szatan, awantura i mokra głowa - świat Kornela Makuszyńskiego Strony: 1Dodaj komentarz
~Syk (2006-04-05 12:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Podziwiam ludzi, którzy z potrzeby ducha przygarniają do siebie nie swoje dzieci ale traktują jak swoje. Pani z artykułu pieknie o tym mówi. Nie mówi ideałowo ale bardzo realistycznie. Myślę, że osoby decydujące sie na wzięcie do siebie dziecka wystawia siebie na duże ryzyko. Co jesli nie pokocham tego dziecka? Co jesli nie będe w stanie w pełni go zaakpcetowac? To bardzo trudne.

~Mak do HH (2006-04-05 12:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zainteresowałem się sprawą blizej i wiem ,iż pracownicy PCPR wywiązują się z zadań które mają wykonywać ustawowo. Pracą z rodziną patologiczną lub zagrożoną społecznie zajmują się przedewszystkim pracownicy socjalni Ośrodka Pomocy Społecznej.Często w trudne sytuacje wkracza psycholog. Ale efekty w tak trudnych przypadkach są marne. Patologia rodzi patologię.Najczęstszymi przyczynami w kryzysu w rodzinie jest bezrobocie, brak środków do życia.Wszelkie pouczenia i rozmowy specjalistów nie pomogą

~HH (2006-04-03 20:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

MUSZĘ STANĄC W OBRONIE NN TRZEBA ZACZĄĆ COS ROBIĆ MYŚĘ ŻE WSZYSTKICH NIE ZMIENIMY ALE NAWET JEDNA RODZINA TO TEZ SUKCES

~Mak (2006-04-03 11:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jeżeli ktoś potrafi skutecznie naprawić i zmienić rodzinę patologiczną lub niewydolną społecznie to niech zatrudni się w PCPR . Ale przedtem proponuję zapoznać się z obowiązkami i możliwościami PCPR w Polsce na bazie ustaw i przepisów prawnych.

~NN (2006-03-28 07:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ŻYCZĘ WAM SIŁ W TEJ CIĘZKIEJ PRACY DOBREJ ATMOSFERY WŚRÓD PRACOWNIKÓW,DOBREJ WSPÓŁPRACY Z INNYMI INSTYTUCJAMI IDZIE WIOSNA MYŚLĘ,ŻE BĘDĄ TEŻ NOWE ROZWIĄZANIA -WSZYSTKIEGO DOBREGO

~nn (2006-03-28 07:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jedno ustalmy nie wszyscy rodzice, którym zabrano dzieci sa nałogowymi alkoholikami i narkomanami. To, że im sie niechce zgoda ale to powinna być wasza praca aby im sie zachciało. dENERWUJE MNIE TAKA ARGUMENTACJA, JAK PODEJMOWALIŚCIE PRACE TO CHYBA ZDAWALIŚCIE SOBIE SPRAWĘ, ZE NIE JEST TO ŁATWY KAWAŁEK CHLEBA. JAK MACIE DOSYC TO USTĄPIĆ MIEJSCA TYM, KTÓRYM SIE CHCE PRACOWAĆ I COŚ ZROBIĆ!!!!!!!!!!!

~nn (2006-03-28 07:42)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak naprawić? Jeśli będziecie siedzieć tylko za biurkiem i zrobicie wywiad to nic nie naprawicie. To pewne. Jestem osobą, która pracuje już 25 lat w służbach społecznych, niejedno wiem. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest powołanie zespołu, który będzie pracować z rodziną: nauczy matkę prania, sprzątania, ugotowania taniego obiadu, itp. Stwórzcie program opracujcie plan działania, pozyskujcie dodatkowe fundusze proszę was nie zatrzymujcie się na tym co tylko musicie zrobić. powodzenia..............

~Mak (2006-03-27 10:31)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Myślę, że Ci wszyscy krytykanci PCPR w sprawie rodzin zastępczych powinni najpierw zapoznać się z obowiązującymi prawnie procedurami w Polsce a potem zabierać głos na tak ważny temat.

~Mak (2006-03-27 10:31)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Myślę, że Ci wszyscy krytykanci PCPR w sprawie rodzin zastępczych powinni najpierw zapoznać się z obowiązującymi prawnie procedurami w Polsce a potem zabierać głos na tak ważny temat.

~pcpr (2006-03-23 10:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

nn - zapraszamy do współpracy, pokażesz nam jak "naprawić" rodziców, którzy nałogowo piją, biorą narkotyki, mają mieszkania zadłużone na wiele tysięcy złotych i nie mają żadnej ochoty wziąć się do roboty.

~nn (2006-03-21 22:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dzieci powinne wracać do swoich rodzin jak najszybciej bierzcie się do roboty stwórzcie program "naprawczy " rodziny, nie marnujcie pieniędzy ani dzieci ani niewydolnych rodziców oni mogą się czegoś nauczyć więc ruszcie się za tych pięknych biurków i róbcie coś konkretnego panie dyrektorku.

~nn (2006-03-21 21:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Rodziny zastępcze są potrzebne wiele dzieci nie powinno przebywać w swoim naturalnym środowisku. Jednak  panie dyrektorze czas dziecka  w rodzinie zastępczej powinien być maksymalnie ograniczony dziecko powinno jak najszybciej wrócić do swoich naturalnych rodziców. Co robicie z rodzicami, którym zabieracie dzieciaki ? Jak ich pedagogizujecie, bo to chyba wasza rola ? Krew mnie zalewa zabrano matce dzieci z mojej klatki i od tej pory żaden pracownik PCPR się nie pojawił.

~ja (2006-03-20 13:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To jakaś bzdura, jestem ciekawa skąd mowa że matkę zastępczą stać na nie pracowanie! A czas i praca włożone w wychowanie dzieci!

~HH (2006-03-20 10:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Drogi GULU - świadczenie dla rodziny zastępczej uzależnione jest m.in. od stanu zdrowia i wieku dziecka. Może wynosić np. 60 % kwoty bazowej (od tej sumy nie potrąca się żadnych składek ani podatku).

~gulu (2006-03-16 16:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

trele morele jak jest taka kasa za rodzinę to dlaczego PCPR nie ma rodzin zastępczych ? Wiem, że sędziowie rodzinni muszą się prosić czasem o rok czasu by dzieci umieścić. Panie Hildebrand oszczędź Pan wstydu

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog