29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2009-02-11 11:19:45 Sylwetki raciborzan

90. rocznicę urodzin obchodziła Pani Maria Sikorska-Brodzińska, jedna z pierwszych nauczycielek powojennych w Raciborzu.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (10): Maria Sikorska-Brodzińska nauczycielką z powołania Strony: 1Dodaj komentarz
~uczeń Henryk (2013-02-16 15:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Serdeczne podziękowania za trud wychowania i naukę wraz z życzeniami zdrowia i pogody ducha przesyła były uczeń     " złoty Heniuś"

~Były uczeń (2010-10-14 09:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dzisiaj składama podziękowania I najlep[sze życzenia mojej drogiej wychowawczyni Pani Sikorskiej. Ma już
co prawda ponad 90 lat życia ale dzięki Bogu żyje i sobie radzi. Powinniśmt wszyscy w tym dniu pamiętać o swoich daw3nych nauczycielach. Jesteśmy winni im wdzięczność do końca życia

~:)? (2009-02-15 11:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Gdzie komentarz "raciborka.pl" ? Teraz powinien być pod tym nickem, komentarz moderatora, dlaczego treść została  potraktowana jako naruszenie regulaminu?  Nieładnie to wygląda?

~Syn (2009-02-14 21:11)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Może by ten "ra ... nieborak" wyjaśnil o co mu chodzi?, w obecności  jubilatki, odczuwam zażenowanie? Może mu o to chodzi? Jeśli tak, współczuję szczerze.  Ggdyby częściej rozmawiał ze swoją Matką, rozumiałby o czym tu jest mowa?

~ania (2009-02-14 18:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

chciałabym żeby ta pani zagościła kiedyś w mojej szkole i opowiedziała o swoim życiu. Myślę, że to dałoby młodzieży więcej niż spotkanie z posłem który opowiada jak ciężka jest jego praca.
Szczęścia dla Pani Marii :)

~Chwała (2009-02-14 11:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak się "depcze" po mieście  od 1945 roku, spotykanych ludzi traktuje się jako swoich znajomych, nic w tym szczególnego, ale dopiero w takich jubileuszowych sytuacjach, dzięki portalowi,  poznajemy ich bliżej. Sam zostałem nauczycielem w Raciborzu  w 1964, długo w gronie nauczycielskim panowała ostrożość w opowiadaniu swoich życiorysów,  po latach, zawsze fascynowały mnie opowiadania starszych  kol.kol. którzy przybyli na Śląsk jako przesiedleńcy z terenów wschodnich,  szczególnie  ujmowały serce rozmowy które były przesycone osobistym tragizmem przeżytego kawałk historii Polski. Byli też koledzy, którzy nie kryli swojej wrogości do wszystkiego co było w przeszłości w Raciborzu, najczęście nie byli to przesiedleńcy a przybytni z innych rejonów. Takich, uczniowie też pamiętają? Pani Maria, jak i inni jej podobni, na pewno w swoich kontaktach z dziećmi, swoje życiowe przeżycia przemycali w różnych lekcyjnych treściach. Racibórz obecnie jest Polski, ale często mamy dowody, iż niektórzy koledzy czynią coś wręcz odwrotnego, powodując u młodych frustracje i różnego rodzaju buntownicze reakcje.
Pozdrowienia od młodszej  p. Marysi, też już emerytki, z lat wspólnej pracy w szkołach 3 i 8.
Życzę długich lat życia, pogody ducha i wiele dowodów wdzięczności za trud wychowania od wychowanków.
Z szacunkiem,
Nauczyciel.

~RS (2009-02-13 14:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

O ile ma komputer i zaglada tu! Mnie też uczyła - dziekuję.

~O.H. (2009-02-13 14:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Na spotkaniach absolwentów 3 i 8 - ki było wielu absolwentów również z zagranicy. Powinni tu się wpisać z komentarzem. Pani Sikorska na pewno się ucieszy.

~LP (2009-02-12 14:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pani Sikorska była także moją nauczycielką i wychowawczynią w SP 8, lepszej już nigdy nie miałam i uważam, że to, czego mnie nauczyła pamiętam do dziś. I dziękuję Jej za to.
                                                                                                                             LP

~G.L. (2009-02-12 09:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To była wspaniała nauczycielka i wychowawczyni. Dziękuję jej za to jako była uczennica.

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog