29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2012-12-10 15:47:41 Wiadomości

900% w Wodzisławiu oraz 1014% w Rybniku - o tyle zostały przekroczone dopuszczalne normy pyłu zawieszonego w powietrzu na stacjach najbliżej Raciborza. Służby ostrzegają: bez potrzeby lepiej nie wychodzić z domu.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (8): Stężenie pyłu wielokrotnie przekroczyło stan alarmowy Strony: 1Dodaj komentarz
~zapas (2012-12-29 13:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

zakumałem , że w związku z sutuacją meteorologiczną itd bedziemy  truci !    zakumałem też ,  że truci bedziemy nie w związku z tym ,  ze ludziska palą  w  piecach    "szajsem"    itd

Redakcja (2012-12-12 13:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Śląski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska informuje, że w związku z sytuacją meterologiczną warunki aerosanitarne nadal będą niekorzystne. Dotyczyć będzie to przede wszystkim utrzymywania się bardzo wysokiego stężenia pyłu zawieszonego przekraczającego poziom 50 µg/m3.

~zapaso (2012-12-11 21:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

w raciborzu    w trojkącie  ul.ocicka , katowicka , opawska    pewnie norma przekroczona 500 %  a służby spią !

Redakcja (2012-12-11 15:11)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Komunikat Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach - choć na stacjach pomiarowych w Rybniku i Wodzisławiu stężenia nie są już tak wysokie, cały czas będzie widać czym oddychamy i sytuacja aerosanitarna w dalszym ciągu będzie niekorzystna (prognoza na środę 12 grudnia):
"W związku z sytuacją meteorologiczną, warunki aerosanitarne w naszym regionie będą nadal niekorzystne. Na terenie aglomeracji rybnicko-jastrzębskiej, w aglomeracji górnośląskiej, a także w kotlinie żywieckiej, mogą przez dłuższe okresy występować bardzo wysokie stężenia pyłu zawieszonego PM10, wielokrotnie przekraczające progowy poziom 50 µg/m3. Poziomy dopuszczalnych stężeń innych mierzonych zanieczyszczeń powinny być na ogół zbliżone do występujących w poprzedniej dobie".

~Francik (2012-12-11 14:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

wystarczy przejechać się zimowym wieczorem mariańską i starowiejską... komunikaty są w tym wypadku zbędne:D

~mieszkaniec (2012-12-10 23:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dlaczego regularnie nie informujecie o stanie zanieczyszczen? To bardzo ważne dla zdrowia.

~Dr. Alban (2012-12-10 19:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Kobieto! Ty się dziwisz, że kaszlałaś? Kto normalny lata pół dnia po dworze przy 10-ciostopniowym mrozie? To nie żaden stężony pył, Ciebie po prostu przepiździło.

~Wdzięczna (2012-12-10 18:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Bardzo dziękuję za zamieszczenie tego artykułu. Mam skłonności astmatyczne, wczoraj pół dnia spacerowałam z psem, w nocy i dzisiaj dopadł mnie niezwykle duszący kaszel. Nie miałam pojęcia dlaczego? Teraz już wiem, a to dla mnie ważne. W miarę możliwości pozostanę w pomieszczeniach. DZIĘKUJĘ JESZCZE RAZ.

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog