29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2012-09-30 18:45:02 Sylwetki raciborzan

Tadeusz Szczygielski, Brygida Tomala oraz Aleksandra i Stanisław Gamrotowie - to laureaci Medalu im. ks. Stefana Pieczki "Unitas in Veritate", które wręczone zostały 30 września (zdjęcia) w Raciborskim Centrum Kultury. 

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (14): Medale im. księdza Pieczki wręczone po raz dziesiąty Strony: 1Dodaj komentarz
~Popieram celnika (2012-10-04 10:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Spopglądając na nazwiska wyróżnionych w poprzednich latach można zauważyć wiele ludzi przypadkowych jak np. rektor Joachim Raczek czy były dyrektor Jerzy Tham .to ludzie którzy za swoją pracę brali bardzo wysokie wynagrodzenia a jeżeli sponsorowali to z pieniędzy firmy a nie z własnej kieszeni. Co oni robili dobrego społecznie ?
Zadajcie sobie pytanie - co powiedział by na taki wybór śp.ks, Pieczka?
Proponuję by zaniechać tę formę, bo wywołuje w ramach Kościoła wiele kontrowersji. A tego Bóg nie chce.

~celnik (2012-10-04 06:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Całkowicie popieram przedmówcę. Osobiście nawet znam osoby, które posiadają  zasługi większe od wszystkich nagrodzonych w tym roku kandydatów, ale ich się nie dostrzega. Panie Ryśku- czas przyjrzeć się np. osobom wymienionym przez mojego przedmówcę "vox populi, vox Dei". Tam znajdziesz Pan ludzi o wielkim sercu.

~Vox populi, vox Dei. (2012-10-04 04:11)
Ocena: 0 + | - Cytuj

@Polok

1- ZENON STUBE – kierownik Domu dla Bezdomnych „ARKA N”, kurator społeczny, współautor Programu Wychodzenia z Bezdomności, członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Raciborzu. Pełnomocnik Zarządu Stowarzyszenia Menedżerów Na Rzecz Zdrowego Miejsca Pracy „ARMADA”; dwukrotny laureat konkursów Ministra Pracy i Polityki Społecznej.
2 - STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU DZIECI, MŁODZIEŻY I RODZINY "POMOCNA DŁOŃ" – której misją są działania profilaktyczne i terapeutyczne wobec dzieci, młodzieży i rodzin zagrożonych lub dotkniętych patologią społeczną.
3 – ZAKONNICE Z KUCHNI KLASZTORU ANUNTIATA – które od lat przygotowują wartościowe posiłki dla bezdomnych i osób ubogich.

Podtrzymuję swoje propozycje

~Antyfrączek (2012-10-03 11:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

O ile pamiętam to ideą śp. Ks. Pieczki było pozyskiwanie świeckich do pracy i działalności dla Kościoła. Jego "uczniów" pozostało jeszcze wielu w Raciborzu i nadal działają bezinteresownie.

~To dziwne do Polok (2012-10-03 10:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A kto wobec tego przedstawia propozycje kandydatów które Wy przegłosowujecie?

~Polok (2012-10-03 09:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jestem laureatką tego medalu i członkiem Kapituły. Szczerze mówię, że członkowie Kapituły, a nie Pan Frączek decydują w tajnym głosowaniu po zapoznaniu sie z propozycjami kandydatów komu zotaną przynane te medale!

Nie oczerniajcie bliźniego! Pan Frączek wraz z Pan. Prof. Szecówką są prowadzącymi i odpowiedzialnymi za całokształt tego przedsięwzięcia. Wiąze się to z wieloma niełatwymi zadaniami... Należą im się słowa uznania a nie słowa przykre...

Podawajcie kandydatów na przyszłość! Będziemy za to wdzięczni!

~Dawk (2012-10-02 19:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Śp. Alfred Malcharczyk otrzymał medal ks. Prałata Pieczki. Był jednym z pierwszych laureatów tego Medalu

~Vox populi, vox Dei. (2012-10-02 05:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

O, tak! Zgadzam się z poprzednikiem. Gdyby pan Alfred żył, znalazłby się na mojej liście.

~zdziw :o (2012-10-01 20:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Hmmmm....przeczytałem i ...zastanawiam się ,dlaczego akurat te osoby wyróżniono?....czy działają społecznie na rzecz potzrebujących ubogich,chorych,głodnych?....czy trzeba być uzdolnionym artystycznie,muzykalnym itp, by aż tak się wyrożnić? Dla mnie  śp.+Alfred Malcharczyk - był prawdziwym zaslużonym na takie wyróżnienie. - naprawdę nakarmił niejednego głodnego.
...jakimi naprawdę kryteriami kieruje się  kapituła przyznająca medal ?

~Krówczyk (2012-10-01 13:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Rzeczywiście to Frączek głównie decyduje o przyznaniu wymyślonych przez
siebie medali. To wszystko jest na pokaz dla reklamy własnej osoby.

~medal (2012-10-01 08:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Medale przyznaje Frączek, który kryje się pod szumnym określeniem kapituła. I to wszystko wyjaśnia dlaczego takie, a nie inne osoby czy instytucje dostają medale.

~Vox populi, vox Dei. (2012-10-01 07:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Gdy czytam listy laureatów wszystkich edycji Medalu im. ks. Stefana Pieczki "Unitas in Veritate",  odnoszę nieodparte wrażenie, że mamy tutaj do czynienia z środowiskiem wzajemnej adoracji. W mojej pamięci ks. prałat pozostał jako osoba nieobojętna na biedę i niesprawiedliwość społeczną. Jestem niemal pewien, że ks. Pieczka byłby bardziej usatysfakcjonowany faktem przyznania nagrody swojego imienia prawdziwym społecznikom, niż np. osobie zasłużonej przy prowadzeniu chóru parafialnego. Mam nadzieję, że mój post rozpocznie konstruktywną dyskusję w tym temacie.
Moi kandydaci do to:
1- ZENON STUBE – kierownik Domu dla Bezdomnych „ARKA N”, kurator społeczny, współautor Programu Wychodzenia z Bezdomności, członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Raciborzu. Pełnomocnik Zarządu Stowarzyszenia Menedżerów Na Rzecz Zdrowego Miejsca Pracy „ARMADA”; dwukrotny laureat konkursów Ministra Pracy i Polityki Społecznej.
2 - STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU DZIECI, MŁODZIEŻY I RODZINY "POMOCNA DŁOŃ" – której misją są działania profilaktyczne i terapeutyczne wobec dzieci, młodzieży i rodzin zagrożonych lub dotkniętych patologią społeczną.
3 – ZAKONNICE Z KUCHNI KLASZTORU ANUNTIATA – które od lat przygotowują wartościowe posiłki dla bezdomnych i osób ubogich.

~agnieszka (2012-09-30 19:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Gratulacje dla wszystkich, którzy nie tracą wytrwałości w pomaganiu innym

~b02003 (2012-09-30 18:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

serdecznie gratuluje zasługujecie Państwo na te zaszczyty, piekne jest to ,ze robicie cos dla innych

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog