29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2009-08-24 11:48 Felietony  Autor: paragraf

Artykuł  ten jest echem niezwykle burzliwej dyskusji  forumowiczów, jaka rozgorzała wokół zdjęcia motocyklisty w kasku, który przeciętnemu zjadaczowi chleba kojarzy się z hełmem nazistowskiego żołnierza.Pomijając osobiste i polityczne przekonania,w obliczu zbliżającej się rocznicy wybuchu II wojny światowej, pora ustalić co jest przestępstwem propagowania totalitaryzmu, a co bywa ignorancją lub kontrowersyjną modą.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (117): Hełm M-35 nowym gadżetem popkultury? Strony: 1 2 3 … 5Dodaj komentarz
~Erich (2010-02-02 21:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do...z boku...jeszcze ci moge zaproponowac jeden ciekawy temat pt.  Jaka przyszlosc oddzialöw dwujezycznych ?

~Hanys z krwi i kosci (2010-02-02 21:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Judaszku... prosza cie, denkt an deine Pumpe. Czyzby  Ziemia Raciborska ma wjecej takich ...bez przeznaczenia...?
Ta walka potrwa jeszcze.

~Judasz (2010-02-02 19:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

<div id="pm75369" class="rm_lead_comment_text" style="clear: both;">
                            cenzor  co Cie tak bulwersuje ? Ze kanalia o nicku bez przebaczenia moze
rzucac kalumniami na  nas Slazaków na naród nieniecki na mnie jak mu
sie podoba i to jet  ok . Ale jak ja mu odpowiem w sposób plugawy na
jaki on zasluguje to jest  beee.  Moralnosc Kalego ???

                                                                                </div>

~cenzor (2010-02-02 18:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Moderatorze portalu! Gdzie jesteś? Osobnik o nicku ,,Judasz,, przekracza wszelkie granice ,w rzucaniu obelg na forumowiczów! Zgodnie z regulaminem, jego posty, gdzie stosuje najcieższe polskie wyzwiska, powinny być usuniete! Skoro brakuje mu parlamentarnego słownictwa!

~Judasz (2010-02-02 12:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

te z boku jakiego boku jestes ?  Ordnung muß sein tak porzadek musi byc i to w  calej EU .Dlatego jestesmy tu i walczymy o nasze prawa . A Erike Steinbach to ty zostaw w spokoju . Kobieta wie co robi . Jest to odpór na wasze falszowanie historii . I to was gryzie . Bo ona kobitka ma glowe na karku i nie da sie takim pajacom jak ten pedzio Westerwelle  zahukac . Nieodwracalne jest jedno ze kazdy z nas umrze  nic wiecej . Jak sie ktos urodzil w Ratibor  to nie w Raciborzu a  jak w  Breslau , Oppeln albo Kattowitz  to   nie we Wroclawiu , Opolu albo Katowicach Nie pisz tu o przyczynach , bo przed wojna w Ratibor mieszkali i Niemcy i Polacy i Zydzi i  Morawianie i jakos nikogo to nie bolalo . Teraz uwazacie ze jak jest Polska to naród musi byc jednorodny . Czyli  polski . Nic bledniejszego . My tu som dalej . My Slonzoki wielu nacji .

~z boku (2010-02-02 09:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do ,,Erich,, to co wymieniłeś to nie portale, a artykuły na portalu! Wszystkie wypowiedzi, doprowadzajace Was do białej goraczki, ,,bez przebaczenia,, przypominają Wam szkaradną historię narodu niemieckiego, z która się utożsamiacie niechcacy albo chcący, demonstrując chociażby swoje  ,,uwielbienie,, do znienawidzonego przez każdego ,,normalnego,, Polaka  wehrmachtowskiego ,niemieckiego stahlhełmu ! Radio  aus Ratibor ze swoim programem  -heimatem, jest niczym innym jak wzbudzaniem ,,nostalgii,, w Was za tym co jest już nieodwracalne ,a co Wam wydaje się  powrotem do korzeni / jakich?/ W tym przypadku przejawiacie mantalność Eriki Steinbach, którą bolą nastepstwa,a nie bierze pod uwagę przyczyn, które je wywołały! Podobnie jest z polskimi obozami pracy! ,,Dawny Jugend haus uratowany,,, to nawiazywanie do przedwojennej historii tego obiektu nie tylko parafialnej, ,,szkolono,, tam też młodzież hitlerjugend ! Akcja dwujezyczne tablice, to też ,,nostalgia ,,za namiastką tego, że nadal jestesmy na terytorium Wielkich Niemiec i żaden Polak nie będzie wyrażał aprobaty, na takie chciejstwa ziomkostw czy innych! Narody ,które tracą pamięć historyczna, traca swoją tożsamość! A to, że obecnie jestesmy w UE, nikogo nie upoważnia do nazywania Łubowic  - Lubowitz, a Wrocławia  - Breslau! Czas przyjać do wiadomości zmiany jakie zaszły i się im podporządkować, /ornung mus sein/  nie afiszując się,,historia,, dziadka z AK /Africa Korps/ bo to chwały nie przysparza!

~Judasz (2010-02-02 08:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do chadziaja . Jak Ci  Erich juz napisal  ten popapraniec  " bez przebaczenia " byl aktywny na nizej przez Ericha napisanych  dyskusjach . Prosze przesledz sobie co ta chora kanalia pisze  a potem  osadz sam.  Jako Slazacy "pracujacy " na terenie  BRD  wiemy jedno jestesmy Slazakami i nimi pozostaniemy do naszej smierci . Jestesmy dumni z tego ze nimi jestesmy . Wiekszosc z nas ulozyla sobie zycie w nowej ojczyznie i co najlepsze przewyzszyla w wielu przypadkach standard zycia tutejszych . Jestemy dumni z tego ze jestesmy  podziwiani  przez ludzi  z naszego otoczenia za nasza kuture . . Kazdy kto mówi o nas zle  po prostu nam zazdrosci . A  my odzegnujemy sie od´tego ze jestesmy Polakami bo nimi nigdy nie jestesmy i nigdy nie bylismy . W Niemczech  sterotyp Polaka to albo cwaniak albo oszust albo zlodziej . A dla nas  Ratibor -Racibórz , Schlesien-, Slask  zostanie na zawsze " Unsere kleine  Heimat " tego w polskim jezyku nie znajdziesz . Nie mamy nic przeciwko Polakom  ani ludziom mieszkajacym na  naszych terenach . Ale niech w koncu ci co tu przyjechali i przyjezdzaja  zrozumieja " Tu jest nasza ojczyzna i tu nia pozostanie  obojetnie  kta nia bedzie rzadzil  i my chcemy wreszcie mówic sami za siebie ."  Chcemy tez by w koncu takie kanalie  jak ten bez przebaczenia przestaly nas  Slazaków  , Niemców  slaskich  uznawac za odpowiedzialnych za to co jeden idiota zrobil z calymi  Niemcami  77 lat temu . My nie musimy sie w koncu czuc odpowiedzialni za to co zrobili nsi przodkowie . I dlatego powtarzam jendno  Tu jest nasza ojczyzna i tu nia bedzie na zawsze . I niech komukolwiek na mysl nie przyjdzie by nas Slazaków wynarodowic albo pozbawiac naszych korzeni . Tego sie nikomu do tej pory nie udalo i nie uda . Bo tam " kaj je dwóch Slonzoków je juz Slonsk "

~Erich (2010-02-02 05:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do..chadziaja...otrzymasz odpowiedz na twoje pytania czytajac nastepujace portale :
1) Raciborska inklinacja
2) Die Deutsche Stimme aus Ratibor
3) Polskie obozy pracy w Raciborzu
4) Walka ze Slaskiem jest walka antypolska
5) Dawny Dom Parafialny..Jugendhaus..uratowany
6) Slaskie czy opolskie ? - oto jest pytanie
7) Dwujezyczne tablice miejscowosci w gminie Krzanowice.......Rudnik.....itd.

~chadziaj? C.D. (2010-02-01 21:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ja sam mieszkam tutaj od roku 79, ojciec po AGH dostał robotę na
kopalni w Pszowie (rodzina pochodzi z Tomaszowa na lubelszczyźnie, skąd
niedaleko do Bełżca nawiasem mówiąc. Ruskich wspominają tam lepiej niż
Niemców, ot, taki lokalny folklor), czy to już wystarczy na nazwanie
mnie chadziajem czy jeszcze nie? Czy zabierając głos w tej wymianie
uprzejmości naraziłem się towarzystwu wzajemnej adoracji i już jestem
"ruskim pobratymcą wylazującym z nory", jak to ex cathedra obwieszcza
składający teile do opla? I wreszcie, czy wy mieszkając i pracując na
Bawarii czy innej Badenii - Wirtembergii, czyli jako ślązacy w tej
sytuacji de facto będący "elementem napływowym", sami sobie
przyklejacie łatkę "polaczków" i "tamtejszych chadziajów" (sic!)? To
nie stereotypy, analogie aż nadto widoczne, nieprawdaż?

P.S.
Gdyby dyskusja toczyła się na płaszczyźnie personalnej i polegała tylko
na obrzucaniu się wzajemnie przez was wyzwiskami, nie zabrałbym głosu.
Anonimowe pyskówki w internecie to dla mnie strata czasu. Ale
dezynwoltura, jaka przebija z każdej wypowiedzi odnośnie mojego kraju
(jaki by nie był, to mój kraj), nie pozwala mi zostać obojętnym.
Przestańcie już, co was obchodzi jakaś Polska, w której bieda aż
piszczy i która ani kilometra autostrady zbudować nie potrafi. Warto
się tak przejmować? Cieszcie się dobrobytem, składajcie dalej taile,
jeźdźcie na czarnych motorach, wszystkiego najlepszego w tej enklawie
szczęśliwości...

~chadziaj? (2010-02-01 21:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Judasz, Hanys i inni... dobra, pozdrowiliście się, posłodziliscie sobie, polizaliście się po fiutach, super. Wytłumaczcie mi jednak proszę pewne nieścisłości - mianowicie wśród inwektyw którymi obrzucacie waszego adwersarza (użytkownik "bez przebaczenia) nader często przewijają się epitety "ty rusku", "stalinowski sługusie" - skąd taka supozycja?! Zadałem sobie trud prześledzenia całej dyskusji i nie doszukałem się nic na jej potwierdzenie. (przemilczę już groźby odstrzelenia i nadzieje na jego rychłą śmierć równie często zapowiadane, ich autor nie mógł w lepszy sposób pokazać swojego poziomu intelektualnego). Czy jego wypowiedzi automatycznie kwalifikują go jako ruska, komunistę, enkawudzistę i czekistę? Dalej, zakładając, że rzeczywiście jest on tzw. elementem napływowym, czy odmawiacie mu prawa przebywania tutaj? Ponadto nader interesujące jest, już w oderwaniu od w/w usera ale nagminnie przez was stosowane, skrajnie negatywne akcentowanie tzw. "chadziajstwa", sugerujące gorszą kategorię człowieka, wyszydzające nie-śląskie pochodzenie, i odmawiające mu prawa identyfikacji z regionem tylko dlatego, że nie posługuje się gwarą a jego korzenie nie sięgają kilku pokoleń wstecz.

~Judasz (2010-02-01 18:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Hanys takie fyrtnyte gupole nie kapizujom nigdy . Czakej  jutro jak siednie do sluzbowego komputera zas cos gupiego napisze . Jo sie z takim gupolem nie byda nerwów szarpol bo to je tak jakbys wrzeszczol do lasu . Yno echo przidzie nazod i to takie parszywe . Jo jak widza co te mazoki za 65 lot w naszym Ratibor zrobili to se mysla  ze one nic nie umiom . Obejrz se ani ronda te palonie nie umoim zrobic . Co ruskie wypolily do dzisiok nie odbudowane . Ponastawiali jakies galeryje i myslom ze to ameryka . Most remontujom  1,5 roku  a dziur tela na ulicach ze se idzie szlapy polomac . Obejrz se te  trotuary . Jena plata wysowo drugo zapadnyto . Nic nie umoim te pierony zrobic bez EU . Yno kas chcom bo sie nalezy . A jak my robimy uczciwie na nasze zycie , placymy ciezko forsa do kasy EU zeby oni zebroki pieronskie nareszcie konsek autobany wybudowali . Ani tego nie umiom . Jak by nie tyn pieronski Adolf to pod Breslau jechali by na furmankach . 20 lot jak komuny ni ma a do dzisiok durch tam flikujom ta autobana . Smioc mi sie chce . Jo cienzko robia na to by i tym szlo lepszy a jak mom pieknego Fat Boya i piekno helmowka to tyn szmacoirz mi tu pokazuje fotki z Auschwitz . Jo mu tyz moga pokozac z Lambsdorf co te bandyty z naszymi Slonzokami robili . Jo tyz mu moga pokozac jak jego ruskie Polków w Katyniu rozstrzylali . A ta wesz tego i tak nie raffnie bo to ruski gupol . Pozdrowiom Cie Hanys . A teroz chytom sie za Kleine Blodne . No to pyrsk

~Hanys z krwi i kosci (2010-02-01 17:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Judaszku...czizby tyn zasr..ny gorol skapitulowol? On chyba nie umjy strowic ze jego Polska przed 65- latami wojna wygrala , a te przegrane faszysty som 200 lot gospodarczo do przodu.
A do ciebie ty ruski podciepie;...jo zaczynom robota o 7:00 i robia teile do opla zeby twoi rodacy mieli w Gliwicach co sklodac. Jak zech dobrze zrozumiol, nie chcesz z nami wjyncyj konwersowac, ale mom tako cicho nadzieja ze twoje  inne ruskie pobratynce tez kiedys z noröw powylazujom i bydom nas chciec przekonywac;...podwiela Judasz, Erich, Andi i jo zyjymy;..niy mocie szansy; do nas  Raciborz bleibt RATIBOR, Slonsk bleibt SCHLESIEN a ty ruski RATIBORER bydziesz i zostaniesz parszywym chadziajem, z krwi i kosci.

~Judasz (2010-02-01 08:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Na szmaciorzu a kaj ty robisz ?  Na jakies marnej panstwowej posadzce ? Na bialych jezdza w  USA policjanci . Na pewnie ale na maszynach maja  NYPD  a na czarnych  jezdza tacy jak  ja  . A ty szmaciorzu jezdzisz na Wuefmece  w topku i myslisz zes gieroj . Zreszta taki szmaciorz jak ty  podejrzewam nie ma nic . M3 z 40 m i slepa kuchnia . Ty sieroto pomazana ja zyje na swój koszt i zarabiam swoje pieniadze i stac mnie na to na co ciebie dy duraku nigdy nie bedzie stac .  Tacy jak ty nie wiedza nic o nas Slazakach . Plawisz sie  w matryrologii jak jakich chory . My nasza generacja  nie mamy nic wspólnego z jednym mylkiem który rzadzil raptem 12 lat  Niemcami . To ty srales za stodola a wode to miales w studni  na placu w walacej sie chlupie sloma kryta . Tkich jak ty nazywaja tutaj chadziaje . I ty jestes takim pieronskim glupim chadziajem . G... za soba ale wielki pysk . Przyjechales tutaj z drewniana walizka powiazana sznurkiem i i próbujesz cywilizowac nas Slazaków  . Nie rób sie smiesznym ty zebroku . Jak czytam te twoje bezsilne wypociny to wiem jedno jak nie ma sie argumentów to szafujesz takimi obelgami . Jestes kanalia z najgorszego gatunku taki durnowatym chadziajem . Durny , nienawistny i nieuleczalny .
Hanys mosz recht jak w tyj piosynce .  Jo teraz  mom piekny dzien przed soba  i Ciebie tyz taki winszuja . A tym glupolem nie byda se nerwy szarpol to je  bylo i bydzie glupie jak funt syra . No to mijejcie sie chopy .

~Andi (2010-02-01 07:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do ...bez przebaczeni; widzac godzine o ktörej ty piszesz ( 08 :07 ) to albo jestes urzednikiem w PUP. albo jestes na utrzymaniu PUP. Rozwazam jeszcze jedna mozliwosc; dopiero przyszles do domu z BANDEROZY.

~bez przebaczenia (2010-02-01 07:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Cześć ,,dupki żołędne,, ! Jak wszyscy widzą ,to miałem rację, żeście  ,,szczury okrętowe,, które na przełomie lat 80 -90 dały nogę z kraju ze wzgledów ekonomicznych      ,,Wjysz Judaszku...niz jo spierdolyl z tej ...ich Polski...to zech grol po weselach ,,
Mając na uwadze godzinę pisania 05:25 i stwierdzenia, że śpieszy sie do roboty, to zapewne wykonuje zaszczytne obowiazki miejskiego śmieciarza, lub mleczarza! No, ale tacy są również potrzebni i są we właściwy sposób wykorzystani w ich nowej ojczyżnie!  /nie czytaty nie pisaty/
Dupek ,,judasz,, uważa, że jedyny słuszny kolor to czarny dla Niego, tak oto  potwierdził swoje rodzinne odchyleniach. Nie Wie,. dupek, że na białych jeżdzą w Stanach policjanci, na zielonych wojsko, a na innych kolorach, zwłaszcza czarnych ,takie gnojki podobne do tego ,,odchyleńca,, i popapranca - ni to Ślazaka, nito Polaka, ni to Ńiemca! Takiemu do życia wystarcza pełne koryto, jak zresztą ,każdej świni i pod bokiem wychodek, bo w rodzinnej miejscowości musiał gnać na podwórze lub za stodołę, a jak nie zdążył to narobił w gacie! Teraz żyje w ,,luksusie,,na koszt niemieckiego podatnika! A i widzę, że Cię jednak ciagnie do.......czerwonego jak wilka do lasu! Czyli najgorsza z możliwych ,,spółek,, - czarne z czerwonym ! I tym akcentem kończę konwersację ni to ze Ślązakiem, ni to z Polakiem,ni to z Niemcem! Szkoda  ,,rzucać perły między wieprze,,Adieu ,,turki polskie,,

~Erich (2010-02-01 06:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Hanys...a w keres kapeli tys pinkol?, bo jo zodnej muzyki nie opusciyl

~Hanys z krwi i kosci (2010-02-01 04:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Judaszku... nie aufryjguj se, denkt an deine Pumpe. Tyn bioly moplik to jakos podröba od chinczyka. Tyn pieronski pajac mo trudnosci zeby nas odczytac, dlatego na jego Antwort trzeba coroz dluzej czekac, ta rusko wsza zza buga njy umjy spokopic ze my godomy naszom godkom;  trocha po slonsku, trocha po nimiecku i ganz troszka po czesku, ale ta rusko kanalia w kufajce i guminiokach chcialaby zeby my rosprawiali czysto po polsku, bo przeciyrz... SLONSK TO POLSKA...
Wjysz Judaszku...niz jo spierdolyl z tej ...ich Polski...to zech grol po weselach w takej jednej Kapeli na orglach, to zgodni jako piosynka se nasze ludzie zyczyli na dedykacjo?;...richtig.. ZASRALI GOROLE CALY SLONSK, CALY SLONSK ( na melodia : Zasiali görale owies, owies.  Jo ci godom; calo wioska se bawjyla, a jak za trzi dni otrzezwieli to sie okazalo ze to rzeczywistosc. No a teraz trocha poszturchom moja staro, bo zachwila musza do roboty wstowac, na tych pieronskich LEBRÖW troch porobic.   Zycza ci pjyknego dnia.

~Judasz (2010-01-31 15:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ej szmaciorz nie masz jakichs   martyrologicznie zabarwionych fotek . Co temat ci sie skonczyl albo  czas na internecie sie wyczerpal ? Mialo byc o helmie a ty pokazujesz tu jakies badziewie typu bila Fat  Boy . Widzisz szmaciarzu na takich  motorach ( ale nie bilych ) sie jezdzi . Ty na pewno zauwasz  takim jakims punto albo cienkim po autostradach swiata . Ech ty bidoku az mi cie zal ty swiatku z lipy strugany . Naprawde zal jestes taki zalosny ze psy zza Uralem za toba wyja .  Tschüsikowski popaprancu

~Judasz (2010-01-31 15:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Szmaciorzu albo bez przebaczenia du bist eine blöde Sau , eine richtig blöde Sau,  so ein dämliche Polacke " <span style="color: #000000;">to ci to przetlumacze na polski . jestes glupia  swinia  taka prawdziwie glupia swinia  ty durnowaty polaczku . Tiepier ponial  ??  Cos ty za fat Boya wytrzasnal .Na takim to jezdza takie niedzielne bolki jak ty . Bialy ? To moped dla homo  jak i ty . Kto jezdzi na bialym Harleyu ? Ty cioto !  Harley musi bych czarny ,Black, schwarz !!!!  A o moje finanse sie nie martw sa super ok . Ja kupuje swoje pojazdy   za moje  ty zafajdany zebraku </span><span style="color: #000000;"> . To tyle na ten temat sieroto pomazana . Ponial  !  wot ty gieroj sowietskiego s</span><span style="color: #000000;">ojuza ?  hehehehheheheh
</span>

~bez przebaczenia (2010-01-31 13:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

upload/small_0ScreenShot032.jpg

~bez przebaczenia (2010-01-31 12:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Widać ,że nie jesteś na bieżąco ,tego ,[img]upload/small_0Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2010-01-31 132200.jpg[/img]jak jest teraz w kraju! Takiego Fat Boya kupuję legalnie za gotówkę lub na.....dogodne raty!

~bez przebaczenia (2010-01-31 12:16)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Te! Judasz ! Nie umiesz d o k ł a d n i e przetłumaczyć tego co napisałeś po niemiecku ? Nie skończyłeś widocznie przyśpieszonego kursu jak siedziałeś w ,,lagrze,, A na Fat Boya Ciebie stać, bo .....kupujesz od złodzieja! Umiejętności ,jak określiłeś wielojęzyczne, są takie jak wszyscy widzą - nie umiesz ani perfekt po polsku, ani po niemiecku, ani po śląsku. Jesteś ,,cienki bolek ,,znaczy się,, dętka,,!

~Judasz (2010-01-31 10:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Hanys jo tego pierona som bych odstrzelyl i wjym ze nie poszelbych do haresztu za  mord yno za klusownictwo . Tyn pieron  mysli ze jak my son´m Slonzoki to nie umjymy po polsku ani po nimiecku . Bez przebaczenia " du bist eine blöde Sau  eine richtig blöde Sau  so ein dämliche Polacke "  To bylo po niemiecku apo polsku  ty jestes taka glupia swinia judzaca na kazdym kroku . Na obczyznie ?  My jako wielojezyczni jestesmy wszedzie u siebie w twoim przypadku  jestes tylko takim malym glupim " Polaczkiem " sorry za wyrazenie ale takich jak ty nie mozna inaczej nazwac . A na  Fat Boya i tak cie patalachu nie bedzie stac . NIGDY  !

~bez przebaczenia (2010-01-31 08:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Napiszcie coś w swoim ojczystym języku i nie kaleczcie pięknego polskiego ,regionalnego,śląskiego jezyka! Problem w tym, że sami nie wiecie kim jesteście, tak jak nie umiecie, ani po polsku, ani po niemiecku, ani regionalnie  po śląsku !Biedne niedouki na obczyżnie, która nie traktuje Was jak swoich, a co najwyżej jak...,,turków,, z Polski, skąd uciekliście ,jak szczury z tonącego statku, do Pana, który rzuci Wam coś z pańskiego stołu ,bo miał jeden z drugim dziadka w wehrmachcie!

~Hanys z krwi i kosci (2010-01-31 06:16)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Judaszku...jo tyz ni mom przeciw Polokom, yno take sciyrwa jak ..bez przeboczynio... powinni internowac i miech wyrznyc zeby nie plodziyl wjyncyj takich pajacow. On nie umi rafnyc ze tym swojym bazgranjym po roztomantych forach szkodzi wjyncyj polsce i polokom niz se wyobrazo ,  i jak czytosz te jego dupsy to idzie wymjarkowac ze juz nimo zodnych argumyntöw, yno jak ta zepsuto lajerkastla...jedno i to samo...Na take bakcyle powinno polska kopfgeld wyznaczyc , a wszystke ferschtry dostac... feuer frei...a teroz judaszku zycza ci pjyknego sonntagu. Chyba pöjda dzisiej porzykac do koscieliczka w intyncji wszystkich ferschtrow, zeby ich oko nie zawjydlo

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3 … 5
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog