29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2009-08-14 19:21:40 Wiadomości

Ksiądz Andrzej Czaja, dekretem Ojca Świętego Benedykta, został powołany do posługi biskupiej w naszej diecezji.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (170): Kapelan Wspólnoty Modlitewnej przy parafii NSPJ - biskupem.. Strony: 1 … 5 6 7Dodaj komentarz
~dt (2009-08-18 20:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Heretyk wino mszalne na miesiąc mniej kosztuje niż Twoje wydatki na piwo lub inne używki. A zobaczymy kiedyś, wtedy jak już za przeproszeniem będziesz wąchał kwiatki od dołu!

~A-F (2009-08-18 20:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Widzę, że na to co Tobie dolega, to nie pomoże lekarstwo Pani Goździkowej

~heretyk (2009-08-18 19:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Trzeżwy umysł!    W odróżnieniu od Twojego, pojonego kilka razy dziennie, winem mszalnym! Za pieniadze wiernych!

~A-F (2009-08-18 18:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Heretyku a jak lekarze nazywają Twoją niemoc?

~heretyk (2009-08-18 16:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ludu mój ludu, czym się cieszysz? Musisz rzucić więcej na tacę, aby prezentacja była na wyższym poziomie! To t y l k o facet, który nie chciał , nie mógł, niezdolny do założenia własnej rodziny! Oni nazywają to powołaniem!

~dt (2009-08-17 11:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie wypowiadajcie przyszłości, bo i tak nie wiecie jak będzie. Tylko Pan wie i zrobi to co zechce!!

~H.K. (2009-08-16 22:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Mamy już ks. bp.Kopca - naukowca a teraz po naukowcu ks. ABP. Nossolu znowu naukowiec. Ludzie kto zajmie3 się parafiami ? Kto wprowadzi zdecydowanie postanowienia Synodu Diecezji Opolskiej ?
W tych sprawach w wielu parafiach jest samowola. Ludzie często listy piszą i skargi na proboszczów.
Oczekują zainteresowania i sprawdzenia przez ks. bp .ordynariusza. na takie sprawy trzeba poświęcić wiele czasu a nie jeździć z wykładami. Czyim protegowanym jest biskup nominat? Łatwo się domyśleć.
W ostatnich miesiącach obsadzano wolne stanowiska ordynariuszy w trzech diecezjach , przenosząc tam biskupów z innych d.... A tu błyskawicznie mianuje się ks. naukowca biskupem i od razu powierza mu się tak wielkie obowiązki bp. ordynariusza .

~Ergo (2009-08-16 20:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie wierzę w poprawe, w nominacji bpa Czaji, to teoretyk,. ktoś juz w tych komentarzach ostrzegal przed takim biskupem? On przecież nie wie jak wygląda parafia?

~dt (2009-08-16 10:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To był Arcybiskup Nossol, nie wiadomo jak będzie z ks. Czaja [ jestem w 100% wierna temu ze będzie inaczaj tzn. lepiej]. Tak wiem, że  arcybiskup Nossol odwoływał swoje przybycie np. na Bierzmowanie. Zgadzam się że Arcybiskup Nossol jednak zaniedbywał swoich Diecezjan, ale tak już było. Miejmy nadzieję i wiarę do tego że ks. Andrzej Czaja będzie lepszym Ordynariuszem D. Opolskiej i módlmy się za Niego!
A nie mówy że będzie taki jak arcybiskup Nossol.

~M.M. (2009-08-15 21:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Starsi ludzie opowiadali mi jak często bywał w parafiach raciborskich poprzednik ks.bp. Franciszek Jop.
Chociaż niek,tórych Raciborzan obnecn ość ks. abp Nossola denerwowała By ich z powodu Jego ogromnej symp;atii do Niemców.

~A-F (2009-08-15 21:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tutaj niestety należy przytaknąć. Arcybiskup Nossol mimo swej zasłużonej działalności, trochę zaniedbywał diecezjan. Jego oczkiem w głowie było i jest Opole, na drugim miejscu Kamień Śląski i Góra Św. Anny, a na trzecim można mówić o Nysie. Reszta była daleko marginalizowana. Wystarczy przypomnieć, że "z ważnych powodów" arcybiskup nie przyjechał poświęcić i odsłonić pomnik JPII a w zastępstwie musiał tego dokonać proboszcz Żagan z Markowic. Kolejny raz zabrakło go podczas kulminacji obchodów 900 lecia Raciborza - mimo, że został patronem obchodów a także był zaproszony na uroczystą sesję.

~Do dt (2009-08-15 21:11)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Niestety , ks. abp Nossol bardzo często wyjeżdżał z kraju lub na WYKŁADY DO KUL.. ZAPYTAJ SWEGO P;ROBOSZCZA IILE RAZY ZAPROSZONY DO WASZEJ PARAFII NA BIERZMOWANIE CZY JAKĄŚ WIĘKSZĄ UROCZYSTOŚĆ W OSTATNIEJ CHWILI  ODWOŁYWAŁ Z POWODU WAŻNEGO WYJAZDU ZA GRANICĘ. TO SIĘ NOTORYCZNIE POWTARZAŁO..uWAŻAM, ŻE ORDYNARIUSZ DIECEZJI POWINIEN N AJWIĘCEJ CZAsu poświęcać na sprawy problemów zgłaszane przez parafie i często rtam bywać a nie raz na 5 lat lub rzadziej.

~Ergo (2009-08-15 20:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Przeczytajcie Jego obszary zainteresowań, czy to nie  współczesny Luter? Zapoznajcie się z Jego dorobkiem literackim, bardzo dużo tam kwestii Ducha Świetego. Takie błyskawiczne awanse były by zrozumiałe w odniesieniu do diecezji niemieckich, ale w polskiej diecezji? O co chodzi?

~dt (2009-08-15 20:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A skąs wiesz że tak będzie, że dużo czasu będzie spędzał na uczeli itp. ?? Może właśnie ks. Czaja zajmie się D.Opolską i będzie miał mniej godizn na uczelniach! A nowego biskupa znam nie tylko z Rekolekcji w NSPJ jak i z Seminarium!!!

~Do dt (2009-08-15 20:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To że biskup nominat wygłosił rekolekcje na poziomie w par. NSPJ wcale nie znaczy, iż będzie czy też musi być dobrym pasterzem i gospodarzem całej diecezji. Jeżeli ciągle będzie wyjeżdżał z Opola na wykłady do KUL lub na inne uczelnie oraz zastąpi ks. abp. Nossola równioeż w komisji ekumenicznej  tylko uczupli mu czas na spotkania w parasfiach. A to będzie przede wszysrtkim Jego owczarnia, nie uczelnie..BĘDZIE MUSIAŁ ZNALEŹĆ WIĘCEJ CZASU NA SPRAWY DIECEZJALNE NIŻ JEGO POPRZEDNIK.

~Do dt (2009-08-15 20:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To że biskup nominat wygłosił rekolekcje na poziomie w par. NSPJ wcale nie znaczy, iż będzie czy też musi być dobrym pasterzem i gospodarzem całej diecezji. Jeżeli ciągle będzie wyjeżdżał z Opola na wykłady do KUL lub na inne uczelnie oraz zastąpi ks. abp. Nossola równioeż w komisji ekumenicznej  tylko uczupli mu czas na spotkania w parasfiach. A to będzie przede wszysrtkim Jego owczarnia, nie uczelnie..BĘDZIE MUSIAŁ ZNALEŹĆ WIĘCEJ CZASU NA SPRAWY DIECEZJALNE NIŻ JEGO POPRZEDNIK.

~dt (2009-08-15 19:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Biskup Czaja prowadził rekolekcje w NSPJ w Raciborzu. Nie był związany z Odnową w Duchu Św. która kiedyś tam była nie taka jak trzeba. Ks Czaja jest bardzo inteligentym i lubianym człowiekiem. Lepszego Biskupa nie mógł wybrać Papież dla Nas ;) Bardzo się z tego cieszę że ks. Andzrej Czaja zostanie ordynariuszem D. Opolskiej :)

~M.M. (2009-08-15 17:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Z przedstawionego życiorysu przyszłego biskupa wynika,  że tylko rok po święceniach kapłańskich pracował międezy wiernymi na parafii. A potem całe lata studiów i pracy na uczelniach.
Nagle  jednocześnie wynosi się Go do gopdności biskupiej i od razu mianuje ordynariuszem tak trudnej diecerzji, gdzie ciągle jeszcze ścierają się cztery nurty etnologiczne. Ślązacy,Polacy tzw. Mniejszość Niemiecka i kresowiacy przesiedleni tu po wojnie. Często zdarza się to w jednej parafii. Trudne problemy integracyjne. Wtedy musi być właściwa obsada proboszczowska. Biskup ordynariusz bez doświadczenia pracy ze zwykłymi ludźmi oraz bez doświadczenia działalności pasterskiej od razu rzucony na szerokie wody?
Kto o to zabiegał. Współczuję przyszłemu biskupowi diecezji opolskiej i życzę Bożej pomocy ale teżą ludzkiej żyhczliwości i umiejętności godzenia tylu obowiązków jednocześnie.

~S.J.- PSYCHOLOG (2009-08-15 12:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

I znowu naukowiec. Tak jak poprzednik zapewne będzie wyjeżdżał z wykładami na KUL czy też za granicę. A kto ma zająć się tak naprawdę diecezją, Odwiedzać regularnie parafie, interesować SIĘ PRACĄ PROBOSZCZÓW, REAGOWAĆ NIEZWŁOCZNIE NA SKARGI I ŻALE PARAFIAN. TU W DIECEZJI OPOLSKIEJ TRZEBA NAPRAWDĘ DOBREGO GOSPODARZA KTÓRY ZROBIŁBY PORZĄDEK Z NIEKTÓRYMI, NIESUBORDYNOWANYMI PROBOSZCZAMI. jEST POTRZEBNA STAŁA KONTROLA I STAWIANIE WYMAGAŃ CHOĆBY W ZAKRESIE PRZESTRZEGANIA NIEDAWNO PODJĘTYCH WNIOSKÓW I POSTANOWIEŃ SYNODU DIECEZJI OPOLSKIEJ. KAŻDA SAMOWOLA PROPBOSZCZA 
I NIEWŁAŚCIWE TRAKTOWANIE PRZEZ NIEGO WIERNYCH,LUB ICH LEKCEWAŻENIE POWODUJE ODCHODZENIE LUDZI OD KOŚCIOŁA I ANTYKLERYKALIZM. TO SĄ WSPÓŁCZESNE PROBLEMY WIELU PARAFII. RÓWNIEŻ W DIECEZJI OPOLSKIEJ. DZIĘKUJĘ TYM WSPANIAŁYM PROBOSZCZOM KTÓRZY CZYNIĄ WIELE DLA WIERNYCH I PARAFII.NIE LEKCEDWAŻĄ LUDZI. SĄ DO NICH PRZYJAŹNIE USTOSUNKOWANI I GŁOSZĄ KAZANIA KTÓRYCH TREŚCI WYPŁYWAJĄ WPROST Z NASZYCH CODZIENNYCH PROBLEMÓW A NIE POPISUJĄ SIĘ CZYTANIEM GŁĘBOKIEJ MĄDROŚCI TEOLOGICZNEJ NA POZIOMIE AKADEMICKIM. TRZEBA WIEDZIEĆ DO KOGO SIĘ MÓWI. TO  ZNANA I SPRAWDZONA ZASADA Z PSYCHOLOGII.

~kamil (2009-08-15 09:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

" od 2005 kapelan Wspólnoty Modlitewnej przy parafii NSPJ w Raciborzu"? Proszę mi wyjaśnic czy to duchowny, który opiekował się naszymi odnowionymi Odnowy w Duchu Świetym. Nie zwrociłem nigdy uwagi na to nazwisko - moze ktos nam wyjasni jaka więź nowego biskupa z Raciborzem?

Dodaj komentarz
Strony: 1 … 5 6 7
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog