29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2009-08-14 19:21:40 Wiadomości

Ksiądz Andrzej Czaja, dekretem Ojca Świętego Benedykta, został powołany do posługi biskupiej w naszej diecezji.

zobacz artykuł

reklama
Dyskusja (170): Kapelan Wspólnoty Modlitewnej przy parafii NSPJ - biskupem.. Strony: 1 2 3 4 5 6 7Dodaj komentarz
~advocatus diab.li (2009-09-06 19:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

forum ... ? nie przesadzaj, zostaw to ogrodnikom. Oni się na przesadzaniu lepiej znają ...

~ende (2009-09-06 15:00)

I niech tak zostanie - adwersaże zakopują topory, a ja ogłaszam zamknięcie tego forum !

~dt (2009-09-06 14:19)

Akurat tu Cię zaskoczę, bo mam Brata w Seminarium i wiem jak tam sprawy się mają! Jestem kobietą i nigdy nie należałam do wspólnoty itp. i nigdy mnie tam nie było. Nie dlatego że nie chcę, tylko dlatego że pracuję i nie mam jak tam pójść!
Ale mam tam znajomych i wiem co tak aktualnie się dzieje!

I też myślę że pora to zakończyć, bo rozmowy odeszły już dawno od sedna sprawy.

~vertigo (2009-09-06 07:40)

do ~p:
Ja Ci wierzę. A to o animatorce to była tylko figura retoryczna. Animator to ktoś kto manipuluje lalką aby sprawić wrażenie, że lalka ożyła. Po prostu, wydało mi się, że przekręcasz sens moich wypowiedzi.
Moi drodzy. Pisząc do ~p: "Jesteś doskonałą animatorką. Nieźle wywróciłaś moją wypowiedź. gratuluję sztuki manipulacji", nie miałem na myśli osoby, która w Maranatha pełni rolę doradcy i przewodnika duchowego lecz była to tylko figura retoryczna.
Mam nadzieję, że się na mnie już nie gniewasz. :-)

~p. (2009-09-05 23:04)

Wiedziałam, że tak będzie... Widać, że na tym forum nie można mieć innego zdania niż wszyscy, bo od razu ludzie robią jakąś nagonkę na tych pozytywnie nastawionych do nowego biskupa i wspólnoty. Już mi się śmiać chciało jak vertigo wziął mnie za animatorkę, a to tylko dlatego, że przedstawiłam swoje poglądy... Normalnie paranoja...
Ja powiem tylko tyle: nigdy nie byłam w Odnowie 'Maranatha', na ingresie byłam, ale nie w delegacji, a mydlić oczu nikomu nie zamierzam. A czy mi uwierzycie czy nie to już Wasza sprawa...

~vertigo (2009-09-05 23:04)

Moi drodzy. Miałem już nie zabierać głosu. Proszę Was jednak abyście wychamowali. Popatrzcie. Odeszliście bardzo daleko od sedna sprawy a zajęliście się sprawami najmniej istotnymi. Wzajemne oskarżenia niczego nie wnoszą.
Moje wypowiedzi dotyczą jedynie zagadnienia nieprawości i szczerości. O tym warto rozmawiać. Na ile takie działania o jakich pisałem są szczere, skoro posługuje się nieprawością przy realizacji bliżej nieznanych nam celów?
I to tyle.

~Bogdan (2009-09-05 22:48)

Słuchaj no ~p.
Czytam to forum dosyć uważnie i zgadzam się z oceną sytuacji przez ~lolka.
Ty też mi podpadasz na członkinię Maranathy. Niby rzeczowo prowadziłaś polemikę z ~vertigo zadając niby naiwne pytania, ąle i tak wywracałaś Jego wypowiedzi. Poza tym, też pewnie byłaś  w delegacji na ingres. Wasza firma to zaiste prawdziwa mydlarnia. Mydlicie oczy hierarchom i nam czytelnikom. Tylko, że Ci tylko udają, że niczego nie dostrzegają, a my udawać nie musimy.

~p. (2009-09-05 22:09)

haha! teraz to mnie rozśmieszyłeś 'lolek' ... czyli uważasz, że do Seminarium kobieta nie ma wstępu? Żyjemy w jakimś średniowieczu czy jak? xD

~lolek (2009-09-05 20:19)

No i jeszcze jedno droga ~dt.
Jawisz nam się kobietą, a ja myślę, że po prostu jesteś transseksualistką. To nie epitet, już tłumaczę.
W drugim poście napisałaś: "A nowego biskupa znam nie tylko z Rekolekcji w NSPJ jak i z Seminarium!!!" - ja nie znam seminariów duchownych dla kobiet, przynajmniej nie w Kościele rzymsko-katolickim.
Potem piszesz o sobie w rodzaju żeńskim. Brak konsekwencji albo jesteś kobietą, która przeszła zmianę płci, a to nazywa się transseksualizmem. Więc nie ma się o co obrażać.

~lolek (2009-09-05 20:03)

Zacytuję ci ~dt twój pierwszy post:
"Biskup Czaja prowadził rekolekcje w NSPJ w Raciborzu. Nie był związany z Odnową w Duchu Św. która kiedyś tam była nie taka jak trzeba. Ks Czaja jest bardzo inteligentym i lubianym człowiekiem. Lepszego Biskupa nie mógł wybrać Papież dla Nas ;) Bardzo się z tego cieszę że ks. Andzrej Czaja zostanie ordynariuszem D. Opolskiej :)".
On tylko potwierdza moją tezę.
Twoje zadanie to zapewne odwracanie uwagi od tematu firmy doktorka. Zakładam nawet, że osoba, która Cię w swoim mniemaniu rozpoznała, pomyliła się . Wg mnie możesz być facetem i nie ma to znaczenia. Zastanawiam się tylko kto i po co był od Was na ingresie? A może prowda jest bardzo prozaiczna? Chodzi o dalsze mydlenie oczu biskupowi?
Co?

~lolek (2009-09-05 19:50)

I tutaj chyba leży pies pogrzebany. Nasza Niedorotka to stricte apologetka firmy doktora-dyrektora-przewodniczącego, w skórze baraniej, tj. piewcy biskupa opolskiego.
Kobieta napisała przecież, że imienia nie pamięta (byś może rzeczywiście w błąd wprowadziły ją inicjały) - ale twoja reakcja ~dt świadczy tylko, że rzeczywiście zostałaś zdekonspirowana. ;-)
Ale numer! To jakaś nowa zagrywka doktorka.

~dt (2009-09-05 19:22)

Nie jestem żadną Dorotką!
I nie rób sobie nadzieji, że podpis to moje inicjały...
Ja nikogo do niczego nie zmuszam i Ciebie nie znam!

~do dt (2009-09-05 19:10)

chyba masz na imię Dorotka (nie pamiętam) poznałyśmy się kiedyś w salce
twój facet ma chyba jakąś firmę z ... nie pamiętm
potem po samorozwiązaniu już cię nie widziałam, a potem przestałam tam chodzić
pamiętam, że namawiałaś mnie na jakieś spotkania gdzie nie ma księży

~dt (2009-09-05 17:42)

tak ?? kim jestem?

~do dt (2009-09-05 07:10)

ty chyba jestes z firmy doktorka - no nie
powoli kumam kim jestes
ja tez bylam na ingresie i twoj widok mnie zaskoczl

~optymistyczny pesymista (2009-09-04 23:47)

ja tez jestem za a nawet i przeciw

~dt (2009-09-04 22:57)

Nie mam pojęcia do czego to wszytsko zmierza. Czy nie lepiej skończyć ten temat. Polska to wolne państwo - każdy może mieć zdanie na ten temat jakie sobie chce; i niech tak zostanie. Po prostu zakończmy to bez żadnych kłótni itp.

~Angelus (2009-09-04 14:51)

/.../
Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł : << Weźcie to stąd, a z domu mego Ojca nie róbcie targowiska ! >>
/.../
Z Ewangelii według św. Jana

~:) (2009-09-04 09:47)

Poeta prawdopodobnie miał na myśli to, że "stanie przed Nim  i służenie Mu" nie może być bierne i niezdecydowane. Służba polega na działaniu. A tego działania ze strony A. Czaji (mimo wiedzy na temat wspólnoty) nie ma od trzech lat.

~do: historyka (2009-09-03 21:35)

Dewiza: Astare coram te et tibi ministrare. T o: Stać przed Tobą i Tobie służyć.
Aleś walnął.
Co ma dewiza biskupa Czai do twojej oceny sytuacji?
Hę?

~historyk (2009-09-03 20:15)

Astare coram Te et Tibi ministrare , czy raczej "głowa w piach"? Od trzech lat biskup doskonale orientuje się w sytuacji i ją akceptuje nie podejmując żadnych działań.

~ciekawska (2009-09-03 14:53)

do:~historyk
a co ma ta wiadomość sprzed 3 lat do sytuacji dzisiaj?

~advocatus diab.li (2009-09-03 14:51)

z KUL ...
/.../
<div class="text">
<h2>Ks. prof. Andrzej Czaja, biskupem opolskim</h2>
Benedykt
XVI mianował ks. prof. Andrzeja Czaję biskupem diecezji opolskiej.
Ingres odbył się 29 sierpnia br. Ks. Andrzej Czaja jest kierownikiem
Katedry Pneumatologii i Eklezjologii na Wydziale Teologii KUL.
Społeczność akademicka KUL gratuluje Księdzu Profesorowi i życzy
przewodnictwa Ducha Świętego w pełnieniu nowych obowiązków.
<div class="published">Redaktor: Liliana Kycia
Ostatnia aktualizacja: 01.09.2009, godz. 07:40 - Liliana Kycia</div>
<div class="published">/.../
</div>
</div>

~historyk (2009-09-03 12:54)

Forum "Nowin" 8.XI.2006r.  - Proboszcz NSPJ w Raciborzu od ponad roku nie jest opiekunem grupy. Obecnie jest nim ks.prof. A. Czaja z lubelskiego KUL.Pomagają mu dwaj raciborscy wikarzy. Animatorzy byli we wrześniu na spotkaniu u opiekuna, gdzie zostali zaskoczeni znajomością sytuacji we wspólnocie. Oczywiście wsystkiemu zaprzeczyli.

~Renata (2009-09-02 20:50)

Dziękuję Ci advocatus diab.li . To jest naprawdę proste. I fajnie, że mówisz normalnym językiem. Szkoda, że troszkę sarkastycznie. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3 4 5 6 7
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog