29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2009-08-14 19:21:40 Wiadomości

Ksiądz Andrzej Czaja, dekretem Ojca Świętego Benedykta, został powołany do posługi biskupiej w naszej diecezji.

zobacz artykuł

reklama
Dyskusja (170): Kapelan Wspólnoty Modlitewnej przy parafii NSPJ - biskupem.. Strony: 1 2 3 4 5 … 7Dodaj komentarz
~komuch (2009-12-20 18:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Rety! Wpie....aj kotlety i ani mru mru! Godz 19,14 zamarzło już w tym katolickim kraju z caritasami, plebaniami z pałacami biskupimi i cała ta pobożna ferajna osób.....40 -ci. W PRL -u nie do pomyslenia!

~rety (2009-12-20 16:02)

ktoś tu jest zdrowo pierd...ęty, nie będę pokazwywać palcem ale chodzi o bezdomnego.

~grzałem jak ON (2009-12-20 15:33)

Czy kierownik noclegownii na ul. Topolowej przyjmuje nietrzeżwych? To były alkoholik, czy potrafi teraz pomóc innym, kiedy kumple zamarzają?

~szperacz (2009-12-20 15:02)

Na godz.15,50 w całym kraju jest już 28 osób zamarzniętych. Kierownicy noclegowni powinni przyjmować i osoby w stanie nietrzeżwości, albo to kraj, który tylko ,,pyskuje ,, że jest katolicki!

~bezdomny (2009-12-20 12:36)

Wtym katolickim kraju , gdzie kosciół pławi się w doczesnych dobrach, zamarzło na śmierc 15- cie osób!

~gal (2009-11-30 16:18)

<h2 class="title">"Kościół nie przestrzega konstytucji" </h2>
<div class="sub-title"><span class="source">Wirtualna Polska</span> - <span class="date ">‎4 godz. temu‎</span></div>
<div class="body">
<div class="snippet">Trzeba rozpocząć dyskusję nad tym, dlaczego Kościół nie przestrzega konstytucji, dlaczego lekceważy wolność sumienia i wyznania. Powinniśmy stać na straży konkordatu i ani kroku więcej, zwłaszcza w kwestiach finansowych - mówi Jerzy Szmajdziński w ... </div>
<div class="sources"></div>
</div>

~Ximenes de Cisneros (2009-11-27 18:55)

A ja chciałem szanownemu przedmówcy przypomnieć, że Girolamo Savonarola (bo to zapewne o niego chodzi) solą w oku był Przenajświętszemu Ojcu Świętemu Świętej Pamięci Błogosławionemu Papieżowi Aleksandrowi VI Borgii (oby jego Święta Pamięć Wieczną Była) z powodów politycznych raczej, niźli doktrynalnych. Dopóki mały mniszek na reigiji samej i nawoływaniu do ubóstwa skupiał się, dopóty go Święty Papa tolerowali i jak na nieszkodliwego wariata spozierali, tolerancyja Apostolskiej Stolicy przeogromna wszak... Ale gdy Polityki Wielkiej smród się rozszedł, gdy złamaniem monopolu zapachniało, nie zostało nic innego jak wzmiankowanego Savonarolę utlenić, eufemistycznie mówiąc... oczywiście cudzymi rękoma, by wszystko było 'lege artis'...

~ad vocem (2009-11-27 17:57)

no zgadzam się z przedmówcą.
polecam przestudiowanie historii nijakiego Giacomo Sovonaralii i jego Królestwa Chrystusowego we Florencji

~hej lol (2009-11-27 17:26)

myślisz, że coś wiesz? - wiem więcej...

pomyśl zanim następnym razem zaczniesz pisać, bo jeśli uważasz się za dziecko boże, to nie chodź do świata po sprawiedliwy sąd, ale idź do Najwyższego Sędziego i wołaj o jego sprawiedliwość - tylko w tym Trybunalaie możesz wyłuszczyć swoje argumenty - pamiętaj jednak aby wołać o łaskę nawrócenia dla błądzącego brata, bo jeżeli będziesz prokuratorem to pamiętaj, że takim samym sądem zostaniesz osądzony...

~lol (2009-11-15 11:02)

Farsą wg mnie jest to, że "pozostając pod wpływem Ducha Św." można robić rzeczy haniebne, okłamywać, zwodzić, rzucać oszczerstwa, itd. Żadna grupa nie będzie idealna, ale założona na fundamencie falszu i celowego kłamstwa nie może być  normalna. I tak na marginesie, czy będą spotkania modlitewne, czy msze, to wszystko jedno. Prawdziwa formacja odbywa się na grupach i w trakcie spotkań z przełożonym.

~ad rem (2009-11-14 17:57)

Nieprawdopodobne , aby ludzie  XXI w. mieli tak popierdolone w głowach! Stwórca,kiedy pogonił z raju ludzi ,miał powiedzieć  ,zresztą  kto to wie , co   powiedział,   macie wolną wolę ,,róbta co chceta,, I przestał sie interesowac krnabrnym człowiekiem,nikogo nie straszył piekłem,ani nie proponował nieba/czyt raju/ Co  biblii nie czytaliście!

~Veritas do Nela cz.4 (2009-11-14 15:55)

Piszesz o kilku latach udziału w farsie. Zastanawiam się co nazywasz farsą? Na to pytanie jednak musisz odpowiedzieć sobie sama.
Jedyną radą jakiej chciałbym Ci udzielić to ta, abyś odnalazła się w takiej społeczności, gdzie pozostali współwierzący stoją na tym samym fundamencie co Ty i podążają w tym samym kierunku. Nie licz jednak na to, że znajdziesz społeczność idealną. Takich nie ma, bo każdą z nich tworzą zwykli, słabi i omylni ludzie.

~Veritas do Nela cz.3 (2009-11-14 15:54)

Wierzymy, że powinniśmy dzielić się naszą indywidualną wiarą i poznaniem z każdym, kto zechce nas wysłuchać, aby każdy człowiek miał szansę na zbawienie.
Wierzymy, że Duch Święty obdarowuje nas swoimi Charyzmatami, abyśmy mogli budować się wzajemnie i być świadectwem Bożej miłości dla idących na zatracenie.
Wierzymy, że naszym celem jest mieć społeczność z Bogiem już tutaj na ziemi i kontynuować ja w życiu wiecznym.
Ot i cała oferta.

~Veritas do Nela cz.2 (2009-11-14 15:53)

Piszesz, że jesteś zainteresowana ofertą protestantów. Zastanawiam się czego od nas oczekujesz?
My Ci wiary dać nie możemy. Praktycznie niczego nie możemy Ci zaoferować oprócz tego o czym pewnie słyszałaś wielokrotnie od naszych braci i sióstr ze wspólnoty. Propozycji wiary w Jezusa Zbawiciela.
Wierzymy, że człowiek jest grzeszny i że ma naturę skłonną do czynienia źle.
Wierzymy, że każdy z nas zasłużył na piekło.
Wierzymy, że Bóg nas kocha i zrobił wszystko abyśmy nie musieli iść do piekła.
Wierzymy, że Jezus, cieśla z Nazaretu, narodzony z dziewicy Marii, Bóg wcielony w ciało człowieka, ten, który przeżył swoje ziemskie życie bez popełnienia grzechu, został zabity przez pogan, ale w trzecim dniu po swojej fizycznej śmierci został wskrzeszony przez Ojca, stał się Mesjaszem i zapłatą za nasz grzech.
Wierzymy, że na zbawienie niczym nie jesteśmy w stanie sobie zasłużyć, a ofiara Jezusa wypływa z miłości Boga do nas i jest największym darem łaski dla nas.
Wierzymy, że tylko Jezus Chrystus jest jedynym pośrednikiem między nami a Bogiem i nie ma innego. Nikt, nawet najświętszy z najświętszych ludzi, ani mężczyzna, ani kobieta, nie może pośredniczyć w naszych relacjach z Bogiem, tylko ten, który jest naprawdę czysty, Jezus.
Wierzymy, że uznając swoją grzeszność i przyjmując ofiarę Chrystusa stajemy się wolni od ciążącej na nas kary za popełnione winy.
Wierzymy, że zapraszając Chrystusa do serca, nasza prośba zostaje wysłuchana i otrzymujemy Jego Ducha, który wypełnia nasze wnętrze, przez co stajemy się świątynią Ducha Świętego.
Wierzymy, że Bóg uzdalnia nas do życia uświęconego poprzez wzrastające w nas poznanie Go.
Wierzymy, że nasze poznanie Boga pogłębia się w miarę wczytywania się w Jego Słowo i postępowania zgodnie z objawieniem jakiego udziela nam Duch Święty.

~Veritas do Nela cz.1 (2009-11-14 15:51)

Piszesz, że oczekujesz czegoś więcej od swojej wiary. Zastanawiam się nad tym o jakim rodzaju wiary marzysz?
Wiara nie ma nic wspólnego z emocjami (to o czym piszesz: oburzenie, zdegustowanie i zniechęcenie to są tylko i wyłącznie emocje).
Wiara zależy od indywidualnego poznania i musi mieć swój fundament i kierunek. Musisz sama sobie odpowiedzieć co jest Twoim fundamentem i jaki jest cel, do którego zmierzasz.

~nela (2009-11-13 16:55)

Ja do kilku tygodni temu chodziłam na spotkania modlitewne ale ostatnio dzieje się tam jakas szopka. Ksiądz Adam przyszedł kiedys i chciał jakiś wyjaśnień różnych zarzutów odnośnie wspólnoty, to albo odwołali spotkanie, a kiedy indziej nie pozwolili mu nic powiedzieć i zagłuszali go graniem na gitarze. Nikt nie wie nawet o co chodziło ale sposób w jaki go potraktowali jest niedopuszczalny! To jakas parodia. Teraz są tam zamaist spotkań normalne Msze Święte i z jednej strony dobrze, ale nie o to mi chodziło.Zawsze chciałam czegoś więcej od mojej wiary i wybieram si,e na spotkanie grupki Odnowy w kościele Farnym, albo trzeba będzie zobaczyć co mają do zaoferowania protestanci w Raciborzu. Jestem już zmęczona tym co słyszę na mieście i w pracy o tej wspólnocie z Raciborza. Kilka lat sie męczyłam ale mam już dość bo widze że to w większości prawda. Ja się wycofuję z tej farsy.

~A-F (2009-09-24 09:23)

Nie będę obalał twoich "tez" z tego prostego względu, że żadnej nie postawiłeś. Na ten czas są to same ataki, insynuacje, wycinki tekstów niewiadomo skąd, paranoje. Całe twoje elaboraty, to atakowanie innych i wmawianie, że to ci inni w imię krzyża atakują. Tutaj naprawdę potrzebny jest psychiatra a nie interlokutor.

~heretyk (2009-09-24 08:39)

A-F- ie ! W Polsce błaznów spotkać można było na dworze Jagiellonów - pełnili oni istotną rolę prześmiewcy, podpowiadając władcom i możnym to, czego inni by im nie powiedzieli. W ten sposób bywali też doradcami, posłami, ustami króla, szpiegami.
Tyle o błaznach w Polsce, szkoda, że obecnie na dworach hierarchów, którzy zachowali średniowieczne obyczaje nie ma takiej instytucji! Miałby kto im oczy i uszy otwierać! Nie ma pojęcia ,,zwykły idiota,, jest idiota, ale tego lekarskiego terminu obecnie się już nie używa, ze wzgledu na szacunek do człowieka jako takiego.Ty A-F-ie, jako katolik, tym bardziej ! Jeżeli nawet jesteś psychologiem, badż znasz określenia, które tam funkcjonują to zastosowałeś niewłaściwe na ukazanie mojej osobowosci, bo jako chrześcijański fundamentalista religijny, nie masz o tym z natury rzeczy pojęcia. O heretykach też g....o Wiesz, skoro piszesz, że to Ci co ,,wymyślali herezje,, Jednym słowem zachowałeś się jak przeciętny cham, zabierajac się do dyskusji, czy wymiany poglądów Obalaj moje tezy merytorycznie, a nie wyzwiskami , których znaczenia do końca nie znasz, albo nie rozumiesz, ale to typowe dla osób, którym kornik wiary ,drążąc sprawną niegdyś, szarą istotę mózgu,w końcu uszkodził ją, pozostawiajac oplecioną pajęczyną najmroczniejszej wiary, w imię, której palono, dręczono na mękach,topiono, łamano kołem W dzisiejszych czasach takich ,,technik,, stosować sie juz nie da, ale Wasze postawy świadczą o tym,że bylibyście do tego zdolni i gotowi, jak przed wiekami!! Wyspowiadaj się z użytych obelg, przyjmij rozgrzeszenie i odbądż zadaną pokutę! Zbrodnie przeciwko ludzkości nie ulegają przedawnieniu! Kiedy,, Pośrednik,, Waszego boga, pełniąc ,przed wyborem na papieża funkcję współczesnego ,,inkwizytora,, tak, tak ta ,,instytucja,, funkcjonuje w miłościwie panujacym Watykanie ukaja się i publicznie przeprosi! Nie przeprosi ! Bo jesteście n i e r e f o r m o w a l n i! Żegnam! A ,,heretyk,,to psełdonim czyli nick, komputerowy alfie!

~A-F (2009-09-23 21:53)

Heretyku, jesteś zwykłym idiotą, bo żeby być heretykiem (wymyśleć herezję) to trzeba jednak inteligencji i doskonałej znajomości tematu. Niestety ty jesteś śmiesznym błaznem, który tylko ośmiesza siebie samego, bo z pewnością nie Kościół. Mam nadzieję, że pisząc o "...zdolności do największych podłości wobec drugiego człowieka..." miałeś na myśli niejaką panią Tysiąc, gdyż to ona chciała zabić własne dziecko i teraz jeszcze robi z siebie męczennicę za forsę. Pomyśl wiecej zanim napiszesz kolejną głupotę. I na ten czas to ty ciągle siejesz nienawiść a przypisujesz ją innym. Psychologia zna takie przypadki i określa je jako projekcja atrybutywna. Choryś psychicznie a nie tam jakiś heretyk.

~heretyk (2009-09-23 19:23)

Religie to najwieksze zło tego swiata! Dzisiejszy wyrok sadu w Katowicach w sprawie Pani TYSIĄC uwidacznia go! LUDZIE Z KRZYŻEM NA PIERSI ZDOLNI SA DO NAJWIEKSZYCH PODŁOŚCI WOBEC DRUGIEGO CZŁOWIEKA! 2000-CE LAT HISTORII,  HANIEBNYCH UCZYNKÓW, WI\ERZĄCYCH /W CO/ POTWIERDZA TO! Wstydzcie się swojej wiary, która wyzwala w Was nienawisc do drugiego, człowieka inaczej myślacego! Zawstydzacie swojego przewodnika - Jezusa! Wstyd ,wstyd, wstyd!

~vertigo (2009-09-07 03:18)

do ~p::
OK! Przyjmuję Twoje zdanie, choć go nie podzielam.

Spotkałem niedawno jednego zielonoświątkowca, który był kilka razy na tych spotkaniach modlitewnych. Nawet mu się tam podobało. W swojej naiwności uwierzył, że są to otwarte spotkania modlitewno-ewangelizacyjne. Niestety, gdy przyszedł tam ostatni raz, podszedł do niego młody mężczyzna i zapytał go wprost czy jest "zielony", a następnie poinformował go w sposób grzeczny ale stanowczy, że na spotkanie wejść nie może, bo jeśli to by się wydało, to księża to rozwalą.
Wybacz ale to jakaś paranoja. Jak się nie mylę to Ty również pisałaś, że w Opolu na ingresie był pastor zielonoświątkowców. I co, wpóścili go? Ba nawet widziałem zdjęcie na którym ks. Czaja modli się z "zielonymi" na jakimś spotkaniu ekumenicznym w RCK - chyba sprzed dwóch lat. I co, też go wpóścili?

Każdy totalitaryzm, również religijny, potrzebuje wrogów zewnętrznych jak i wewnętrznych. Ciągłe poczucie zagrożenia ze strony tych "złych księży" i czystki wewnętrzne - o tych możesz nie wiedzieć bo odbywają się w tej "nieistniejącej" części (warto poczytać to forum, ktore promuje advocatus diab.li - tam wypowiadają się byli członkowie tej "nieistniejącej" części) - to tylko dowód na to, że mamy do czynienia z ewidentnym systemem totalitarnym. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby przy okazji nie niszczono godności człowieka, ale to jest właśnie cecha tych systemów.

Znam tę wspólnotę już wiele lat. Tam się nawróciłem, tam zostałem ochrzszczony Duchem Św., ale tam też doświadczyłem kontroli umysłu, a ponieważ jestem humanistą, nigdy nie potrafiłem wyłączyć racjonalnego myślenia i zawsze poddawałem to co słyszałem weryfikacji logicznego myślenia w oparciu o wnioski wypływające z lektury Słowa Bożego i stad miałem ciągle kłopoty. W ciągu ponad pięciu lat zmieniono mi kilka razy animatora, każdy następny miał być twardszy. Niestety Słowo Boże nic nie mówi o ustawicznej kontroli. Ono za to mówi wiele o zachęcaniu w duchu łagodności.

Pozdrawiam cię serdecznie.

~p. (2009-09-06 21:41)

do ~vertigo:
Cieszę się, że mi wierzysz i oczywiście się nie gniewam ;)
W sumie to nie dziwię się, że moje wypowiedzi mogły wyglądać dwuznacznie... Nie ukrywam, że mam i miałam kontakt z kilkoma grupami charyzmatycznymi, a stąd pewnie mój sposób wypowiadania się i  postrzegania takich tematów jak Kościół, Bóg, zbawienie itp.
A jeśli chodzi o takie wspólnoty to m.in. mam na myśli właśnie Wspólnotę Modlitewną NSPJ, ale wolę nie utożsamiać jej z byłą Maranathą, bo wierzę, że wiele się zmieniło i nie widzę niczego złego na spotkaniach. Po prostu widzę, że jest już inaczej i myślę, że nie ma obawy! A biskup, uważam, że jest bardzo czujny i jeśli byłoby coś nietak to by interweniował... Takie jeste moje zdanie...

~S.J.- PSYCHOLOG (2009-09-06 21:30)

Szanowni dyskutanci .  Proponuję zamknąć dyskusję , która zeszła na zupełnie inne tory.
ZOBACZCIE W TYM portalu temat - " Bieda wciska się do wielu mieszkań".
To są problemy, które się szybko nawarstwiają już o80 % społeczeństwa.. Rząd nie mpotrafi opanować zbliżającego się kryzysu finansowego do Polski . Wyprzedaję duże przedsiębiorstwa aby załatać dziury w budżecie państwa.
I co dalej ? Przybędzie wiele tysięcy bezrobotnych na zasiłki a tymczasem  obcięli fundusze na pomoc socjalną.
To są pociągnięcia samobójcze państwa. Zobaczmy co robią w tej sytuacji nasi sąsiedzi z U.E. ?
Za niedługo wszyscy odczujemy dotkliwie ten kryzys i błędnr pociągnięcia premiera Tuska i jego ekipy.
Tu jest pole do p;opisu dla internautów - dyskutytantów.Szukajmy rozwiązań. .

~... (2009-09-06 21:09)

a o których Ogrodników Ci kaman
tych z maja

~ende (2009-09-06 21:06)

Kiciuś, o czym Ty tam miałczysz? Nie rozumiem co do mie opowiadasz.

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3 4 5 … 7
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog