29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2008-06-16 14:10:00 Wiadomości

Alergia jest jedną z chorób najczęściej występujących we współczesnej cywilizacji. Ma charakter przewlekły i wymaga systematycznego leczenia.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (8): Jak nauczyć się żyć z alergią? Strony: 1Dodaj komentarz
~mrówka (2016-06-09 06:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Z alergią można żyć pod warunkiem, że jesteśmy dobrze "ustawieni" medycznie oraz unikamy kontaktu z alergenem (doprowadzić do astmy nie jest trudno). Alergia może objawiać się również na skórze, np. w postaci AZS i wtedy dopiero zaczyna się problem, bo atopii nie można wyleczyć, a życie z nią jest uciążliwe. Poza wiadomymi emolientami do mycia i pielęgnacji skóry, polecam na zmiany chorobowe krem Dermaveel (bez sterydów).

~alergik (2016-06-08 16:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Najgorszy typ alergi to.....krzyżowa !

~Monika86 (2016-06-08 14:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ja jestem uczulona niemal na wszystko  co pyli w marcu i pozostałych miesiącach w sumie też, prawie żaden produkt nie pomagał mi na katar, od niedawna jednak stosuję allegre i jak narazie jest całkiem nieźle dolegliwości mineły i mam nadzieję że będzie juz tak do końca .

~al. (2009-08-09 18:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

<h3>Okresy pylenia niektórych roślin</h3>
<ul>
<li>Leszczyna od połowy stycznia do końca marca </li>
<li>Olcha od lutego do połowy kwietnia </li>
<li>Wierzba od marca do połowy maja </li>
<li>Topola od połowy marca do połowy maja </li>
<li>Brzoza kwiecień do połowy maja </li>
<li>Dąb od połowy kwietnia do końca maja </li>
<li>Szczaw od połowy maja do połowy lipca </li>
<li>Trawy od połowy maja do końca lipca </li>
<li>Pokrzywa od połowy maja do połowy września </li>
<li>Babka od połowy maja do połowy września </li>
<li>Żyto od końca maja do drugiej dekady czerwca </li>
<li>Komosa od połowy czerwca do końca września </li>
<li>Bylica od lipca do września </li>
</ul>
<h3>Pamiętaj</h3>
W okresie inwazji uczulających nas pyłków, po powrocie do domu warto wziąć prysznic, umyć włosy i założyć świeże ubranie (zdjęte – uprać lub wytrzepać). Usuniesz w ten sposób alergeny ze skóry i dzięki temu złagodzisz objawy uczulenia.

~alergik - uważny (2009-08-09 15:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Po pierwsze należy, najlepiej samemu,rozpoznać, jaki posiada się rodzaj alergii! A może być - pokarmowa, kontaktowa, wziewna.Najłatwiej uporać się z pokarmową i kontaktową.Pokarmowe- typowe, to mleko, orzechy,czekolada, ryby, wiele różnego rodzju soków owocowych, a zwłaszcza ich dodatki. Kontaktowa, to zwykle różnego rodzaju proszki piorące, ale również znaczna cześć kosmetyków, ponieważ to zwykle mieszanina różnorakich związków chemicznych. Najtrudniejsza jest wiewna, ponieważ oddychać trzeba, a w powietrzu pełno również alergenów.Jeśli chodzi o pylenie, należy zaopatrzyć się w tabelkę ,co kiedy i najbardziej pyli - i ograniczamy kontakt ze środowiskiem pylenia zwykle -działki, łąki , tereny wyjatkowo zielone w okresie pylenia.Wowczas niestety zażywamy środki antyalergiczne, które również dobrane muszą być indywidualnie. Niektóre ,,usypiają,, stąd niebezpieczne dla kierujących,Ja zażywałem Loratadynę , jest pod różnymi nazwami, uwaga dla piwoszy i drinkujących - nie ,,kłóci się,, z alkoholem w odróżnieniu od innych.Niezwykle trudno namierzyć alergię, która powstaje w wyniku różnego rodzaju ,,krzyżówek,, Coś musi być w towarzystwie czegoś, aby wywołało reakcję alergiczną.Naprawdę należy pilnie siebie obserwować,notować, aby namierzyć ,,gada,, Należy również wiedzieć, żę reakcja alergiczna może ,,rzucać się,, na cały organizm ,bądz poszczególne jego organy, wtedy lekarz leczy Cię zwykle objawowo, a nie przyczynowo! Wiele alergii wywołuje świąd, który jest czasem nie do wytrzymania, ból można wytrzymać świądu nie da się, ale można sobie pomóc, okładając swędzące miejsce lodem, bądż zimnym prysznicem . Walczyłem z alergią ponad 5 lat, zanim odkryłem, że nie wolno mi pić........herbaty./za wyjątkiem owocowych bez wkładek herbaty prawdziwej/ Od tego czasu piję tylko kawę i .......żadnych alergii. Życzę powodzenia w znalezieniu ,,gada,, Bo tabletki można brać, ale one ,,leczą,, a w zasadzie blokują mechanizm alergii i jego...objawy, nie przyczynę/ tą należy znależć/

~Kniprode (2009-08-09 11:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Biorę Flonidal (na receptę) wolno 1 tabletkę dziennie - obecnie jest straszne pylenie więc nie wytrzymałem wziołem 2 tabletkę i nic nie pomogło - to po co wydawac kasę na takie placebo ?

~Alergik (2009-08-09 09:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie wierzę w żadne farmaceutyki . Alergię można tylko wstrzymać na jakiś czas. Jest nieuleczalna. Chyba że z biegiem wieku sama odchodzi. Pomogły mi zabiegi biorezonansowe Gabinetu BICOM. Trzy razyh przed sezonem pylenia i spokój na cały rok. Byłem w S.P. nr 18 w Raciborzu. Tam przyjeżdząją ze Świfdnicy co miesiąc.

~znachor (2009-08-09 09:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

nie jest ich interesem wyleczyć alergika bo z czego będą żyć jak na niczym innym się nie znają:) OBŁUDA!!!
Nauczyli by się dobrze diagnozować !!!

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog