29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Dyskusja (5): jakość usług rzemieślniczych i internetowych w powiecie raciborskim Strony: 1Dodaj komentarz
~klient (2009-07-19 16:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

tak !  to fakt z raciborskimi restauracjami sam byłem na rynku w : BRAXTON"-ie i byłem obsłużony należycie .czyli usiadłem do stolika gdzie obsługa zabrala brudne naczynia po 15 min po poprzednich biesiadnikach , menu dostałem po kolejnych 10 min i dalej nie przyjeto mego zamówienia . Mija jakies kolejne 10 min i zjawia sie obsługa ! z pytaniem  - " CO PODAĆ " . Więc poprosiłem aby starto poprzednie oznaki byłej biesiady , bo bez zamawiania mozna sobie podjeść . Zamawiam wino grzane z karty menu i po 15 min dowiaduje się że latem go nie podają , a w karcie "jest bo jest". W całej tej sprawie nic dziwnego gdyby nie fakt , że w tym samym czasie obsłużono wiele innych stołów gdzie siedzi młodzież. Wiec niech nikt nie mówi , że obsługa jest OK ! ,bo pracownicy mający bezpośredni kontakt z klientami nie przykładają do pracy serca , a bynajmniej obowiązku dobrze wykonywanej pracy. Napewno sa przyjmowani prawie jak z łapanki bez odpowiednich predyspozycji i kwalifikacji . Byle zarabia dla swego pracodawcy profity i wszystko jest OK . Myślę ,że samo nasówa sie wyjaśnienie jak jesteśmt traktowani w konkretnej restauracji ,gdyż jednostka jesli żle bedzie obsłużona to jescze nie zbrodnia a zresztą nikt sie nie dowie , będą następni klienci

Może przytoczycie lub wytkniecie inne konkretne przyklady co do obsługi i swiadczenia usług

~... (2009-07-19 11:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Też tak myślałem ale to akurat nie to. Nigdzie nie napisałem że czeka się 20 minut na realizację zamówienia - napisałem że trwa to godzinę a to nie jest standard. Nie jest to spowodowane niewielką ilością obsługi. Tyle samo obsługi zauważyłem w innych lokalach w dużych miastach a szło to o wiele szybciej. Kolejka się robi bo nasi raciborskcy nie potrafią po prostu tego robić. W wielu restauracjach, a zwłaszcza tych małych menu przynoszą zanim się jeszcze usiądzie do stołu. Może to być spowodowane tym, że raciborscy klienci nie dają często napiwków więc się nie opłaca ich obsługiwać - lepiej zająć się rozmową z koleżanką. Ale niestety, jeśli spóźnienia są tak olbrzymie a na napój czeka się 20 minut to niestety to nie jest żaden standard - (może raciborski) - nigdzie poza raciborzem  na napój typu woda czy zwyczajny sok nie czekałem nawet 10 minut. No ale w dużych miastach kelnerkami są ambitne studentki a w Raciborzu niestety są one znacznie gorzej wykształcone i po prostu mają duuuużo mniejsze umiejętności i chęci. Dlatego też nie dajemy napiwków w Raciborzu i nie dziwi mnie że inni klienci w Raciborzu których znam też nie dają. W Raciborzu nie potrafią nawet odebrać pieniędzy. Dadzą na stół rachunek i staną jak te kije i czekają dotąd aż klient wyłoży pieniądze. A czasami i tak nie można się doprosić rachunku - kolejne 20 minut. Ale już wtedy nie czekam tylko po prostu wychodzę.  Jeśli ktoś uważa że w Raciborzu jest ok, to sądzi tak, bo nie był w Krakowie, Wrocławiu, Ostrawie. I uwierz - to nie jest spowodowane ilością obsługi, bo sam się już tej ilości przyglądałem. Tam też często jest jedna kelnerka i jeden kucharz. Tam można u nas "niedasię".

~kamil (2009-07-19 08:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

W restauracjach na całym świcie czeka sie na ralizacje zamowienia. Mysle, że 20 minut to standard. A w raciborskich restauracyjkach jest po prostu mało obsługi więc albo robi sie kolejka jak jednoczesnie do trzech stolikow ktos usiadze albo jak jest mało klientów to po prostu przygotowanie posiłku trwa jak zrobienie obiadu dla jednej osoby. Mikrofalówk,a. ziemniaki itp.

~... (2009-07-18 22:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie wiem czy to usługa rzemieślnicza ale warto to podjąć. Restauracje - zwykły brak umiejętności obsługi klienta oraz zwykła niechęć do pracy. Tyczy się to chyba większości raciborskich restauracji. Wszędzie standardem jest czekanie na menu - czasem nawet 20min.!!! W jednej na Długiej nie doczekaliśmy się wogóle siedząc w ogródku. Po odczekaniu  czasem nawet 20/30 min na menu trzeba odczekać następne 20/30 minut na zamówiony napój, a jeśli zamawiało się jakąś potrawę to i godzinę. Wszystko nawet bez słowa przepraszam. I nie zdziw się, że kelnerka w tym czasie będzie rozmawiać ze swoim kolegą czy koleżanką, która wpadła własnie na pogaduchy. --- Gdyby pytać dlaczego wolimy nie chodzićc do restauracji w raciborzu tylko wybieramy restauracje w Czechach albo czemu takim powodzeniem cieszą się kebaby - tu znajdziemy odpowiedź.

~klient (2009-07-18 20:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Napewno wielu z Was jest " zadowolonych" ze swiadczonych usług i co sie dzieje gdy oferowane jest nam jedno a nastepnie dostajemy całkiem coś innego . bo klientem jesteśmy puki mamy pieniądze w kieszeni , a potem złem koniecznym. myślę , że można by tu coś napisać o takich usługach jak wywiązują sie z obietnic

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog