29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2009-06-05 08:49:48 Edukacja

Raciborskie centrum badań historycznych jest organizatorem spotkania "Kresy trudna historia", które odbędzie się 10 czerwca w pubie Koniec Świata.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (7): Ks.Tadeusz Isakowicz- Zaleski na Końcu Świata Strony: 1Dodaj komentarz
~Kresowiak (2009-06-09 14:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do HK. Dziwi mnie to co piszesz HK. O zbrodni na Wołyniu i Podolu należy mówić i chyba każde miejsce do tego się nadaje. Jeśli został zaproszony na KŚ i zaproszenie przyjął, pozostaje się tylko cieszyć, że o sprawie dowie się młodzież, która być może też przez przypadek pojawi się w pubie. Osobiście nie miałbym nic przeciwko takiemu spotkaniu nawet w barze starowiejskim. Każde miejsce jest dobre do rozmowy o ważnych sprawach. Knajpy, puby, ławki w parku to są właśnie miejsca w których ludzie autentycznie ze sobą rozmawiają. Też na poważne tematy. A jeśli tak nie sądzisz to najprawdopodobniej nigdy w barze nie byłeś. A jeśli Isakowicz nie odmówił, to  dobrze o nim świadczy. Pewnie ma na to swoje argumenty i pewnie też wie, co zwykł mówić Diogenes, gdy krytykowano go za to, że chodzi do brudnych dzielnic. A zwykł mówić:  "Słońce wchodzi też do ustępów a mimo to się nie brudzi". Polecam wziąć sobie do serca tę sentencję - nawet jeśli nie jest się ani Słońcem, ani Diogenesem czy Isakowiczem.

~scontri (2009-06-09 11:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pierwsze słyszę, aby zasady moralne określały gdzie mogą się odbywać dyskusje nt. lustracji księży - w każdym razie zasady moralne Kościoła katolickiego tego nie określają. Skoro nie dostrzega się różnicy między KŚ a Barem starowiejskim to pozostaje jedynie serdecznie współczuć. Z serca radzę użytkowniczce H.K. aby udała się na spotkanie i osobiście wygarnęła niemoralność ks. Zaleskiemu i organizatorom lub też wysłała list kardynałowi Dziwiszowi ze skargą na kapłana jego diecezji - na pewno będzie to skuteczniejsze niż bezproduktywne wyżywanie się na portalach internetowych.

~H.K. (2009-06-09 09:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Skoro niektórzy uważają , iż na tak poważne tematy jak KRESOWIACY a może i o lustracji księży można dyskutować w pabie to może i w barze starowiejskim który też jest pabem, Są pewne granice przyzwoitości  i zasady moralne.
Chyba że gość jest świadom miejsca spotkania i wyraża na to zgodę?

~miło (2009-06-08 21:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

w końcu ze "Strzechy" udało się wykłady przegonić, no nie?

~scontri (2009-06-08 13:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Każdy ma takie skojarzenia na jakie sobie zasłużył - jednym wszystko się kojarzy z seksem, innym z "knajpami" vel "pabami piwnymi". Jest dość zabawne, że dla co niektórych obecność katolickiego księdza w Przystanku Kulturalnym jest niemal grzechem przeciw Duchowi Świętemu.

~do H.K. (2009-06-08 13:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Kogo interesuje opinia takiego przekreciarza jak ty. Jak se Heniu zorganizujesz takie spotkanie to se bedziesz decydował gdzie ma się odbyć i kogo należy a kogo nie należy zaprosić.

~H.K. (2009-06-08 12:42)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czyżby w Raciborzu nie było lepszego miejsca na takie poważne spotkania.?
Nie wiedziałam, iż ks. Isakowicz odbywa również spotkania w knajpach. A może nie wie gdzie ma spotkanie w naszym mieście. Uważam, iż kresowiACY POWINNI BYĆ ZAPROSZENI , ALE NIE DO PABU PIWNEGO.

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog