29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2009-01-09 12:02:36 Z regionu

Pierwszy wybieg dla psów za 20 tys. zł znajduje się w pobliżu SP 18. Wybiegi dla psów mają ograniczyć zanieczyszczenia zieleni psimi odchodami.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (43): Powstał pierwszy w Raciborzu wybieg dla psów Strony: 1 2Dodaj komentarz
~OpiekunPsa (2011-10-01 07:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wybieg dla psów był bardzo potrzebny i trafił w rzeszę zwolenników, których
poparcie dla tej inicjatywy widać bo obecności w owym miejscu. Wybieg ten jest
opodal parku, w którym widać zawsze pełno psów, ale zazwyczaj na smyczy (z
niekorzyścią dla psa). W naszym mieście nie ma miejsca, gdzie legalnie można
zwolnić psa ze smyczy i nie martwić się o mandat. I nie mówię tu o mandat za
nie utrzymanie czystości, którą ja oczywiście przestrzegam. P.S. Mam nadzieję,
że wybieg zostanie rozbudowany o jakieś atrakcje dla psów (przeszkody do
agility) i będzie uczęszczała tam jeszcze większa grupa opiekunów.
upload/small_0wdp.jpg

~antypsiarz (2010-03-05 09:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Karać jak za złe parkowanie !  Rodacy reagują tylko na kary pieniężne!

~Tomek (2010-03-04 10:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

drodzy internauci
nie wiem jak jest w waszym mieście ale w wielu miastach w Polsce urzedy miast korzystając z przywileju jaki dała im administracja panstwowa w postaci ustawy w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta mocą uchwały Rady Miasta a szczególności Rozdziału VII „Obowiązki osób utrzymujących zwierzęta domowe, mające na celu ochronę przed zagrożeniami lub uciążliwościami dla ludzi oraz przed zanieczyszczeniem terenów przeznaczonych do wspólnego użytku”. możemy przeczytać:
"Właściciele lub opiekunowie zwierząt domowych są zobowiązani do bezzwłocznego usuwania odchodów zwierząt domowych z terenów przeznaczonych do wspólnego użytku. Odchody należy umieszczać w oznakowanych pojemnikach, koszach ulicznych lub pojemnikach na nie segregowane odpady komunalne. Obowiązek ten nie dotyczy osób niewidomych, korzystających z psów – przewodników oraz osób niepełnosprawnych, korzystających z psów-opiekunów".

Niezastosowanie sie do tego obowiązku skutkuję nałożeniem na właściciela lub opiekuna sankcji karnych w postaci w pierwszej kolejności upomnienia a w przypadku recydywy grzywny w wysokosci 250 zł,

wszystkich zainteresowanych treścią regulaminu odsyłam do odpowiednich uchwał poszczegolnych miast gdyż nie maja one jednolitego brzmienia

jeżeli chcecie cokolwiek zmienic w waszym mieście w tym temacie wystarczy troszke poczytać i podjąć odpowiednie kroki w celu dokonania zmian
a jeśli chodzi o mentalność ludzi to juz calkiem inna historia

~oczko (2009-02-22 17:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wielki Tadek powinien wyprowadzić tam na smyczy prezia i starostę , żeby dla przykłady skasztanili się na trawce

~sąsiad (2009-02-22 16:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A spróbuj takiej zwrócic uwagę! Udaje że nie widzi i nie czuje. Najlepiej, aby specjalne służby powołać do sprzątania po czworonożnych pupilkach.Właścicieli najpierw wychować,

~antur (2009-02-22 16:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

idzmy w kierunku takim , zeby kazdy  wlasciciel uzyskal zgode na  trzymanie psa , kota lub ptaszka itd i trzeba placic  np  50zl / m-c  *** klatki schodowe , chodniki i trawniki ktos  sprzata !!! teraz tj bezcholowie !!!!! znam paniusie co trzyma 4 psy !  a jaka elegancka !

~Ginio der Krokodil (2009-01-27 21:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tez mi wybieg... tez mi toaleta...
Próbowałem tam kupę zrobić ale mi nie wyszło..
się nie dziwię że obiekt nie spełnia oczekiwań mieszkańców. W XXI wieku i zwierzęta srają na złotych nocnikach

~ewa_ (2009-01-27 18:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ja widzialam pilnujących strażników i to nie raz. Widziałam nawet jak kogoś pouczali (chyba pouczali bo rozmowy nie slyszałam).
Ale proponuję pomysłodawcom tego "wybiegu" przejść się tam po deszczu, czy w czasie odwilży (tak jak niedawno) - utopić się w błocie można żeby tam dojść. Pies brudny, jak brudna. Powinni jakiś chodniczek tam doprowadzić... widać za 30tys już na niego nie starczyło!

~XX (2009-01-27 18:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

czy ktoś widział funkcjonariuszy straży miejskiej kontrolujących osoby wyprowdzające psy? Widziałem, jak przejeżdżają bez reakcji. skoro nie ma kar, to nikt nie będzie się stosowal do przepisów - no może niewielu

~Raciborzanka (2009-01-27 13:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Straszne co jeszcze to miasto nie wymysli z  placenia podatku  Prezydent zwolnil teraz wybiek dla psow Faktycznie Panie prezydecie bylo to BARDZO POTRZEBNE czysta kpina A gowna dalej leza i lezec beda Ciekawe kto to bedzie sprzatal !!!!

~loko (2009-01-15 08:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Lepiej było zrobić za te pieniądze coś dla dzieci np. górkę, skate park lub po prostu plac zabaw (ogród jordanowski)

~prowincjusz (2009-01-14 20:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

/.../  Władze miasta próbują coś z tym zrobić./.../

właśnie : ,,COŚ,, ale czy to ,,COŚ,,musi być takie kosztowne i jakby śmieszne /bo nie śmiem nawet myśleć, że bezmyślne/ ...? ...

~XXL (2009-01-14 15:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Sporo wody w rzece upłynie zanim w naszym mieście, a tez i kraju tak wstydliwa sprawa stanie sie rzeczą oczywistą dla właścicieli psów. Tak jest w Europie - po swym pupilu sprząta włściciel. niestety, przykro swierdzić, że nie wszyscy dorośliśmy, by sprostać tak oczywistej sprawie. Polecam artykul z ostatniej "Polityki' - Obywatele, do łopatek! autorstwa D. Suminskiej.

~andrus (2009-01-14 13:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Problem istnieje i jest drażliwy. Władze miasta próbują coś z tym zrobić. Pamiętam rozstawione w okolicy ulicy Dworskiej kosze na psie odchody z pokrywą w kształcie łba dalmatyńczyka. Niestety wrzucano tam wszystko, tylko nie to co trzeba. Reszty dokonali wszędobylscy wandale. Minęły lata lecz czy się w postępowaniu naszego społeczeństwa wiele zmieniło? Zajrzyjcie na przykład do któregoś kosza na zużyte baterie czy inne segregowane odpady. Kultura postępowania musi być wpajana od dziecka , przez rodziców i szkołę. Jak to wygląda u nas? Przypuszczam , że nie jeden właściciel psa posprzątałby po swoim pupilu ale się obawia że zostanie wyśmiany.Inny uważą , że on płaci podatki więc niech ktoś inny za niego posprząta.

~humorek (2009-01-14 10:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A może by tak uruchomic obok PUB ?  Conajmniej trzy osoby znalazły by robotę /barman, wykidajło i babcia Close/
i pieski - po piwku - chętniej by korzystały ... :)

~zniesmaczony (2009-01-13 23:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ha! A ja widziałem woczraj kobietę z dosyć dużym psem, który korzystał z wybiegu :-)

~prowincjusz (2009-01-13 20:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

<div class="rm_lead_comment_who">
                            do>~moimskromnym zdaniem <small><small>(Dzisiaj 15:16)</small></small>                         </div>
<span style="float: right; text-align: right;">
                            <small>Ocena: <span id="votes_66894_count">0</span>  <span id="votes_66894_panel"> + | -</span> Cytuj</small>
                        </span>
                       
                            mam pytanie ./.../
ja też ...: a cóż psiaki winne, że mają takich ,,jaśnie panów,,  ?

~loko (2009-01-13 18:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Na razie nikogo z psem tam nie widziałem!

~wujek (2009-01-13 17:31)
Ocena: 0 + | - Cytuj

moze podrzuc komus...

~moimskromnym zdaniem (2009-01-13 14:16)
Ocena: 0 + | - Cytuj

mam pytanie . Czym najskuteczniej wytruć kundle sąsiadom?
Pan lenk wspaniałomyślnie zrezygnował z podatku za posiadanie psa i w ten sposób klatki schodowe są *** jak nigdy dotąd. Myślę, że skoro miasto nie może z tym zrobić porządku to wartobyło by ten wątek tu poruszyć.
Zaznaczam że nie jestem żadnym zwyrodnialcem który by chciał te zwierzęta zamęczyć jakimiś gwoździami lub żyletkami w żarciu bo cóż one winne. Po prostu humanitarnie wytruć to skoro miasto nie chce wyegzekfować porządku od właścicieli. A sprzątaczki też nie są od tego by sprzątać psie gówna ze schodów.

~loko (2009-01-11 20:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dbre pytanie "humorku":)

~humorek (2009-01-11 19:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

/.../ to się prędzej pogryzą niż zrobią to co mają zrobić...

... psy czy własciciele ...?

~xxx (2009-01-11 16:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Przepraszam,a wyjaśni mi ktoś jak mam dojść tam z psem z drugiego końca Raciborza, aby po drodze już nie załatwił swoich potrzeb - przecież to pies, a nie CZŁOWIEK
A po drugie, jak zejdą się tam właściciele wszystkich czworonogów z pobliża to się prędzej pogryzą niż zrobią to co mają zrobić...

~k-88 (2009-01-11 10:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wiesz ewe w czasach gdy zaczęto montować pierwsze ubikacje w domach wielu się smiało i pukało się palcem w czoło... No cóż smutne jest to, że w XXI wieku tak wielu ludziom pojęcie kultury osobistej jest obce... A swoją drogą ciekawe jak byś zareagowała (zareagował?) gdyby jakiś człowiek załatwił swoje potrzeby fizjologicznei na twojej wycieraczce...

Odnoszę wrażenie po przeczytaniu twojego komentarza,że nie jesteś zwolennikiem psów a i odrobina logicznego myslenia też nie jest twoja mocna stroną,cóz kazdy ma jakieś uchylenia!Pozdrawiam

~k-88 (2009-01-11 10:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nieźle nieźle,widzę,że Racibórz chce zorganizować legalne publiczne walik psów bo jak myslicie jak będzie to wygladać jak w tej klateczce znajdzie się amstaf i york nie sądze aby się swietnie bawiły, prędzej obstawiłbym za tym,że bedzie żywa niewielka przekaska z zabawą i gonitwą dla amstafa(czyzby schroniska były przepełnione i nie ma co zrobić z psami bezpańskimi?)!wracamy do ery gladiatorów tyle,że na arenie nie bedą stali ludzie tylko zwierzęta i walki będą ogólnie dostepne do ogladania!Władze miasta brawo gratuluje genialnego głupiego pomysłu za który i tak zapłacili bądż zapłacą podatnicy!oby jak najmniej takich bezmyślnych pomysłów!Pozdrawiam.

Dodaj komentarz
Strony: 1 2
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog