29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2009-01-06 08:55:35 Wyższe

W mijającym roku wykładowcy Instytutu Kultury Fizycznej PWSZ brali udział w wielu konferencjach naukowych w kraju i za granicą. Prof. nadzw. dr hab. Jerzy Pośpiech był uczestnikiem trzech międzynarodowych spotkań. 

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (38): W kręgu sportu szkolnego Strony: 1 2Dodaj komentarz
~komuch (2009-03-11 13:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zawsze nadchodzi czas obalania pomników /fałszywych/!

~prowincjusz (2009-03-11 12:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No i zrobiła się ,,pyskówka,, . A przecież to - między innymi - dzięki takim jak ,,wierchowka,, PWSZ mamy tanie państwo, ZUS oszczędza  zamiast płacić Im emerytury, miasto nie musiało ponosic kosztów budowy uczelni; wszak przejęto gotowe z KJO wyposażonym przez ,,angoli,, włącznie, rozsławia się miasto w świecie szerokim a co najważniejsze to młodzież nie musi wyjeżdżać za granicę ... powiatu i ,,studiuje,, prawie za darmo / bo cóż to jest ponoć 200 PLN za semestr / ... Tak więc Panowie malkontenci ,,dajcie se luz,, ...

~student (2009-03-11 12:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wiem ze jest wolnosc i kazdy może paplać co mu slina przyniesie na język , jednakże jesli czyni to anonimowo to mamy problem obrony przed zachowaniami różnego rodzaju frustratów i nikczemników.W tym konkretnym wypadku mamy do czynienia z haniebnym dezawuowaniem dorobku zyciowego człowieka  o najwyzszym statusie naukowym.Ilu w końcu mamy w Raciborzu takich ludzi ?Wydaje sie ze nie ma usprawiedliwienia dla tego typu zachowań.A swoją drogą ile nienawisci i podłości jest w ludziach że szarga się dobre imię kogoś kto od nas odszedł.Wstyd.Po prostu wstyd.

~A.A (2009-03-11 11:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Picie na umór to nie obelga to.......choroba alkoholowa  !

~galernik (2009-03-11 10:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Bezczelnośc obserwatora nie ma granic.Opluty ma udowadniać swoja niewinnosc.Swoje twierdzenia trzeba udowodnic a nie odwrotnie.A co z rzuceniem obelg na Witkowskiego ?Są jeszcze przyjaciele i rodzina.

~wiejski belfer (2009-03-11 10:42)
Ocena: 0 + | - Cytuj

,,obserwator,, jeżeli mija się z prawdą to najwyżej w zakamarkach, do których nie ma ,bądż nie miał dostępu.Potwierdzam fakt gnębienia wiejskich nauczycieli wf-u, kiedy był wizytatorem. Do prfekcji opanował literatutrę tamtejszego czasu i........popisywał się tą wiedzą jak.......swoją! Wówczas miał opnię jednego z najwredniejszych wizytatorów wf-u. A JAKI BYŁ KULTURALNY, podczas sprowadzania biednego wiejskiego belfra do parteru.Póżniej chwalił sę tym ,jak dawał popalić  wieśniakom! W TOWARZYSTWIE JEST SUPER, biała koszula, muszka, ,,szarmał,,i takim go znają studenci!

~baletnica (2009-03-11 10:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

nie tylko to panie obserwator , nie tylko to , jest wiecej łgarstw w panskich wypowiedziach .

~obserwator (2009-03-11 09:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jeżeli J.Pośpiech z a p r z e c z y publicznie, punkt po punkcie tym nieprawdą, ja ujawnię swoją tożsamość!
.Jednym słowem musi podać swoje curriculum vitae! Wtedy zgodnie z sarmacką tradycją ,wejdę pod stół i.......odszczekam, że nie będę więcej łgał,,

~dyskurs (2009-03-11 08:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Odbrązowianie nie polega na podawaniu nieprawd .Ujawnij sie obserwator jesli masz odwage żebyś mógł karnie odpowiedzieć za pomówienia i kłamstwa.

~obserwator (2009-03-11 07:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To nie jest szkalowanie, czy opluwanie tylko........o d b r ą z o w i a n i e.! Każdy ma dwie twarze- Dr Jekyll i Mr Hyde!
Niektórzy z Was znają tylko jedną ,inni tylko drugą, są i tacy, którzy znają obie! Jak można być,, wspaniałym wykładowcą ,,n i g d y nie prowadząć o s o b i ś c i e zajęć na temat, który to, prowadzi się wykłady.To określa się mianem konfabulacja. J.Pośpiech jest m i s t r z e m - niepodważalnym w tej materii.Wymieniony, nigdy nie prowadził zajęć z wf-u w szkole podstawowej /chyba,że parę godz.podczas praktyk studenckich/Natomiast mnóstwo lekcji n a o g l ą d a ł  się, będąc wizytatorem, a póżniej prowadzając  swoich studentów na hospitacje .Żeby o czymś rozprawiać ,najpierw, należy samemu brać czynny udział w omawianych kwestiach, wtedy można mówić o  k o m p e t e n c j a c h  wykładowcy!

~Alojz (2009-03-10 23:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Kto to jest ten Kunicki , bo to o niego chyba chodzi w tym zacieczewieniu , nic nie wiem o jego dokonaniach w sporcie szkolnym,chociaż chodzę po tym raciborskim bruku pare ładnych lat.

~szkolnik (2009-03-10 23:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Profesor Pospiech to wybitny wykładowca , nauczyciel i wspaniały człowiek.Proszę o nie szkalowanie ludzi z zazdrosci i braku podstawowej wiedzy o ich dokonaniach.

~raciborski (2009-03-10 22:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Masz rację , wiele kwesti tutaj poruszanych to zwykle opluwanie i szkalowanie , a juz mówienie żle o niezyjącym  Franku Witkowski , człowieku niezwykle zasluzonym dla sportu  szkolnego w Raciborzu , którego jak pamietam zegnały setki mieszkańców , działaczy i sportowców jest haniebne i mogła to wygłosić jedynie wyjatkowa kanalia.

~annamaria (2009-03-10 21:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Oj panowie , nieladnie sie bawicie , nieładnie.

~wuefista (2009-03-10 20:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do ,,nauczyciela,,! Podaj kolego tytuły publikacji tego ,,absolutnie jednego z najwybitniejszych teoretyków sportu i kultury fizycznej w kraju,, dr hab.Jerzego Pośpiecha! Nie wiem płakać czy rechotać! Podaj również temat pracy habilitacyjnej!

~obserwator (2009-03-10 14:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Koleś !Nap.......łeś  dostatecznie dużo za wyjątkiem K.Stępnia, aby nie odnieść się do tego. W wymienionym czasie J.Pośpiech podpierał się jedną nogą o płot Budowlanki kiedy ,,prowadził,,swoje lekcje wf-u, Pordzik ,,grzał,, i dalej chyba grzeje fotel w Urzędzie miasta, Franiu Witkowski poza organizacją w ciągu roku paru zawodów  ,,nawalał się ,,tak ,aż dostał zawału, a wcześniej przesiedział kupę czasu w Wydziale Oświaty,a już wymienienie K.Henkla- aparatczyka Komitetu Miejskiego PZPR , Przewodnicząsego ZSMP, organizującego klaki  na 1-szo majowe manifestacje, świadczy o tym, że nie znasz życiorysów osób ,które wymieniasz! K.Szynola wymieniłeś słusznie ,bo to osoba zaslużona i z osiągnięciami w raciborskim sporcie.Stawianie w jednym rzędzie J.Pośpiecha i Prof.J.Raczka to profanacja zasług i osiągnięć tego drugiego. J.Pośpiech to jeden z najznakomitszych parweniuszy i klaunów,raciborskiego sportu . Jego motto ,zamieniajmy sale gimnastyczne na pracownie ,aż nadto dobitnie o tym świadczy! I.. nie zabieraj głosu ,jak nie znasz omawianych  osób osobiście, a jedynie z przekazu! Ciekawe, że w Twoim zestawie osób zasłużonych ,nie znalazł się dr M.Kunicki! A na szacunek, można sobie zasłużyć jedynie ciężką pracą i osiągnięciami , a nie jak w przypadku J,Pośpiecha krasomówczym, pustym ....gadaniem! W tym jest rzeczywiście jedną z najwybitniejszych postaci w kręgu raciborskiego sportu szkolnego!

~nauczyciel (2009-03-10 08:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tyle bzdur ile tutaj sie naczytałem , niewiedzy , to jeszcze jeden przyczynek do tego ze tak naprawdę wogóle nie znamy historii raciborskiego sportu szkolnego i wyczynowego.Wielu dzis przylepia sobie etykietę ze cos tam znaczyli w latach  70 tych czy 80 tych w raciborskim sporcie szkolnym.Prawda jest taka ze w owym czasie sport szkolny to przede wszystkim wspaniali nauczyciele wf , nie sposób wszystkich wymienić.Na początku lat 70 tych dzieki inicjatywie P. Stepnia powstał szkolny klub MKS  przy szkole nr 11 , który był zalązkiem dzisiejszej Viktorii Racibórz i SMS.Dzięki wysiłkom takich ludzi jak P. Pośpiech ,Pordzik,niezapomniany Witkowski,Henkel , stopniowo wyczynowy sport szkolny zaczął odnosić ogromne sukcesy w skali kraju , mając wielu mistrzów Polski i reprezentujac kraj na świecie.W latach siedemdziesiątych po utworzeniu SMS do kadry trenerskiej dołączyli wybitni trenerzy P.Szynol Karol i Maciej Balin. Mozemy różnie dzis dywagować ale bez tych ludzi pracujacych w dziewiczych niemal warunkach dziś sportu szkolnego na poziomie wyczynu wogóle by nie było.I taka jest prawda.Wszyscy inni którzy dołączyli do pracy trenerskiej przyszli juz na gotowe rozwiązania.Nie miejsce tutaj na ocenę dokonań sportu szkolnego , ale chocby z komentarzy tutaj zawartych wynika ze jest potrzeba usystematyzowania i opisania dla potomnosci dokonań ludzi tworzących raciborski sport szkolny z ogromnymi przeciez sukcesami mistrzów kraju , europy czy mistrzów olimpijskich.Smucą mnie niezaslużone komentarze dotyczące P.Pospiecha.To absolutnie jeden z najwybitniejszych teoretykow sportu i kultury fizycznej w kraju.Gdyby swego czasu wprodzono  opracowane przez niego minima programowe dla kult.fiz. w szkołach podstawowych oparte na amerykańskich wzorcach dzis polski sport szkolny byłby o wiele dalej niz obecnie.P.Raczek i P.Pospiech to naukowcy z najwyzszej półki.Szanujmy ludzi.
D

~belfer ze wsi (2009-03-10 07:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wszystkie opinie o Nim potwierdzają, że nie ma dośwadczenia własnego / nigdy nie pracował ani w podstawówce,ani gimnazjum/ I tak,, malowany nowator ,,chce praktyków uczyć, jak mają nauczać czegokolwiek! To tak ,jakby obserwujący t y l k o, nawet najlepsze piekarnie, chciał nauczyć początkujących ,jak należy ten chleb upiec! To beztalencie w umiejętnościach i najwyższy talent ,w prezentacjach wyimaginowanych teorii. Wszystko co potrafi powiedzieć na temat tego przedmiotu, to wiedza  przeczytana lub  pozyskana z.....hospitacji szeregowych nauczycieli wf-u. Dla odmiany rektor M.Szepelawy, tyrał w podstawówkach ,w zawodówkach i posiada dużą ,własną ,wiedzę na ten temat i szkoda tylko,że nie potrafi się tak wysławiać jak J.Pośpiech o ....   n i c z y m!

~sn (2009-03-09 22:42)
Ocena: 0 + | - Cytuj

przeczytalem propozycje podstawy programowej przygotowanej przez m.in.J.Pospiecha. Uczeń powinien znac, wiedzieć, wymienicitd nie musi umieć, potrafić  lub broń Panie wykonać. Po szkole średniej uczeń (PO WF-ie!!) musi znać sposoby zabezpieczenia przed HIV :)   On chyba planuje być jeszcze nauczycilem -instruktorem w tych  szkołach ponadgimnazjalnych!!

~wuefista (2009-02-23 17:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Prostuję! Nie udało się tej ,,klice,, wysłać dr M.Kunickiego na emeryturę!  O N I  sami przymierzają się do emerytury!
Mają uznane miejsce ,w propagowaniu nepotyzmu, na tej niegdyś zasłużonej uczelni , kształcącej nauczycieli!

~obserwator (2009-01-20 19:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Cała ta PWSZ to towarzystwo wzajemnej adoracji emerytów! Czas ,,przewietrzyć tą ,,uczelnię,,

~wuefista (2009-01-20 08:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dr Mieczysława Kunickiego - nestora  raciborskiego wf-u , odesłono na emeryturę, po cichu i należnego podziękowania, za całokształt pracy na rzecz SN, Kollegium i  PWSZ. Panie Prezydencie - wypadałoby!

~student (2009-01-09 14:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

W latach 70. Mieczysław Kunicki włożył ogromny trud w rozwój kariery Pawła Szwedy (uczestnika halowych mistrzostw Europy) i Eugeniusza Stachy (wieloletniego rekordzisty Europy juniorów w biegu na 10 km), Czesława Mojżysza (4. miejsce w halowych mistrzostwach Europy w biegu na 3 km w Goeteborgu) oraz wielu innych czołowych zawodników kraju z tego okresu    Autor: Józef Rękas  NOWINY - SPORT W REGIONIE
To jedyny  profesor ,oczywiście obok  Prof.Joachima Raczka,/kadra Olimpijskich lekkoatletów/, który posiada  autentyczną wiedzę i umiejetności w zakresie  wychowania fizycznego w szkołach ,w  perspektywie polskiej i światowej!

Jakimi osiągnięciam może pochwalić się dr hab.Jerzy Pośpiech? Powiem Wam - g a d u l s  t w e m    i wodolejstwem!

~student (2009-01-09 13:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

......./   W trakcie konferencji prof. Jerzy Pośpiech wygłosił doniesienie „ Physical education and school sport in Poland”/....
W jakim języku? A może tylko przeczytał, sądząc po skrypcie pod pachą /patrz zdjęcie/

~prowincjusz (2009-01-09 11:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

/.../  o c e a n  wody /.../

przecież od lat Racibórz pływaniem ,,stoi,, ...

Dodaj komentarz
Strony: 1 2
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog