29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2008-11-21 00:00:00 Gimnazja

Uczeń Gimnazjum Nr 5 w Raciborzu zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego ogólnopolskiej XXXV OLIMPIADY GEOGRAFICZNEJ I NAUTULOGICZNEJ SZKÓŁ ŚREDNICH.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (58): Sukces gimnazjalisty z Piątki Strony: 1 2 3Dodaj komentarz
~nie_ocieniam_jak_nieznam (2009-01-29 12:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Oceniac innych łatwo ....no poprostu  żałosne są niektóre komentarze , w których ktoś widzi tylko wady i za wszytskie zło świata winy G5 ..Tak macie racje G5 jest najgorszą szkołą , same "menelstwo "tam chodzi , no i pewnie , że wszyscy idą do zawodówki.....No bo w końcu dyrektorem jest tam p.Malinowski ....Tak opierajcie się na plotkach wierzcie w puste słowa ludzi spotkanych przypadkiem na ulicy ......a ja się poprostu wyłamie i powiem wam , że chodziłam tam 3 lata i uważam ze p Malinowski jest kompetentnym człowiekiem , szkoła ma wysoki poziom (oczywiścoie jak ktoś już wczesniej wspomniał nie wszyscy są geniusza,mi), i to , że ktos mieszka m.in. na Skłodowskiej , Katowickiej to od razu nie musi znaczyć ze menelem , tak się składa , że mieszkam w tych okolicach i jakoś nie uważam ze jest to  jakis "trzeci świat" tylko normalna ulica gdzie sa rózni ludzi , różne srodowika. "Jak sie chce to w każdej szkole można się uczyć , wystarczy , że się chce " słyszy się to wszędzie no bo taka prawda . Jeżeli nie znacie tej szkoły , nauczycieli to nie oceniajcie , czy jakimś jednym słowem powiedziałam , cos o innej szkole , że jest beznadziejna zła itd nie bo mam szacunek do ludzi kompetentnych i na poziomie. to wszytsko powinnam zostawic bez komentarza bo czasami brak słów jak się słyszy takie rzeczy , ależ ile można milczeć , nie słyszeć tego wszystkiego ...popatrzcie na siebie a potem mówcie O INNYCH . Tak wogole to się cieszcie , że mamy zdolnych uczniów a nie narzekajcie.

~XxX (2008-12-07 00:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jedyne słowo, jakie mi przychodzi teraz do głowy czytając forum to - ŻAŁOŚĆ, dlaczego...?!
Ponieważ komuś nie pasuje już nawet vice-dyrektorka w G5, ale najlepsze jest to, że tak na prawde od tego roku ' nie ma vice dyrektora' , ponieważ jest mało osób w szkole i osoba, która pełni to stanowisko robi to społecznie !!!!
Zgadzam się z niektórymi poprzednikami, że pan Malinowski stawia G5 na nogi, ale nie tylko on...
Antymalino i inni spokrewnieni, gdybyście chodzili chociaż przez tydzień do G5, wiedzielibyście, że to co czasami piszecie to paradoksy. Działa u nas wiele organizacji dzięki, którym każdy, powtarzam każdy może się w czymś wykazać, więc nawet jakby były czy jak w waszym domniemaniu są patologie to na pewno nie jest to wina uczniów,a nie zawsze patologia = wandalizmowi, więc zastanówcie się czy to co piszecie w ogóle ma sens.

Cały czas się zastanawiam Antymalino, co ty z tego masz, że cały czas na nas plujesz....
Satysfakcję ? ... nie sądzę .
Może życie nauczy Cię kiedyś empatiI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

~kowboj (2008-12-04 14:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Kto tam jest ,,szeryfem,,N.Mika! Ten od Odnowy w Duchu ŚW.?

~xD (2008-12-01 17:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zdadzam się w 100% z Raciborzaninem. Masz rację. Skoro Antymalina twierdzi że o szkole świadczą uczniowie, to sam zbyt dobrze o swoim cudownym G3 raczej nie świadczy.

~What? (2008-12-01 15:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Mnie Antymalino nie musisz poprawiać, bo jestem dyslektyczką i robię takie błędy, a Twój był wyraźny poprostu. :)
Z tego co mówisz, że 40% tej szkoły to patologia wynika, że wszystkie 3 klasy to margines. A np. ja się do nich zaliczam. Dziękuję Ci bardzo!  Zanim zaczniecie mówić coś na jakiś temat, to zdobądźcie prawdziwe informacje i zacznijcie zgłębiać swą wiedzę, bo to co tu piszecie jest żałosne. Dyrektor G2 już spiera sie z portalem o ośmieszające komentarze. Malinowski powinien zrobić to już 3 razy. No wtedy to gadalibyście, że ma coś do ukrycia. ;/ Dlaczego nie szukacie dobrych stron wielu spraw tylko wiecznie opluwacie?! Jest mi przykro z tego powodu, że naród polski jest tak niewdzięczny i pesymistyczny.

~ZZZZzzzz (2008-12-01 11:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

I tu widać że antymalina nie jest dobrze poinformowany...
Bo akurat vicedyrektorka się zmieniła od początku tego roku szkolnego i na pewno nie wiesz dlaczego.......
Więc nie wiem dlaczego piszesz takie rzeczy skoro w ogole nie wiesz co się u nas dzieje....
Przed napisaniem czego kolwiek zastanów się czy jesteś w 100% pewny czy tak jest i czy to niepochodzi od plotek...

~agrest (2008-12-01 11:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dla What - proszę czytać ze zrozumieniem, a nie literalnie, cyt.  "Pomyślałem, że to "Super G5" jest akurat materiałem do dyskusji o
przyczynach wandalizmu w miescie. Jest takie żydowskie powiedzenie -
ryba psuje sie od głowy!!!". Dalej w komentarzu, nie ma nic złego pod adresem uczniów, nauczycieli a tym bardziej rodziców. Powtórzę raz jeszcze; chodzi o politykę władz oświatowych, a raczej jej brak, na pojawiające się objawy wandalizmu wśród raciborskiej młodieży. To już jest skutek zaniedbania, nie od dziś i nie tylko w jakieś szkole. Wszystkie lukrowane fasady szczególnie w szkole, nie służą idei "pracy u podstaw" w pracy nauczycieli wśród młodzieży!!! Rozumieć powinne to przede wszystkim władze oświaty w mieście, piszę bo widzę, że tak nie jest!!!

~raciborzanin (2008-11-30 20:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak wspomniał kiedyś antymalina o szkole świadczą jej uczniowie! ... tak więc chylę czoła przed xD i z lękiem spoglądam na ewentualnych przyszłych absolwentów G3 (czyli szkoły, którą podobno ukończył antymalina), którzy będą  tak jak antymalina wyedukowanymi mądralam,i nie mającymi z mądrością nic wspólnego. Mam nadzieję, że antymalina to przypadek jedyny w swoim rodzaju "i mocno wierzę w to, że ludzi dobrej woli jest więcej i ten Świat nie zginie nigdy dzięki nim"

~xD (2008-11-30 19:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Po 1. Jestem kobietą, co chyba wynika z moich wypowiedzi.
Po 2. Gdzie napisałam, że 2/3 pieniędzy G5 otrzymuje od miasta?
Po 3. Wymieniono tylko okna, więc o co Ci chodzi? Mniemam, że gdyby tego nie zrobiono, to stare okna stałyby się dla Ciebie kolejnym powodem, żeby udowadniać ludziom, że G5 jest beznadziejną szkołą.
Po 4. Sprawdź w słowniku, co znaczy hipokryta.
Po 5. Nadal nie odpowiedziałeś, jaki problem widzisz w v-ce dyrektorze G5. Czyżbyś zauważył że nie masz podstaw, by twierdzić, że ta osoba źle pełni swoją funkcję?
Po 6. Może powiedz konkretnie jakie masz dowody na to, że pieniądze na placówki miasto "rozdziela" niesprawiedliwie, a G5 dostaje je dzięki znajomościom?
Po 7. Gdybyś nie życzył źle szkole, to nie wypisywałbyś o niej nieuzasadnionych bzdur na które nie masz dowodu, a które niszczą opinię G5.
Po 8.  Nie masz prawa na podstawie swoich dziwnych poglądów sądzić, że prawie połowa uczniów G5 to "patologia"! Czy Ty wiesz co to znaczy?
Nawet nie wszedłeś do tej szkoły, nawet nie znasz większości jej uczniów, a z jakiegoś powodu, rozprowadzasz o niej plotki, które negatywnie wpływają na jej reputację. Bardzo dojrzałe.

~antymalina (2008-11-30 18:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tak tą szkołę stawia na nogi,że ją kiedyś wyniosą ale nogami do przodu...Skoro poprawiasz moja ortografię to i ja poprawię Twoją,po "...nie są im dane" powinien być znak zapytania a nie przecinek,bo ta część zdania to pytanie." a stale mówicie tylko o tych kilku gorszych!" -z tymi kilkoma to przesadziłeś,bo ja bym śmiało powiedział,ze minimum 40% w G5 to są uczniowie gorsi(mówie już tylko o wandaliźmie i patologi nie o nauce).

~What? (2008-11-30 17:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Agrest-dla czego uważasz, że G5 jest dobrym materiałem do dyskusji o przyczynach wandalizmu w mieście? Sądzisz, że wandalami w mieście są uczniowie G5? Jeśli tak właśnie sądzisz to sprawiłeś zarówno mi jak i innym uczniom tej szkoły wielką przykrość! Jesteśmy stale, może nie świadomie, poniżani Mamy wielu bardzo dobrych uczniów, a stale mówicie tylko o tych kilku gorszych! Antymalino po pierwsze nie letko tylko lekko. Powiedz mi czy G1, G2, G3 czy jakakolwiek szkoła w tym mieście bardzo czegoś w tej chwili potrzebuje, a pieniądze nie są im dane, tylko przejmuje je G5 na kawę dla dyrektorstwa? Oświeć mnie, bo może czegoś nie wiem. Poza tym to wiesz kto jest vice dyr. w tej szkole? Co masz do tej osoby? Nie rozumiem Twoich wypowiedzi o panu Malinowskim. Jest świetnym nauczycielem, jest wymagający, dyscyplinujący i nie rujnuje tej szkoły tylko stawia na nogi!

~antymalina (2008-11-30 14:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Co do boisk G2 i SP15 to pieniądze na nie wyłożyła Unia Europejska oraz ministerstwo sportu(program "Orlik") a nie miasto....Z Twojej wypowiedzi wynika że dobrze że 2/3 pieniędzy otrzymuje G5 od miasta.I tym potwierdzasz ze jesteś hipokrytą.Bo to jest letko mówiąc nieuczciwe że jakaś szkoła otrzymuje większą cześć kasy tylko dlatego ze jego dyrektor jest w kręgu towarzyskim obecnej władzy...

~xD (2008-11-30 13:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Antymalino, fajnie że nie życzysz źle uczniom G5. Zawsze to jakiś pozytyw z Twojej strony. Bo już myślałam że jesteś egoistycznym hipokrytą w każdym calu. A co do 'znajomości' to skąd wiecie że dzięki nim G5 ma pieniądze? Nawet jeśli... To co znaczy, że "inne placówki nic nie dostały"? A boisko w G2? A w SP15? Skoro twierdzisz że G5 jest całkiem beznadziejne to powinieneś się cieszyć, że chociaż budynek lepiej wygląda. Rozumiem, że nie lubisz dyrektora. Choć nie wiem za co, bo nie znasz Go i Jego działań. Jeśli już, to z plotek, podobnych do tych, że już nie pełni funkcji dyrektora G5. A może wytłumacz mi, co masz do v-ce dyrektora? Wiesz wogóle kto nim jest?

~agrest (2008-11-30 13:11)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jestem pod przygnębiającym wreżeniem artykułu na portalu nt." Wandalizmu w mieście". Jest tam syntetyczny komentarz (nie jeden) na temat zależności między kulturą a wandalizmem, z którym mamy dzis do czynienia w mieście. Pomyślałem, że to "Super G5" jest akurat materiałem do dyskusji o przyczynach wandalizmu w miescie. Jest takie żydowskie powiedzenie - ryba psuje sie od głowy!!! Czy mamy czekać, aż na wybory, być może do tego czasu jakaś grupka zwyrodnialców - wzorem z telewizji, zacznie teroryzować społeczeństwo? Nie marzy mi się "Giertych", ale obecny pseudo Naczelnik zupełnie sobie odpuścił, bo takiego marazmu wśród nauczycieli już dawno nie było. Pojawiające się wśród nauczycieli "Siłaczki", jeśli nie są z "kolesiów" zostają same, a czasami nawet pogardzane, np w typowaniu do nagród!!! Stałe problemy z zaspokojeniem naturalnych potrzeb powoduje, iż Rodzice nie mają czasu do wychowywania swoich dzieci, liczą na wsparcie w wychowaniu w szkole. Osobiste względy etyczno moralne nauczycieli i większości Dyrektorów, robią dobrą robotę wśród młodzieży, niestety w osamotnieniu bo Naczelnik nie poczuwa się do realizacji obowiązku wychowywania jakiegoś tam anonimowego ucznia. Bulwersuje mnie do reszty dotychczasowa praktyka władz, taki naczelnik odejdzie dpiero wtedy, gdy będzie zadyma - a wielu uczniów znajdzie się w gronie przestępców!!!

~antymalina (2008-11-30 12:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie napisalem że zycze im źle,w sensie likwidajci szkoły.Wiec ujmę to bardziej dokladni.Życzę uczniom sukcesów a kierownictwu wypowiedzeń za 2 lata(mam na myśli dyr i vice dyr).Takze może jak zmieni sie za 2 lata władza to i zmieni się dyrekcja szkoły...a szkole źle nie życze...

~What? (2008-11-30 12:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do ANTYMALINY
Jako osoba rzekomo inteligentna i zorientowana powinieneś wiedzieć, że nie życzy się nikomu źle. To co powiedziałeś odkrywa całąprawdę o tobie. A skoro kierownictwu życzysz źle, to uczniom tak samo, bo szkoła to całość. Bez kierownictwa nie ma szkoły, więc uczniowie lądują na bruku.

~antymalina (2008-11-30 12:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

W 100% popieram poprzednika !!!
Nie jest tajemnicą że dzieki znajomością dyrektora tej placówki szkoła w ostatnim czasie otrzymała zastrzyk gotówki(były chyba wymieniane szyby w sali gimnastycznej i inne rzeczy)gdy w tym samym czasie inne placówki nic nie dostały...Ale władza się zmienia i może się zdarzyć że koneksje pana dyrektora się skończą razem z erą tej placówki.Wszystkim uczniom G5 życzę samych sukcesów natomiast kierownctwu wręcz odwrotnie...

~agrest (2008-11-29 18:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Coś mi się zdaje, że G5 to normalna szkoła, z której należy się spodziewać od czasu do czasu jakieś uczniowskie osiagnięcie. Uzdolnionemu uczniowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w Liceum. Ale nienormalne jest jej kierownictwo, które na siłę chce być oryginalne, a tego już w gronie pozostałych szkół nikt nie lubi, tym bardziej, że pan Dyrektor wchodził na stanowiski w sposób "głośny"- typowy dla tego miasta. Nie da się ukryć, że G5 jest na topie, ma wszystko czego inne G nie dostają wogóle. Ma zręcznych klakierów i redaktorów, choć ma też potknięcia, które przeciwnicy polityki oświatowej w tym mieście skrupulatnie obnażają. Zastanawia też głos, chyba kogoś z grona, że "potrafi zdyscyplinować", co dla postronnego można odczytać jako "dyktator". Myślę, że G5 ucichnie, gdy we władzach oświatowych dojdzie do zmian na stanowisku Naczelnika i Prezydenta.(za dwa lata).

~What? (2008-11-29 13:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Po I proszę nie porównywać G5 z innymi gimnazjami. W G5 jest 200 uczniów, a w innych po 600, a klasy są niejednokrotnie aż do j. Po II mało komu wiadomo, że np G1 słabszych uczniów ze swojego rejonu odsyła np do G5. Co to za szkoła?! A dla tego, że piątka przylmuje tych uczniów zostaje opluwana. Po III w większej ilości uczniów zawsze znajdzie się więcej lepszych. Po IV nie jeden Wojtek jest w tej szkole dobrym uczniem!!!! PoV chyba sami nie wiecie jak bardzo krzywdzicie takim gadaniem uczniów tej szkoły. Po VI ANTYMALINO to, że nie pałasz miłością do P. Malinowskiego nie znaczy, że musisz obrażać ludzi kompletnie z tym niezwiązanych. Po VII  nie w tym chwała aby uczyć ludzi zdolnych i inteligentnych jacy też są w G5, ale w tym aby wyprowadzić na dobrych ludzi tych mniej zdolnych i zbuntowanych przeciw całemu światu! po VIII widziałam jak kandydaci do bierzmowania zachowują się w kościele WNMP, czyli uczniowie G1. Jestem zbulwersowana tym widokiem! Gadają, robią sobie żarty z katechetek, nawet przy odmawianiu różanica bawią się w najlepsze, a to wszystko w kościele! Nie bądźcie więc tak niesprawiedliwi!

~XxX (2008-11-27 15:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wiesz co Antymalino....
robimy wielki błąd, że reagujemy na twoje bezpodstawne oskarżenia w stosunku do G5.
Jak chodziłeś do G3 to raczej ty mieszkarz w 'niebezpiecznych'  okolicach <katowicka i inne...>
Widzisz każdy tak potrafi napisać, ale to jaki ktoś jest chyba nie zależy, gdzie rodzice, bo to ani kupują-kupili mieszkanie/dom. Więc pomyśl czasami, jak coś napiszerz, bo twoje wypowiedzi są monotonne. Ja powiem tak, mam znajomych we wszystkich gimnazjach i mogę stwierdzić, ze jakaś rzecz mi się nie podoba (ale konkretna ), a nie że ty nie znając osób i szkoły (słysząc tylko plotki np. to, że pan Malinowski odszedł) obrażasz nie mury szkoły,które nie czują, ale uczniów, którzy są wartości. Bo każdy z nas do czegoś się nadaje, przecież wszyscy nie muszą być od razu lekarzami czy prawnikami. Musiałabym chyba zostać zakonnicą, jakby w twojej szkole były tylko osoby wyróżniające się pozytywnie, a na tyle osób ile mamy w gimnazjum ( Fakt: jest mało osóB) to na prawdę osiągamy wielkie sukcesy i nie chodzi tutaj tylko o wygrane, ale podejmujemy wyzwania. Jakoś w twoich wypowiedziach nie widze, żebyś wymieniał konkretne plusy g3 tylko umiesz wytykać palcami innych. Mam nadzieję, że zrozumiesz jaki robisz błąd, bo to nikomu nie jest do "szczęścia" potrzebne - te twoje nie dojrzale komentarzyki. Jeszcze w życiu zobaczysz, jak się dzisiaj my czujemy ( osoby, które robią wszystko, a taki gnojek pod pseudonimem antymalina robimy wszystko, aby  udowodnić, że się mylimy. MUSZĘ CIĘ TYLKO ZMARTWIĆ - ludzie z dumą mają Cię w dupie, więc tylko marnujsz swój czas, bo g5 swoich działań nie zmieni.(może jedynie ulepszyć!!!!!!!!!)

~ZZZZzzzz (2008-11-26 15:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak choidzłeś/chodzisz do G3 to po co wtrącasz się do G5???
Daj sobie człowieku 'pozor'
Myśl sobie co tam chcesz o naszej szkole, ale nie udzielaj się i nie wkurzaj ludzi.

~noBotak (2008-11-25 20:31)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tylko że Twoje argumenty są bezpodstwne. "Niska średnia" i "mieszkańcy jakichśtam ulic". To nie świadczy o tym że to najgorsza szkoła w mieście. Bo jak ktoś chce, to wiele się tam nauczy. Wcale nie mniej niż w innych szkołach. Z resztą, z Tobą szkoda gadać.

~antymalina (2008-11-25 19:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Chodziłem do G3.....a taką opinie o G5 ma więcej osób nż tylko ja...bo wiekszość wie że to najgorsza szkoła w miescie...

~boBotak (2008-11-25 15:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie, ja myślę że wcale mu nie podpadł. Sądzę że Antymalina wogóle nie zna dyrektora G5. Ale co z tego i tak jego zdanie na każdy temat jest najprawdziwsze.

~malutka (2008-11-25 00:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

jest takie powiedzenie, że tylko krowa nie zmienia zdania.
jestem absolwentką G5 potem II LO, mieszkałam na jednej z ulic wymienionych przez antynalinę. Teraz studiuję na UJ - dziennie. Przypadek? Może. Takich jak ja jest wielu.
z każdej szkoły wychodzą prymusi i ci trochę słabsi, w każdej szkole są wspaniali pedagodzy i tacy, którzy tylko są.
Pan Malinowski jest osobą specyficzną, ale pamiętam, że zawsze był w stanie wszystkich zdyscyplinować - i to mu się chwali. A Tobie, antynalino, musiał strasznie podpaść skoro marnujesz swój cenny czas, na wpisywanie się na forum..

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog