29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Dyskusja (12): Pytania do Prezydenta Mirosława Lenka Strony: 1 
erich honecker (2008-12-06 19:24)
Ocena: 0 + | -

Pozwólcie drodzy forumowicze że odpowiem za Pana Prezydenta do Pana Dratewki w sprawie spalarni śmieci
Z całym szacunkiem względem Pana Prezydenta i Pana Dratewki
http://www.rafako.com.pl/i.php?i=24
http://www.rafako.com.pl/i.php?i=201
Odpowiem Ci na pytanie w sprawie spalarni smieci
Wiele jest problemów z tym związanych
Po pierwsze ..Rafako ma mozliwosci i potencjał by zaprojektowac i wyprodukowac 5 spalarni w ciągu roku + pół roku montaż tylko pieniądze na stół .
po drugie nie opłaca się stawiac małych spalarni śmieci  poniważ koszt jednostkowy projektu i budowy jest wysoki rzedu kilkudziesięciu milionów złotych  , jesliby taka spalarnia miała powstac w raciborzu to to musiałaby byc zapewnionya odpowiednia ilosc smieci ,taki kocioł mały potrzebuje conajmniej 10 ton smieci na godzine nie wiem czy Racibórz produkuje 250 ton smieci dziennie chyba 50 ton i skad te 200 ton ,???
po trzecie  smieci przeznaczone do spalania muszą być po segregacji bez metali ,papieru ,szkła
wiec po segregacji odpadów byłoby znacznie mniej
Z tego co wiem tylko Gmina Krzyzanowice ma dobrze rozwiązany problem segregacji (nagroda w poznaniu)
wiec muszą się dogadac duze aglomeracje i zacząc segregować śmieci
Spalarnie śmieci służa przede wszystkim nie do spalania śmieci ale do uzyskiwania ciepła i pradu w których paliwem zamias wegla są smieci .
Nie mozna mysleć w ten sposób ze jak będa  smieci to wrzucimy a jak nie bedzie to wygasimy spalarnię  na chwilę ,to musi byc system ciągły ta spalarnia musi na siebie zarobic i przynieść zysk
Widzę ze się tym interesujesz dratewka ,dodam że Europa Zachodnia posiada tysiące spalarni smieci one mają odpowiednie systemy odpylania i obiegu spalin że to co się oddaje do atmosfery nie szkodzi nam bardziej niz spalanie węgla w tych tysiącach zwykłych ciepłowni miejskich. w Polsce sa potrzeby na kilkadziesiąt spalarni przy duzych miastach.

Ostatnia edycja 2008-12-07 17:41 przez erich honecker

dociekliwa (2008-11-24 13:41)

Panie Prezydencie, dlaczego na ulicy Eichendorffa od skrzyżowania z ulicą Kościuszki do skrzyżowania w ulicą Opawską jest tylko jedno przejście dla pieszych? którędy piesi mają przechodzić przez ulicę?

rom10 (2008-11-15 18:41)

Panie prezydencie Lenk,kiedy odpowie Pan na moje pytania  zadane w dniu 10.11.08 r. Czy te pytania są dla Pana Prezydenta kłopotliwe?

dratewka (2008-11-10 22:13)

Witam pana prezydenta mam pytanko:
'jak wyglada sprawa przetargu na spalarnie smieci w raciborzu, moze sprawa juz jak wiele innych iwestycji nie aktualna??
wiem ze jeszcze jakies 2 lata temu byly prowzdzone rozmowy z anglikami i to jest pytanie 2.:
dlaczego budowa spalarni maiala/ma zajac sie zagraniczna firma skoro RAFAKO zajmoje sie budowa takich obiektow-jesli nie calych to napewno instalacjami odsiarczania itd. dlaczego nie wykozystac raciborskiej firmy, chodzi o pozniejsze serwisowanie tych urzadzen, jesli sprawa jest nadal aktualna prosze o informacje jakie koszta obslogi i serwisu sa przez firmy zagraniczne, a jakie przez RAFAKO, tylko prosze niemowic ze zagraniczne maja lepsze technologie bo to bylby smiech na sali.

rom10 (2008-11-10 20:51)

Panie Prezydencie Lenk,w związku z odznaczeniem  mieszkańca Raciborza medalem "Za zasługi dla Policji" mam do Pana następujace  pytania:
1. Syn tego mieszkańca zamordował człowieka a jego ojciec jakimś sposobem otrzymał medal "Za zasługi dla Policji" czy morale Pana i wyznawane przez Pana zasady współżycia społecznego przemawiają za słusznością  tego kroku?.
2.Czy w ogóle coś Pan Prezydent wie o  wyróżnieniu  w lipcu br. mieszkańca Raciborza medalem" Za zasługi dla Policji"?.
3.Panie Prezydencie,współuczestniczył Pan w rekomendacji tego mieszkańca do medalu "Za zasługi dfla Policji"?.

erich honecker (2008-11-10 20:02)

Witam
Normalnie pisze po śląsku i z humorem ale w tej sprawie nie ma do śmiechu
Chodzi  o budowe nerki ,byłem zobaczyć postep prac i na poapierze ta nerka jest piękna wszystko ładnie narysowane od cyrkla .
Jednakże po przybyciu na miejsce budowy i obejrzeniu jak tam jest wąsko stwierdzam że projektant conajmniej miał źle ustawiony cyrkiel i projektował to bez wyobraźni .
Proszę każdego z was by stanął na ulicy od strony odrostrady i wyobraźił sobie ze jest kierowcą tira i musi się dostać na Opole . skecenie w ten wąski pas 30 tonowym tirem graniczy z cudem ,ten kierowca będzie musiał zwolinć praktycznie do zera żeby wymanewrować ,gdyby nie mał wspomagania kierownicy to musiałby mieć muskle jak jakiś ciężarowiec ,czyż nie możnabyło złagodzić te skęty przez zmniejszenie tych stref trawników , po co takie szerokie pasy oddzielające ,wiem moge sobie pisać nawet kjakby ktoś mnie poparł to nic się nie zmieni bo krawężniki już położono ,kanalizacja skończona ,dlaczego nikt tego nie zauważył wcześniej że ten projekt wymaga poprawy ,tak samo za mostem na Oborze po co te pasy ruchu takie wąskie i wymyslne a pasy zieleni tak szerokie .Kolejny bubel   ,a miało być tak pięknie ,jeszcze to można zmienić ,poprzesuwać ,złagodzić zakręty ,przesunąć termin oddania dopłacić kilka tysięcy zł ,i niech będzie dobrze ,ale wiem że nikt tego nie zmeini zasłoni się że prawo nie pozwala na zmiany w trakcie realizacji ,ale jakby to była inwestycja prywatna ,czy ktoś pozwoliłby sobie na zrobienie bubla ?

Gelo (2008-11-10 09:00)

Witam Prezydenta.
Ja mam tylko takie jedno malutkie pytanko.
Co z naszym obiecanym AquaParkiem?

kastamp (2008-11-09 22:18)

Witam Pana Prezydenta, oto następujące pytania:
1. Jak bardzo ważna dla Raciborza jest Pana zdaniem modernizacja dróg dojazdowych do miasta od strony Gliwic, Rybnika, Opola i Ostrawy?
2. Czy zdaje Pan sobie sprawę, że po oddaniu do użytku A1 Racibórz relatywnie straci wobec Wodzisławia i Rybnika, bo przy A1 będą powstawały inwestycje. Czy zdaje Pan sobie zatem sprawę, że należy temu przeciwdziałać stawiając przede wszystkim na poważną modernizację tych dróg dojazdowych? Myślę tu nie tylko o wymianie nawierzchni ale m.in. o budowaniu obwodnic dla miejscowości na tych trasach (wiem, że nie miasto tymi drogami zarządza, ale tu właśnie chodzi o Racibórz, więc czy Pan stara się przekonywać odpowiednie osoby, że modernizacja ta przyczyni się do rozwoju miasta i regionu?Co zamierza Pan zrobić by przekonać decydentów do remontu jednych z najgorszych odcinków dróg krajowych w Polsce?
3. Czy pomysł budowy drogi Racibórz-Pszczyna upadł już zupełnie? Czy robi Pan coś by go reaktywować? Czy poszerzenie drogi wylotowej do trzech pasów, jak planuje starostwo może sprawić, że technicznie niemożliwe okaże się dobudowanie czwartego pasa w przyszłości?
4. Czy nie możemy pójść wzorem - kiedyś miast europejskich, dzisiaj już - miast polskich i wprowadzić możliwość poruszania się rowerem po ulicach jednokierunkowych "pod prąd" bez konieczności tworzenia ścieżek? Myślę, że nie trzeba tutaj Pana przekonywać jak to funkcjonuje - bo na pewno bywa Pan w większych miastach jak Wrocław i widział Pan, że te uliczki są bardzo wąskie a mimo to można nimi jeździć "pod prąd". Rozwiązuje to też problem budowy ścieżek - nie buduje się ich w centrum; stawia sie znak z ograniczeniem 30km/h. tabliczki przy zakazach wjazdu/ skrętu "nie dotyczy rowerów".... to już w przeciwieństwie do budowy dróg groszowe sprawy. Dlaczego zatem tego jeszcze nie wprowadzono?

Redakcja (2008-11-07 09:21)

Zapraszamy zarejestrowanych użytkowników do zadawania pytań.

Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog