29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2008-10-17 08:10:10 Z regionu

Starosta odwołał zaplanowane na godz. 10:00 16 października spotkanie maturzystów z  Anną Walentynowicz - opozycjonistką wobec władz PRL-u. Jednak odbył się po południu wykład Walentynowicz dla ŚUTW.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (58): Spotkanie z Walentynowicz politycznie nie-poprawne? Strony: 1 2 3Dodaj komentarz
~Ergo (2008-10-19 12:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Juz ktoś w Sejmie monitował, że jedno z ugrupowań rządzących daje swoim posłom kartki - co i jakie slowa mają mówić z mownicy i z dziennikarzami. Wydaje mi sie, że "rezerwa" jest również po szkoleniu, bo wie jakie kartki dostała na spotkanie w Raciborzu p. Walentynowicz- kto miałby jej dawać takie instrukcje? Przecież wszystkie (nie wyłączając Solidarności) władze są przeciw Niej. Pamiętam nazwiska, które władze PRL-u ogłaszały jako wrogów państwa polskiego - wymianiano też Walentynowicz, Gwiazda, Lis, Frasyniu i in. , widocznie w tym mieście jeszcze rządzi PRL? I to w jakim tonie?

~ej no (2008-10-19 08:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

bez znaczenia czy to co mówi ta pani jest prawdą obiektywną czy subiektywną. Zakazanie spotkania jest ograniczeniem wolności słowa i nikt tego nie zmieni!

~wrona (2008-10-19 07:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

dorwały się do komputerów dzieci SB-ków i wypisują bzdury

~Hugo C. (2008-10-18 23:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Precz z pisowskim pomiotem! Banda szmaciarzy i karierowiczów na czele z Bolem "Tylko 1000 aborcji, już nie piję" Piechą!

~rezerwat (2008-10-18 22:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

i suwnicowa już ma swoje miejsce w Historii.

~rezerwa (2008-10-18 20:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

poprostu jakis czlowieczek wyslal  do raciborza pania walentynowicz z napisanymi kartkami  po to zeby mowila prawde ?  fama mowi  , ze poslano ja po to zeby klamala !  jak dziewice-isakowicza  w polsce przestano w koncu sluchac to  "wyklada" swoje glupoty teraz w kanadzie i podpisuje swoje przyglupawe nowele , robi z zakreconymi i nie wiedzacymi czesto o co chodzi polonusami foty i jak wroci to bedzie dopiero bohater !!!   wstyd i hanba !  trzeba poslac  anne walentynowicz do kanady !!!  niech tam tez naucza jak zostac bohaterem narodowym bedac suwnicowa !!!

~wybiórcza (2008-10-18 11:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Panie Starosto - niech Pan się zastanowi nad tym, jakie miejsca jeszcze nie są odpowiednie do prowadzenia działalności politycznej, bo będę to wytykał Panu i Pana poplecznikom, którzy będą zapewne w takich miejscach organizowali spotkania wyborcze! Dotyczy to również wszelkich spotkań organizowanych przez nieformalny międzyresortowy Wydział Propagandy i Promocji Władzy. Ciekawe, czy w okresie przedwyborczym zmieni Pan w tej kwestii zdanie... padnie nowe światło ;-)

~Ergo (2008-10-18 09:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do "rezerwy", w raciborzu jest wszystko co potrzebne do zagłady tego miasta, totalnie moralny marazm, wszelkiej możliwej rozruby, samowoli w myśl życzeń wielu w tym mieście "Im gorzej tym lepiej". Pan Klima, z braku innego pomysłu, być może posłuchał swoich starszych studentów, którym Solidarnoś, Papież Polak Jan Paweł II, obalenie komunizmu - to klejnoty Polaków, a tu wszystko jest negowane. Czy "rezerwista" uważa za rzecz normalną, że Wa lęsa laureat Pokojowej nagrody Nobla był współpracownikiem UB, co publicznie już ogłoszono? Jaka była prawda tamtych czasów, trapi wszystkich, którzy chcą żyć w prawdzie, a nie zakłamaniu - studentów III wieku też?

~ciekawski (2008-10-18 05:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

wszystkim znane poglądy  pani Walentynowicz,są niepoprawne politycznie? to ja mam prawo wiedzieć, co to jest Odnowa w duchu ...taka nazwa pojawia się od czasu do czasu na portalu.Mam nadzieję że dziennikarze wyjaśnią czytelnikom ta nazwę.

~do pytajnik (2008-10-17 20:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dlaczego uważasz, ze zabronienie jest słuszne? Boisz sie, ze ktos sie przekona?

~pytajnik (2008-10-17 20:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Panie aptekarzu! A to już nie ma na Śląsku ani książek,związkowców ani historyków?Wykorzystywana,manipulowana przez cwaniaczków staruszka wył€dzająca od nas podatników odszkodowanie za swoją "związkową"działalność ma stać się wzorem dla naszej młodzieży? MDK zaś miejscem politycznego wiecowania w godzinach nauki?
Komentatorzy!  Może najpierw poznać relacje z "wykładdu" znanej suwnicowej ,a później dopiero osądzać Starostę?Tak trzymać - Panie Hajduk!  Zwłaszcza przy lenistwie nauczycieli  i "znawstwie " ich dyrektorów.

~rezerwa (2008-10-17 17:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do  ergo !   jest w raciborzu nie dobrze , jezeli zaprasza  jakas zaraza  do raciborza ks.zaleskiego i pania walentynowicz i robi sie z nich na sile bohaterow narodowych , a gen.Jaruzelskiego  sie poniza  na  sile  tj upadek moralnosci , koniec kropka

~obserwator (2008-10-17 14:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Odnoszę wrażenie,że Hajduk kiedy został wybrany starostą doszedł do wnioskju ,że przybyło mu rozumu jakby stał się mądrzejszy , ale to jest oczywista nieprawda, jak był przeciętnym karierowiczem takim został, jakim był; leniem
takim jest nadal, jakim był krętaczem takim jest nadal tylko z lepszym skutkiem.Ale widocznie nie przeszkadza to tym,
co go wybrali by go nadal  tolerować. Równiez i w porusznym temacie zachował się jak typowy tchórz facet którego
historia nie intersuje mimo iż kontrowersyjna - bo mogłoby mu to zaszkodzić politycznie. A poza tym to nie on pociąga za
sznurki , jego wielki mocodawca niejaki poseł Henryk Siedlaczek wybitna postać PO mu tego zabroniła .-
Szkoda czasu na zajmowanie się takim byle czym.

~Ergo (2008-10-17 10:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Serdecznie dziekuję za uściślenie manipulacji, którą zauważyłem z pierwszego postu. Ani z artykułu, ani z relacji p. Angel.. nie ma logicznego odniesienia do "spotkania o tematyce norodowo-faszystowskiej" ?, to ordynarna robota jakiegoś (RAC-a) z kwalifikacjami UB-ka, aby ukierunkować dyskusję nie na temat- szczególnie gdy chodzi o kulisy Solidarności, ten typ dokładnie wie, kto przejął hasła solidarności - dzis rozgrzesza się Wałęsę za to, że był UB-kiem!!! Markowiak został zdemaskowany, ale ile ich zostało w RAC-u ?. Niestety fakty tu przedstawione stawiają powiat raciborski w złym świetle?

~Ergo (2008-10-17 10:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do ErgO "Dyrektor MDK również podzieliła pogląd Starosty, przecież Starosta nie jest dla niej władzą?" Właśnie że jest. MDK podlega starostwu, zatem pani dyrektor - staroście. Jesli Starosta Hajduk podjął decyzje o zakazie prelekcji to własnei takądecyzją podjął w imieniu dyrektorki MDK - tak to rozumiem. Jednak nie znam szczegolow tego odwołania spotkania.

~Ergo (2008-10-17 10:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pytania na początku to wyraz mojego oburzenia na post niejakiego src. Pan Klima tłumaczył się tym, że był pewny, że spotkanie dojdzie do skutku, bo nigdy starostwo nie miało zastrzeżeń, zresztą decyzja pana Hajduka zapadła dosłownie kilka minut przed 10 czyli rozpoczeciem spotkania, które niestety nie doszło do skutku :(
<div id="pm63900" class="rm_lead_comment_text" style="clear: both;">MDK jest placówką oświatowo- wychowawczą a więc podlega Starostwu niestety. P. Klima dał nam do  zrozumienia, że jeśli pani Biskup mimo braku zgody starosty umożliwiłaby spotkanie z panią Walentynowicz, to po prostu straciłaby pracę... Takie są fakty niestety, dlatego spotkanie zostało przeniesione do Strzechy gdyż ona już jakby nie podlega pod decyzje Starostwa. Jestem wielce rozczarowana tym jak zachował sie dzis pan Hajduk, bo bardzo zalezalo mi na tym aby uczestniczyc w wykladzie tak wybitnej i legendarnej postaci jak pani Anna Walentynowicz ale niestety potraktowano dzis nas uczniow tak jak potraktowano, co szczerze mowiac wywolalo bunt i pewnego rodzaju niesmaczenie... Ubolewam rowniez ze nie moglam uczestniczyc w tymze spotkaniu dzis w Strzesze. Niestety ale rzeczywiscie cenzura... Pan Hajduk chyba obawial sie aby mlodziez nie stworzyla jakiejs opozycji a moze zwiazku zawodowego? niestety strzelil sobie samoboja wedlug mnie i bardzo chetnie urzadzilabym mu jakas demonstracje pod oknem Starostwa... :/                                                                                </div>

~Ergo (2008-10-17 10:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do Angel... nie byłem na spotkaniu, post jest z godz. 17,04 - proszę o przybliżenia faktów, jakie miały miejsce przed napisaniem pierwszego akapitu komentarza, bardzo proszę o ile to nie sprawi kłopot. Jakie to było pytanie? , że taka padła odpowiedż?Swoja drogą zupełnie nie pojmuję sytuacji, którą nasza respondentka przedstawia. P. Klima chyba musiał z kimś uzgadniać te terminy i całą prelekcję, przecież do sal MDK-u nie może każdy wchodzić i zapraszać ludzi na spotkania. Ładnę lekcję wychowawczą zaserwował Starosta (może i p. Klima?) dla uczniów klas ponadgimnazjalnych z okazji Dnia Nauczyciela. Widać p. Dyrektor MDK również podzieliła pogląd Starosty, przecież Starosta nie jest dla niej władzą?Podzielam oburzenie, niestety w RAC-u to normalka.

~Ergo (2008-10-17 10:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

tamatyka narodowo- faszystowska? Jak śmiesz ośle!! Wracaj do liceum, bo widocznie nie znasz historii!! Jak można w ten sposób mówić o kobiecie, której zwolnienie z pracy było bezpośrednią przyczyną rozpoczęcia strajków w Stoczni Gdańskiej? Kobiecie dzięki której nie upadł strajk? Kobiecie, która po dziś dzień tworzy historię? Ale nie tego miał dotyczyć ten post...
Spotkanie miało odbyc się dziś o godzinie 10 w sali MDK-u. Zaproszone zostały klasy ponadgimnazjalne, wykład miał dotyczyć powstawania wolnych związków zawodowych. Po godzinie 10 zabrał głos pan Klima, który przeprosił wszystkich zgromadzonych i oświadczył, że pan ADAM HAJDUK- STAROSTA POWIATOWY, nie wyraził zgody na spotkanie pani Walentynowicz z młodzieżą, gdyż miałoby ono ASPEKT POLITYCZNY... Zaprosił nas na 16 i musieliśmy się rozejść... Nie skomentuję jego decyzji, pozostawiam to waszej ocenie, natomiast zauważmy, że ta kobieta ma 80 lat, przejechała 600 km na to spotkanie na które nie została wyrażona zgoda... Co teraz myśli sobie młodzież? Otóż tyle, że to jakaś brudna rozgrywka polityczna a pan Hajduk powinien się wstydzić, spakować manatki i pożegnać się z fotelem starosty... Po raz kolejny Racibórz zasłynie z zacofania. Dziś zmieniłam zdanie o tym mieście- to pipidówa w której trąci gównem polityki... Aż się chce rzygać....

~Ergo (2008-10-17 10:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ciekaw jestem ile znajdzie się chętnych osób na spotkanie o tematyce narodowo-faszystowskiej?

~Ergo (2008-10-17 10:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

1. W tym samym czasie, gdy trwało spotkanie w Strzesze, miałem okazję śledzić relacje z owego weta starosty na spotkanie z młodzieżą o godz 10,00 oraz zauważyć uaktywnienie się jednego z wielu realiów w tym mieście. Dyskusja na temat spotkania z Walentynowicz odbywa się teraz już w trzech miejscach, zatem do  kontekstu, który się tutaj rozwinął celowym będzie przytoczyć niektóre komentarze (Kopie komentarzy) z tej dyskusji.

~do nauczycieli (2008-10-17 09:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dlaczego nauczyciele nie zorganizowali takiego wyjścia dla młodzieży poza lekcjami - w godzincach popołudniowych. Przecież często słyszymy że pracują nie 18 godzin tygodniowo a znacznie więcej. Wczoraj chyba nie. A może młodzież nie chciałaby przyjść - a to już Wasza rola Szanowni N-le. Myślałem że przynajmniej pan Myśliwy to n-l, który jest trochę ponad te 18 godzin, chyba się zawiodłem. Jako rodzic oczekuję, że w czasie lekcji moje dziecko będzie się przede wszystkim uczyło, szkoła średnia trwa i tak za krótko, ja do matury uczyłem się 4 lata, teraz trwa to w zasadzie 2,5 roku - dlatego żądam szacunku wobec każdej godziny lekcyjnej, kino, teatr, spotkanie z panią AW i innymi "idolami" - po lekcjach. I darujcie sobie komentarze że bronie Hajduka, bronie tylko swojego dziecka i jego prawa do edukacji - nie stawiajmy sprawy na głowie.

~do belf (2008-10-17 09:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie sądzę aby na spotkaniu z młodzieżą, czyli na swoistej lekcji historii pani Walentynowicz mówiła to samo co na spotkaniu z ludzmi dorosłymi - a tegoroczni maturzysci to nie są ludzi dorośli? Skąd takie przypuszczenie ,że pani Walentynowicz ma dwie prawdy; jedną dla dorosłych, drugą dla młodzieży - takie hard i soft, dwie wersje. Jeśli młodzież sama potrafi ocenić co dobre a co złe - zgoda - dlatego na spotkaniu popołudniowym tłumów młodzieży nie było. To jest najlepsza ocena tego wydarzenia. Pan RM mówi , że młodzieży trzeba pokazywać dwie strony medalu i niech sami ocenią, Proponuję organizację spotkania chociażby z Wojciechem Jaruzelskim czy towarzyszem Kiszczakiem - i zorganizujmy to w czasie lekcji - taka masówka. W końcu dla niektórych te postacie to też kawał historii i jacyś guru. Jest jeszcze Urban - pewnie bluzgałby niegorzej niż pani Anna - tyle że w drugą stronę. Moralność Kalego.

~uczestnik (2008-10-17 08:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Bulaj, jesteś zaślepiony jedną opcją. Tobie spotkanie z żadną AW już nie pomoże... Nie chodzi o spotkanie z sektą, która zrobi pranie mózgu, ale z "drugą stroną", której poglądów nie musisz akceptować, ale byc może pozwoli Ci zrozumieć dlaczego jest "wojna". Ty jednak wolisz siedzieć w swoim okopie i rzucać gó..em. Czy to nie jest objaw ciasnoty umysłowej?

~do bulaj (2008-10-17 08:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

małe okienko w burcie statku-wyjrzyj przez duże okno zobaczysz EUROPĘ

~Bulaj do "RM" (2008-10-17 08:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

... że starosta nie jest pedagogiem - zgoda. Jak natomiast mieć zaufanie do nauczycieli, czy dyrektorów wobec przypadku ewidentnego półścia na łatwiznę uczestniczenia w spotkaniu w "kontrowersyjną" postacią dewaluującą dokonania Polaków w ciągu ostatnich 20-tu lat na drodze bezkrwawego przejścia z jednej formacji ustrojowej do drugiej, czy też zamykania szkół dla młodzieży w dniu "swojego " święta 14.10. Zgadzam się, że nauczyciel jesy przewodnikiem swojego podopiecznego w samodzielnym zdobywaniu przez niego wiedzy i kształtowaniu (tworzeniu) osobowości. Rolą przewodnika jest jednak zapewnienie pokazanie przyczyn, przebiegu i skutków procesów historycznych, nie zaś tworzenie "wirtualnej" rzeczywistości, której skutkiem mogą być nowe zastępy ludzi zasilających takie organizacje jak Młodzież Wszechpolska, LPR czy tworzoną przez Ojca Dyktatora w Toruniu nową formację polityczną. Panie Robercie, przecież Pan jako nauczyciel wie, że "taka będzie Rzeczpospolita, jak jej młodzieży chowanie". Wychowujmy ją więc dla zgody i przyszłości. Nowych "okopów" nam kopać nie trzeba.

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog