29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2008-09-19 08:23:01 Racibórz

17 września miejscy radni przyjęli uchwałę w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla placu Długosza.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (39): Zmieniono plan zagospodarowania dla placu Długosza Strony: 1 2Dodaj komentarz
~Przyszły Raciborzanin (2010-05-19 20:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Panie Prezydencie! Zamiast się pozbywać wszystkiego co jest w Raciborzu niech się pan zajmnie przedewszystkim drogami w naszym mieście! Miasta do okła się rozwijają i stają się co raz fajnejsze a Racibórz zatrzymał się na PRL-u! Byliśmy najpiękniejszym miastem na śląsku a dziś jesteśmy na szarym końcu i mało kto wie gdzie ono wogóle leży. To chyba o czymś świadczy!

~Kniprode (2009-11-04 21:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Skarga mieszkańców Piwnej i Nowej ?!?!  W innych miastach ludzie mieszkają przy torach tramwajowych i 4 pasach ruchu, jak ktoś chce miec spokój to niech się wyprowadzi z centrum .

~beee (2009-11-04 19:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

jane że budowac! plac szpeci centrum;/

~PLAINLOSS (2008-10-09 17:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Towaszyszu Raciborzanin1 ( nie- nauczycielu wf , nie -traktorzysto , nie- lenkliwy ) - co wynika z faktu , że Racek jest starszy od Krakowa?!  Co to Ci załatwia?
Co alternatywnego  proponujesz prócz zachwytu nad (zaniedbaną) historią Ratibora?! Co zrobiłeś/aś dla uwydatnienia aż tak potężnej historii tego miasteczka?
A czy istnieją inne aspekty życia prócz tzw. local patriot power i historii? A może gdyby tu była tylko historia nie uciekłoby 15 tys, a 50 tys.?

~Raciborzanin 1 (2008-10-09 10:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Towarzysze WSi ,traktorzyści ,nauczyciele wf i inni lenkliwi co sprzedacie w Raciborzu ,kiedy juz sprzedacie wszystko i bedziecie kontrolowali wszystkich i wszystko? W ostatnich 12 latach dzięki waszej pseudoprzedsiębierczosci wyjechało z Raciborza 15 tyś ludzi nie 15 ludzi ale piętnascie tysięcy.A Wy podajecie ze bezrobocie ciągle spada.Okłamujecie nie tylko mieszkańców ale sami siebie.To jakiś niefart dla Raciborzan ,ze tacy ja Wy przyjechali tutaj aby dokonać dzieła wyludnienia Raciborza.Towarzysze WSi Traktorzysci nauczyciele i lenkliwi zawróccie ze żle obranej myśli i drogi macie jeszcze czas zastanówcie się ,zbierzcie sztab i dokonajcie korekt myślowych,a moze historia wam wybaczy niewiedzę,brak talentu,huligaństwo gospodarcze,twórczośc niegodziwą mieszkańca tego tak zacnego grodu,grodu który jest starszy od Krakowa Towarzysze WSi apeluję zmieńcie swoje myślenie...

~raciborzanin (2008-10-09 04:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tak się będzie działa dopóty rzeczywistym prezydentem Raciborza będzie pan Wojnar!

~mieszkanka Piwnej (2008-10-08 17:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Panie Prezydencie :(
Przez Lenka za chwile nie zobacze juz nieba z mojego okna. Jestem mieszkanka ulicy Piwnej, czyli mieszkam w bezposrednim sasiedztwie placu Dlugosza i nigdy mi nie przeszkadzaly organizowane imprezy na Dlugosza, szkoda ze tak bardzo nasz Prezydent wzial sobie do serca narzekania kilku zgorzknialych i cierpiacych na nadmiar czasu mieszkancow Piwnej. Po co mi kolejna Galeria, swiecaca pustkami-patrz Galeria Mlynska. Jestem osoba pracujaca i zawsze sie cieszylam ze tuz pod moim oknem mialy miejsce festyny, koncerty znanych osob, itd, Szkoda ze przez manie sprzedazy wszystkiego co popadnie w jaka to manie wpadl nasz prezydent ze swoimi zostane pozbawiona widoku nieba z mojego okna, bo to niebo przesloni mi mur galerii-molocha. Niczego Lenk nie zaslynal w Raciborzu poza wyprzedaza za grosze,
ups....  zapomnialam, jest jednak cos :.... fontanna!!!

~DEVELPER (2008-10-08 17:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ale się egzaltujecie. I co z tego , że ten plac jest wg niektórych aż tak atrakcyjny i tak bezcenny. Kupcie go!
Na razie ten "plac" wygląda jak po 3 dni po wojnie, albo i gorzej. Ani jednego metra poziomego placu. Syf, stagnacja i szare płyty i postpeerelowskie bloki dookoła. Na dodatek brudne od lat.
Nawet jeśli ktokolwiek to "cudo" kupi i niezależnie od tego za jaką kasę - czy myślicie , że to aż tak zmieni  Racek?!

~do Joachima (2008-09-25 18:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Mosz recht hopie,to je po ptokach tela tylko,ze ptoki ostana se w kapsie keregoś z ratuszowych a cwingier trefi do mieszkańców Grutzzi

~Joachim (2008-09-25 09:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dla mnie ten plac zaczyna sie pod murem kosciola  a konczy nie na Baszcie a nawet dalej w parku. i jezeli  wezmie sie pod uwage wszystkie te aspekta lacznie z podatkami ktore wplyna do kasy miasta raz z tytulu dzerzawy a dwa z tylulu  czynszu i to powiedzmy na 60 -70 lat mozna sobie wyorazic ta sume. ale mysle ze sprawa juz zostala tzw szemraniowo zalatwiona .I jak sie to mowi po ptokach.  Grützi

~prowincjusz (2008-09-24 15:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

... a co ma do tego Art.80 i RPO ? Toż to jest sprawa dla ,,samo-rządu,, - no, może też samosądu ..

~.... (2008-09-24 14:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

odpowie Konstytucja -art 80,

~do Joachima (2008-09-24 13:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tak Joachimie z całą pewnoscią plac ten jest wart o wiele więcej no moze nie 60 ml.ale co najmniej 25 ml.zwłaszcza ze raz tylko zostanie sprzedany,więc nalezałoby sprzedać go dobrze .Z tym,ze plotka miejska niesie wiesc,ze plac ten juz sprzedano a proforma przetargu musi być zachowana,zeby maluczcy nie krzyczeli.Dlatego tak bardzo Prezydentowi zalezało jak najszybciej zmienic plan zagospodarowania przestrzennego i studium.A nawiasem mówiąc to opozycyjni radni mieli rację,poniewaz plan był wyłozony ale do 400 m,nikt nie mówił,ze ustawa się zmieni i dopusci do 2000,a moze chodzi o Racibórz 2000? dobre pytanie-kto odpowie?

~~prowincjusz (2008-09-24 12:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Na końcu i tak kupi Plac ,,konsorcjum raciborzanina Pana Z&ska za 10 mln. by szybko sprzedać za 40 mln. I po co te ,,krzyki,, ? Mają już doświadczenie ... vide > plac pod Kaufland .

~Joachim (2008-09-21 17:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

15 Milionow  za taki Plac.?? Ten plac jest wg mnie wart ca 60 Mil. Ale Euro !!!! Nie jakies sklepiki  ale zabudowa ma x 2 pietra  troche na stylowo do tego garaze podziemne  a parking w srodku miasta ? Byl ale go zabrukowali ! To samo od UM w kierunku rynku !!  Kto to wymyslil mial niedobrze poukladane pod sufitem. Grützi

~do historia (2008-09-21 17:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Więc wybudujmy autostradę przez środek miasta! a jeśli jakiś mieszkaniec miasta, który był przeciwny budowie będzie nią jezdził, to podniesie się raban! Albo każdy kto głosował na kogoś innego niż zwycięzcę wyborów prezydenckich, niech wyjedzie z miasta! a każdy, kto będzie przeciwny budowie wielkiego wysypiska śmieci niech nie wyrzuca śmieci!! Bo to taka sama logika...

~historia (2008-09-21 16:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Radni pokroju Frączka kolejny raz udowadniają, że bardziej przedkładają własny biznes niż dobro całego miasta. Wcześniej przerabiało się to z samym Frączkiem i jego Oficyną a teraz wyskakuje Gorczyca i jego kurnik z komórkami. Jak historia uczy tacu ludzie są potem częstymi klientami inwestycji, które zwalczali.

~okłamany do starblade (2008-09-21 08:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czyli jesteś przeciwny zabudowie o charakterze mieszkaniowej... a może brałłeś udział w dyskusji na temat basenu i charakteru rekreacyjnego tej działki?? A może tereny obok Billi również oprotestujesz?? Przecież tam mają budować mieszkania, bo podobno są bardzo potrzebne! Czy może tylko pitolisz dla samego pitolenia - jak nasza rada - bez jakiejkolwiek wizji...  A co do zaufania, to jeśli już jakiś urzędnik typu prezydent czy wice lub radny się wypowiada, to oczekuję, że to jest jego zdanie i że go nie zmieni bez jakiegokolwiek powodu.... to chyba naturalna kolej rzeczy, że odpowiada się za swoje słowa... że odpowiada się za to, co sie obiecuje...

~do ona (2008-09-21 08:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ona, wez nie rob z siebie kretynki. co Ty sobie myslisz, ze wies jest gorsza niz miasto? Ty w  tym momencie zachwujesz sie jak wiesniara. Na wsi zawsze est lepsza organziacja pracy i wieksza zgodnosc, niz w miecsie. szczegolnie w naszym Raciborzu. Rac. jest wieksza wsia pod wzgledem mentalym niz bienkowice czy tworkow. czasem prosci ludzie sa bardziej wartosciowi, bo maja w sobie pokore!

~ona (2008-09-21 07:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Starym zgredom nic nie pasuje. Wynocha na wieś!

~zadziwiony (2008-09-20 21:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A niby jak to było z tym wyłożeniem projektu planu ????? Formalnie  - BAJA, cacy, lux, szkiełko, malina, cymesik. Tylko co z FAKTAMI i tzw. SKUTECZNOŚCIĄ prawną wyłożenia ??? Tak to se można uchwalać i przeproawdziać założenie parku jurajskiego na 2-gim piętrze Urzeu Miata . WSTYD, że ktokolwiek ma czelność powoływać się na tzw. "procedurę wyłożenia" w takim wykonaniu !!. Czy wiadomo urzędnikom po co się taką procedurę wszczyna ?  Chyba nie po to aby się jej zakończeniem zasłaniać ? WSTYD ....

~starblade (2008-09-20 17:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do brum
lenart, lenart hmm. nie chodziło ci czasem o pani Lenartowicz. Problem z tym że ona jest z platformy jeśli by to coś zmieniło
do oklamany
jeszcze tego brakowało by nam kolejne bloki budowano, i kto by wnich mieszkał??  ktoś kto lubi stać w korkach w centrum, wątpie jakoś młyńska czy srebna mi nie przypomina billi czy kauflandu. A poza tym takie są przepisy. w planie zagospodarowania przestrzennego nie można czegoś takiego wykonać
Ps. 90% Polaków nie ufa nikomu pza rodziną i to tą najbliższą

~okłamany (2008-09-20 10:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

hm,  jakoś poinformowanie o wyłożeniu planu było ciche - dużo bardziej ciche niż informacja o tym, że plan zosta ł już zmieniony... czy to kolejne celowe działanie, żeby uniknąć ewentualnych protestów?? Informacja podana TYLKO na BIPie i na tablicy ogłoszeń UM??
Zabudowa powyżej 400mkw - ale czy plan wprowadza maksymalną powierzchnię obiektów?? a może zafundujecie kolejną "BILLĘ" przed oknami?? może coś większego?? w końcu 3000 mkw to również powyżej 400 mkw! ze dwa takie klocki się zmieszczą na działce o powierzchni prawie 1 ha... 
W innym artykule umieszczonym "na portalu" jest napisane: "Teren w całości ma być przeznaczony pod funkcję usługową, w zakresie której dopuszcza się lokalizację obiektów handlowych o powierzchni sprzedażowej powyżej 2000 m2. " Czyli funkcja mieszkaniowa była od razu wykluczana?? Dodatkowo oczekiwanym zagospodarowaniem jest "nowoczesna galeria" - żeby nie była tak "nowoczesna" z zewnątrz... jednocześnie należałoby zwrócić uwagę, czy nie jest to wskazanie na pewną spółdzielnię, która jest również "nowoczesna" wraz z jej prezesem... może w takim sensie galeria ma być "nowoczesna"?
Po tym, jak władza marnując pieniądze raciborzan wybudowała hipermarket kaufland nie dziwi mnie, że mieszkańcy boją się jakichkolwiek inwestycji. Należałoby zapytać władzy ile kosztowało:wyremontowanie urzędu pracy (w jego starej siedzibie), wyremontowanie nowej siedziby UP, przeprowadzka UP i zrównanie starego budynku UP z ziemią, bo o te koszty należy pomniejszyć zysk ze sprzedaży działki... czy zarobiliśmy więc tak dużo?? Zarobili chyba wyłącznie właściciele działek (stara dość kontrowersyjna sprawa)
Panie Prezydencie i Szanowna Rado - ja Wam już nie ufam!! Nie ufają Wam również moi znajomi i rodzina! Nie ufaję Wam osoby, z którymi rozmawiam o Was! Jestem jak najbardziej za rozwojem mojego miasta, ale boję się tego, co tam wymyślicie, zwłaszcza, że nie macie spójnej koncepcji rozwoju miasta!

~młoda (2008-09-19 19:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Oglądałam katowickie Wiadomości i się nieźle uśmiałam. Jednym z przeciwników zabudowy jest Pan Gazdek. Przecież ten Pan niczym innym się nie zajmuje jak plotkowaniem czy obserwowaniem aut na parkingu. Natomiast tej pani tak bojowniczo nastawionej proponuję jeszcze bardziej zaciągnąć beret na uszy i wykupić w pobliskim Veritasie wszystkie różańce. Odnośnie wypowiedzi Pana Gorczycy, to ja mogę tyle rzec, iż nie wyobrażam sobie, by prywatna działalność gospodarcza tego Pana miała zablokować budowę ciekawego obiektu w mieście, gdzie wielu młodych może wreszcie znajdzie ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu, zamiast siedzieć wieczorami pod klatkami czy na osiedlowych podwórkach.

~BRUM (2008-09-19 18:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Arteks nie ciesz, będziesz miał dwukrotne zanieczyszczenie twojego Rybnika ;)
"społeczeństwu Raciborza odpowiada taki błogi spokój i żadnych zmian" ?  Masz rację kolego - rybnik jest inny, ale raciborzanie zostali przyzwyczajeni do błogiego spokoju przez znikomą aktywność miasta. Urzędnicy niechętni są do jakichkolwiek pomysłów na życie miasta.  A weż zaporoponuj coś w urzędzie, to z vendety wrócisz do spokojnego mieszkanka i tam Ci będzię najlepiej.
Knajpki najlepiej pozamykać, bo musi być cisza po 22.00!  Jak imprezy miejskie, to najlepiej do 22.oo żeby nie obrazić uczuć sąsiadującego emeryta i straży miejskiej... A im mniej ich, tym spokojniej na Batorego.. Młodzież to w ogóle jakiś nienormalny odłam w tym mieście.. Ludzie się wyciszają naturalnie w Raciborzu. Tu jest spokojnie. Tu ma być spokojnie, bo wyobraz sobie, że znowu jakaś babcia znajdzie prezerwatywę na chodniku !! Radna PISu Lenart, tego  nie zdzierży.  Wiele lat się pracowało nad przyzwyczajeniami raciborzan i nawet gdy coś zorganizują, to raczej niechętnie z domu wychodzą, bo co to znaczy - wyjść na miasto o 20.oo ?? W Raciborzu???? Kiedy Dom Chleba już zamknięty ??

Priorytetowo się dbało o spokój, więc są protesty.
Swiadomość ludzi na szczęście się zmienia... Poczekajmy jeszcze na urząd.

Dodaj komentarz
Strony: 1 2
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog