29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2008-07-24 11:46:06 Rudnik

Wielokrotnie podejmowaliśmy problem naruszania pasa drogowego przez rolników i plantatorów na terenie naszej gminy. Niestety mimo apeli Wójta Gminy sytuacja nadal pozostaje bez zmian.

zobacz artykuł

reklama
Dyskusja (35): Gmina Rudnik: Nasze drogie drogi... Strony: 1 2Dodaj komentarz
~do 7680 (...) (2008-08-05 13:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Robi to ponieważ kocha pracę z dziećmi. Robi to legalnie i zgodnie z prawem więc nic ci do tego.

~7680 to mi mało (2008-08-05 13:01)

jak taki "oszczędny"do dlczego pracuje jako nauczyciel i blokuje etat np.do młodego zdolnego nauczyciela(policzmy 12X1000)

~do id: 43768fc1 (2008-08-05 08:52)

A może ty jesteś tym "Vickiem" z Baborowa co wyleciał z wielkim hukiem po 9 miesiącach "urzędowania". W tak krótkim okresie czasu rozszyfrowano tam jakie są tak naprawdę twoje kompetencje. Teraz próbujesz zaczepiać Pana Pieruszkę bo jest twoim następcą i w przeciwieństwie do ciebie daje sobie znakomicie radę bez zastępcy.

~Wójto-nauczyciel (2008-08-05 06:03)

a może to jest tak, że każdy byle jaki vice byłby lepszy od Wójto-nauczyciela? STRACH!

~do id:5df06acc (2008-08-04 10:36)

Nikt nie będzie wydawał rozkazów Wójtowi, że ma powoływać zastępcę! Był już tutaj "super z-ca", którego wydajność została skwitowana podczas jednego z wywiadów prasowych, przez niego samego... "podczas całej kadencji na swoim komputerze stworzyłem raptem jeden dokument", poza tym woził się po terenie i geszefcił za nasze pieniądze. To wszystko za 5 patyków miesięcznie. Proszę sobie przeliczyć jaka to oszczędność w skali roku (60tys.), czy kadencji(240 tys). Za taką kasę można już coś zrobić.

~Wójto-nauczyciel (2008-08-04 07:22)

dlaczego nie ma w Gminie vice-wójtobelfra.Panie Pieruszka czego się boisz?

~rudi (2008-08-03 21:51)

To jak z tą firmą? Dorabia czy nie? I kto jest właścicielem?

~do poprzednika (2008-07-30 15:12)

zdaje się że firma Jabudex dalej dorabia na gminie Rudnik. Chyba powinnaś to wiedzieć. A jak twoja rzyć za ciężka żeby to sprawdzić dwa biura dalej, to se wleź babo na bip - tam wszystko pisze .

~do MIQB (2008-07-30 07:37)

Szkoda,że nie ma tutaj możliwości zamieszczania zdjęć bo chętnie pokazałbym ci odpadające płaty tynku z tych wszystkich "pięknych" elewacji robionych zimową porą przez robotników z IV zmiany. GCI w tym roku było remontowane bo po kablach elektrycznych, z żyrandoli podczas opadów lała się woda do wiader. Dachy wszystkie są do wymiany,parking przed gminą w zeszłym roku remontowany, droga z Gamowa do Krowiarek spartolona, naprawiana w tym roku. Żadnych gwarancji, żadnych zabezpieczeń w umowach... 

~do MiOB (2008-07-30 06:53)

Droga z Rudnika do Brzeźnicy? Inwestycja cała zaplanowana została za Wójta Miczki. D.K. miał wszystko przygotowane (wręcz "podsunięte pod nos") i tylko ją zrealizował. Należy również przypomnieć, że przy tzw. termomodernizacjach oprócz Gabryni gadatliwej kręcił się lokaj "Doktora" - H.K. - skompromitowany przez swoje przekręty. Tak więc imponująco te "inwestycje" D.K. nie wyglądają.

~do MiOB (2008-07-30 06:43)

Termomodernizacja? Zrobiono fasady, które wszyscy mogą podziwiać, a w środku budnków szkolnych - "sypiący się późny Gierek". Poza tym wyremontowane wtedy dachy są znów do naprawy ponieważ zaczynają przeciekać. Do dzisiaj nikt nie rozumie po co D.K. wykonał termomodernizację szkoły w Szonowicach ponieważ zaraz po zakończeniu inwestycji próbował ją zamknąć.

~do MIQB (2008-07-30 06:38)

Jak nie umiesz powiedzieć i nie za bardzo cię to obchodzi to po co ten głos w dyskusji. Tu sie wypowaidają przede wszystkim mieszkańcy których interesuje los tej gminy.

~MiQB (2008-07-29 15:17)

Mogę więcej przytoczyć przykładów inwestycji, np. ocieplanie wszystkich  budynków szkolnych na terenie gminy, droga która prowadzi z rudnika do Brzeźnicy, to też za jego kadencji, Budynek GCI, wiele innych. wszystkich nie umiem przytoczyć, bo szczerze mówiąc nie za bardzo mnie już to interesuje. no ale czasu nie da się cofnąć, nie umiem też dokładnie powiedzieć co źle zrobił D.K. a co dobrze robi A.P. Pozdrawiam

~do MIQB (2008-07-29 10:08)

Podstawą działania obecnego wójta jest zaspokajanie rzeczywistych potrzeb mieszkańców. Realizuje się w pierwszej kolejności wnioski z zebrań wiejskich i to się dla nas mieszkńców liczy. Mamy gdzieś DK, to już przeszłość, teraz nasz głos się liczy i możemy współdecydować o tym co się dzieje w naszej gminie. Panie Pieruszka, oby tak było dalej.

~do MiOB (2008-07-29 07:23)

Jedyną inwestycją, którą przytaczasz tutaj jest budowa hali przez D.K. Nt. pozostałych jego inwestycji nie masz prawdopodobnie zielonego pojęcia. Nie masz też zielonego pojęcia nt. rzeczywistych potrzeb mieszkańców oraz inwestycji, które są wykonywane są za kadencji Pana Pieruszki. Zresztą budowę tej hali, o której piszesz też kończył Pan Pieruszka, a całe wyposażenie tej hali zakupione zostało już przez Pana Pieruszkę. Droga, która jest tutaj na zdjęciu też została wykonana za Pana Pieruszki.

~MiQB (2008-07-28 23:40)

Czytam właśnie starsze artykuły z działu gminy Rudnik i wydaje mi się że najmniej wypowiadają się osoby z samej gminy... jak się toche poczyta te komentarze to daje to do myślenia....

~Miqb c.d (2008-07-28 23:25)

że podjął jakieś inwestycje, poza jego roodzinną wsią..... z resztą nic się nie dzieje, bynajmniej nie zauważyłem. No ale nic. Jeszcze   jedna rzecz.. Dziwi mnie to że ktoś zawsze przypisuje jakiemuś komentatorowi tego tematu, który wypowiada się przeciwko teraźniejszemu, nazwiska związane z gminą. w tym temacie jest to pan Lassak, w temacie o Hali sportowej była to niby bliska rodzina D.K. Ludzie gadacie bzdury... pomyślcie a potem piszcie. pozdrawiam i cześć.

~MiQB (2008-07-28 23:20)

Wg mnie należy podejmować inweestycje, za które ,jest rzeczą oczywistą, trzeba płacić. Na nieszczęście wyszło tak, że D.K. zainwestował , dużo zrobił i nie było mu dane w następnej kadencji tego spłacić. Tymczasem wszyscy krytykują to co on zrobił. Ludzie narzekali "po co ta hala...... nie spłaci się..... będzie stała pusta...." powiem tak, jest bardzo ciężko zdobyć jakikolwiek termin rezerwacji na tą salę. No ale to jest tylko przykład. Odnoście teraźniejszego Wójta - to nie za dużo usłyszałem

~do Wojtek (2008-07-28 20:53)

Uważam, że powinien to zrobić po przeprowadzeniu szczegółowej kontroli wewnętrznej i zająciu stanowisk w tej sprawie przez dyrektorów szkół, którzy podali nieprawdziwe dane.

~Wojtek z Łubowic (2008-07-28 13:11)

Czy wójt zgłosi do prokuratury prawdopodobieństwo popełnienia pzestępstwa . Pełniąc funkcję funcjonariusza publicznego wymaga tego od niego prawo.

~do ????????? (2008-07-28 10:38)

Ostateczne wyjaśnienie tej sprawy nie należy do obecnego wójta czy też Rady Gminy. Tak poważną sprawą powinna się wg mnie zająć teraz prokuratura. Zadaniem obecnego Wójta będzie teraz zwrot tych nienależnie pobranych pieniędzy. W końcu za D.K. zostały one skonsumowane. Ciekawi mnie tylko na co?

~??????????? (2008-07-28 07:05)

Kto w końcu odpowiada za te 500 tysiecy złotych? Dyrektor Rudnika? Czy ktoś z władzy poblicznej? Drugie pytanie: Czy wójt na obecna chwilę ma większościowe poparcie w Radzie? Jeśli tak to o co tyle krzyku?

~CBA (2008-07-25 22:53)

Ktoś za te pół miliona na pewno będzie musiał beknąć. Pierwszego kogo wezmą do strzyżenia będzie dyrektor, a wtedy on zacznie bronić swojej skóry i zacznie się "sypanko". Trzymam za niego kciuki. Wierzę, że się wybroni i nie przypiszą mu całej odpowiedzialności za zaistniałą sytuację i wezmą do strzyżenia tego kto miał rzeczywisty interes w wyłudzeniu tych pieniędzy.

~Brawo Basia (2008-07-25 21:21)

tym optymistycznym akcentem zamknęłaś dziub januszkowi L.

~Basia do Lassaka (2008-07-25 12:24)

Panie Januszu myślałam , że jest pan chociaż trochę mądrzejszy. Pozdrawiam i pień sie dalej

Dodaj komentarz
Strony: 1 2
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog