29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2008-07-11 14:54:06 Archiwum zapowiedzi

18 lipca o godzinie 9.20 Świadkowie Jehowy rozpoczną swój doroczny zjazd w Centrum Kongresowym w Sosnowcu.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (74): Coroczne zgromadzenie Świadków Jehowy Strony: 1 2 3Dodaj komentarz
~Arteks do8bf311f9 (2008-07-21 11:11)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ja do nikogo nie zionę nienawiścią. Stwierdzam jedynie pewne fakty i potwierdzam stereotypy krążące o Raciborzu - choćby wynikające z całej tej dyskusji o SJ. A co do Fokusa to przyjedź na parking i popatrz na rejestracje. Tam się "ciśnie" cały region spragniony nowoczesności i dobrych marek. Nie można się wszak temu dziwić bo ludzie nawet z Pietrowic czy Nędzy mają prawo mieć swój Nowy Jork pod ręką ;P

~ktoś (2008-07-20 20:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Przeżyliśmy koniec świata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

~sj-media.eu.org (2008-07-20 18:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

http://sj-media.eu.org - mass media o świadkach Jehowy. Artykuły prasowe, reportaże telewizyjne, audycje radiowe, filmy, książki, wywiady, postronne opinie i inne materiały dotyczące tej międzynarodowej społeczności.

~do Arteksa (2008-07-18 15:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

przynajmniej ma ciekawe zainteresowania. Ty ich nie masz za grosz.

~do Arteksa (2008-07-18 15:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

jeszcze niedawno zionąłeś jadem do napływowych w Raciborzu a tę zatwardziałą nietolerancyjność pseudokatolicką podobnie jak AF nosisz w sobie, choć - jako "oświecony" che che rybniczanin, usiłujący wyrwać się ze swojego zaścianka, by pokazać, żeś nie wieśniak - bluzgasz na księży ile wlezie. I tak wszyscy wiedzą, że podstawowym odniesieniem dla ciebie nie są idee, poglądy, zainteresowania a prowincjonalizm nie sięgający dalej niż do sąsiadów swojego ukochanego miasta. AF już jest lepszy, bo

~do Arteksa (2008-07-18 15:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Znowu urlop z psychiatryka dostałeś, że się tak często tu pojawiasz? Każdy wie, żw Rybniku pod kątem zachowań społecznych jeszcze gorzej niż w Raciborzu bo to typowo robotnicza kraina. W Rybniku wszyscy się cisną do Fokusa jakby tam były cuda na kiju - żadnej indywidualności - same masy, w dodatku nietolerancyjni przyjezdni z okolicznych wiejskich grajdołków - to do Ciebie Arteks, bo mieszkańcy Rybnika to dość rozgarnięci ludzie. Opinię temu miastu psuje okoliczny plebs do którego sam należysz,

~do Joachima - miało (2008-07-18 15:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

być. Przepraszam.

~do Joahima (2008-07-18 15:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do tej pory postrzegałem cię jako ultraprawicowego niemiecko-bawarskiego nacjonalistę, a tu proszę - taki zwrot ;). A tak na poważnie - raciborzanie wstydźcie się, bo z waszą tolerancją krucho - Niemiec, dawny raciborzanin musi broni tu naszego honoru, bo zaściankowemu raciborzaninowi myśleć za siebie się nie chce, jak "obcego" zobaczy to by go ukamienował. Tym razem z Joahimem zgadzam się w 100%. I wstyd mi za was, wstyd... i pomyśleć, że wielu z was w Boga wierzy.

~Joachim (2008-07-18 13:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

a mnie jest tak egal co wy tam Jehowici , muzulmanie , kameduli, tranwestycie itd robicie . Robcie co chcecie a mnie zostawcie w spokoju. Jak mawiala moja ciotka " boj sie glupich i fanatykow " a ten co sie mnie uczepil to nie wiem ten pierwszy czy drugi ale chyba ten drugi . Die Welt ist voll bekloppte , und hier ist die Zentrale . Grützi

~ktoś (2008-07-18 09:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czy ten Klencz,zapłacił za ten artykuł? Mało mu chodzenia po ulicy i zaczepiania ludzi?

~ktoś (2008-07-18 08:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Mam znajomych,którzy są Jechowcami. Tańczą,piją,fajki palą,tańce,hulanki swawolwe.....nawet kaszankę czarną z grilla jedzą.k

~do Joachim c.d. (2008-07-18 07:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wielu stawia J.P. II pomniki i uwielbia pokazywać się przy tych okazjach w blasku fleszy, natomiast mało który zna jego naukę oraz zgodnie z nią postępuje. To samo dotyczy nauki obecnego papieża.

~do Joachim c.d. (2008-07-18 06:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Od II Soboru Watykańskiego księża nie mogą brać czynnego udziału w polityce, co nie znaczy jednak, że nie mogą się wypowiadać nt. życia społecznego, które też związane jest z aktualną polityką. Niestety wielu polityków bardzo boli, że istnieje jeszcze jakaś niezależna krytyka. Przeczytaj sobie wypowiedzi Jana Pawła II ile w nich polityki, ale J.P. II żaden polityk nie odważy się skrytykować bo to by było równoznaczne z "medialnym samobójstwem".

~do Joachim (2008-07-18 06:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dziesięcinę płacono już za Chrystusa co można przeczytać w Piśmie Świętym. Faryzeusze natomiast też chcieli wybadać Jezusa czy jest przeciwny płaceniu podatków i zgodnie z Ewangelią zapytali go o to. Jezus pokazał im wtedy monetę z wizerunkiem Cesarza i powiedział im aby oddać cesarzowi co cesarskie. Nie był wiec przeciwnikiem panującego wtedy ustroju oraz płacenia podatków.

~Joachim (2008-07-17 18:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Gdzie tam szefowi RM do Ulitzki pomysl a potem napisz . A ksieza niech sie zajma oltarzem . Religia jest sprawa prywatna kazdeggo czlowieka. Nie potrzeba na to kosciola by prawo zyc . Dobra Kinderstube zrobi to sama za siebie. To kosciol wymyslil podatki nb jak w Niemczech a nie Pan Jezus. Albo sie myle a do kosciola sie nie zapisuje don sie chodzi albo i nie . Amen . Grützi

~do id: 82a30bc7 (2008-07-17 12:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

kiedyś pan szlach* mógł zgwałcić wieśniaczkę i też nikt nie krzyczał, ale czy to oznacza, że to było dobre?!

~do Joachim (2008-07-17 11:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jeżeli ktoś myśli, że tolerancja polega na tym, że mu wszystko wolno to jest w wielkim błędzie. Zadaniem każdego księdza jest nauczać i napominać. Jeżeli ktoś uważa, że kościół ogranicza jego wolność zawsze może się z kościoła wypisać. Przed wojną Racibórz miał wielkiego kapłana - Ks. Prałata Karla Ulitzka, który był politykiem. Jako poseł do Reichstagu oraz czołowy działacz partii Centrum wiele dobrego zdziałał dla Raciborza. Nikt wtedy jakoś nie krzyczał, że kapłan uprawia politykę.

~A-F (2008-07-17 11:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Arteks ale nam nikt nie musi wytykać, że jesteśmy miastem marginalizującym się, bo sami o tym doskonale wiemy i sami borykami się z tym rakiem kolesiowych układów, który mimo demokratycznych wyborów zawsze się "sam wybierze" poprzez rozmaite kombinacje personalno-polityczne. I jeszcze w kontekście zlotu Świadków Jehowy musiałeś wtrącić tekst o wiosze i PWSZ, która chyba jest Twoim częstym nocnym koszmarem.

~dżechowa (2008-07-17 10:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

wole być małym zakompleksionym, małomiasteczkowym wsteczniakiem niż takim pseudointelektualnie oświeconym światowcem jak Arteks.

~nie rozumiem (2008-07-17 09:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To jest portal raciborski, a piszą o wydarzeniu ze Sosnowca... Jeszcze zeby to był koncert Bon Jovi :) to bym zrozumiała, ale co nam z raciborza do Sosnowca? I czy w Sosnowcu o tym też piszą?

~ktoś (2008-07-17 09:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Byłam kiedyś w szpitalu i przyjmowali jedną panią. Ona nie chciała podpisać karty pacjenta. Musiał przyjsc ten ich nawiedzony przełożony,i dyskutował z lekarzami co można a co nie można robić tej pani.Miała wielką księgę leków jakie są dozwolone dla tych ludzi. Pielęgniarki nie mogły podawać jej leków. Przełożeni decydowali co można dać.Kobietka miała być operowana. Niestety,nie pozwolili jej bo mogłaby być potrzebna transfuzja krwi. Kobietka opuściła szpital w bólach.

~Joachim (2008-07-17 07:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Arteks dziekuje za ten ostatni komentarz  b, Raciborzanie kochaja to miasto  a co z niego zrobiono przez ostatnie 63 lata widzimy wszyscy. A Rydzyka widzialem kiedys bedac w Polsce w TV. Jak ja lubie takich ksiezy co na wszystko maja gotowa odpowiedz. Takich wrazidupskich do wszystkiego sie mieszaja co w Waszym kraju ma cos z religia wspolnego.Tolerancja dla mnie sie konczy tam gdzie zaczyna mi ktos cos dyktowac. Obojetnie religia, rzad itp,  Zyj i daj innym zyc to jest moje motto zyciowe.Grützi

~Arteks do A-F (2008-07-16 22:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Raciborzan którzy z jednej strony kochają swoje miasto i tęsknią za nim, a z drugiej strony również potwierdzających, że to strasznie zacofana mieścina pod kątem zachowań społecznych.

~Arteks do A-F (2008-07-16 22:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie wiem jak to jest A-F ale Racibórz jest jakimś przedziwacznym mentalnie tworem. Obojętnie czy chodziło o markety, reklamy, wybory czy nawet nieszczęsnych Ś.J. to w dyskusjach ujawnia się taka małamiasteczkowa dysputa dosłownie rodem z Gołdapi albo Koszarawy... A-F pisz co chcesz o wioskach, myśl co chcesz ale Rybnik naprawdę jest pod kątem myślenia ludzi o wiek do przodu... Jak ktoś trochę trzeźwy to widzi i... ucieka z tego grajdoła. I to nie są moje wymysły. Czytam regularnie wpisy b.

~A-F (2008-07-16 21:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak czytam Twoje Arteks komentarze, a zwłaszcza ten ostatni, to stwierdzam, że głupota u Ciebie taka, że i ślepy kryką namaca. Skoro przy Rybniku sa same wiochy, to po jaką cholerę wtrącasz swoje wielkomieszczańskie 3 grosze w sprawy "wiosek"?. Czyżby ogromny Rybnik był zbyt mały dla cennych uwag Arteksa, że obdziela nimi także okoliczne, "nietolerancyjne" wiochy?. To albo Rybnik nie jest taki wielki, albo te uwagi nie są takie cenne, albo jedno i drugie razem.

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog