29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2008-05-19 11:41:23 Rudnik

23 kwietnia podczas gminnej sesji w Rudniku doszło do incydentu...

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (297): Rudnik: Mieszkaniec uchybiał powadze sesji Strony: 1 … 8 9 10 11 12Dodaj komentarz
~kosa (2008-05-23 11:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

obstawić sesję policją ,aresztować niesfornych obywateli,będzie błogi spokój.

~opa (2008-05-23 11:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

niech zyje fotokoks

~rudi (2008-05-23 09:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

jeżeli twoim zdaniem dziecie powinny żyć w strachu przed ojcem to gratuluje inteligencji;) Jesteś na pewno świetnym ojcem.

~rudniczanin (2008-05-23 08:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ludzie WY chyba na głowa po upadaliście... przecież FOTOKOKSA to się nawet jego dzieci nie BOJĄ... Do Pana Pieruszki to on nawet do pięt niedorasta...

~Josef (2008-05-22 21:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

I to niejednokrotnie.

~do josef (2008-05-22 20:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

skąd wiesz? byłeś na sesji?

~Josef (2008-05-22 19:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Demokracja to nie znaczy brak zasad i porządku. Na sesję może przyjść każdy. Może się przysłuchiwać obradom, nagrywać, filmować oraz robić zdjęcia. Powinien jednak zajmować wyznaczone miejsce dla publiczności. Powinien zachowywać się również tak aby nie przeszkadzać radnym w obradach (np. nie hałasować). Jeżeli obserwator sesji wyrazi taką chęć oraz zostanie dopuszczony przez przewodniczącego do głosu, może się nawet wypowiedzieć. Temu panu nikt nie ograniczał jego praw uczestnika sesji.

~kibic (2008-05-22 17:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Demokracja stanowi ,że każdy ma prawo do nagrywania i komentowania obrad jakiegokolwiek organu samorządowego a straszenie policją jest nie tylko naganne ale sprzeczne z prawem.Jeszcze tego by brakowało żeby policja regulowała obrady sesyjne.Kroi się niezły skandal na skalę krajową.

~Jozef (2008-05-22 16:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Z tego co wiem na widowni była jeszcze jedna osoba z kamerą i nikt ją z tego powodu nie wyrzucał. Zresztą każdy może wystąpić z wnioskiem do urzędu o udostępnienie oficjalnego nagrania każdej sesji, ponieważ są one nagrywane za pomocą dyktafonu. Po przesłuchaniu każdy sam stwierdzi dlaczego Rada reagowała tak, a nie inaczej. Zresztą jak napisano w powyższym artykule incydent został zgłoszony na policję.

~dopełniacz (2008-05-22 16:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

cd.: A tu nawet nie napisano na czym polegało to zakłócanie sesji.

~dopełniacz (2008-05-22 16:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Przede wszystkim w tym anonimowym tekście brakuje najważniejszej informacji: mieszkaniec, który rzekomo zakłócał obrady miał kamerę i te obrady nagrywał! I TO JEST SEDNO SPRAWY. Niektórych radnych (między innym właśnie wicka) no i oczywiście pana wójta i panią sekretarz bardzo to denerwuje. Dlatego próbują się go jakoś pozbyć. Gdyby ktoś rzeczywiście „w sposób oczywisty zakłócał porządek i uchybiał powadze sesji” zawołano by wtedy policję, bo takie jest prawo. A tu nawet nie napisano

~Josef (2008-05-22 15:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To nie jest demagogia. Ja nie wiem ile D.K. ma wyroków i nie wiem dlaczego tak naprawdę odwołali go w Baborowie. Stwierdzam jedynie, że wygląda to bardzo dziwnie, że odwołują nagle kogoś po około 9 miesiącach od powołania na stanowisko. Ale tak poza tym to gratuluję optymizmu.

~rudi (2008-05-22 15:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ciekawe czy za 2 lata będzie kandydował. Myślę że tak. W związku z tym też nasuwa mi się wiele ciekawych myśli. Ps. Radzę podszkolić się ze znajomości prawa zamiast siać demagogię. pps. To ile jest tych wyroków?

~Josef (2008-05-22 11:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

"rudi" zapytał wcześniej ile wyroków ma na karku Karina Lassak. Z tego co wiem to Pani Lassak cały czas pełni funkcję Sekretarza Gminy Rudnik. Jakby popełniła jakieś przestępstwo i miała w związku z tym jakiś wyrok to by już tej funkcji dawno nie pełniła. Natomiast D.K. został w lutym z niejasnych dla mnie przyczyn odwołany z funkcji W-ce Burmistrza Baborowa i przestał być osobą publiczną. W związku z tym faktem nasuwa mi się wiele ciekawych wniosków.

~misisi (2008-05-21 22:31)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jozef to "GMINA  RUDNIK" pisze pierdy zamiast pozyskiwać środki (pieniądze).Dwa lata im zleciały na pobieraniu pensji wójtowskiej, diet radnych i pisaniu po internetach

~Josef c.d. (2008-05-21 21:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tymczasem podaję stronę internetową: http://gmina-rudnik.pl/bip/index.php?menuID=284

~Josef (2008-05-21 21:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie wiem dlaczego niektórzy reagują w poniższych komentarzach tak nerwowo. Wszak jesteśmy społeczeństwem demokratycznym i obywatelskim. Za niedługo na stronie Urzędu Gminy Rudnik na pewno pojawi się protokół z sesji RG z dnia 23-04-08 wraz z załącznikami i każdy będzie się mógł dowiedzić jakimi tematami Rada zajmowała się na tej sesji. Po co uprzedzać fakty i siać demagogię. Społeczeństwo niech samo oceni co robią wybrani przez nich radni i czy robią to słusznie.

~cHONOR (2008-05-21 21:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

..że pan Pieruszka ma jeszcze czelnoś przyjeżdżać do RUDNIKA!!!!!!

~do rudi (2008-05-21 21:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak jest kryształowy to dlaczego przestał być osobą publiczną?

~fus (2008-05-21 19:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To i armagedon ma być w Rudniku ,ludzie leczcie się.

~DO ROBOTY!!!!!!!!!!! (2008-05-21 19:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ten tekst to bełkot kompletny.Kto się pod tym podpisał??? Gmina Rudnik! Cała Gmina ? Albo już Gmina bez Rudnika?.

~rudi (2008-05-21 19:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

no to ile wyroków na karku ma ten Konieczny?? Co chwile słychać o jakiejś aferze byłych włodarzy, a o wyrokach nic nie słychać.  A ile wyroków ma na karku Karina Lassak?

~bezsensu (2008-05-21 19:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ten tekst jest bez sensu: najpierw jakieś ogólnikowe pretensje, że ktoś zakłócał obrady sesji, potem trochę bełkotu zaczerpniętego żywcem z prawa miejscowego, a w końcu zachęta do przychodzenia na sesję dla mieszkańców: „Wybierając polityków, bierzesz za nich odpowiedzialność. Sprawdzaj ich, domagaj się spełnienia obietnic. Masz do tego prawo. Przecież to Ty ich wybrałeś.”  O co tu chodzi?

~do rudi c.d. (2008-05-21 19:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

O ile wiem sprawa, która teraz tak frapuje RG Rudnik nie była jeszcze nigdzie zgłaszana. Zresztą to dopiero preludium do prawdziwego armagedonu, który niebawem nastąpi.

~do rudi (2008-05-21 18:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie wystawiaj Belzebuba na próbę.

Dodaj komentarz
Strony: 1 … 8 9 10 11 12
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog