29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2008-03-06 10:30:58 Kuźnia Raciborska

"Szklany pałac". Tak o mającym powstać przy nowoczesnej oczyszczalni ścieków budynku administracyjno-laboratoryjnym wyrażają się niektórzy mieszkańcy Kuźni Raciborskiej.

zobacz artykuł

reklama
Dyskusja (74): Czy w Kuźni Raciborskiej powstanie "szklany pałac"? Strony: 1 2 3Dodaj komentarz
~Nitros... (2008-03-09 23:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jasiu CD. Z drugiej strony masz rację. Topolowa też wymaga sporych nakładów. Ale wiesz na pewno że z tych 200 patyków nie można adaptować już istniejących pomieszczeń na potrzeby oczyszczalni? To jest właśnie problem. My nie wiemy co można a czego nie. Temat jest poważny i wart dyskusji. Tylko czy ktoś tych naszych rozważań zechce posłuchać? Idę wreszcie spać.Co złego to nie ja. Sorry że pisuję o tak późnych porach ale jestem ostatnio potwornie zajętym człowieczkiem. Dobranoc.

~Nitros... (2008-03-09 22:49)

Jasiu! Sorry że tak długo ale młoda mnie zagadała. Wiesz, jak to kobiety... A więc oczywiście że chcę to euro. Ale to wymaga dużego zadłużenia. Rozważyłeś wszystkie za i przeciw? Tak jak już pisałem do młodej - najważniejsza jest oczyszczalnia i doskonały sprzęt. Taki z górnej półki. Możesz robić analizy w baraczku ale kiedy masz czym oczyszczalnia będzie na tip top. Możesz też rezydować w biurowcu pracując na sprzęcie oszczędnościowym. I wtedy nie pomoże nawet winda. Bo badziewie to badziewie.

~Nitros... (2008-03-09 22:32)

Młoda - zacząłem cię lubić. Poświęcam Ci zdecydowanie najwięcej czasu kosztem Jasia który czeka na odpowiedź. Ale u mnie Panie mają pierwszeństwo. Jeżeli mamy stawiać coś reprezentacyjnego to dobra stawiajmy. Ale dlaczego akurat pomiędzy drewutnią ugorami i wysypiskiem odpadów poprzemysłowych? Może wyremontujmy ten nieszczęsny plac w środku Kuźni? Może pomyślimy wreszcie o ścieżkach rowerowych? Nasze położenie to niewykorzystany potencjał... Co o tym sądzisz? Odpisz. Pozdrawiam - Nitros...

~Nitros... (2008-03-09 22:18)

Młoda CD. Być może to i większy dom. Po budowie kibelka w Rudach za 270 tys. nic mnie już nie zdziwi. Ale ten dom będzie bez wyposażenia. Wiesz ile kosztuje mała sonda do pomiaru tlenu? wraz z przetwornikiem około 8ooo zł. A schowasz ją do kieszeni. Skąd wziąć na wyposażenie całej reszty większej willi skoro już na nią samą się zadłużymy? I o to między innymi jest cała haja. Najważniejsze jest dobre wyposażenie zapewniające poprawny proces. Potem dopiero siedziba.

~Nitros... (2008-03-09 22:01)

Młoda - Co jest szowinistyczną bajką? To że świeżo wyremontowany dach na ZSOiT przecieka? Idź sama i sprawdź. Zalało świeżo wyremontowane sanitariaty. Rada w tym roku przeznaczyła na ponowny remont 125000 zetów. W biurze rady łatwo to sprawdzisz. Dlaczego pod koniec ubiegłego roku podnoszono niedawno instalowane grzejniki? Bo wtedy powieszono je za nisko i teraz nie można było wykafelkować. Mógłbym tak tę "bajkę szowinistyczną" ciągnąć dalej. To nie polityka - to nieudolność pozbawia nas kasy.

~Nitros... (2008-03-09 21:51)

Młoda, jak ty argumenty uważasz za obrażanie to jeno zdrówka życzę. Widzę że twoface napomknął ci już że od budowy biurowców smród nie znika. To racja. Smród znika po podaniu ścieków do obróbki biologicznej. Np. za pomocą osadu czynnego w którym występuje wiele, wiele bakterii i glonów żywiących się węglem organicznym czyli brudem. Mógłbym ci o oczyszczaniu i całej technologii opowiadać godzinami bo w przeciwieństwie do poniektórych znam się na tym dość dobrze, ale to temat rzeka.

~młoda (2008-03-09 20:01)

wiem że syf bedzie zawsze ale ludzie bądzcie poważni, to nie jest pałac. A jak jest to pałac to może postawimy ziemianke co??? a może bedzie w końcu coś reprezentacyjnego w Kuźni???

~twoface (2008-03-09 19:43)

do młodej:a ty myślisz że jak powstanie ten szklany pałac to już nie będziesz czuła tego smrodu?

~młoda (2008-03-09 18:45)

Jasiu popieram, Nitros ty sie lepiej dopytaj a nie obrażaj mnie ok! byłam wiem, z miasta nie jestem, wali mnie polityka a  to co piszesz jt jakaś szowinistyczna bajka. A jak nie wiesz jak wygląda szklany pałac to uwierz, to co oni chca postawic to wiekszy dom. Uczepiliście sie i tyle, a ja wącham wasze smrody bo to co tu sie dzieje to PORAŻKA

~Jasiu (2008-03-09 17:42)

Jak dobrze czytam Nitros - nie chcesz 200tys.euro? Oddajemy, bo nie można nic innego za to wybudować oprócz oczyszczalni. Laobor będzie na Topolowej. A ile dajesz na modernizacje tego obiektu, no i  baraczek dla obsługi? Jak myślisz wystarczy 900tys zł? No bo na to Unia nie dołoży. A Ciekawski, Ty, to chyba jakiś "nietutejszy" jesteś?

~Ciekawski (2008-03-08 21:25)

Dlaczego ten artykuł pojawił się dopiero tydzień po zebraniu, był tylko jeden dzień na pierwszej stronie portalu a potem szybko został schowany? Czyżby obawa "powtórki z rozrywki" z tematem szkoły w Budziskach?

~zawiedziona (2008-03-08 10:22)

chcąbudować szklany pałc , apracownikom obsługi w oświacie obcina się podwyżki płac -notabene przyznane przez Radę miasta-ponieważ P.Burmistrz twierdzi nie nie ma na nie pięniędzy w takiej wysokości.To po kiego diabła uchwala się takie standarty oświatowe skoro i tak ludzi się oszukuje i to nie po raz pierwszy w tej sprawie.

~Nitros... (2008-03-07 21:56)

Ostatnia uwaga do Młodej. Piszesz "A tu ma powstać nowoczesny zakład pracy". A wiesz może dla ilu osób? Policzmy: Prezes, zastępca, kierownik laboru, zastępca, sekretarka i sprzątaczka. Pracownicy oczyszczalni nie mogą korzystać z tego budynku. A zresztą obsługa na I zmianie będzie dwu osobowa. Na pozostałych jednoosobowa. To słowa Prezesa. Razem z biurokracją będzie jakieś 10-12 osób. Jeszcze nigdy tak wielu nie buliło tak wiele dla tak niewielu. Nawet w tym Turzu beneficjantów było więcej...

~Nitros... (2008-03-07 21:35)

Młoda - jeszcze jedno. Gdzieś ci dzwoni ale nie wiadomo w którym kościele. Ta unijna darowizna to 200 tys. euro bo haja jest o taką kwotę. Budynek szacowany jest na 2,3 miliona PLN. Policz szybko ile ci zabraknie do tej drugiej kwoty jeśli sprzedasz euro? Masz? No, to tyle trzeba pożyczyć z banku. I spłacać z tego odsetki. Z czego? Z twoich lub twoich rodziców podatków! Młoda nie startuj lepiej nigdy do żadnych wyborów . Proszęęęę...

~Nitros.... (2008-03-07 21:20)

Ponadto jeżeliby tak pomyśleć - już nie mówię po chrześcijańsku - po ludzku zwyczajnie, to dzieci mieszkające na wioskach też są ludźmi. Wiem że takie osoby jak "młoda" mają je za coś gorszego niż dzieci miejskie ale nie oznacza to wcale że tak faktycznie jest. Nie wierzysz młoda? To wyjdź przed blok i otwórz oczka. A potem jedź na wioskę i sprawdź czy oni też mają domy pomalowane sprayem, powyrywane ławki i kosze. Póki  ludzie sami będą dzielić się na tych i onych ta gmina nie ruszy z miejsca!

~Nitros..... (2008-03-07 21:04)

Dzięki Beata. Faktycznie się rąbnąłem. Młoda! Matko jedyna! Hala w Rudach nie ma szans powstać przez najbliższych 6 - 10 lat. Wie to każdy kto zna troszkę temat i finanse gminy. Ponadto sprawdź ile ten nasz dyżurny ,,brzydal" ze swoją radą przeznaczyli kasy na Kuźnię. Zadaj sobie troszkę wysiłku. Wiesz dlaczego dziś trzeba wydawać setki tysięcy na ZSOiT? Bo ktoś nie dopilnował by poprzedni remont który odbywał się kilka lat temu wykonać solidnie. Idź i zapytaj kiedy co i za ile było tam robione.

~Beata (2008-03-07 07:00)

Chciałam grzecznie zwrócić uwagę, że kolejny raz na tym forum zamiast słowa "zaadaptować" użyto słowa "zaadoptować". "Adopcja" dotyczy przysposobienia dziecka, natomiast "adaptacja" dostosowanie budynku lub lokalu do określonych celów. Wyrazy podobne, więc łatwo można się pomylić.

~młoda (2008-03-07 06:07)

a uchwałę można było zmienić anie pokazywać swoje JA. Jeden pałac - i o dziwo jest cisza - juz stoi w Turzu i pan Wrona tylko bije sie w piersi. A tu ma powstać nowoczesny zakład pracy jakby na to nie patrzec i sa jakies ALE. Porażka RADY!!! i to na całej linii.

~młoda (2008-03-07 05:59)

a potem słyszymy że burmistrz jest zła. A co ona może jak wszystkie jej opinie musza być zatwierdzone przez rade a rada podważa każda decyjze burmistrza. Błędne koło. A jak unia daje to sie bierze a nie dyskutuje. Ale w Polsce tak jest - ktos daje a oni jeszcze wymyślają!

~młoda (2008-03-07 05:58)

tu nie chodzi o "szklany pałac" jak to nazwała kochana rada - tu chodzi o polityke i namotanie w głowach że skoro to powstanie to nie bedzie nas stac na nic innego. A cel jest jeden - Pan Wrona pragnie hali sportowej w Rudach. Działa ona jak ktos go słyszał na tym zebraniu - jak guru sekty. Jemu chodzi o Rudy a nie o Kuźnie a to co pokazali radni to była ich nieudolność i nic wiecej. Co nas mieszkańców obchodzą spory rady z burmistrzem. POLITYKA nic dodac

~Nitrosomonas (2008-03-06 20:56)

W poprzednim komentarzu wpisałem po*dłym a nie podłym przy ,,koszmarnie drogim biurowcu". Nie wiem co za chochlik zmienił znaczenie wyrazu.

~Nitrosomonas (2008-03-06 20:50)

Może zaczniemy wreszcie myśleć jak zagospodarować Topolową? Po co budować nowy koszmarnie drogi biurowiec skoro z jednym po*dłym nie ma co zrobić? Jakie wskaźniki będą mierzone po przywiezieniu ścieków?  Jeżeli mają to być proste analizy to za pomocą bardzo dobrych urządzeń wykona je obsługa. Laboratorium potrzebne jest do czegoś innego. Do sterowania procesem. Do regulacji. A te procesy nie zachodzą tak szybko by dwu kilometrowy dowóz próbek do laboru mógł coś zmienić. Sory - takie są fakty.

~Nitrosomonas (2008-03-06 20:24)

A skoro z dalszych miejsc można - można i z kuźniańskiej dowozić. Oszczędność oczywista i kolejna część budynku zagospodarowana. Próby do analiz zalecane przez organy kontrolne i tak i tak trzeba wozić do laboratorium akredytowanego. taki jest wymóg bo nikt nie może być sędzią we własnej sprawie. A czy prezes musi koniecznie siedzieć na oczyszczalni? A po co? Od obsługi nowego cacka będzie jedno lub dwu osobowa obsługa. Nie prezes. Dlaczego zarząd spółki nie może mieć siedziby na Topolowej?

~Nitrosomonas (2008-03-06 20:15)

Próbki do laboratoriów w wielu oczyszczalniach dowozi się wiele kilometrów. Jeżeli istnieje konieczność konserwuje się je odpowiednim preparatem by nie ulegały zagniwaniu. Na ulicy Topolowej czyli 2, 2,5 kilometra dalej stoi ogromny budynek. Nie ma pomysłu jak go zagospodarować. No jak? Zaadoptować na laboratorium. Przecież w Rudzie Kozielskiej i w Turzu też mają powstać oczyszczalnie. I co? też będzie się budowało labor za taką kasę? Nie! Ścieki będą dowożone do Kuźni.

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog