29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2007-12-04 00:00:00 Przedszkola

4 grudnia w dniu św. Barbary zaprosiliśmy do naszego przedszkola górników.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (41): Obchodzimy Barbórkę w naszym przedszkolu Strony: 1 2Dodaj komentarz
~Arteks (2007-12-14 09:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Boxer czy wy nie możecie chociaż jednej dyskusji przprowadzić nie odwołując się do Rybnika? Problem z brukiem dotyczy SRC a nie SR. Jeśli chodzi o zachodnie okolice rybnickiego Rynku to tereny te w przyszłym roku mają zostać sprzedane pod inwestycje mieszkaniowe - kamienice. I chyba dobrze, że dopiero teraz bo grunty szalenie wzrosły i będzie to z pożytkiem dla miejskiego budżetu. Trudno aby coś robić z takim terenem skoro za rok rozpocznie się tam inwestycja.

~Wysokie Obcasy (2007-12-14 08:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Oczywiście porównywanie SRC do DW czy WI jest kompletnie chybione. Jednak trzeba dbać o swoje. Przecież mieszkając w malutkim mieszkanku, dbamy o nie tak samo, jak ci, którzy zajmują rezydencje. A przecież nawet z takiego maleństwa, przy nawwet niewielkich środkach, można zrobić coś cudnego. Ważne jest o to, aby dbać o swoje i robić nawet najmniejsze rzeczy solidnie i dobrze, a nie wypominać komuś to, że narzeka się na byle jak wykonaną pracę.

~Boxer (2007-12-13 17:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A propos: SR ma fajny rynek, ale tuż za rynkiem architektoniczny klops. Wiozłem ludzi z SK niegdyś przez "metrololię" SR. Po fakcie zapytali - czy jesteśmy aby w jednym i czy w jakimś mieście?! No właśnie... SRC może i mniejszy , ale ma właściwą pokorę i postawę. A i tak SR czy SRC to jak jedna ulica w KR , czy DW...Po co się męczyć i udawać coś czym się nigdy nie będzie...;-).

~Boxer do SR (2007-12-13 17:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wyczuwam tzw. rybolski styl sarkazmu...uff. Już męczy to. Ad: Jakie miasteczko? Fantastyczne!!! , tylko trzeba jaj i ludzi by wyremontować rynek , odnowić kamienice , sklepikarzy w końcu zamienić na knajpy , pomalować , również boczne ulice, itd, itd. Mam nadzieję , że tak wnet będzie. Nie jak w patetycznie przerysowanym SR. Raciborski rynek jest stary , ma historię i możliwości. Niech ktoś się za to weźmie!!! Natychmiast!!!

~SR (2007-12-13 17:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jakie miasteczko,taki i ryneczek.

~Wysokie Obcasy (2007-12-13 13:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

AXZ - typowo polskie myślenie, odwalić fuchę i powtarzaź, ze jest dobrze. Ciekawe, czy gość AXZ i wszyscy mu tu podobni byliby zadowoleni, gdyby to cudo z Rynku mieli przed swoim domem?

~Kniprode (2007-12-11 22:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

AXN Ty chyba nie odróżniasz kocich łbów od bryku - pojedz sobie do Krakowa zobaczyć jak powinien wygladać Rynek.

~urszulka (2007-12-11 22:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ta kostka granitowa polozonabardzo zle niedokladnie szpeci miasto a chodzi i jezdzic sie potym nie da jestem bardzo niezadowolona z tej prymitywnej kostki juz tyle obcasow na niwj zgubilam ze niech ja trafi szlak

~AXZ (2007-12-11 21:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A teksty że Rynek jest niedostosowany dla niepełnosprawnych (bez żadnego schodka hehe), i mleczaki wypadają na nim dzieciom są czystym absurdem.

~AXZ (2007-12-11 21:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Przypominają mi się amerykańscy turyści, narzekający, ze w górach jest za dużo kamieni i trzebaby zamontowac windy pod górę. To jest to samo. Niewielka grupka chce wymusić zmiany w architekturze miasta, niedopuszcając do jego upiększenia tylko dlatego, że nie chce ubrać półbutów o normalnym obcasie.

~AXZ (2007-12-11 21:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

wydac dziwne ale w szpilkach nie ma obowiązku chodzić. To nie jest normalne obuwie. Jak ktoś chce w tym chodzić, to może - ale musi się liczyc z tym że nie wszędzie da się w tym dojść - podobnie jak np. na szczudłach, czy na wrotkach. Nie widzę powodu dlaczego nie można wybrukowac Rynku tylko z tego powodu, że ktoś nie chce chodzić w normalnym obuwiu. Ja mam np. dość płytek betonowych, które są obskurne i nie chcę tylko z tego powodu że można po tym chodzić w szpilkach patrzeć na nie.

~AXZ (2007-12-11 21:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Na Rynku ma być bruk, bo to ładnie wygląda. Proste. Wszedzie na starówkach są bruki. I nie mam zamiaru ogladac szpetoty tylko dlatego, że ktoś chce chodzić w czymś co się do chodzenia nie nadaje. Mi nigdy bruk nie przeszkadzał. Jeszcze zjawią się tutaj oszołomy co lubią chodzić na szczudłach, i powiedzą, że im tez bruk przeszkadza, a futryny w sklepach powinny mieć 3 metry bo się nie mieszczą. Ma to dokłądnie taki sens jak narzekanie tych co lubią chodzić na szpilkach. Może się to niektórym

~Kniprode (2007-12-11 20:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak ma sie robota Trawińskiego do usuwania barier architektonicznych niepełnosprawnym ? Już dawno pisałem że po Rynku można chodzic tylko w adidasach - niemowlaki w wózkach dziecinnych narażone są na wstrząs mózgu lub wybicie pierwszych mleczaków - osobom starszym wstęp na Rynek i "starówkę" powinien być jako zbyt niebezpieczny zabroniony

~gelo (2007-12-11 19:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

tak tak czysta głupota. do KOLOS w rybniku są takie duże płyty i zero szpar między nimi. super rzecz.

~laska (2007-12-11 17:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To czysta glupota całe miasto zabrukowywać ,albo też ciemny interes.

~Wysokie Obcasy (2007-12-11 12:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

O jej, no właśnie, gdyby Świat nie wydawałby tyle kasy na zbrojenia, dzieci w na całym świecie pewno nie głodowałyby. Udałoby się także rozwiązać inne problemy. Nie chodzi o to, aby narzekać. Ważne jest, żeby robić coś dobrze i dla dobra siebie i innych. Unikniemy wtedy powodów do narzekania. Pewnie kobiety tych fachowców, którzy brukowali Rynek i okolice, też miały lub mają okazję przechadzać się tam na wysokich obcasach. Nie są pewnie dumne z roboty swoich facetów.

~o jej (2007-12-06 09:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

specjalnie dla Pani zostanie rozłożony różowy dywanik. I po problemie. Ludzie to mają problemy - normalnie tragedia.

~L.K. (2007-12-06 09:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ponieważ kamieniami brukuje się także uliczki przyległe do ul. Długiej i Rynku , dla wygody Pań należy ustawić tam znaki drogowe : "Wejście na wysokich obcasach grozi kalectwem".

~Wysokie Obcasy (2007-12-06 08:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Fatalnie spaceruje się po Rynku w obcasach. I nie chodzi tylko o elegancję, ale głównie bezpieczeństwo. A przy okazji tego tematu, proponuję zrobić porządek z gołębiami. Spacerując po R. można nie tylko połamać nogi, obsasy, ale również być "ładnie" przyozdobionym. A tak miłoby usiąść sobie w ciepły dzionek na ławeczce, może przy jakiejś małej fontannie, posłuchać łągodnej muzyki, poczytać gazetę lub książkę ... hm, marzenie. Warto je jednak urzeczywistnić.

~przechodzień (2007-12-06 08:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Trawiński oszczędzał na materiale i dlatego zamiast gęsto położyć kostkę granitową to porobił szerokie fugi a zaoszczędzona i zapłacona przez miasto kostka poszła pewnie na ponowną sprzedaż.

~kolos (2007-12-06 06:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

w rybniku rynek jest asfaltem wylany? Nie kojarze tego, ale to dosc dziwne, nie?

~Np (2007-12-06 06:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A Cejrowski  nie łamie  obcasów. Przykład zalecany.

~abc (2007-12-05 22:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

to niech se pani radna trampki kupi

~olo (2007-12-05 18:16)
Ocena: 0 + | - Cytuj

przeciez to nie tylko o jakies tam obcasy chodzi, ale mozna sie posliznąc, wywrócić, szczegolnie starsze osoby w zimie moga miec problem!

~raga (2007-12-05 16:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Popieram!! Po tej kostce to tylko w "gumofilcach"  można się bezpiecznie poruszać. Do "z zewnątrz" - złośliwa riposta.. (a potem faceci narzekają, że babochłopy w traperach po rynku chodzą, zero elegancji i wdzięku...). A tak ogólnie jest jeden plus - szewcy mają pełne ręce roboty :D :D 

Dodaj komentarz
Strony: 1 2
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog