29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2007-11-20 00:00:00 Archiwum zapowiedzi

Na finał obchodów 900-lecia miasta - 14 i 15 czerwca na OSiRze - gmina zaprosiła Piotra Rubika, zespół Feel, zwycięzcę tegorocznego festiwalu w Sopocie oraz grecką grupę Orfeusz. Imprezę poprowadzić ma Marek Sierocki.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (74): Piotr Rubik na obchodach 900-lecia Raciborza Strony: 1 2 3Dodaj komentarz
~Wojciech (2007-11-21 01:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

I bardzo dobrze! Rubik to wykonawca znany, utalentowany, ceniony i basta! Wszelkie głosy krytyki podnoszą zadufani dziennikarczykowie i niezrealizowani muzycy. Pewnie, że to igrzyska! Pewnie, że to kosztuje! No ale w takiej imprezie własnie o to chodzi! Gorzej z tym co po Rubiku: Feel z Sierockim (domyslam się, że stary "sopocianin" sprzedaje się z nimi w komplecie) - to kiepska mieszanka muzyki nijakiej ze wspomnieniami młodości przedemerytowanych urzędników... Nędza, że tak powiem...

~A-F (2007-11-20 23:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Rubik z zespołem nie jest tanim wykonawcą. Koncert oscyluje w granicach 200 tys. Nie wiem czy znajdą się sponsorzy, czy miasto z powiatem zapłacą, czy będą sprzedawane bilety. Jak już wspomniałem w Opolu zabrakło miejsc i biletów a ichniejszy amfiteatr trochę pomieści luda to nawet w Raciborzu, przy dobrej reklamie miejskich uroczystości w woj. śląskim i opolskim bilety na koncert powinny wszystkie zejść.

~KyborK (2007-11-20 22:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A zresztą co tam, zaproście tylko ten zespół diskopolo jak zwykle  zróbcie festyn i udawajmy, żę jest zajefajnie. Szkoda grosza na artystów to będzie byle co byle jak ale "prawie darmo".

~KyborK (2007-11-20 22:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

loko : No to świetnie, jak dożyję, to za 10 lat mam zamiar znowu dobrze się bawić :)   "Chleba i igrzysk"... Igrzysk, a nie potańcówki, o to mi się rozchodzi, niech to będzie duża impreza bez względu na to kto to zorganizuje. Za te 100 tysi to lepiej zaprosić jakieś dwa dobre zespoły i jeden diskopolo dla tych co to przedkładaja skoczne rytmy nad  treść i muzykę. Kłucicie się o to, kto i za co robi, a nie myślicie, że statystycznego mieszkańca mało to interesuje.   

~zenek (2007-11-20 21:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dajecie się mamić rzuconym kęsem dla gawiedzi od zarzadu, bo ten poza imprezami kulturalnymi dotąd niewiele wymyślił. Mamy więc imprezki patriotyczne, koncerty i będzie Rubik. Jasne,że to chwyta. Acz to nie problem zadzwonić , zapłacić i sprowadzić. Bo forse naszą mają! I już Was mają! Tylko, że oni nie są od sprowadzania imprez! Mają od tego ludzi! Myślcie!

~AntyAF (2007-11-20 19:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Super może i naszemu się coś z utworów Rubika spodoba. Może rada wyasygnuje jakieś 100 tyś. i będziemy mieli utwór np. "Raciborek i jego sny o potędze", albo "Szczęśliwe nowiny wam niesiemy".

~A-F (2007-11-20 19:11)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dzisiaj Rubik działa jak magnes i wszędzie tam gdzie się pojawia jest pełno słuchaczy. Dlatego warto, by słuchacze przyjechali do takiego Raciborza. Co do Sobieskiego to mam takie samo podejście co ów redaktor - sam zresztą o tym pisałem chyba już 2 lata temu. Każda impreza ściągająca ludzi z zewnątrz do Raciborza jest mile widziana nawet dla czegoś takiego jak kulejąca promocja naszego grodu.

~A-F (2007-11-20 19:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Prezydentowi Łodzi tak się spodobały utwory wykonywane podczas krakowskiego jubileuszu, że nawet był gotów wyasygnować z miejskiej kasy milion złotych dla Rubika, by ten coś przygotował extra dla Łodzi. Jednak radni się sprzeciwili. Wg mnie Rubik naprawdę ma ciekawe utwory, które można wysłuchać także i w Raciborzu. Gdy festiwalu piosenki w Opolu 2 lata temu koncertował Rubik a bilety były płatne to zabrakło miejsc więc dostawiano nowe a ludzie i tak byli pościskani. Doczeka się i Racibórz:)

~AntyAF (2007-11-20 19:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Racibórz nie potrzebuje moich pomysłów wystarcza, że ty masz ich w nadmiarze. Potem coś szepniesz, chlapniesz, pstryk... i już jest impreza. Ty właściwie to jesteś jak nie przymierzając najlepszy red. od lokalnej gazety. On też śnił o Sobieskim. Teraz będziemy wasze sny mieli na jawie. A Rubik? Cóż przyzwoity gość! Wolałbym jednak Pink Floyd.

~sergo (2007-11-20 18:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

I bardzo dobrze, nic, tylko sie cieszyc, ze cos sie bedzie działo!!!

~A-F (2007-11-20 18:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Obojętnie czyj to pomysł. Może to być i nawet p.Piaseckiej ale AntyAF masz coś do niej czy do mnie a może coś do mojego pracodawcy?. Racibórz pewnie ubolewa, że to nie był twój pomysł. 

~loko (2007-11-20 18:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do KyborK Za jakie 100? To co jest teraz to 900 lat od wzmianki Galla Anonima. A za 10 już lat bedziemy obchodzić 800 - lecie nadania praw miejskich na prawie flamandzkim itd, itd.itd:)

~do Zenka (2007-11-20 17:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Głupi jestes. Ludziom potrzebna jest rozrywka. Potem to tacy jak ty piszą że "nic sie w raciborzu nie dzieje, ojeju i do chrzanu z tym UM!"

~Zenek (2007-11-20 16:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Gmina niech sie koncentruje na robocie,a nie na reklamie za pieniądze podatników i zapraszaniu gwiazd. Dziwne skąd na to biorą pieniądze! Mają przecież specjalistów od kultury, którym płacą i oni powinni zapraszać gwiazdy. Robią sprawę z powodu  140 tys zł, a wywalają dużo więcej.Żeby tylko mówiło się, że PREZYDENT ZAPRASZA. Niech się zajmą zaproszeniami dla  inwestorów do tego po*dającego miejsca! Niech proszą młodych raciborzan,zeby zechcieli tu wrócić!

~KyborK (2007-11-20 16:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A-F: Nie mówię od razu, że lepsze, ale Łzy dawno już u nas nie gościły, O Kulcie nawet nie wspominam, bo to pewnie nigdy się nie stanie :( Rubik nie jest zły i jego występ na pewnp uświetni naszą  rocznicę. Skoro jednak jest to okręgłe 900 lat to można by się postarać i zafundować kilka dobrych zespołów, w końcu  następna taka okazja dopiero z a sto lat :)

~AntyAF (2007-11-20 16:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Niech zgadnę... to pomysł żony twojego pracodawcy?

~śmiechacz (2007-11-20 14:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czy każde raciborskie pierdnięcie musi się zaczynać od konkursu na logo? Dlaczego ta paranoja nie ma jeszcze własnego logo?

~A-F (2007-11-20 14:42)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Coś lepszego?. A co chcesz zaprosić Pink Floyd albo Tinę Turner?. Myślę, że maleńkimi kroczkami miasto idzie w dobrym kierunku (był Penderecki, będzie na jubileuszu 900 lecia Piotr Rubik). Twoim zdaniem Grzesiek kto powinien uświetnić swym występem 900-lecie Raciborza? Doda, Mandaryna, Myslovitz, K.A.S.A, Stachursky, Kukulska, Verba, Violetta Villas?.

~Grzesiek (2007-11-20 14:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A co za problem załatwić coś lepszego? Każdy szanujący się zespół ma stronę internetową na której podany jest kontakt. Wystarczy chcieć... a tak po raz kolejny mamy kupę zamiast muzyki...

~do Boruty i pozostac (2007-11-20 13:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Krytykować jest łatwo. Załatwcie coś ciekawszego jak jesteście tacy gieroje.

~A-F (2007-11-20 13:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wiedziałem już o tym od koncertu Pendereckiego ale milczałem by nie zapeszyć. I bardzo dobrze, że wystąpi Rubik w Raciborzu. I pomyśleć, że jak o tym pisałem z ponad rok temu, podając ewentualne możliwe miejsca do koncertowania (stadion lub Rynek),to pewni internauci śmiali się ze mnie:) Wszystkich krytyków Rubika (każdy ma do tego prawo) zachęcam do przesłuchania na You Tube jego utworków (tych z jubileuszu w Krakowie jak i z nowych płyt). Muszę pochwalić za ową inicjatywę.

~Boruta (2007-11-20 13:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To wspaniale, że w  Raciborzu wystąpi androgeniczna blond piękność, która przygarnęła dawnych bywalców remiz i gal disco polo i dała im złudzenie, że obcują z prawdziwą i wzniosła sztuką. Racibórz zdechł wiec będzie dobry soundtrack dla rozkładającego się mięsa.

~mt (2007-11-20 12:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A co miasto organizuje na sylwestra ?

~asdf (2007-11-20 12:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Rubik nie wystąpi, bo ukradną mu prostownicę do włosów.

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog