29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2007-09-25 00:00:00 Pozostałe placówki

W dniach 21-22 września'07 odbyła się II RACIBORSKA BIESIADA ZAMKOWA Z BROWAREM KSIĄŻĘCYM RACIBÓRZ pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Raciborskiego Adama Hajduka oraz Prezydenta Miasta Raciborza Mirosława Lenka

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (24): II Raciborska Biesiada Zamkowa... Strony: 1Dodaj komentarz
~kk (2007-09-25 19:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do autora-rozważa -pisze się żżżżż.

~close (2007-09-25 18:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Odrzańska powinna zostać poszerzona, więcej parkingów, ładny deptak dla pzrechodniów.

~loko (2007-09-25 18:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ja burzyć nie chcę, ale budować z sensem i z jakimś planem, a nie co mi się wydaje, że byłoby dobre. Tylko o zieleni też trzeba myśleć, jeżeli mamy jako tako tu żyć.

~AXZ (2007-09-25 17:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To może wyburzymy Dlugą? Będzie wiecej przestrzeni. Gdzieniegdzie posadzimy drzewka i będzie więcej zieleni.

~loko (2007-09-25 17:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A może zabudujemy rondo?. Tam też kiedyś stały domy!

~luki (2007-09-25 17:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do brek: Ty chyba mówisz o XXI wieku w stylu idealny komunizm. Już kiedyś chciano nas zaasfaltować. Zaasfaltowano co sie tylko dało i gdzie sie dało. Jednolitość i czerń asfaltu jest przerażająca. Ciekawy jestem czy masz też w kuchni i łazience wyasfaltowane? Przecież takie kafelki to muszą wyglądać jak "tandetna" mozaika w średniowiecznym Bizancjum.

~loko (2007-09-25 17:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A mnie się wydaje, że sami nie wiecie czego chcecie. Przecież była koncepcja, żeby otworzyc widok na zamek. jak go "otworzyć", kiedy zamknie się od północy Odrzańską?

~koncepcja (2007-09-25 16:42)
Ocena: 0 + | - Cytuj

restauracje, itp. 4. Strona z parterowymi obskurnymi budynkami handlowymi. Tu przydałaby się radykalna zmiana. Może poczekać jednak z tą przebudową i zrobić to trochę lepiej i okazalej.

~koncepcja (2007-09-25 16:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

2. zamknięcie Rynku kamienicą - jestem jak najbardziej za choć tu, podobnie jak w sprawie parkingu, zasmuca mnie trochę ten minimalizm. Kamienicę widziałbym dłuższą z "tunelem" - zachodzącą na ul. Odrzańską. 3. Parkingi. Czy nie byłoby ciekawiej zrobić półpodziemny parking w tym samym miejscu? Wjeżdzałoby się zwyczajnie z Odrzańskiej, natomiast nad parkingiem byłby deptak ciągnący się od bloku w którym piotruś i oficyna? Taki rozszerzony deptak przydałby się - za x lat może pojawiły by się tam

~koncepcja (2007-09-25 16:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

rowerowy i pieszy. To ważne. W centrum każdy powinien zwolnić - jest nawet taka metoda wybadania   gdzie jest centrum - bo nie zawsze wiadomo przecież. Centrum jest tam gdzie ludzie zwalniają, spacerują, itp. Póki co u nas głównie bruk to wymusza ;) ale  może za x lat będą też kawiarnie, restauracje, ciekawe sklepy, itp.

~koncepcja (2007-09-25 16:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

1. Co do bruku: to dobre rozwiązanie, popieram je, choć można by go faktycznie lepiej kłaść. Płyty nie tylko są szkaradne ale i po deszczu i śniegu śliskie. Doświadczyłem tego chodząc po takich płytach - obojętnie czy były to duże płyty szkaradne czy płytki pięknie wyglądające. Argument z obcasami faktycznie nie na miejscu, nikt nikomu w szpilkach 8cm chodzić nie każe. R-rz to przecież nie wioska gdzie trzeba się odpowiednio pokazać ;). Bruki spowalniają ruch w centrum. Tak samochodowy, jak

~brek (2007-09-25 16:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

brukujemy jak w średniowieczu. Można w 21 wieku zacząć kłaść asfalt

~AXZ (2007-09-25 16:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Niemniej bruk w centrach miast to dobre rozwiązanie. I nie rozumiem, dlaczego ja a oprócz mnie tysiące osób musieliby patrzec na brzydki beton tylko dlatego, że ktoś lubi chodzić w obuwiu, które z racjonalnego punktu widzenia do chodzenia się nie nadaje, ale akurat po betonie wyjatkowo da się w nim jakoś przemieszczać. Równie dobrze możemy np. zwiększać wysokosć futryn w drzwiach budynków użytecznosci publicznej bądź sklepów bo ktoś lubi chodzić na szczudłach.

~A-F (2007-09-25 16:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tło wielkiego herbu miasta, który znajduje się na płycie naszego rynku już ma pełno dziur, wgłębień i wykruszeń a to wszystko 10-11 lat po generalnym remoncie.

~AXZ (2007-09-25 15:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Rynek od strony północnej należało by zamknąć. Jakaś kamienica na skwerku przy kościele pw. św. Jakuba. Natomiast bruk jest dobrym rozwiązaniam duzo lepszym od betonowych płytek chodnikowych, które wyglądają szkaradnie. Mi nie przeszkadza w chodzeniu :). W Raciborzu nie jest niestety najlepiej ułożony.

~luki (2007-09-25 15:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Popieram wybrukowane centrum. Bywałem w różnych krajach tzw. starej UE i wybrukowane centrum jest super - place i drogi płaskie jak stół a pomiędzy kostki zapałki nie da się włożyć. Problem polega na tym, że w Raciborzu jest jakaś wypatrzona definicja bruku: fugi na 10mm a kostki zaokrąglone jakby były z piłek porobione. Chciałbym jeszcze przypomnieć, że poniemieckie wybrukowane drogi są płaskie i trzymają się do dzisiaj a wykonane w stylu Trawiński Bruki są pozapadane i nierówne. Pozdr.

~??? (2007-09-25 13:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Popieram prezydenta, w centrum bruk jest OK, tylko, żeby był dobrze ułożony, a nie jak na Rzeźniczej, czy pl Dominikańskim, gdzie porobiły się dołki.

~BRUM (2007-09-25 12:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Bruk jest piękny i daje niesamowity charakter zabudowaniom.. Z tymże, jak mają na nim postawić nędzną altankę - blaszaka (rynek-lodziarnia), czy kolejny niebieski tabor cygański Makulika, to lepiej klepisko walnąć. Rozsypać ziemię z jakiegoś obornika i udeptać... A ogólnie bruk jest przepiękny, i wypada tylko gdy robiony przez trawińskiego. Wszędzie indziej trwały na setki lat.

~gosc (2007-09-25 12:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jestem za wyremontowaniem Odrzanskiej, ale czemu bruk....niedlugo nie bedzie mozna chodzic w butach na obcasach, juz teraz jest ciezko. Ladnie wyglada, ale malo praktyczny, wystarczy spojrzec na plyte rynku, bruk wypada...

~gelo (2007-09-25 12:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do A-F co do kanapki MacBruk to tylko żeby była dobra

~gelo (2007-09-25 12:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak już zaczołem czytać to się domyśliłem, pewnie bruki i się nie myliłem hehe. Niech odrazu cały racibórz wybrukują. Wszyscy będą wiedzieć kiedy wjadą do średniowiecznego miasta.  A kobiety już się skarżą :] Bo już do sklepu nie będą mogły iść bo fleczki pogubią heh :)

~jestem za (2007-09-25 12:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ja popieram Prezydenta. Czas wyremontować Odrzańską i to jak najszybciej. Może być bruk, byle było ładnie. No i faktycznie warto się zastanowić nad zamknięciem rynku.

~A-F (2007-09-25 11:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Brukowane windy, brukowane drzewa, Odrą popłynie bruk a w McDonalds będzie wydawana nowa kanapka MacBruk. Panie prezydencie bardzo proszę o to by wreszcie zająć się rynkiem i zamknąć (określić) jego obszar bo teraz nie wiem czy się kończy na trawniku przy Jakubie, czy na parkingach przy Odrzańskiej lub na pomniku Matki Polki. Proponuję postawić ładną kamienicę lub dwie koło kościoła Jakuba.

~BRUK - WRÓG (2007-09-25 11:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wszystko tylko nie bruk!!! Proszę bardzo, błagam, apeluję! Nie róbcie nam tego. Za chwilę aby dać zarobić firmie brukarskiej Pana T.będziemy mieli w blokach schody wybrukowane.Później zabiorą się za brukowanie trawników .... Brukowi dziękujemy.

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog