29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2007-09-24 00:00:00 Podstawówki

Sprzątanie świata to wielka międzynarodowa akcja, która swą działalność rozpoczęła w 1993r. z inicjatywy australijskiego żeglarza Jana Kiernana.

zobacz artykuł

reklama
Dyskusja (223): Sprzątanie Świata po raz 12 Strony: 1 2 3 4 … 9Dodaj komentarz
~hunter do Arteksa (2007-10-04 17:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

CO jeszcze wybudują w napuchniętym Rybolku? Słyszałem o metrze ( poważnie! ). Może Pałac Kultury (górniczej). Może 50- tą Biedronkę , albo 16 Praktikerów.( bo znaczy że jest się "DUŻYM") A co tam. Rozwój Panie! Kocham takie pomysły. Są wręcz niezbędne.  Dla Plakatu. Rzecz jasna.

~Leviathan (2007-10-04 17:24)

To cudownie , że w SRB wybudują kamienice. Na miejscu parkingów, no proszę. To będziemy musieli stwać w SJZ. Albo jeździć RYBNICKIM METREM ( czym?!) Słyszałam o tej kocepcji. Fenomenalna. Odzwierciedla bowiem skrupulatnie mentalność górniczego/SRB stanu.

~hunter do Żymły (2007-10-04 17:10)

Widzę , że myślący po męsku! wreszcie na sieci. Żymła - bywam na codzień w "Metropolitan Rybnik City". Znam miasto. Dokładnie. Nawet sami Rybniczanie ( z mojej pracy) są TOTALNIE ZMĘCZENI tzw. "ROZWOJEM" Rybnika. Znam trochę temat urbanistyki , ekonomii i dobregu smaku. Stwierdzam jak zawsze ( nie tylko ja) - że skrajny i wręcz dewiantywny przerost  formy nad treścią to domena tego - całkiem kameralnego ( rynek ) miasta. W tym mieście wszytko co ma 2 cm , ma 2 metry! Po co to?

~żymła (2007-10-04 16:36)

Najgorsze, że Arteksa mają już dosyć nawet sami rybniczanie na swoim forum. Tą swoją propagandą Rybnika chyba więcej złego niż dobrego temu miastu wyrządza. Wiem że z powodu tej propagandy wielu Raciborzan omija Rybnik szeroki łukiem ;) Do Katowic wolą przez Gliwice, do Pszczyny przez  Wodzisław. Są i tacy, co do Żor przez Jastrzębie jeżdzą by nie musieć Rybnika oglądać ;)

~hunter do Arteksa (2007-10-04 16:03)

Pan Arteks (co?) ma syndrom Rybola. Boże jaki ten Rybnik cudowny. Wspaniały. Ma tyle sklepów. Kumpel w pracy (Rybofil z SWD?) mowi ze splendorem że to CHOBY  "metropolia". CHOBY na grubie powiedzieli...

~AXZ (2007-10-04 15:56)

Przy czym ja zyczę Rybnikowi dobrze. Życzę mu aby zbudowano w Gotartowicach pod Rybnikiem zbudowano prawdziwe lotnisko, aby być może kiedyś filia Politechniki zamieniła się w osobną politechnikę, aby powstal przemysł wysokich technologii.  Ale na razie tego nie ma.

~AXZ (2007-10-04 15:53)

... rozwój sprawi, że awansuje do ligi miast typu Gliwice. Na razie jednak porównywanie Rybnika do dużych miast jest nieuprawnione. To nie jest Kraków, to nie są Katowice ani nawet Gliwice. To po prostu dobzre rozwijające się średniej wielkości miasto.

~AXZ (2007-10-04 15:51)

Wszystkie większe miasta regionu tj. Racibórz, Rybnik, Wodzisław, Jastrzębie i Żory pełnią tez podobną funkcję. Są skupiskami życia w okolicy, można tam zrobić duże bardzo rozmaite zakupy, sa podstawowe urzędy (miasta, powiatu, sąd, zus), można iść do kina czy do ilus knajp, jest przyzwoite szkolnictwo na poziomie podstawowym, gimnazjalnym, licealnym i mocno ograniczone na poziomie wyższym. To tyle. Rybnik jest prawie z każdej tych dziedzin nieco wyżej, ale tylko nieco. Może za ileś lat jego...

~AXZ (2007-10-04 15:46)

A różnica między dołączonymi wsiami do Raciborza a Rybnika jest taka, że w Raciborzu w jego administracyjnych granicach jest pięć wioseczek o łącznej liczbie mieszkańców 6 - 7 tysiecy, a  Rybniku dołączone jest kilkanaście miejscowosci o łacznej liczbie 60 tysiecy mieszkańców. Niektórych to przerasta.

~AXZ (2007-10-04 15:43)

Arteks, jacy eksperci? W rankingach biurze sie pod uwagę liczbę mieszkańców w granicach administracyjnych. Ale my na miejscu w regionie doskonale wiemy jakie te granice są.  Wiemy, że Rybnik w dużej części skłąda się z przyłaczonych kilkunastu wiosek i dwóch miasteczek. Wyjaśniono ci to prosto tylko tego nie możesz do wiadomosci przyjąć.

~A-F (2007-10-04 13:59)

Arteksie Ty się opierasz na domysłach i futurologii a ja obserwuję wyniki:)

~Arteks do AXZ (2007-10-04 13:55)

to podobne, średnie miasta... Eksperci znają się na tym lepiej, także w przyszłości nie pisz takich farmazonów. A samym faktem wyróżnienia się nie chwalę - to tylko przy okazji tytułem udowodnienia pewnej tezy dla AXZ: http://gmina.fairplay.pl/artykuly.php?id=147

~Arteks (2007-10-04 13:46)

Antyfrączku... ja mam dobrą pracę w zupełnie innej branży... Obym się mylił w swoich prognozach dotyczących przyszłości Bałtyka. A do AXZ kwiatek: Tytuł „Gmina Fair Play 2007”, nagroda główna konkursu – statuetka w kategorii „duże miasto” oraz Złota Statuetka „Gmina Fair Play” – to tegoroczne konkursowe trofea Rybnika. Organizatorzy podzielili samorządy w Polsce na duże i średnie miasta oraz miasteczka. A niedawno próbowałeś udowadniać, że SR i SRC

~A-F (2007-10-04 13:17)

Dzięki Arteks ale jest co robić na jednej sali a ilość widzów mimo otwarcia w Rybniku Plazy utrzymuje się nadal na tym samym poziomie. Skoro mają problemy z naborem to daj przykład i ulżyj ich zmartwieniom:)

~Arteks do A-F (2007-10-03 23:35)

Ty sobie puszczasz filmiki i zbijasz bąki a inni muszą ciężko pracować... ;P Swoją drogą słyszałem, że Multikino ma problemy z zebraniem kadry w Rybniku. Może byś spróbował A-F? Pamiętaj że Bałtyk też za długo nie pociągnie. Obyś nie żałował kiedyś, że nie posłuchałeś mojej dobrej rady...

~A-F (2007-10-03 22:43)

Da się to zauważyć:)

~Arteks (2007-10-03 22:34)

Jak to? Przecież czasami milczę nawet tygodniami... Ale raz na jakiś czas chce się spotkać z Brumkiem, Dariusem czy Joachimem i pokłócić się z AXZetem czy podroczyć z Antyfrączkiem ;P

~AXZ (2007-10-03 22:23)

Jakbyś się Arteks właczał do dyskusji tylko jakbyś miał coś ciekawego do zaproponowania to od razu mógłbyś zostać kamedułą lub trapistą.

~Arteks do Huntera (2007-10-03 21:59)

To wy porównujecie. Ja włączam się tylko do dyskusji jak mam coś ciekawego do zaproponowania lub kiedy ktoś wypisuje jakieś bzdury od SR. Rybnik może być całkiem dobrym przykładem dla Raciborza, że miasto niewojewódzkie może całkiem dobrze prosperować i się rozwijać :)

~Arteks do Huntera (2007-10-03 21:57)

Wiesz, każde miasto ma swoje ciekawsze i gorsze miejsca. Bielsko ma piękne secesyjne kamienice ale nie ma wysokiej... bazyliki czy tak zadbanych ulic. Katowice z kolei mają kilka gorszych "Chwałowic" (Załęże, Szopienice, Załęska Hałda itd) a mimo to jestem dumny z takiej stolicy województwa która wygląda jak metropolia a nie jak miasta które tylko próbują być miastami wojew. jak Opole. Parking Hallera wkrótce zniknie. W przyszłym roku mają tam powstać nowe kamienice i kolejny elegancki plac :)

~A-F (2007-10-03 20:48)

Nasz internetowy urbanista (Mirek G) najwidoczniej podchwycił moją propozycję związaną z wyglądem potencjalnej Galerii na Pl.Długosza i zrobił ilustracje (dodając swoje pomysły). No proszę :))))   http://www._reklama_/forum.php?id_top=206&showtopic=2782&begin=80&num=9&numBegin=1

~hunter do Arteksa (2007-10-03 12:38)

Pytanie: Czy Rybol ma jakieś wady? Strasznie!!! męczące jest uwielbienie dla robotniczego Rybolka. Poza rynkiem proponuję np. Hallera , cudne parkinkgi ( kto korzysta ten wie!). Nie widziałem nigdzie miasta tak sztucznie naciąganego.( na siłę) Plac Wolnośći! I co z tego? A "piękne" i wielkomiejskie Chwałowice? Dlaczego Rybol zawsze równa się z miastami o zupełnie innym charakterze i trochę mniejszymi ( w sensie liczebność. Niech się porówna np, do Katowic albo Bielka? Dla ochłody...

~A-F (2007-10-03 11:38)

Moja propozycja była jedną z możliwości jakie można uwzględnić przy zagospodarowywaniu Pl.Długosza -więc życia za nią jak za Niceę nie oddam:) Warto jest poznać co widzą w tym miejscu mieszkańcy (może ktoś ma kilka róznych propozycji?).

~Zbych (2007-10-03 10:58)

A może po prostu ogłosić referendum na zagospodarowanie pl. Długosza.Cżęść osób,również młodzież chciała by aby Pl. Długosza stał się miejscem spotkań ale również o charakterze masowym. Może ogłosić konkurs architektoniczny na projekt zagospodarowania.2 sprawa to park ROTH,stary szpital,były basen na ul.Bema,niedaleko jest centrum handlowe Sezam,ul.Kościuszki-Eichendorffa/Jysk.Okay.kawiarnia,butiki,mały targ,klub fitnes.Było by to dobre połączenie handlu z rekreacją.

~ja chcem (2007-10-03 06:43)

na placu dlugosza cos takiego jak Plaza w rybolu!:D Ps. I znowu ten rybol;)

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3 4 … 9
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog