29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2007-05-19 00:00:00 Archiwum zapowiedzi

W sobotę 19 maja o godz. 17.00 na stadionie przy ulicy Srebrnej w Raciborzu, odbędzie się mecz 24 kolejki ligi okręgowej. Przeciwnikiem raciborzan będzie drużyna "Jedność" Jejkowice, która z dorobkiem 43 pkt. zajmuje 3 miejsce w tabeli.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (26): Kolejne mecze o punkty w grupie III ligi okręgowej piłki nożnej Strony: 1 2Dodaj komentarz
~Arteks (2007-05-23 15:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Znam jedno miejsce gdzie można kupić w Rybniku monety 2 złotowe. Byłem tam dzisiaj i... dowiedziałem się, że już raciborskiej nie ma (chociaż z innych miast zawsze są w sprzedaży przez kilka tygodni). Gratuluję Raciborzowi monety i tak dobrej jej sprzedaży wśród kolekcjonerów!!! A przed chwilą w Radiu 90 poproszono o komentarz Raciborzan do monety. Jeden facet powiedział "Nareszcie się coś w Raciborzu stało". No fakt - sukces w SRC nie notowany od lat ;P

~M-W do Raciborzanki (2007-05-23 14:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie byłaś przypadkiem kiedyś nauczycielką? Bo jedna zbajoma niedawno uciekła do Szkocji.... PODZRAWIAM:)

~M-W (2007-05-23 14:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Moneta mi sie podoba, zwłaszcza że są na niej moje incjały;)

~kaziu (2007-05-21 12:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Gdyby w tym mieście Jezus cuda czynił, to i tak byście powiedzieli, że nikt tego już z Raciborza nie potrafi robić, tylko trzeba jakiegoś Żyda sprowadzać i ciekawe kto za tym stoi i jaki ma w tym interes i czy to jest zgodne z przepisami unijnymi i w ogóle komu to potrzeba.

~... głośno (2007-05-21 12:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

na tym forum krzyczano, że to tylko w tym mieście firmy raciborskie potrafią łatać rondo w godzinach szcytu. W innych miastach takie rzeczy robi się w nocy. Firma SPOZA Raciborza zaniechała robót nocnych, bo ludziom hałas przeszkadzał, były skargi. Jak się okazało, że to nie raciborska firma to robi - to znowu larum, że robota z miasta wycieka. Tak źle, tak jeszcze gorzej. I tak bez końca.                 

~kaziu do czonek (2007-05-21 12:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zgadzam się z Tobą, ale zauważ, że pierwszy komentaż to od razu tekst "siara" pod kątem walorów SAMEJ monety. Gdyby była ona bita w Raciborzu, to podejrzewam, że w ogóle by stwierdzono że to jedna wielka siara i żenada. Chodzi o to, że w tym mieście bezmyślnie na jednej linii opluwa sie wszytko: to co złe (słusznie) i to co jest zdecydowanie dobre (a tego jest niemało. Natomiast te same problemy które są w Racku, a występują w innych miastach - to tam się ich po prostu nie widzi. Na przykład...

~czonek (2007-05-21 12:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

bo to jest moneta dla ludzi którzy potrafią się obchodzić z pieniędzmi:)

~kaziu (2007-05-21 12:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Gdy pokazałem tę monetę znajmemu (Raciborzanin), oglądnął ją i był szczerze zdumiony, gdy się dowiedział, że takiej monety nie będzie miał Rybnik. Wtedy przestała mu się podobać. Ręce i biust opada.

~Raciborzanka (2007-05-21 11:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

a ja sie ciesze!! ze mamy motene z Raciborzem:) szkoda tylko, ze nie moge jej uzywac:( w Szkocji raczej nie przyjmuja polskich nominalow;)  pozdrawiam Raciborzan:*

~czonek (2007-05-21 11:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Moja babcia zwykła mawiać "pie*szysz jak mały Kazio potłuczony" - moneta to nie medal dla miasta za doczesne osiagnięcia. Została wybita dla podkreslenia wagi Raciborza jako miasta HISTORYCZNEGO i ważnego dla historii Polski. Porównywanie współczesnych osiągnięć Raciborza i Rybnika w kontekście motywów dla których została wybita jest nieporozuminiem. Jestem dumny z tej monety ale nie mam powodów do tego samego w związku z bierzącą sytuacją i znaczeniem miasta.

~kaziu (2007-05-21 11:31)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jakoś to musicie przeżyć. Takie bagno Racibórz ma monetę, a Rybnik nie. Cóż wielkie głowy czasami sią mylą, ale dlaczego w tej sprawie? Ale jak już sami wykazaliście moneta jest beznadziejna, więc po co taka Rybnikowi. Napis Rybnik w arialu - takiej ujmy by nie zdzierżył.

~kaziu (2007-05-21 11:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Już kiedyś napisałem, że narzekanie ludzi z tego miasta to zbiorowy przypadek kliniczny. Waszystko jest be, fe, ch...,.Gdyby to samo było gdzie indziej byłoby ech, ach i w ogóle super. Jeżeli Odra juz faktycznie kiedyś zaśmierdzi, to od waszego plucia na wszystko i wszytkich. Czytać czasami was nie można. Czy wy naprawdę wierzycie w to co piszecie?Skąd ten jad? Przy okazji tej monety udowodniście, że jesteście żenujący. A jeszcze coś, muszę was zmartwić: niestety nie będzie na monecie Rybnika. 

~BRUM (2007-05-21 07:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Urzędniku, oczywiście że to doceniam i też ją kupie. Kompletnie nie rozumiem o czym piszesz. Z 1000 miast Polski, Racibórz można powiedzieć jest 21szą atrakcją historyczną. W Twojej firmie szef mówi, że Odra smierdzi, a historia to gówno, bo i tak turystów nie będzie.. A zatem chwalmy Pana! Kup sobie tą monetę i pobądz sam na sam z nią  w niebieskim historycznym cyrku Makulika. To Ci dobrze zrobi.

~:-) (2007-05-21 06:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A kto powiedział, że raciborzanie tego nie doceniają? tylko dlatego że tu paru malkontentów nawypisywało jakieś bzdury...? Ja doceniam i chętnie sobie taką na pamiątkę sprawię...

~Joachim (2007-05-20 17:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ja tez ja kupilem . I jestem z tego dumny ze moje miasto jest na monecie.Chociaz mogla byc graficznie ladniejsza  Grützi

~BRUM (2007-05-20 10:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jedynie A-F kontynuuje mój sarkazm?? No nie bądzcie tacy poważni, przecież to logiczne, że raciborska dwuzłowtówka jest wielkim wyrożnieniem! Smutkiem napawa fakt, że deceniają to gremia z zewnątrz, a nie wewnątrz. Historyczne marnotrastwo potencjału? A widok niebieskiego cygańskiego cyrku Makulika na historycznym rynku to już przeginka :D

~A-F (2007-05-20 09:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

przewodniczącego co jest godne zobaczenia w Raciborzu (o ile TW w portfelu przetrzymuje pieniądze także w postaci bilonu).

~A-F (2007-05-20 09:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ja jestem zadowolony z tego, że nasze miasto zostanie upamiętnione w ten sposób, chociaż szkoda, że nie na banknocie 200 złotowym ;P Zastanawia mnie fakt, że to w Warszawie dostrzeżono historyczność tego miasta i jego dziedzictwo wraz z zabytkami a w Raciborzu pewni bardzo wysoko postawieni politycy mają problemy z dostrzeżeniem zabytków i walorów Odry. Prawie jak na złość temu politykowi NBP wybiło na monecie zabytek i Odrę. Może jest to jedyna szansa by poprzez portfel uświadomić pana ...

~Tomash (2007-05-20 09:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ech... Lebiej byloby umiescic idiotyczne komaentarze wpisywane przez wiekszosc z was na tym portalu :] Nie ma monety - zle, jest - jeszcze gorzej :] zalosne

~czonek (2007-05-19 22:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

a to że umieszczono na niej "wieżę więzienną" to oczywiście przypadek a nie jakaś perspektywa na przyszłość

~kosa (2007-05-19 21:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Moim zdaniem to planowana trasa kolejki wąskotorowej, skoro PKP nie ma nic na nic to przynajmniej Towarzystwo Miłośników Kolejki Wąskotorowej zapewni nam alternatywe dla PKSu (nawiasem mówiąc Raciborska moneta jest jedną z ładniejszych jak sobie porównać te na stronie NBP).

~www (2007-05-19 19:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Powinniście się cieszyć, że w ogóle o nas pomyślano! Ja jestem dumna:)

~Basztowa (2007-05-19 18:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To nie  śmierdząca Odra a planowana obwodnica! Siedem cegiełek na murze to zaś symbol siedmiu banków rozlokowanych w ścisłym centrum, a jakże, zabytkowego miasta...

~BRUM (2007-05-19 15:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

PS.. I jakim k.. prawem znalazła się na monecie śmierdząca ODRA ???????

~BRUM (2007-05-19 15:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

SKANDAL!!! Przecież jesteśmy Wojnarowym konterem mieszkań, a nie historycznym miastem... Myśl przewodnia Urzędu Miasta ma się nijak do zespółu historyków, pod przewodnictwem prof. Henryka Samsonowicza. Wojnar powinien oddać sprawę do sądu i pozamykać całe to nieszczere naukowe gremium !!!!

Dodaj komentarz
Strony: 1 2
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog