29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2007-05-10 00:00:00 Pozostałe placówki

Jak rozmawiać z dzieckiem o jego przyszłości, jak pomóc mu w podjęciu tej decyzji dowiedzą się Państwo na spotkaniu - wykładzie w dniu: 22.05.2007 r.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (167): AKADEMIA ŚWIADOMEGGO RODZICA Strony: 1 2 3 4 … 7Dodaj komentarz
~zbowidek (2007-05-22 23:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do czonka , no i tym sposobem sprawa zostala komisyjnie wyjasniona , rower poprostu mozna prowadzic !!!

~czonek (2007-05-22 23:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do Zbowidek - no niestety widziałem i w głowę zachodzę i zrozumieć nijak nie potrafię dlaczego zamknięto groblę także dla rowerów podczas gdy połową tej drogi prowadzi szlak rowerowy czarny oznaczony w przewodnikach (także tym dwujęzycznym ostatnio wydanym przez UM) numerm 356. Pisałem tutaj o tym kilka dni po otwarciu objazdu, gdy od strony markowic, gdzie stoją znaki "zakaz wjazdu" zdjęto z nich tabliczki "nie dotyczy rowerów". No ale kto by się rowerzystami przejmował.

~czonek (2007-05-22 23:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do Cwirek i innych zainteresowanych, dzisiejszego wieczoru posiadłem informację z kregów ścisle policyjnych, że budowa ronda w Markowicach rusza za dwa tygodnie. Dzisiaj jest 23 plus dwa tygodnie to bedzie jakiś 7 czerwca, pożyjemy zobaczymy.

~zbowidek (2007-05-22 23:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do czonka , jest wyrazny znak , ze w prawo "zakaz ruchu" i koniec kropka , popatrz na foty

~cwirek (2007-05-22 22:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

gdyby ktos czytal uwaznie inne publikacje to wiedzialby ze rondo w markowicach blokuje jeden podpis urzedu marszalkowskiego, a wszyscy moga marszalkowi co najwyzej nas.kakac  fiu fiu

~czonek (2007-05-22 20:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do Zbowidka, Jaki zakaz, jaki pojazd, po grobli biegnie ścieżka rowerowa, co jest q*wa.

~do dids76 (2007-05-22 19:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czyli, że jak mieszkam przy ul. Grobla, to mi się już asfaltowa droga nie należy? Spadaj skądeś wylazł!

~dids76 (2007-05-22 19:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dziś jechałem Groblą, Auobusów zakaz nie dotyczy( co zauważyłem dopiero dzisiaj)mnie narazie udało sie przejechać 4 razy ale dalej obawiam sie baranów w niebieskim autku

~zbowidek (2007-05-22 18:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do cyklisty , rower tez jest pojazdem , jak zakaz to zakaz

~semi (2007-05-22 17:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

jak zakaz to zakaz spieszyć ( od słowa- piechota) sie   i pieszo   poruszać  i to  jeszcze  na trzeźwo ..

~cyklista (2007-05-22 06:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czy ulicą na Grobli rowerem  mozna jechać  jak się ma prawo jazdy ? Wie ktoś ?

~dids76 (2007-05-20 15:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Takie coś mogło powstać tylko w tym mieście, ktoś wywala kase podatników na droge, a potem okazuje się że na tej drodze jest za duży ruch i ją zamykają, paranoja.A teraz barany w niebieskim autku zamiast kierować ruchem w Markowicach kasują mandaty za przejazd pod zakazem ruchu. Ulica Olimpijczyka jest bardzo wąska i fajnie bedą sie tam mijały autobusy(ciekawe kiedy ktoś rozwali jakiś płot).

~czonek (2007-05-17 11:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

egzewkowanie prawa nie polega wyłacznie na karaniu obywatela popełniajacego wykroczenie, policja może obywatela pouczyć i stosować działania prewencyjne w tym wypadku stanać przed znakiem i tak pokierować ruchem aby nie dopuscić do naruszenia przepisu

~obyw (2007-05-17 11:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jest prawdą, że aparat przymusu- Policja służy w egzekwowaniu prawa stanowionego przez lokalne władze, i tu można interpretować poczynania Policji jako odwet na Obywatelach za to, że ktoś ma odwagę krytykować niedorzeczne poczynaia władzy. Irytacja policji w tym przypadku jest nawet zasadna bo wiedzą, że znak drogowy; zakaz ruchu, oraz znak wylotu z ulicy jednokier są dyskus, ale mandaty kasują. Jedynie moment minięcia znaku zak. ruchu, to mandat, ale 100m dalej są wątpliwości.

~Ja (2007-05-17 08:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

"Mścić?" Za co? Poczucie wartości? Co ty pie przysz? Jeżeli uważasz, że przestrzeganie prawa jest mszczeniem, to nawet nie zapytam jakie jest twoje "poczucie wartości"...

~czonek (2007-05-17 07:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do Ja - policja nie jest po to żeby mścić się mandatami na obywatelach z twoją niemotę. Całkiem ci się już popie rzyło. Weź się chłopie za siebie, czas dojrzeć, weźmiesz swoje sprawy w swoje ręce to i poczucie wartości ci się poprawi bo chyba nie jest najlepiej.

~rebilok (2007-05-17 07:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

oczywiście to pewnie nieprzepisowe albo i pewnie za tanie nie dało by się zarobić. A tych na czerwonym to już niech Se potem łapią ,trochę rozsądku trzeba mieć jako kierowca  .Władzy go brak.   

~rebilok (2007-05-17 07:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A kamery zamiast budy i dróżnika to pewnie też nieprzepisowe . Przejazd prawie ten sam co w Markowicach wiec raczej dla dróżnika nie był by to tak wielki problem się nie pomylić który szlaban otwierać pierwszy a który drugi.   To jest taka odległość że dla radiówki to mały  problem te przejazdy się praktycznie widza, sam jadąc tamtędy patrzałem czy w Markowicach otwarte czy zamknięte szlabany . A jak szlaban  za drogi to wielkie światła i dzwonek głośny, oczywiście to pewnie nieprzepisowe albo i

~capricorn (2007-05-16 22:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

koncepcja ronda nie zawisla tylko wszyscy czekaja na akceptacje Marszalka, a ten sie nie spieszy. tak mowili w kablowce

~Ja (2007-05-16 17:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jaśnie Oświecony UM mnie już dyma to do tego mają dojść cwaniaczki?

~Ja (2007-05-16 17:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

I powinni walić mandatami! Dlaczego kiedy chcę być w zgodzie z prawem mam być ofiarą impotencji rządzących, a zyskiwać mają cwaniaczki, które za nic mają znaki drogowe lub po prostu układziki...

~eduardo (2007-05-16 16:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czy ktoś może mi podać nazwisko młotka odpowiedzialnego za objazd?

~czonek (2007-05-16 14:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do Apacza - oczywiście , że zauważyłem i dlatego się odniosłem do treści niesionych przez sentencję samą wsobie, tym bardziej że jest ona tutaj odbierana w kontekście kilku wcześniejszych wypowiedzi i tym samym mogłaby sugerować, że policja karząc obywateli mandatem stosuje jedyny możliwy, konieczny i nieuchrony środek a to oczywista nieprawda i obywateli trzeba tego uczyć, żeby mieli śmiałość w granicach prawa przeciwstawiać się organom siłowym państwa a one wiedziały, że obywatel to nie tępak.

~apacz (2007-05-16 14:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do "Czonka"zgadzam się  w całej  rozciagłości co do zaprezentowanego  niżej  Twego stanowiska. Jak zauważyłes   przysłowia  nie poparełem żadnym  komentarzem -   

~czonek (2007-05-16 13:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie takie twarde Apaczu, nie usprawiedliwiajmy ich nadgorliwego postępowania bezmyślnie cytowanymi sentencjami. Policja ma do dyspozycji cały wachlarz środków z pośród których mandat karny jest najsroższym. To bogactwo działań i czynności które może podjąć policjant wobec obywatela, wyklucza rzekomą, uzasadnioną prawem konieczność zastosowania konkretengo środka prawnego a własnie taki jest sens tej sentencji. Wyrażona przez ciebie opinia może utwierdzic przeciętnego obywatela, że jest bezsilny.

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3 4 … 7
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog