29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2007-03-26 00:00:00 Wyższe

JUŻ 29 MARCA 2007 W RACIBORSKIM MEDYKU ETAP OKRĘGOWY II OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI STOMATOLOGICZNYCH

zobacz artykuł

reklama
Dyskusja (99): Olimpiada wiedzy i umiejętności stomatologicznych Strony: 1 2 3 4Dodaj komentarz
~art. (2007-03-28 21:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

a jednak,tylko ZHP nie było nigdy organizacją zbrodniczą ,przedstaw się wielki niemcu ,podaj gdzie mieszkałes w Racku,jaki jest twoj status oprocz emeryta,nie obawiaj sie jesli tylko troche zgrzeszyłes ale wielki kundlu odpowiedz na wczesniejsz pytania ,a moze masz wyzuty sumienia w co niestety nie uwierze

~Joachim (2007-03-28 21:42)

jestem na Emeryturze skonczylem moja prace jako A13jak ci to cos mowi. Widzialem Auschwitz i  Majdanek ,Dachau. I prosze mi nie wytykac tego kim jestem .Znam min jezyk polski i nie zywie zadnej slepej nienawisci do Polski a u ciebie slysze tylko bezczelne szczekanie kundla . Zreszta to symptomatyczne dla ludzikow  twojego gatunku. Z toba smarku nie mam zamiaru dyskutowac bo za glupi jestes na to. A zreszta po co wdaje sie w te glupie dyskusje z nikim bo nim  jestes art . Nic zero null . Grützi

~Joachim (2007-03-28 21:36)

Do art . maly polski nazisto odpowiem ci na  kilka rzeczy . Do  HJ nalezeli wtedy wszyscy jak w polsce w latach 70-80 do ZHP . Na lini  Odry stala kompania wojska  odwodow  armi Schörnera . Pamietasz film z  Gustlikiem jak pociagal za sznurek i strzelal z kilku  MP. To samo robili ci z Wehrmachtu i wytlukli tylu ruskich ktorzy zreszta jak za kazdym razem dostali po 2 setki spirtu i komisara z naganem za plecami. Aussiedlerem nie jestem i nie bylem. Moje zycie potoczylo sie calkiem inaczej . Dzis

~art.c.d (2007-03-28 21:33)

Zaprzeczając podaj swoje nazwisko niewstydz się joachimie a moze ciągle jestes na liscie sciganych zbrodniarzy wojennych,moze zabijałes osobiscie niewinnych ludzi ,przedstaw się ze stopnia ,byłes feldfeblem,czy znaczniejszą personą w tej faszystowskiej armi ludobujcow,a wreszcie jakie masz prawo moralne wogole się odzywac mając takie poglądy

~art.c.d (2007-03-28 21:29)

pomogłes opuscic ten padoł nieszczęsc ilu ludzi za twoją pomocą wsadzono do obozow zagłady ,przypomnij mi czy znasz miasto Warszawa i czy pamiętasz jak tam palono napalmem i minowano kazdy kamien,przypomnij mi czy wiesz ile bylo GETT to tez taki skromny oboz w ktorym masowo eksterminowano Zydow czy wiesz co to był Pawiak jakie to miejsce czy wiesz wreszcie kto to był rudolf hess i inne kanalie nazistowskie,i nie mam wreszcie wątpliwosci ze nalezałes do zbrodniczej organizacji hitler jugend

~art.c.d (2007-03-28 21:24)

przodkowie z odznaczeniami os kaisera i fihrera to zaden zaszczyt to hanba byc takim spadkobiercą .Na przyszłosc nie wdawaj się w dyskusje bo zieje od ciebie nazizm az smierdzi juz kiedys ci pisałem nigdy nie byłes Polakiem i nigdy nie będziesz obywatelem Niemiec jestes po prostu nikim auzidlerem a Niemczech takimi tylko wycieraja buty.Historia to piekny dział kultury a tej u ciebie brak joachimie grutzi,moze napisz mi gdzie mieszkałes  w raciborzu i ilu Polakom i innym obywatelom innych narodow

~art. (2007-03-28 21:19)

Największy historyk to JOACHIM,nie było walk o raciborz,zapraszam do Raciborza do dzis między innymi na kolumnie Maryjnej wyk.z marmuru przy kosciele farnym widac slady po pociskach,nie było walk o raciborz ,a słyszałes auzidlerze Joachimie o Lubomi i lini Lubomia Bukow i o 20000 z hakiem zabitych podczas forsowania tej linni,ty wtedy w krotkich spodniach krzyczałes zig heil bo tak z tego wynika historyku,i tu pytam cie dlaczego wyjechales z tego kraju w latach 80 tych a nie wczesniej jak twoji

~loko (2007-03-28 17:17)

Ciekawe 111, czy gdyby tam leżał Twój syn, tez bys to chciał zaorać? Kto nie zna swojej historii, ten ja powtarza. Nie badxmy barbarzyncami. Juz jeden cmentarz zniszcono w raciborzu.

~Arteks do 111 (2007-03-28 15:48)

Jasne, że bolszewicy to były psubraty ale czy wejście Wermahtu i gestapo na teren Polski we wrześniu 1939 łączyło się z rozdawaniem ludziom sznapsów i kwiatów? Co najwyżej ruscy to była wiejska chołota, a armia niemiecka to była świetnie zroganizowana armia inteligentnych bezdusznych barbarzyńców.

~E- Cho (2007-03-28 13:12)

Prezentowane wypowiedzi  pieknie się dopisują do pieknej decyzji pana L .I moga posłuzyć  do chrześcijanskiej modlitwy w najbliższy dzień   modlitewnego  skupienia ..

~111 (2007-03-28 10:45)

Potrzeba mówienia prawdy o zbrodniczych dziełaniach bolszewików jest konieczna. Moja jak i wiele rodzin była pozbawiona praw do życia. Zabijano, palono, gwałcono i końca nie było widać przez cały okres okupacji w współudziale z komuchami przez 44 lata. Wyrównać teren cmantarza bolszewików. Zasadzić piękne kwiatki i krzewy, gdzie będę mógł spokojnie wypoczywać nie wracając do okresu kłamstw i obłudy.

~filip (2007-03-28 10:31)

Miejmy nadzieję ,że następne decyzje p. prezydenta będą równie trafne jak ta z obchodami . Czekamy p. prezydencie. Poza znajomością historii chcielibyśmy zobaczyć również umiejętność podejmowania decyzji w sprawach organizacyjnych. Odnośnie niszczenia Raciborza - kto odpowie za budynek Ślązaka-zaorany zabytek, historia tego miasta? Co z zamkiem ? Jak widać nie trzeba być czerwono armistą.Są ważniejsze sprawy-wiem ale prosze również nie zapominać ,że większość z nas jest w tym mieście gośćmi.

~BRUM (2007-03-28 07:26)

Kwestia odszkodowań dla poszkodowanych Polaków od Niemców jest prawnie - zamknięta. Przy wypłacaniu odszkodowań za prace przymusową w czasie wojny, polski rząd podpisał umowę o wycofaniu kolejnych roszczeń wobec Niemiec. Polacy natomiast są wporzo i tego nie wynegocjowali od Niemiec, więc prawnie jesteśmy  w dupie.. finansowo również.. Grunt to  władza debili na każdym szczeblu, a zawsze będzie wesoło..

~gienek (2007-03-28 06:13)

Glupcowi nie wytlumaczysz że tęcza to nie mostek

~Joachim (2007-03-27 23:06)

Arteksie walki o Raciborz wcale nie  bylo  pojedyncze oddzialy oslanialy odwrot Grupy armmi Schörnera ktora przedzierala sie na zachod . Broniono jedynie przepraw na Odrze w okolicy linii Bukow Krzyzanowice. Krasnoarmiejcy spalili miasto z zemsty za to ze dostali sie do pierwszego niemieckiego miasta na terenie Rzeszy .Nawet historia  RAC na stronie UM za tow Osuchowskiego tego nie zmienila piszac o krwawych walkach o Raciborz iwyzwalaniu . . Grützi  ito tyle na ten temat Zycze wesolych swiat

~Arteks (2007-03-27 22:38)

Ciekawy artykuł w GW o wyzwoleniu Raciborza!!! http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35055,4014013.html Do tej pory sądziłem, że o Racibórz były zacięte walki i dlatego tak zostało to miasto pokiereszowane pociskami. Tymczasem podobnie jak w Legnicy czerwonoarmiejcy podpalali kamienice i domy...

~A-F (2007-03-27 22:09)

Tak samo jak wszelkie roszczenia Polski do Litwy za utracone ziemie i majątki zostałyby uznane za nierealne (jak wiadomo i Polska i Litwa są w UE) tak samo roszczenia Powiernictwa Pruskiego są nierealne i niezalęznie czy złożą wnioski przed komisją do spraw odszkodowań czy też przed samym papieżem. Jeśli prawo to dla wszystkich a nie tylko dla pruskiego powiernictwa a jeśli z powodu wojny zaszło to co zaszło to z roszczeń powinno zrezygnować powiernictwo tak jak My nie rościmy sobie wobec Litwy.

~Joachim (2007-03-27 21:36)

do Jestem .Preußische Treuhand  nie zapuka do bram Raciborza bo do tego jeszcze daleka droga ale kto wie . Na razei tylko 20 spraw lezy w komisji do spraw odszkodowan przy EU . To tez cena przystapienia do EU  ? Grützi

~adam (2007-03-27 21:34)

zapominać i pomijac tego wydarzenia jkim jest zdobycie, wyzwolenie Raciborza w naszej lokalnej histori, wiadomo,przeciez ze dzieki tym żołnierzom"bestią" Racibórz należy teraz do Plski i świetujemy 11 listopada jako świeto niepodległości, dzięki armii czerwonej warto zauważyc,ze updał nazizm, który w tak krótkim czasie pochłonął wiele ofiar, wiadoo co sie potem stało-komunizm, łagry etc., jednakzesamego faktu, istnienia cmenarza nei nalezy negować, przy cąłym źle wyrzadzonym przez Armie czerwona

~adam (2007-03-27 21:30)

napisałem,że Raciborz dalej byłby niemiecki bo przed wojną wiadomo był, rozumie dobrze co si dizało tutaj w Raciborz w 45 , jestem za młody,zeby cokolwiek wiedziec, z tego co czytam tutaj to są tutaj ludzie, którzy przeżyli tamte czasy... Dla kogoś kto zył tutaj w czasie okupacji hitlerowskiej zapene pomojając w jkai sposób i za jaką cene, armia czerwona wyzwalająca Polskei "zdobywająca" Racibórz przy poprzednim nasileniu represji była oczekiwana wyzwoleńcza armią. Wydaje mi sie że nie można

~Jestem (2007-03-27 20:44)

Dlaczego świętujemy 11 listopada w Raciborzu!Bo tu i teraz Obywatelu mamy Polskę.Zbiorową narodową mądrość to masz w Phenianie..i niech tam zostanie.Dlaczego rozmowa o wyzwoleniu Raciborza jest wstydliwa i jest przejawem braku tolerancji?Za chwilę Powiernictwo Pruskie zapuka do bram miasta a my będziemy je witać chlebem i solą... By nie wypaść na popaprańców i ksenofobów.Grützi

~obywatel (2007-03-27 20:27)

No to świętujmy dzień zniszczenia miasta tak jak ostatnio niektórzy świętowali rocznicę powodzi. Ciekawe dlaczego świętujemy 11 listopada jak Racibórz nie był wtedy polski? Każdy ma swoje racje w tym polskim narodzie tylko jednego brakuje zbiorowej mądrości i tolerancji.A już najmniej tego jest w IV RP Lustracyjnej.

~Joachim (2007-03-27 20:10)

krwiopijcow tez mija sie z prawda . Zapomniales jak polskie wojska wmaszerowaly w Zaolzie ? Polityke robia jedni a drudzy musza za to cierpiec i to po obu stronach barykad. Akle ty art tego nigdy nie zrozumiesz . Grützi a zdjec nie palilismy sa moi przodkowie z oderami za Kaisera i Führera bo musieli tak samo jak ci spod Lenino i Monte Cassino .Zrozumiales wreszcie

~Joachim (2007-03-27 20:05)

ten art i do Joachima to ta sama mala kanalia dupkiem to jestes sam albo jak mowi Walesa popaprancu. Nie jestem z toba na ty a historii Raciborza to mnie nie ucz. Za malo wiesz i ciemmny jestes jak tabaka w rogu. A to wieczne przdstawianie niemcow jako

~Diablo (2007-03-27 16:38)

więc nawet nie można miec do nich pretensji (no bo czy mozna miec pretensje do psa o to że zrobił kupe na dywan?) Ale tak jak mówie, cmentarz powinien zostac

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3 4
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog