29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2007-02-16 00:00:00 Wiadomości

Miasto Racibórz ubiega się o 21 milionów euro dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa śląskiego na zadanie "Rozwój bazy dydaktycznej i sportowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu". Dziś projekt został złożony w Urzędzie Marszałkowskim.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (110): Racibórz stara się o dodatkowe środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Strony: 1 2 3 4 5Dodaj komentarz
~Arteks do Dariusa (2007-02-21 19:31)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zrozum, że zamiast pakować państw. pieniądze w szkółki tupu PWSZ czy nie lepiej by było np. zmodernizować linię kolejową z Racka do K-c. Lepiej rozwijać wiodące uczelnie a studentom których nie stać na naukę w K-cach zwiększyć stypendia. Poziom nauki byłby na wyższym poziomie. Jeszcze taka różnica: na forum rybnickim jeśli ktoś napisze jakąś krytykę miejskiej instytucji to nie pojawiają się komentarze, że napisał to ktoś z katowickich familoków itd. Po prostu większa dojrzałość forumowiczów.

~Arteks (2007-02-21 19:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

wiosek tarnopolskich ;P  Czytaj dokładnie wszystkie wypowiedzi i nie wyrywaj ich z kontekstu. Jeśli śledzisz moje wypowiedzi na tym forum już od kilku lat (a kiedyś byłeś aktywniejszy) to wiesz że podsuwam niekiedy całkiem fajne pomysły dla R-rza jak np. przebudowa dworca w nowoczesną galerię usługową. Czemu uważasz, że mam kompleksy? Jeślibym je miał już dawno poszukałbym sobie innego miejsca do zamieszkania. Stać mnie na to. Przyprowadziłem się do R-ka bo chciałem, a nie na zasadzie musu...

~Arteks do Dariusa (2007-02-21 19:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Darius, tylko że zauważ iż ja nie czepiam się prawie nigdy R-rza i nie śmiałbym bo jestem tu gościem a poza tym mam ogromny rodzinny sentyment do tego miasta. Krytykuję PWSZ jako nipotrzebnego zjadacza państwowych pieniędzy. Jeśli R-rz chciałby za swoje wybudować np. najwyższą wieżę na Śląsku to kibicowałbym temu! Co do innych miast to jak każdy mam swoje typy. Kocham Kraków, szanuję K-ce, imponuje mi Warszawa, świetnie się czuję w Gdańsku czy Poznaniu. Wrocławia nie lubię za mentalność spod

~darius (2007-02-21 19:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

I nie pisze tego z jakiejś zawiści,bo cieszę się z tego,ze Rybnik się rozwija i chciałbym,by rozwijał się szybciej,jeśli to możliwe,ale czytając Twoje komentarze odnoszę wrażenie, że masz jakieś kompleksy w stosunku do np.Gliwic i Katowic (aż tak Ci ktoś podpadł z tych,czy innych, wiekszych od Rybnika miast),ze wyżywasz się i drwisz z Raciborza?Rybnik ma 142tys.mieszk.Racibórz 58tys.roznica prawie 3krotna.Wroc ma 640tys,czyli Rybnik razy 4,5...

~Arteks do Dariusa (2007-02-21 19:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zgadza się Darius. Przynajmniej ty rozumiesz o co tu chodzi! :) Czym ośrodek większy tym życie i perspektywy studentów większe. Ja sobie często jeżdżę w interesach do Warszawy. Tam to dopiero życie jest na całego, a jakie możliwości dorobienia... Wrocław to przy Warszawie wioska, szczególnie jak się zobaczy co rusz to nowy wysoki biurowiec no i te maniery Warszawiaków którzy nie przyjechali tak jak Wrocławiacy z kresów bydlęcymi wagonami hehehe

~darius (2007-02-21 19:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A,zapomniałem.Zapraszam Cię na otwarcie Galerii Legnickiej-taka Plaza razy 3, Arkad Wrocławskich z akwarium z rekinami-Plaza x2 oraz Galerii Grunwaldzkiej Plaza x2.Poza tym zachęcam do obejrzenia sporego stadka żurawi w mieści i jego okolicy.Zapewniam Cię,że studiów Ci nie starczy by poznać choć 1/10 wroc.klubów dla studentów.A poziom wroc.uczelni jest o niebo wyzszy niż tych rybnickich,do których chodzą ci,którym nie udało sie w Kato,Krk,Wawie,czy Wr.I jaki sens maja te Twoje przechwałki??Pozdr

~darius (2007-02-21 18:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Arteks, a ja Cie zapraszam do Wrocławia.Taki Rybnik to wręcz wioska, a może nawet przysiółek przy Wrocławiu. Można tu sobie dorobić nie tylko na 1/4,ale także na 1/2,1/8-po prostu dowolną częśc etatu i w dodatku za 2-3 razy więszą kasę niż we wsi zwanej Rybnikiem.Więszy sklep jest tu niemal na każdej ulicy,a nie tylko w ok. tego czegoś zwanego rybnickim"rynkiem",a miejsc,gdzie żacy mogą się wyszaleć jest z 30x więcej.

~Arteks (2007-02-21 17:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A przy okazji zapraszam raciborskich żaków na otwarcie Plazy. Przyjedziecie raz, zobaczycie jak w Rybniku się kapitalnie żyje i już tu zostaniecie :D  Przy okazji: w PWSZ nie ma ani sensownego sytemu stypendialnego który istnieje w uczelniach renomowanych. W R-rzu nie ma też za bardzo możliwości dorobienia sobie. W R-ku wiele marketów czy multipleksy chętnie zatrudniają studentów np. na 1/4 etatu... Widziałem ostatnio plakaty na mieście.

~Arteks do f382d897 (2007-02-21 17:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zaraz, zaraz... Ja się na początku wypowiadałem tylko o PWSZ. Ale przecież jak ktoś z Rybnika skrytkyje tę raciborską świętą krowę to od razu jego miasto jest odsądzany od czci i wiary. Nie macie innych argumentów bo podajecie bzdury w stylu zlepku wiosek. Ale jak przyjedziecie z R-rza do Rybnika to się możecie poczuć jak w prawdziwym mieście: wszędzie pełno ludzi, miejskiego gwaru, tłok w autobusach, piękne aleje, duże urzędy, duży ruch aut, plątanina ulic... tego w R-rzu nie ma...

~sorki (2007-02-21 10:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

w poniższym komentarzu - miało być "ale czy" , a nie "ale po co czy". Przepraszam

~do Arteksa (2007-02-21 10:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czemu włączasz się do dyskusji dotyczących Raciborza, skoro tak gardzisz tym miastem? Myślę, że nie tylko ja jestem znudzony twoimi komentarzami. Prawda jest taka, że Rybnik to zlepek wiosek i ta prawda cię w oczy kole, wywołuje w tobie najwidoczniej ogromne kompleksy... Rozumiem - ale po co czy wyżywanie się na Raciborzu, w dodatku na raciborskim forum dyskusyjnym, pomoże ci wyleczyć te kompleksy???

~Arteks do anonima (2007-02-19 23:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Beszczelny anonimie. Jeszcze jedno na koniec. W czym oszukuję?! To że uważam PWSZ za "szkółkę" to moja opinia do jakiej mam prawo. To że Rybnik jest świetnie rozwijającym się ośrodkiem to fakt. A ty nie masz prawa do pisania, że ktoś jest kłamcą czy dopisywania mi czegoś czego nie napisałem. Mam nadzieję, że redakcja tego portalu wprowadzi wreszcie obowiązkową rejestrację co ukróci wystąpienia przypadkowych młokosów, którzy nie boją się odpowiedzialności za brednie które tu wypisują.

~A-F (2007-02-19 23:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jeśli w XIV wieku na rodzącą się Akademię Krakowską (UJ) podobnie patrzył Paryż czy Praga jak patrzy na PWSZ Arteks to się nie martwmy bo jesteśmy na dobrej drodze.

~Arteks (2007-02-19 23:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie pozwolę sobie aby byle kto określał mnie kłamcą czy osobą zakłamaną skoro nic o mnie nie wie tak samo jak ja o nim poza tym, że ma tchórzliwą naturę skoro nie potrafi wystąpić tu pod jakimś nickiem. :[ Najpierw prowokujesz, a potem udajesz skrzywdzoną dziewicą. Najlepiej będzie jak sobie znikniesz z tego forum.

~Do Arteksa (2007-02-19 23:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie nas skłamałeś,a sam siebie oszukujesz,nie potrafisz spojrzeć prawdzie w oczy i widocznie prawda cię w oczy kole że posunołeś się do obrażania mojej osoby, ja w żadnym przypadku tobie nie ubliżyłem,ale to tylko świadczy o twojej kulturze osobistej,patologia przez ciebie przemawia.

~Arteks (2007-02-19 23:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A-F ale to zabawne, że  prawdziwe perełki leżą sobie opuszczone i nie wzbudzają żadnego zainteresowania, a sztuczne mają takie liczne grono adwokatów i wielbicieli... 

~Filozof (2007-02-19 23:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Być kłamcą to nie to samo co być osobą zakłamaną.

~Arteks do poprzednik (2007-02-19 22:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A po co mi mapy satelitarne skoro znam w Rybniku i Raciborzu każdy kąt?! Już kiedyś napisałem tutaj, że rybnickie dzielnice się dość mocno urbanizują,a te włączone do Raciborza 30 lat temu wyglądają tak samo jak wtedy... Jeśli jednak podejmujesz taki temat to które Śródmieście się rozwija i rozbudowywuje rybnickie czy raciborskie??? A poza tym rozmawiamy tu o mapach, miastach czy o sensie istnienia PWSZ? W czym skłamałem że nazywasz mnie kłamcą ty anonimowo tchórzliwa kreaturo.

~A-F (2007-02-19 22:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A zgadza się Arteksie, że wiem jakim beznadziejem zionie Racibórz ale też wiem, że są i prawdziwe perełki w tym beznadzieju z posiadania których byłoby dumne każde miasto. A jesli jakieś inne (sąsiednie) miasto tej perełki nie posiada więc wtedy (może z zazdrości) mówi "eee to tylko sztuczna perła". Chyba przyznasz mi rację Arteksie co?

~Do Arteksa (2007-02-19 22:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

sorry,miało być z kim,anie skim.

~Do Arteksa (2007-02-19 22:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Przyjżałeś się tym zdjęcią satelitarnym,i co dalej twierdzisz że Rybnik to take duże masto?Jak tak?to wiem skim mam do czynienia (z zakompleksionym małomiasteczkowym zakłamańcem nidającym sobie przyjąć prawdy do serca)Pozdrawiam.

~Arteks do A-F (2007-02-19 22:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A-F wiesz jaką beznadzieją tchnie Racibórz bo śledzisz wszystko co się dzieje bardzo dokładnie. A jeśli czytasz czasami rybnickie forum to wiesz dobrze jak Rybnikowi czasami też dowalam i krytykuję niektóre dziedziny tego miasta. Więc daj spokój. Szkoda mi już czasu na ten wasz zacietrzewiony grajdoł gdzie każdy walczy z każdym i gdzie nic się ciekawego nie dzieje a jakąś zapowiedź budowy basenu ludzie przyjmują za budowę Aquaparku ;P a PWSZ czyni wśród studentów Kietrza z R-rza ośrodek akadem.

~Arteks do 5ad792e1 (2007-02-19 22:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pewnym ogromniastym plusem Rybnika czego możecie naprawdę pozazdrościć to mentalność... Wielu raciborskich forumowiczów się nieźle wpieprza, że tuż niedaleko może być tak dobrze stąd takie docinki hehehe A Rybniczanie są życzliwi dla jeszcze lepiej rozwijących się Katowic czy Gliwic. To duża różnica między jednymi a drugimi... A do znawcy map i historyka to niestety ale jedyne co pozostaje dla Raciborza to upajanie się jego wspniałą przeszłością po której z resztą zostało tyle co kot napłakał...

~Miś (2007-02-19 22:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jasne najbardziej prestiżową szkołą wyższą jest US a szczególnie jej filia w Rybniku ....która moze skonczyć jak ta w Jastrzębiu bo w katowicach maja gdzieś te filie.Władze Jastrzębia wydały pare mln na  zorganizowanie tej fili i widać jak na tym wyszli.

~Do Arteksa (2007-02-19 21:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Bo my Raciborzanie wiemy jak to miasto wygląda,a takie brednie o wielkomiejskości Rybniczka możesz posówać społeczności z centralnej Polski,którzy nigdy tego miasta nie widzieli,to może te kity łykną.

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3 4 5
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog