29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2006-04-04 00:00:00 Kina

Tęgi emeryt z byłego NRD o nazwisku Schultze odkrywa korzenie bluesa w Ameryce, Tobiasz kręci film o bracie i zauważa, że pomiędzy jego dziewczyną a bratem coś iskrzy, Dan przyjeżdża z San Francisco do Hamburga, żeby odkryć historię swoich dziadków Wolf. Między innymi o tym opowiadały filmy podczas piątego już przeglądu kina niemieckiego w Polsce, w tym w Raciborzu.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (186): Jubileusz dużego formatu Strony: 1 2 3 … 8Dodaj komentarz
~Arteks (2006-04-20 08:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

korki ale również na wypadek sporych wahań cen paliwa czy nawet kryzysu paliwowego o jakim się mówi, że moze za jakieś 10 lat mieć miejsce. Linia na Głubczyce jest nadal przejezdna ze wzgl. na poc. towarowe. Władze powiatu raciborskiego i całego subregionu powinne zabiegać u marszałka województwa o rewitalizację połączeń pasażerskich bo wbrew pozorom to ma przyszłość. Z resztą to nie jest mój wymysł lecz tendencja zachodnia. Hiszpania, Francja czy Niemcy otwierają na nowo linie nieczynne od lat.

~Arteks do Maka (2006-04-20 08:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Robisz się mądry a to nie jesteś zbyt kompetentny. Przewozy pasażerskie koleją są nierentowne. Jedne linie bardziej, inne mniej. Autobus szynowy nie jest lekarstwem na wszystko ale znacząco obniża koszty. Kilka miesięcy temu przywrócono ruch kolejowy z Kluczbordo do Opola (zawieszony w tym samym roku co R-rz - Głubczyce). Ludzie zasztrumowali pociąg tak, że w pociągach z Kluczborka panuje tłok! Dla władz samorządowych województwa kolej jest sporą alternatywą zarówno na ogromny przyrost aut i

~A-F (2006-04-20 07:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Może Maku nie wiesz ale są też szynobusy czerpiące energię z innych źródeł niż trakcja kolejowa ( przypomnij sobie jakie pociągi jeździły na trasie Racibórz-Głubczyce-Racławice). A konkretnie gdzie widziałeś uszkodzoną trakcję kolejową?

~Mak (2006-04-20 06:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wybijcie sobie z głowy przejęcie dworca PKP przez miasto i uruchomienie szynobusów.Za póżno. Część trakcji i dworców jest zdewastowana.Kto będzie jeżdził tymi pociągami skoro przed likwidacją  linii przed kilkoma laty były już nierentowne. Mam wrażenie , że Ci którzy snują wizje przejęcia i finansowania linii PKP przez gminy sami nie korzystali by z tych usług. Więc po co ta gadka? Bądżmy realistami. Zanim powiesz i napiszesz zapoznaj się głębiej z problemami a nie gdybaj!

~Arteks do Ja (2006-04-19 17:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Na to trzeba mieć kasę. Rybnik nie żałuje na ozdoby czy zieleń ale to już jest pewnego rodzaju tradycja. Prawie każdy skwer, zieleniec czy park przechodzi wiosną spore porządki. Myślę tak sobie drogi ja, że jakby Osuchowski ozdobił miasto to wielu Raciborzan by narzekało, że wydano pieniądze nie na to co trzeba... I koło się zamyka.

~ja (2006-04-19 01:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

w wwielki czwartek buszowałem w Rybniku - Dawno nie odwiedzałem tego miasta. Sklepy jakieś stare, ale rynek ustrojony świątecznie na ludowo w palmy wielkanocne. Super pomysł i od razu poczuło sie przedświąteczny nastrój. U nas w Raciborzu  pustka, jka gdyby nigdy nic się nie stało. Jak zwykle szkoda pewnie kasy.

~ucho (2006-04-18 14:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

asdf, a dlaczego ty mnie od razu zaczynasz z jakimś "okiem" kojarzyć? i nie wyzywaj mnie od pedałów. może jestem kobietą :] Bo jakbyś nie zauważył, "ucho" nie ma formy żeńskiej. a homofobem nie jestem. Nie boję się ani pedałów ani lesbijek. Ja się nimi po prostu brzydzę.

~asdf (2006-04-18 11:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ucho i Oko - dwóch kochasi albo klasyczny przykład schizofrenii :) No bo że homofobia, to chyba nikt nie ma wątpliwości :)

~ucho (2006-04-18 10:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

a coś ty asdf taki nadgorliwy? czyżbyś nie wiedział, że kapusie to najgorszy rodzaj ludzi? Bycie donosicielem to ryzykowne zajęcie. Pewnie wiesz - a jak nie wiesz, to się dowiedz - co z kapusiami i konfidentami robią w więzieniu. Tak, tak zdejmują z dupy sim-locka, albo jak wolisz cwelują. Więc lepiej już nic nie donoś, no chyba że już ci sie simlock znudził...

~asdf (2006-04-18 06:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Poświątecznie donoszę, że w świąteczną sobotę widziałem randego F biegającego po minimalu z aparatem. Samego faktu robienia zdjęć nie zauważyłem, ale na zakupach nie był. Pewnie będzie pisał artykuł o bezbożnikach kupujących w wielkiej sieci towary w wielką sobotę :) Amen.

~A-F (2006-04-14 12:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Z okazji Świąt Męki Pańskiej i Zmartwychwstania: życzę wszystkim czytelnikom i komentatorom tego portalu i Forum - dużo zdrowia, spokoju, duchowych bogactw, wspaniałych chwil spędzonych z bliskimi i wiele bożych łask ( i na przyszłość rozwijającego się Raciborza:)).

~... (2006-04-14 04:42)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A jednak, musiał się odgryźć, może jednak to wrzywka szczekają a jako że świadomości nie posiadają, to nie wiedzą wcale że szczekają. Może chwila refleksji i ukojenia w religijnym ukontentowaniu sprowadzi na ziemię.

~A-F (2006-04-13 21:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To będzie dworzec "na palach":))). Nie jsetem malkontentem tylko to musi być pewne "na zicher". Tylko swoją drogą czy miasto będzie wiedziało co z tym zrobić ( bo włodarze i radni raczej z tego nie słyną).

~Arteks (2006-04-13 21:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A-F co do dworca to nie bądź takim malkontentem. PKP zupełnie zmieniło stosunek do swoich nieruchomości. Po raz pierwszy od 15 lat ogłosili program rewitalizacji dworców itd. Na 99% wiem, że dworzec w Raciborzu będzie przekazany samorządowi. Wierz mi. Ciekaw jestem co z nim miasto zrobi. Może np. załatwić jakiegoś inwestora który go przebuduje na jakąś galerię handlową. Może też go zburzyć i postawić coś porządniejszego od nowa ale już wyżej aby w razie powodzi nie zatopiło budynku.

~A-F (2006-04-13 20:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Bez obaw - nie myślę. Poszczekał trochę i się stracił. Ech szkoda komentować Tomaszu slogany pewnych jegomości:). Pozdrawiam.

~Tomasz (2006-04-13 17:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Chyba nadal nie myślisz, że to coś więcej niż prowokacja... Czasami upewniam się, że należałoby wprowadzić opłaty za prawo do komentowania...

~A-F (2006-04-13 14:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

po ostatnim komentarzu Oka widać jak na dłoni jakie ma podejście do innych (warzywka) jak i transmisji uroczystości z udziałem Ojca Świętego ("wystąpienie białego"). I kto to mówi???- zwolennik LPRu. Żałosna transparencja głupoty.

~ppp (2006-04-13 12:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wesołych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy spędzonych w rodzinnym gronie życzę wszystkim raciborskim internautom i nie tylko !!!!

~... (2006-04-13 09:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

AMEN ;-(

~edek (2006-04-13 06:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

gadajcie sobie, gadajcie, bo pies który duzo szczeka nie gryzie. Z waszego gadania i tak nic nie wyjdzie, a wojnar i zrobi co bedzie chcial, a jesienia glupi raciborzanie znowu wybiora tego traktorzyste z głubczyckiego PGR-u i znowu kolejne lata to miasto straci i juz sie nigdy nie podniesie. Za kilkadziesiat lat bedzie juz miastem- widmem i tak sie to skonczy ten wasz rozwoj i kretynskie inwestycje bez pokrycia i wizji. W imie zalatwienia doraznych celow ambicjonalnych i materialnych.

~Oko (2006-04-13 06:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ech, zostawiam was BIEDNE warzywka w tej naszej PIĘKNEJ raciborskiej diurze i jade sobie do Włoch na święta. Dobrze jest być w tym czasie bliżej tego chrześcjiańskiego folkloru.  W I dzień pewnie pójdę zobaczyć, wystąpienie "białego" (a wy tylko w TV:D) A potem do czwartku sycylia lub sardynia. A wy biedaczki kombinujcie, co tu zrobić, aby wam było lepiej. Mnie jest super. bużka BIEDNE warzywka

~A-F (2006-04-12 23:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czyli to też nic pewnego. Chyba będzie lepiej jak PKP zrobi listę obiektów, których chce się pozbyć by gminy miały tę pewność, że kolej już nie ma ochoty ich utrzymywać a można w tym czasie z głową je zagospodarować na inne cele lub zwyczajnie wyremontować. Pewności nie mamy, że PKP chce się raciborskiego dworca pozbyć ani też nie mamy pewności, że go chce np na przyszły rok wyremontować. Jeśli PKP przygotuje taką listę to już będzie wiadomo na czym miasto stoi i co z tym fantem za wczasu zrobić

~Arteks (2006-04-12 22:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A-F zapomniałem odpowiedzieć gdzie to czytałem. W dość fachowej kolejowej prasie była lista 70 dworców rentownych które PKP chce sobie zostawić. Reszta pójdzie do samorządów i to jeszcze w tym roku. Na liście nie było Raciborza.

~A-F (2006-04-12 21:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Mieć dworzec w mieście powiatowym a do tego może z 2 szynobusy a wreszcie ludzie pomyślą, że warto przemieszczać się koleją. No i zasadniczo dogodne godziny przyjazdów i odjazdów z okolicznych miejscowości gdzie by docierały szynobusy. Jednak warto by tutaj do tego przyłączył się powiat raciborski, głubczycki, kędzierzyński, rybnicki i wodzisławski. Tylko niech nie ustala kursów Kowalewski!!!

~Arteks (2006-04-12 21:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Może wyraziłem się nieprecyzyjnie. PKP chce oddać 90% dworców samorządom. Rozliczeń między PKP a miastem nie znam. Mimo wszystko zawsze lepiej tę blaszaną bryłę zagospodaruje miasto z jakimś dobrym inwestorem niż nieherlawe PKP. W Kędzierzynie PKP zostawiło sobie dworzec i nawet zapowiedzieli, że w tym roku przejdzie remont kapitalny. W Wodzisławiu i Żorach dworce przejdą do samorządow, a w Rybniku PKP sobie dworzec zostawi - nie wiem czy to dobrze czy nie.

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3 … 8
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog