29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2006-03-30 00:00:00 Wiadomości

Już drugi zestaw BabySense II, urządzenia do monitorowania oddechu niemowląt, trafił na pododdział neonatologiczny Oddziału Ginekologiczno-Położniczego raciborskiego szpitala.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (28): BabySense II w raciborskim szpitalu Strony: 1 2Dodaj komentarz
~asia (2006-05-01 16:42)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie zapomnimy o Tobie Profesorze!

~asia (2006-05-01 16:42)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Był moim wychowawcą i nauczycielem historii do połowy VI klasy LO-wtedy zaczął chorować.Przed studniówką byliśmy u Niego całą klasą, wystrojeni w tafty i garnitury. Popłakaliśmy się wszyscy, z Psorem na czele!Przeżyliśmy wielę fajnych chwil, nie raz kłóciliśmy się,py po chwili śmiać się do rozpuku.Za nieposłuszeństwo  rzucał w nas winogronami, fragmentami pomarańczy,kredą...tym, co akurat było pod ręką! Kiedyś nawet dostałam jego okularami!Z całą pewnością był to najorginalniejszy Psor w I LO!

~Sabcia (2006-04-24 19:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zdawałam maturę w 1986, lekcje jak lekcje, ale przynajmniej mówił prawdę o historii i potrafił jej nauczyć.Wyrazy współczucia.

~:( (2006-04-24 15:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do Brutus: własnie zakosił opinie, nie tylko daty i fakty. Nowak na 100 procent nic o tym nie wiedział - to rzecz sprawdzona.

~Brutus (2006-04-24 08:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Miałeś coś do powiedzenia, czy Ci warga podskoczyła? Nie zajmuje się sledzeniem afer, powinienes to zauważyć. W wątku nie uczestniczę bo Benka nie znałem, a słyszałem o nim bardzo mało i mówiąc szczerze - mało smaczne rzeczy. Tak więc zdania nie mam. A co do kradzieży tekstu - może było to ugadane? Skodo Dr. Nowak pisze w tej samej gazecie kilka stron dalej, to może Ryszard mu jednak powiedział, że "kradnie" kilka dat, bo w końcu nie zakosił opinii tylko daty i fakty? Tak czy inaczej-nieładnie!

~Do Brutusa!!!!!!!!!! (2006-04-24 06:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ty tego nie wytropiłeś? Przecież ty zawsze komuśumiesz przypiąć łatkę!!!!!!!!

~:( (2006-04-24 06:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

u. Prawdziwy autor nic o tym fakcie nie wiedział. To oburzające, nieetyczne i plugawe. I pomysleć, że uczynił to człowiek, który zasiada w pierwszym rzędzie w kościele na mszy.

~:( (2006-04-24 06:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

W ostatnich OBLICZACH na 3 stronie jest zamieszczone wspomnienie o prof. Benku Motyce. Chciałbym w tym miejscu wyrazić swoje oburzenie. Tekst ten w 3/4 jest plagiatem notki biograficznej pana Motyki, napisanej przez dr Janusza Nowaka, która stanowi część książki o księdzu Strzybnym napisanej przez zmarłego prof. Motykę. Pod artykułem podpisał się Ryszard przypisując sobie autorstwo tego tekstu. To skandal, że przy okazji śmierci i pogrzebu Benka właściciel gazety dokonuje kradzieży cudzego tekst

~magda (2006-04-03 15:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Profesor Motyka był moim nauczycielem i wychowawcą. To piękny człowiek, który zawsze miał czas dla swoich uczniów, a na historii nie uczył nas wkuwania dat i nazwisk, ale pokazał dzieje jako niesamowitą historię człowieka. Dzięki Niemu wiem, że każde wydarzenie ma jakiś sens i trzeba z niego czerpać doświadczenie, jakie ze sobą niesie. Dziękuję Ci Benku! maturzystka 1996

~M.Y. (2006-04-02 12:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

oj oj goska- szkoda ze Cie nie uczył- może byłabyś madzrzejsza, widocznie jego córki podobnie jak on nie mogły pogodzić sie z Jego cierpieniem- , A Ty ciesz sie jeżeli Rodzicóww masz jeszcze zdrowych

~aniu (2006-04-02 11:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Aniu, będzie żył dopuki będą żyli uczniowie, których uczył i ich wspomnienia. Nie tylko te dobre - choć o tych zmilczmy w obliczu śmierci.

~~smutna (2006-04-01 20:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

naprawde niesamowity czlowiek. :-( uczyl mnie 2,5 roku. niech mu ziemia lekką będzie.

~Maturzysta 2005 (2006-04-01 11:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To wielka strata dla środowiska naukowego Raciborza. Żałuję bardzo, że nie załapałem się na bycie uczonym przez tego wybitnego  pedagoga.

~ania (2006-03-31 18:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

a ja byłam pewna, że ten człowiek będzie jedynym, który będzie żył wiecznie...

~ala (2006-03-31 18:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

JA HISTORIA

~S (2006-03-31 09:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Najszczersze kondolencje...Dobry, ciekawy i mądry czlowiek.

~goska (2006-03-31 08:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Sorry,miało być z piwkiem w ręku.

~goska (2006-03-31 07:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Profesor mnie nie uczył,ale nie raz widziałam go z jednych z knajpek z piekiem i gazetką w ręku. zawsze usmiechnięty,POWTARZAM ZAWSZE UŚMICHNIĘTY!!!!!młodzież która tam przychodziła,zawsze oddawała szacunek dla pana Motyki. potem przyszła straszna choroba,uśmiech jednak został. Szkoda tylko że Jego córki,gdy woziły go na spacer były strasznie nadąsane,jakby za karę miały ojca na wózku. Był wspaniałym człowiekiem!!Był!!!!!pozostały po nim naukii zawsze miłe słowo!! Nie zapomnijmy o Nim!!!!!!!!!!!

~Dawid Budek (2006-03-31 06:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czapki z głów przed Panem Psorem .... i jeszcze wielkie DZIĘKUJĘ. Maturzysta 1995

~ewa w. (2006-03-30 22:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Profesor Benedykt Motyka byl moim nauczycielem i wychowcą. Sposób w jaki uczył historii do dzisiaj jest dla mnie wzorem. Jasno i klarownie potrafił wytłumaczyć wszelkie zawiłości dziejów. Wiele osób z naszej klasy świetnie przygotował do matury i egzaminów na studia. Był wymagający, ale równocześnie jako wychowawca nieraz nam pomagał i wyciągał z opresji. Jak bardzo lubiliśmy i ceniliśmy "Benka" okazało się po latach, kiedy mieliśmy okazję się spotykać na Zjazdach Absolwentów. Maturzystka 1980

~michał fita (2006-03-30 21:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Był również moim nauczycielem (wcześniej uczyl moją mamę - i dokłądnie pamiętał jakie było jej nazwisko panieńskie i w jakich latach ją uczył), przygotowywał mnie do matury. Ostatnio jakoś dużo o nim myślałem, że warto odwiedzić, zapytać "co slychać?" teraz jestem w szoku... Oby nasza pamięć o nim przynajmniej odrobinę dowównywala jego pamięci na temat wydarzeń historycznych... CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!

~ragana (2006-03-30 18:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Smutno.......prowadził nasz kabaret "Drzazga", był wspaniałym człowiekiem...żal....

~XXL (2006-03-30 16:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To był człowiek legenda jedynki choć dla niektórych kontrowersyjny. Jego lekcje pamiętam do dziś, choć sporo czasu minęło od ukończenia liceum.Profesor Motyka - Mały - Wielki Człowiek.

~XXL (2006-03-30 15:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Legenda jedynki, wymagający, czasem kontrowersyjny, ale jego lekcje pamiętam do dziś. Mały -Wielki Człowiek.

~OkO (2006-03-30 14:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wspaniały CZŁOWIEK ,nasz ukochany nauczyciel a pózniej pzyjaciel , cudowny rozmówca i słuchacz. Żegnamy Cię Benedykcie.

Dodaj komentarz
Strony: 1 2
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog