29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2006-02-24 00:00:00 Z gmin

Zasadnicze pytanie na jakie odpowiadać ma strategia to: "Gdzie Racibórz będzie za 10 lat?". Biorąc pod uwagę plany, za 10 lat Racibórz ma być lepiej skomunikowanym miastem, rozwijającym się pod względem przedsiębiorczości, współpracy transgranicznej, ma stać się ugruntowanym ośrodkiem naukowym. Wszystko to na bazie ekologii, bo z tego właśnie miasto słynie.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (54): Stategia dla mieszkańców i z myślą o nich Strony: 1 2 3Dodaj komentarz
~Roj. (2006-03-05 18:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zgadzam się z Joachimem i Sebastianem,myśle że najlepszym rozwiązaniem dla m.Raciborza jest zlikwidowanie Wydz.Ochr.Środ./p.naczelnik /ów wydział generuje dużo złych oparów/czarnych chmur/dla ziemi raciborskiej.Tam musi być młody nieskażony,wykształcony i znający pojęcie słowa eko-????.

~no rzeczywiście (2006-03-05 16:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jeden głos na pewno spowodował jej odrzucenie!?. Jak zapoznali się z nią inni? Jakie wnieśli poprawki i kiedy?

~Doda (2006-03-05 15:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ta co mnie zastanawia, to fakt, że Pan Labus został radnym podczas sesji, na której omawiano ów dokument. Wnoszę więc, że zaznajomił się z nim podczas sesji. Co zatem robiły poszczególne komisje Rady Miasta? Analizowały go, czy nie? A co byłoby gdyby radny Labus nie zabrał głosu? Przegłosowano by ten bubel?

~:) (2006-03-05 08:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czy Państwo potrafią powiedzieć czym są bardziej ekologiczne kotly na eko groszek od tych "normalnych" ?  I te i te palą ten sam węgiel :)

~Ryszard Frączek (2006-03-04 18:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

efekcie załozyło ogrzewanie ekologiczne z piecami na groszek. Postaram się na nastepnej sescji złozyc wniosek ponownie. Pozdrawiam R.F.

~Ryszard Fraczek (2006-03-04 16:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Sebastianie. Masz rację. Aby to co mówisz się ziściło rada miasta musi przegłosować taki wniosek uchwałą. Temat ten przerabiałem niegdyś  na komisji budżetu.  Na wniosek o wprowadzeniu kotłów na groszek które gmina dofinansowuje ( nie za swoje pieniądze) otrzymałem odpowiedź, że nasza gmina dofinansowuje tylko kotły na gaz bo na groszek nie spełniają warunków. Proszę zauważyć, ze mamy ISO. Oczywiście kompletne bzdury. Takie warunki przeforsowano w sąsiedniej gminie Krzanowice, dużo gospodarstw w

~Do Joahima (2006-03-03 21:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A u nas w REICHU.....

~Joachim (2006-03-03 17:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

w muzeum  rozgrzebany zamek i dwa mosty do remontu. Dworzec PKP jak po bombardowaniu Drezna.Jak czytam o bojach o szkolnictwo w SRC budowe Centrum Handlowego w Oborze to nie wiem czy mam plakac czy sie z tego smiac. Tyle nieudolnosci a gadki kolo tego jak w Sejmie . Zal mi Was raciborzanie. Pozdrawiam

~Joachim (2006-03-03 17:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Moi drodzy darze raciborz ogromnym sentymentem ale powiem Wam szczerze  co zrobiono przez ostatnie 20 lat w Raciborzu ? Praktycznie  nic ;wybrukowano rynek postawiono Minimal 2 Bloki pare domkow jednorodzinnych  i to tyle nie  ludzcie sie za 10 albo 20 lat wiecej tego tez nie bedzie . Za 2 lata w mojej dzienicy wybudowano wiecej niz w Raciborzu za 20 lat . Raciborz bez infrastruktury komunikacyjnej zostanie wiocha zabita dechami. Co ma Raciborz do zaproponowania turyscie troche rynku mumie w muz

~Sebastian M (2006-03-03 15:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

BZDURA!!! wszystkie powazne miasta dofinansowuja gospodarstwa domowe ktore chca zainstalowac piece ekologiczne z podajnikami na wegiel groszek.a raciborz co?!?!?!?! Dzial ochrony srodowiska jest obsadzony niekompetentnym personelem!!! Tyle pieniedzy jest do wziecia z UE a oni co nie rusza nawet palcem w bucie.Zreszta sprawa niekompetencji Pani w ww.dziale jest powszechnie znana.Tyle mowy o ekologi a w dalszym ciagu wszyscy pala starymi piecami na mial itp.

~kasandra (2006-02-27 12:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No co ? juz sa plany jak zagospodarować kapitał? Na ogromne markety , a moze wyższą szkołę , którą przez szereg lat usilnie chce się stworzyć??? Mam wrażenie, że chodzi tu wyłącznie o jakieś własne korzyści. Inaczej budowanoby już zbiornik retencyjny - ale on będzie służył społeczeństwu, nie przyniesie materialnych korzyści więc szkoda kasy - lepiej zająć się np.likwidowaniem szkół a w ich miejsce powołać nowe "wyższe"- tam dorobi rodzinka i będzie się mówiło, że to wszystko w ramach ekologii ..

~A-F (2006-02-27 12:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

...nie tylko. Polecam http://www.nto.pl   A ja już kiedyś pisałem o czymś takim by przerobić naszą cukrownię:( Nasi radni znów zaspali.

~A-F (2006-02-27 12:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Właśnie przeczytałem na dzisiejszej stronie "Nowej Trybuny Opolskiej" artykuł pt."Szansa na mały Kuwejt". W miejscowości Skoroszyce koło Nysy prawdopodobnie powstanie wielka fabryka biopaliw, która ma powstać dzięki inwestorom z Półwyspu Arabskiego a także już są tym zainteresowani europejscy inwestorzy. W Polsce z całą pewnością powstanie taka fabryka ( są rozpatrywane 3 miejsca ale Skoroszyce mają aż 80% szans). Można przeczytajcie sobie jakie jeszcze inne korzyści będzie miała gmina i ...

~karin (2006-02-27 05:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

jeżeli na 2 sąsiednich stronach są wykluczające się stwierdzenia to co to jest za strategia? Kto ją przygotował i ile za nią wziął? A może tatuś-użędnik zlecił tą robotę swoim dzieciom? Chyba nie - dzieci potrafią lepiej.

~logo (2006-02-26 17:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Reklamy o pracy za granicą są nie tylko upokarzające, ale są wyznacznikiem tego co robi się dla młodzieży.

~logo (2006-02-26 16:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Turyści oglądają zabytki głównie w dzień. A moze jednak udostępnić kaplicę zamkową do zwiedzania. oświetlenie kościołów to nie jest manges przyciągający turystów. Te kościoły zwykle w soboty sa też zamknięte?

~ada (2006-02-26 11:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

może to piękne, ale wiem, doświadczenia, że wielu młodych wykształconych ludzi bez koneksji nie ma co szukać w Raciborzu... i pracują we Wrocławiu, Poznaniu, Berlinie, Bonn, .....a matki i ojcowie po czterdziestce pracują fizycznie w Holandii , Niemczech i te reklamy o pracy za granicą są  upokarzające , oczywiście dla władz miejskich.

~A-F (2006-02-25 14:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ks.proboszcz Kurowski z Farnego mógłby spotkać się z raciborskimi vipami i omówić nowe oświetlenie wieży bo obecne jest delikatnie nazywając toporne ( 6 wielkich lamp, które swym wyglądem raczej szpecą ( budynek PKO). A od strony Mickiewicza prąd idzie na marne gdyż lampy oświetlają choinę przed dzwonnicą a ta odkłada się wielkim cieniem na wieży. Może warto zrobić oświetlenie zainstalowane co ileś metrów na samej wieży ( tak jak oświetlone są dzwonnice wrocławskiej katedry).

~malutka (2006-02-25 11:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

AF no to mam propozycję, weź Pan udział w wyborach samorządowych? Bo z samego pisania to, jak już wiemy niewiele przyjdzie.Wy piszecie na forum swoje,a włodarze i tak robią swoje.Racibórz może być wspaniałym miastem,tylko trzeba odrobinkę o niego zadbać...Szkoda tylko,że się tego nie robi :/

~A-F (2006-02-25 11:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Są rzeczy, których Rybnik nie posiada i to powinniśmy wyeksponować i wykorzystać a także wyprzedzić Rybnik z pomysłami. Za uzyskane pieniądze powinno się jednak kupić wędkę a nie tylko rybę ( i tu powinien mieć na to baczenie gospodarz Raciborza ale taki z prawdziwego zdarzenia)

~A-F (2006-02-25 11:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

...wygrywający melodie a także wnętrze wieży dla mechanizmu zegara z ruchomymi figurami, które będą się pokazywały w okienkach o określonej godzinie w ciągu dnia ( taki nasz mały "Orloj"). Zdaje sobię sprawę, że to kosztuje ale jeśli idzie o turystyczne atrakcje to także należy zrobić krok w mieście. Wpierw inwestycje ( nowe zakłady pracy, sklepy, parkingi, komunikacja(połączenia kolejowe z Głubczycami)hotelarstwo, zespół basenów czynnych przez cały rok a następny krok to turystyczne inwestycje.

~A-F (2006-02-25 11:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

...kamienice, zajazd biskupi, zarośnięty cmentarz żydowski. Latem warto na rynku zrobić takie ogródki jak na krakowskim rynku a nie taka chamówa i nachalność wizualna jak ten niebieski cyrk Makulika. Warto też pomyśleć o nowych atrakcjach dla turystów i będącą kolejną wizytówką tego miasta. Wiem, wiem, że teraz gro internautów zacznie stukać się w czoło i powie, że już kiedyś była o tym dyskusja ale można wykorzystać nieczynną wieżę kościoła św.Jakuba na obudowę dla carillonu ( zespół dzwonków)

~A-F (2006-02-25 11:16)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Sam chętnie zapoznam się z pełną wersją tego dokumentu. Ciekawi mnie punkt 2 i 3. Co za kroki należy wg UM i Rady podjąć by dobrze skomunikować miasto ( wiadomo jest to ostatnio problem miasta - komunikacja wewnętrzna jak i też zewnętrzna (PKP)). Mam nadzieję, że ta ekologia zbytnio nie będzie hamować inwestycji. Co do turystów to warto ich ściągnąć do SRC ( ale czym? - jedna mumia to za mało) a nasze zabytki jakoś nie moga się doczekać ponownej świetności ( a jest co remontować)- zamek, ...

~mONdrala (2006-02-25 09:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

wszystko ładnie pięknie, dokument opracowano z założeniem, że celem strategii jest zrównoważony rozwój miasta - a to powinien być środek do osiągnięcia przewagi nad najbliższymi ośrodkami miejskimi, celem strategii powinno być wskazanie w czym miasto będzie się specjalizowało, co będzie podstawą jego rozwoju (uczelnia?? usługi?? przemysł??), tymczasem ja znów czytam o ekologii, żenada ...

~taki jeden (2006-02-24 23:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

...a pożniej dorabialiśmy do tego jakąś "ideologię"najczęściej wg wskazówek UM lub UG,a czasem wg własnego uznania,bo coś jest akurat "jazzy"("trendy").Pisananie zajmowało góra 2-3 tygodnie,zależało od "jakości" współpracy z Urzędem,jak mieli wszystkie mat. i trafialiśmy na kompetentnych pracow.(którzy pewnie więcej robili niż my)to szło to raz dwa ctrl+c i ctrl+v i po robocie....:)

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog