29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2006-02-24 00:00:00 Z gmin

Zasadnicze pytanie na jakie odpowiadać ma strategia to: "Gdzie Racibórz będzie za 10 lat?". Biorąc pod uwagę plany, za 10 lat Racibórz ma być lepiej skomunikowanym miastem, rozwijającym się pod względem przedsiębiorczości, współpracy transgranicznej, ma stać się ugruntowanym ośrodkiem naukowym. Wszystko to na bazie ekologii, bo z tego właśnie miasto słynie.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (54): Stategia dla mieszkańców i z myślą o nich Strony: 1 2 3Dodaj komentarz
~A-F (2007-12-15 17:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jest o co walczyć a zapowiadają się przecież w kraju inwestycje warte miliardy euro. Czas przypomnieć jedno z haseł wyborczych i je realizować: "Czas na Racibórz!"

~A-F (2007-12-15 16:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

UWAGA!!! Nadchodzi wielka szansa dla Raciborza, której miasto nie może zaprzepaścić. Rybnik zacznie hamować inwestycje u siebie na kilka lat.      http://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,biznes,koniec-inwestycji-,wia5-3273-6734.html    Może teraz zacząć promować Racibórz u inwestorów z kasą, którzy przez najbliższe lata muszą ją gdzieś wydać i zainwestować.

~A-F (2007-11-12 22:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Co to dzisiaj dzieje się z tym zasilaniem w mieście?. Czy to jakieś zamachy terrorystyczne, czy to energetyków zaskoczyła zima, czy to rutynowe działania (ale wtedy pojawiały się wcześniej komunikaty). Jakieś problemy od godz 17 a ok 19 to już totalna ciemność w sporej części miasta. Może zakład energetyczny zechce powiadomić mieszkańców co się stało?.

~A-F (2006-04-02 15:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pocieszę Cię Arteksie, że mam tą satysfakcję:)))). Racibórz jest poważnym miastem dla inwestorów (oni jeszcze o tym nie wiedzą)tylko mamy niepoważnych rajców i gospodarzy.

~Arteks do A-F (2006-04-02 13:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Okropny Antyfrączku, jesteś jedyną osobą której wczoraj udało się mnie znabrać... Możesz mieć satysfakcję. Swoją drogą po cichu myślałem sobie, że w takim razie Racibórz autentycznie jest niezwykle poważnym miastem dla inwestorów. I tak myślałem aż do tej chwili... Kawalarz jest z tego A-F.

~przezorny (2006-04-02 11:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Co znaczy,"serwis współredagowany przez UR R-rz"? Chyba, źe UM jest tak "denny",że sami nic nie widzą dla przyszłości miasta, by potem podać fragmenty z komentarzy jako autorski projekt wizji rozwoju miasta. Apeluję, by bankrci i nieudacznicy nie planowali niczego dla przyszłości miasta. Poczekajmy z planami na po wyborach samorządowych. Jak zachodzi taka potrzeba, to odsyłam do planów perspektywicznych dla miasta z lat 80-tych a na pewno nie będzie gorzej.

~A-F (2006-04-01 21:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dzisiaj 1 kwietnia więc "prima aprilis!". Biedny Arteks cały się zestresował tym silverscreen. A tak na poważnie to nie jest wykluczone, że kiedyś może pojawić się taki obiekt 3-4 salowy w Raciborzu. W Gnieźnie (70 tys) mieszkańców otwarto 3 salowe kino Kinoland a wyniki za rok 2004 Gniezno miało 40 tys widzów a Racibórz prawie 85 tys widzów.

~Arteks (2006-04-01 20:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Blefujesz. Sprawdziłem wszystkie miasta i w rubryce O NAS jest tylko informacja o danym kinie. Dziwiłoby mnie to niezmiernie gdyż takie firmy raczej nie puszczają pary z ust co do swoich nowych lokalizacji do momentu zakupu terenu... Ale jeśli nie potrafiłem sobie poradzić z tą stroną to podaj linka.

~A-F (2006-04-01 19:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

www.silverscreen.com.pl a tam musisz wejść na dowolne miasto i w tytule "o nas" znajdziesz news. Pozdrawiam :)

~Arteks do Dariusa (2006-04-01 18:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wasz wątek?! Oczywiście, że czytam o Raciborzu na SSC. Naprawdę interesuje mnie cały nasz subregion a szczególnie miasta. Jedne lubię bardziej, inne mniej ale kiedy wypowiadam się na forach ogólnopolskich lub kiedy spotykam się z ludźmi spoza Śląska autentycznie bronię i reklamuję cały nasz "Subregion Zachodni". PZDR

~Arteks (2006-04-01 18:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A-F rzuć jakimś linkiem bo na stronie Silver-Screen nie znalazłem żadnej informacji na ten temat. Do Dariusa: ja bardzo pozytywnie kojarzę Cię z SSC ale jak do tej pory serwis ten czytywałem ale nigdy nie pisałem. W najbliższym czasie zacznę i mam zamiar promować nasz region i nowinki dotyczące jego. Sam Rybnik już ma dość reklamy i informacji ;)

~A-F (2006-03-31 22:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nareszcie coś się dzieje! Racibórz został zauważony przez sieć kin SILVER SCREEN!. A prawie o tym rozmawialiśmy dariusu ja to w Raciborzu ludzie często chodzą do kina. Operator sieci kin wielosalowych SILVER SCREEN chce wyjść z polityką budowania swoich obiektów (3-4 salowych) w miastach do 100 tyś mieszkańców ze sporym potencjałem frekfencyjnym. I w planach mają jako jedną z lokalizacji właśnie Racibórz!. Więcej informacji na stronie silverscreen w dziale NEWS! HURRRAAAAA!!!!

~darius (2006-03-31 21:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Arteks:Ogólnie to nie można :P bo za duzo chętnych ostatnio jest:( dziwię się,że tak późno tam trafiłeś:) kiedyś myślałem,że już jesteś tam zalogowany pod innym nickiem:)teraz to Rybnik ma tam najliczniejszą reprezentację w woj.śląskim :D mam nadzieje,ze po sasiedzku odwiedzisz tez nasz watek:)pzdr

~Tomasz (2006-03-31 14:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A-F, bo do przygotowania takiej strategii potrzebna jest wizja, a z tym to trudno jak się o wzrokiem omiata jedynie okolice (czasowe też) swojego stołka.

~A-F (2006-03-31 12:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To jest straszne, że w UM nikt nie myśli o jego rozwoju i nawet nikt nie ma zapału do rzetelnego przygotowania chociażby strategii rozwoju na dalsze lata a to tylko dlatego, że główny sznurkowy powiedział "nie" -no bo przecież mamy jeszcze owoc miłości ruchu Racibórz2000 i TMZRu z czasów gdy to oni sprawowali pełnię władzy w mieście a ich strategia jest:jedyna, słuszna i najlepsza i będzie obowiązywała jeszcze wtedy gdy jej przydatność do użycia skończy się 20 lat wcześniej!

~Arteks (2006-03-31 12:11)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A co prrróby zrobić nie można? ;) Wkrótce się będę pojawiał raz na jakiś czas na tym ciekawym forum.

~A-F (2006-03-31 12:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Arteksie a czemu ja mam odpowiedzieć jeśli to nie była moja wypowiedź (o ile mnie pamięć nie myli)?. Ja na forum podałem wiele przykładów wolnych miejsc, które czekają na inwestorów. Co do Głubczyckiej to tereny są raczej własnością gospodarzy (no i oczywiście "pod górkę"):)))

~darius (2006-03-31 11:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Arteks to Ty zaśmiecasz ślaski wątek o inwestycjach na SSC? :D :D

~darius (2006-03-31 10:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tereny są,tylko sa przeważnie nieprzygotowane!

~Arteks (2006-03-31 09:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Oczywiście, że dla każdego miasta powyżej 50 tys. mieszk. strategia i prioryety są konieczne. Co do tych pieniędzy dla Śląska to jeśli dalej ekipa Marcinkiewicza będzie dzielić kasę to bie byłbym takim optymistą bo oni chcą budować autostrady i drogi ekspresowe na ścianie wschodniej... Napisz mi A-F dlaczego kiedyś pisaliście, że w Raciborzu nie ma zbytnio terenów do inwestowania a tymczasem ogromne pola są przy Głubczyckiej. Wg mnie dość dobra okolica na nowe inwestycje (z dala od Odry).

~A-F (2006-03-30 17:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

...archaicznych priorytetach strategii będącej już w stanie agonalnym, którą koniecznie Tadeusz Wojnar chce utrzymywać przy życiu nawet wtedy gdy będzie ona już nieboszczką.

~A-F (2006-03-30 17:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

...przewodniczącemu ta dogorywająca strategia na lata 2000-2006? A wątpię by się udało wprowadzić jej "priorytety", które i tak już się wydają być nie na czasie. Jeśli uda się przezwycieżyć polską biurokracje to Polska ma do wykorzystania 60 miliardów Euro ( w tym woj. śląskie 6 miliardów Euro). Termin składania wniosków kończy się we wrześniu. Jeśli (daj Bóg) uda się załatwić sprawy papierkowe to z jakimi planami i ofertami chce się ubiegać Racibórz o unijne pieniądze i czy będą one oparte na..

~A-F (2006-03-30 17:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

...w dalszym kreowaniu wizerunku swoich grodów i planów inwestycyjnych (co się wiąże z polityką pozyskiwania nowych inwestorów)a u nas jak T.Wojnar razem z radnymi zaciągnął hamulec wiele lat temu tak do tej pory nie popuszcza (może już klocki hamulcowe się zapiekły?). Obecna strategia kończy się w tym roku a przewodniczący nie ma zamiaru główkować nad następną (no bo może być to ryzyko, że się nie dostanie po wyborach - ku uciesze wielu). Wątpię czy przez te kilka miesięcy na coś się przyda ...

~A-F (2006-03-30 17:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wyszperałem ten już troszkę stary temat o nowej strategi dla naszego miasta a to dla tego, że o niet też była mowa na wczorajszej sesji RM i o niej wypowiadał się "Pan Tadeusz". Z ust przewodniczącego RM usłyszeć można było, że nie widzi on potrzeby pracy nad nową strategią, która tylko powędruje na półkę a ze starej zadania priorytetowe nie zostały wykonane. To bardzo dziwne podejście do spraw "strategicznych" naszego miasta. Inne miasta mają już opracowaną strategię na dalsze lata i tym mogą..

~Matrix (2006-03-06 09:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak wygląda strategia rozwoju miasta Raciborza, to każdy, czy to Mieszkaniec, czy Turysta, zdążył się przekonać. Wizjonistów i innych Czarnoksiężników w Radzie Miasta nie brakuje. W tworzeniu fikcji są prawdziwe sukcesy i dopracowane wróżby. Co jednak jest, gdy rozchodzi się o fakty? Szare, brudne miasto, które tylko na wyretuszowanych folderach dobrze wygląda. Jakie perspektywy dla mieszkańców miasta może  gwarantować ten kilkuletni zastój? Limit znaków koment. zamyka dalszy ten obraz.   

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog