29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2016-09-08 16:11:21 Zdarzenia

Jadący motocyklem młody mężczyzna uderzył w tył samochodu osobowego wyjeżdżającego z leśnego parkingu za Szonowicami.

zobacz artykuł

reklama
Dyskusja (2): Wypadek na DK 45. Motocykl staranował osobówkę Strony: 1Dodaj komentarz
~onkel pyjter (2016-09-09 08:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie ma opcji żeby winny był kierowca osobówki. Od momentu wyjścia z lewego zakrętu do wyjazdu z parkingu jest około 300 metrów, motocyklista miał mnóstwo czasu na reakcję i wyhamowanie. Oczywiście miałby gdyby jechał z w miarę sensowną prędkością. Droga hamowania z - niech mu będzie - 100 km/h do 0 km/h wynosi około 35 metrów (polecam moje filmiki na YT, zbadałem to osobiście) więc miał grubo ponad 200 metrów na zareagowanie. Jadąc owe 100 km/h miałby około 7 sekund czasu na zauważenie, podjęcie decyzji i fizyczne rozpoczęcie hamowania. Może gdyby oglądał mój filmik (cytowany kiedyś przez Redakcję) to nie doszłoby do tego zdarzenia.

~Geriatria... (2016-09-08 20:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak tylko widzę, że w jakimś zdarzeniu biorą udział "starsi ludzie" to mnie krew zalewa! Powinno się już im dawno pozbierać prawo jazdy. Muszą zrozumieć, że w pewnym wieku już nie nadają się do prowadzenia samochodu. A to wzrok nie ten, a to umiejętność postrzegania odległości, refleks itp. Stwarzają najwięcej zagrożenia na drogach!

Oczywiście nie dotyczy to wszystkich, bo jest jakiś procent dobrych kierowców mimo swojego wieku.

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog