29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2016-05-30 21:19:43 Wiadomości

Komisja rewizyjna rady powiatu uznała za zasadną skargę pracownic na działania szefowej DPS-u Jolanty Rabczuk. - Sytuacja w Złotej Jesieni wymaga zdecydowanych działań naprawczych - pisze komisja.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (44): Mobbing w Domu Pomocy Społecznej "Złota Jesień"? Strony: 1 2Dodaj komentarz
~zosia_samosia (2016-06-01 21:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Niech sprawiedliwość zwycięży! Gratulacje dla p.Joli i p. Uli za ogromną odwagę, gdyby nie wy, to pewnie dalej wszyscy by myśleli, że opiekunki w Złotej jesieni mają jak u pana Boga za piecem.

~Żur (2016-06-01 17:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jestem częstym gościem w tym domu.Nie mam nic do zarzucenia co do opieki i opiekunek na N.O. Widzę,że Pani Dyrektor nie wie ile wartościowych ludzi ma w swoim zespole bo gdyby wiedziała to tak by nie postępowała.Takie traktowanie za tak ciężką pracę???

~em (2016-06-01 14:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Bardzo sie ciesze ze wkonu wyszlo na jaw to co bylo zaslaniane przez tyle lat!! Szkoda tylko ze nie zapadla decyzja o wzniesieniu Pani Rabczuk z funckji dyrektora...!!!!!! ale wszystkie opiekunki mamy nadzieje ze tak sie stanie! Gdyby nie te dwie opiekunki ktory odwazyly sie pojsc do starosty i o wszystkim opowiedziec-a przy drugim spotkaniu juz 6 opiekunek to wszystko by ucichlo a pani Rabczuk przez kolejne lata bez szacunku do tak ciezkiej pracy bez szacunku przedewszystkim do personelu(procz pań siedzacych za biurkiem) kierowalaby tym osrodkiem. Byla to moja pierwsza praca ktora moge powiedziec kochalam ale to co wyprawia tam dyrekcja to przeroslo wszystko!!! pozdrawiam opiekunki bedzie dobrze dacie rade pokonac ta niesprawiedliwosc

~Bosmanka (2016-06-01 11:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pani Jolu, Pani Urszulo - gratulujemy Wam odwagi! Gdyby nie Wy, cały DPS byłby dalej zastraszony. Tama milczenia pękła. Swoje zdanie wyraziła komisja rewizyjna i cała Rada Powiatu. A Zarząd (który stanowiony przez radnych - jak rozumiem - wczoraj też głosował za zasadnością Waszej skargi) przekona się sam o tym, że żaden plan naprawczy nie może sie udać, z powodów oczywistych. Trzymajcie sie! Dziękuję w imieniu wystraszonej załogi...

~wito (2016-06-01 08:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie wiem czy ta szefowa to ta sama osoba z którą miałem doczynienia ok 10lat temu służbowo załatwiałem coś z tą panią wtedy to co mnie uderzyło to jej wyniosłość i pewien rodzaj agresji z bezczelnością.Ja miałem wtedy kontakt tylko chwilkę i już miałem dość tej pani .Pomyślałem wtedy że współczuję tym osobom które tam przebywają w DPS jak mają taką zołze za szefową. Chodziło o Dom na Rudzkiej .

~była pracownica (2016-05-31 18:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To prawda, tylko prawda, sama prawda, najprawdziwsza prawda - parę lat już mnie tam nie ma, a jak to czytam, to wierzę w każdee= słowo skarżących. Pani D.K. dla kariery zrobi wiele, wiele, bardzo wiele. Zawsze była zaangażowana w sposob, który jej prznosił korzyści i miała układ z dyrą. Trzeba było uwazać co sie mówi przy niej, bo tam ściany uszy miały. Szczęście miałam, że dane było mi sie uwolnić od takiego kierownictwa.

~Opti (2016-05-31 15:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A skończy się jak zawsze.Plan naprawczy umrze śmiercią naturalną bo te wszystkie zarzuty(choć udowodnione) to wymysł "toksycznego personelu".A dla Pani koordynator już jest poszykowane nowe stanowisko.Żenada.Zero godności i honoru.

~1drut2 (2016-05-31 14:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dps,gorzej niż mobbing!

~drut (2016-05-31 13:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dps-Folwark -czas na zmiany!

~ciekawy (2016-05-31 13:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czy starostwo zgodnie z obowiazujaca zasada "dobra nocna zmiana" stara sie przygotować miesjce dyrektorskie dla swojego znajomego lub kolegi

~ankieter (2016-05-31 13:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Może w ramach rozrywki przeprowadzimy ankietę "zadowolenia" raciborzan z pracy Starostwa , uprzednio upubliczniając wysokość zarobków w starostwie , koszty szkoleń i wyjazdów "przedstawicieli narodu" łącznie z nazwami hoteli.

~sugestie (2016-05-31 12:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Proszę się pofatygować przed pisaniem i sprawdzić fakty:
1.kto był inspiratorem skargi
2.Jakie są zalezności rodznne pomiędzy skarżącymi sie i osobami ze starostwa
3.Jak to mozliwe że informacje o ankiecie były znane skarżącym się jeszcze przed jej przeprowadzeniem , podobnie było z wynikami
4.Czy ankieta nie była przygotowana pod konkretne zamówienie (należy ją opublikować)
5.Czy udzielanie informacji poufnych przez pracowników starostwa nie jest przestępstwem
6.Czy autor wyszedł z założenia napisałem i udowodniłem (cbdo - co było do okazania formuła matematyczna)

~Obserwator2016 (2016-05-31 12:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Aktualnie DPS "Złota Jesień"po ostatnich "nowych zmianach"jest zaprzeczeniem domu tzw.pomocy.Szczegolnie "nowy obiekt",gdzie na 3pietrach w najlepszym razie zatrudnione są 3 opiekunki,w nocy - 2 To absurd by mogły one zaopiekować sie 75 podopiecznymi,w dodatku bez sprawnie działającego "przywoływacza" czyli alarmu do wezwania opiekuna.System nagrod słownych nie jest znany kierownictwu,motywacja pracownikow polega na podsłuchiwaniu,donoszeniu i śledzeniu czy przypadkiem opiekun nie okazuje empatii mieszkańcom,co jest zabronione.Szkoda,że przy tak wspaniałych warunkach mieszkaniowych zniszczono podstawowe potrzeby mieszkańcow,oparte na uśmiechu,zainteresowaniu iokazyjnym poświeceniu 15min na wypicie kawy ,przeczytaniu gazety i zapytaniu o kontakty rodzinne itp."Rotacje"personelu z uwagi na "spiskowe układy"powodują niepowetowane straty w psychice podopiecznych i stres związany z nowymi zachowaniami i nawykami obu stron.Istnieje przecież naturalna rotacja związana ze zgonami mieszkańcow,chorobami i macierzyństwem oraz urlopami.To brak podstawowej wiedzy i wrażliwości kadry kierowniczej a może po prostu "zasiedzenie sie "?!

~:-) (2016-05-31 10:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No właśnie,"gdzie tu jest mieszkaniec DPS?".To ma być opieką,gdzie na 70 mieszkańców na dyżurze jest 3 opiekunki.Niech Pani dyrektor zatrudni więcej opiekunów.To jest parodia co tam się dzieje.Ale 3 terapeutki na 70 ludzi???Po co?

~ktos (2016-05-31 10:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zastanawiająca jest zalezność pomiędzy skarżącymi się i osobamy zatrudnionymi w starostwie.
Może należy udostepnic treść skargi .
Można odnieść wrażenie że najmniej istotny jest pensjonariusz DPS , a istotne są uwagi skarżących.
Należy zainteresować się Paniami skarżącymi sie i ich zwolnieniami chorobowymi.
Czy starostwo jest  zainteresowane zmiana dyrektora i posadzenie na stołku "swojego" fachwca , a może stara się usilnie zapełnić DPS powstały w Rudach świecący pustkami (brach pensjonariuszy).
Zadaniem redaktora jest zbadanie całości problemu a nie opieranie się na "faktach" życzliwie podsuniętych przez jedną ze stron.

~wodnik (2016-05-31 04:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

szacunek dla naszych kolezanek.prawda jest taka ze pani koordynator to zla kobieta .teraz robi z siebie ofiare troche godnosci pani koordynator.

~Berta (2016-05-30 22:31)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czapki z głów dla tych dwóch odważnych.A reszta 55% w anonimowych ankietach to nic?

~Taga (2016-05-30 22:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Skarżą się absolutnie wszystkie! Atmosfera totalnego zastraszającym sprawia,że personel chodzi jak w kiepskie.Ludzie z wiadomych powodów boją się mowic. dwie pracownice,o których mowa,wykazały się ogromną odwaga i chwała im za to.Gdyby nie ich determinacja nadal tkwilibysmy w tym marazmie,a DPS uchodzilby za wręcz idealną placówkę.Tymczasem prawda jest zupełnie inna,a sytuacja, dla osób postronnych,jest mało zrozumiała....

~coja (2016-05-30 20:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

W nagłówku widnieje: "Komisja rewizyjna rady powiatu uznała za zasadną skargę pracownic na działania szefowej DPS-u". Można odnieść wrażenie, że skarżą się wszystkie. Tymczasem pierwsze zdanie tekstu i co widzimy? "Dwóch pracownic"! Dwie to nie wszystkie.

Dodaj komentarz
Strony: 1 2
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog