29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2016-02-29 10:38 Dokąd idę  Autor: marta

Dzień za dniem wypatrujemy w gazetach, nadsłuchujemy w radiu, otwieramy telewizor z nadzieją, że wreszcie może skończy się ta zbrodnia, że dojdzie do przemiany w Ziemi Świętej, w Iraku, w Czeczenii. Że dojdzie do przemiany wszędzie tam, gdzie bombardują samoloty, wylatują w powietrze samochody-pułapki, podkładane są bomby, strzela się do niewinnych ludzi.
      Czekamy i doczekać się nie możemy. Dzień za dniem wypatrujemy w gazetach, nadsłuchujemy w radiu, wyczekujemy w telewizorze, że się coś zmieni, że ci nasi dostojnicy państwowi i samorządowi, którzy dorabiają się kosztem naszego państwa, wreszcie zaczną się o nie troszczyć jak o własny dom. Że nie będzie przekrętów, fałszerstw, łapówek, kłamstw, arogancji, które ich kompromitują.
     Niecierpliwimy się, kiedy wreszcie uspokoi się w naszej rodzinie. Kiedy ustaną wszelakie niesnaski, utarczki, kłótnie, awantury. Kiedy nastanie zgoda.
   
Wsłuchujemy się w siebie, czy doszło do jakiejś pozytywnej zmiany w nas samych. Czyśmy zmądrzeli, czy jesteśmy bardziej wolni, kochający.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (2): Jakie zmiany o zaraz? Strony: 1Dodaj komentarz
~marta (2016-02-29 10:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Autor ks. Mieczysław Maliński

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog