29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2003-12-11 00:00:00 Książki o regionie

Małgorzata Rother-Burek
Historia 115 lat działalności sióstr Maryi Niepokalanej w Raciborzu w służbie potrzebującym.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (6): "DOM śW. NOTBURGI W SŁUŻBIE POTRZEBUJˇCYM" Strony: 1Dodaj komentarz
~Górnoślonzok (2011-11-21 11:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wojtek leniu, poszukałem tego w necie: http://tablica.pl/oferta/slaskie-tragedie-IDdRjj.html ;p pzdr i miłej lektury. Choc dla przeciwwagi wypadało by sięgnąc także do  książki prof Franciszka Marka. Choc ani jedna ani druga nie jest obiektywna, czuc w nich niezdrowe emocje, a prof Marek wkracza w ton narodowego szowinizmu :/

~tan (2011-11-20 19:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

tan koryguje domniemany wyjazd dzieci z Notburgi do Austri, to musialo miec miejsce przed końcem m-ca marca 1945,a więc zanim Sowieci zdobyli/a nie wyzwolili/Racibórz.

~tan (2011-11-20 19:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do Wojtka. Czy sprawa dotyczy książki autorstwa Polloka i czy Twoje poszukiwania są nadal aktualne ?

~tan (2011-11-20 19:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jestem zafascynowany losem grupy dzieci-wychowanków Domu, które wobec bombardowań udały sie z Siostrą Benigną do „spokojnej” Austri.Tam pogubiły się dokumenty rodowodowe tych dzieci i „rozpłyneły” się one jako wręcz bezimienne . Jedno z tych dzieci /dziś siedemdziesięciolatka/ udało się  nam „usadowić” w dokumentach pochodzeniowych ale co z resztą tej grupy dzieci ?Sprawa wyjazdu dzieci w kierunku Austri miała miejsce chyba w Kwietniu 1945 roku. Czy ktoś ma jakieś informacje ?

~wojtek (2006-08-11 07:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

witam czy ktos moze mi pomóc w zdobyciu książki ,,Ślaskie Tragedie ? Pozdrawiam. Mój adres : [email protected]

~rod to móm (2006-04-28 23:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Bardzo przidajny buh, ze kjerego idzie sie wjela dowjedziec i niyjedne spokopic.

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog