29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2005-12-30 00:00:00 Sylwetki artystów

W raciborskim Domu Kultury "Strzecha" 28 grudnia odbył się recital Jerzego Dębiny. Poza muzyką z gatunku bluesa i autorską poezją mogliśmy także ujrzeć jednoosobowy spektakl "Klucz jest w blasku słońca".

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (29): TWUP - historie autorskie Jerzego Dębiny Strony: 1 2Dodaj komentarz
~raciborzanin (2006-01-06 07:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Proponuję powołać komitet protestacyjny lub obrony przed śniegiem koniecznie z łopatami i do roboty.

~WOŻNICA (2006-01-04 13:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

CZYTELNIK A TYS KONIOM DAŁ JEŚĆ OWSA .JA DAŁEM I DO KIETRZA MOJE KONIKI ZAWIOZAŁY MNIE NA 18.

~xxx (2005-12-31 17:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dzisiejszego poranka mogę stwierdzić, że nie zawiedli dozorcy - przynajmniej pani, która sprząta okolice mojego bloku. Tak samo większość osób mieszkających w domach jednorodzinnych odgarnęła śnieg przed swoimi posesjami.

~ppp (2005-12-31 15:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Oczywiscie że AXZ ma rację ! kilkakrotnie Prezydentowi miasta proponowano rozwiązanie polegajace na zleceniu usługi dla posiadaczy ciągników zwłaszcza w dzielnicach osciennych. Ale Prezydent B. był jak zwykle mądrzejszy. efekt taki jak zawsze, czyli zasypane i dalej - " radź sobie sam "

~do antka (2005-12-31 14:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

w międzyczasie polecam coś poczytać, np. słownik ortograficzny.

~antek (2005-12-31 09:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ostróg cały zasypany nie morzna sie ruszyć mieszkancy sami odsnierzają drogę czekamy na płóg!!!!!!!!!!!!!!!!

~Czytelnik (2005-12-30 23:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Koledzy z pracy dostali przyzwolenie by wczesniej wychac do domu w kierunku Kietrza. Wyruszyli po 15-tej a dotarli do domów przed 20-stą. To istny koszmar, czy nie potrafimy zapanować nad jednodniowym atakiem zimy???

~hans (2005-12-30 19:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

AXN. Porzucają mój żartobliwy ton myślę,że w twojej ostatniej wypowiedzi /20:34:15/ jest coś na co nasi "zaradni" czy "bezradni" powinni zwrócić uwagę i wyciągnąć wnioski. Pozdrawiam.

~AXZ (2005-12-30 19:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pomijając już fakt że żeden zakład gospodarki komunalnej nie ma kilkunastu kierowców na etacie. Gmina i Pow. Zarząd Dróg powinny tylko stworzyć sytem odśnieżania dróg, przerzucając faktycznie odśnieżanie na inne podmioty

~AXZ (2005-12-30 19:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No i ile ZHIUK ma tych mini ciągników? 2? Może jeszcze ma wywrotkę i ze dwa samochody skrzyniowe i ciągnik. To ciągle mało. A przeciez nie ma przeszkód żeby własciciele cieżarówek mieli własne lub wynajmowane pługi i w takie dni na podstawie cywilnoprawnej umowy odśnieżali. I zamiast kilku pługów mielibyśmy kilkanaście w samym Raciborzu.

~Mirek G. (2005-12-30 18:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zieleń miejska,która podlegała pod MPGKiM posiadała mini ciągniki do których można było montować latem kosiarki do trawników,a zimą małe pługi do odśnieżania chodników.Dlaczego teraz nie można wyposażyć w taki sprzęt ZHiUK w Raciborzu,a jeżeli posiadają to niech go udostępnią,bo nie tylko drogi,ale i chodniki są nie do pokonania dla młodych,a co dopiero starszych ludzi.Taki sprzęt jast funkcjonalny przez cały rok,a nie tylko w zimie.

~hans (2005-12-30 18:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Szanowni komentatorzy, proszę o umiar w ocenie dzisiejszego stanu naszych dróg i osiedli bo wg. synoptyków w dniu jutrzejszym będzie naprawdę Wielki Bal - i bynajmniej nie chodzi tu o Sylwestra.  Drogowcy wszystkich krajów łączcie się ... bo nadeszła zima

~Mirek G. (2005-12-30 18:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

AXZ, wydaje mi się że jesteś w błędzie,kiedyś jak istniało MPGKiM to zimą montowano pługi do samochodów o innym przeznaczeniu niż do odśnieżania np.wywrotki,samochody skrzyniowe czy inne o podobnych gabarytach,i nie potrzeba specjalnej floty do odśnieżania,która by stała bez użytku przez resztę roku.Napewno trzeba było by zakupić ze dwa specjalistyczne pługi z rozrzutnikiem do odśnieżania dróg w terenie niezabudowanym dla płynnego udrożniania dróg narażonych na zawiewanie śniegu z pól.

~AXZ (2005-12-30 17:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

własne pługi i umowę z gminą i powiatem na odśnieżanie. Na co dzień ich sprzet byłby wykorzystywany do innych celów jak np. roboty na polu a tylko dodatkowo w kilkanaście zimowych dni jeździłby i odśnieżał.  A tak to wiadomo ze żaden zarząd dróg nie będzie utzrymywał monstrualnej floty pojazdów.

~AXZ (2005-12-30 17:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tym razem to nie wina drogowców. Oni po prostu nie mają tyle sprzętu żeby to odśniezyć. Jeżdżą cały czas wszystkimi swoimi pługami. Winny jest cały system utrzymywania dróg w myśl ktorego odśnieżają tylko słuzby drogowe. Efekt jest taki że przeciez te słuzby nie bedą trzymać 15 pługów z samochodami w samym Raciborzu przez cały rok po to żeby kilka dni w roku odśniezyć - bo tylko kilka dni w roku są takie duze opady. Odśnieżać powinni także prywatne właśćiciele cieżarówek i traktorów, mających

~ppp (2005-12-30 16:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Na drogach nie jest juz źle ale tragicznie! A najgorzej na tych które podlegają Gminie. Chyba Prezes PK zaprosił załogę na wspólnego Sylwestra, bo pracy przy odsnieżaniu nie widać. Dzielnice Raciborza są juz praktycznie odcięte od świata, ale cóż to obchodzi naszych możnych mieszkajacych w scisłym centrum i podróżujących samochodami służbowymi.

~darius (2005-12-30 16:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A ja nie uważam,żeby drogowcy zaspali...taki śnieg to prawdziwa rzadkość,więc oni po prostu nie nadążają, bo nie mają tyle sprzętu.Ja dziś swoją drogę i plac odśnieżałem w sumie przez 3,5 godziny:) podczas gdy normalnie zajmuje mi to ok.0,5 godzinki:)W Brzeziu,Markowicach widziałem dziś prywatne koparki,traktory,sam.cieżarowe,które też odśnieżały,ale i tak nic to nie pomoga.

~Mirek G. (2005-12-30 16:31)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Z takiej sytuacji to tylko mogą być zadowolone BAŁWANY,bo przecież bałwana nic nie może zaskoczyć.Bałwany wszystkich krajów łączcie się:)))

~hans (2005-12-30 16:16)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Powiem krótko. Zima jest jak PiS, bierze wszystko. P.S. pozdrawiam wszystkich którzy walczą z zimą.

~xxl (2005-12-30 16:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

TO CO DZIEJE SIE W RACIBORZU TO JEST JEDNYM SLOWEM KPINA. NIE DA SIE PRZEJSC  NIGDZIE  A ULICE WYGLADAJA JAK LODOWISKO GDZIE SA SLUZBY ODPOWIEDZIALNE ZA TO??  JESTEM ZBULWERSOWANA TYM TO JUZ NA MAXA PRZERASTA WSZYSTKO.

~xxx (2005-12-30 14:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zima znowu zaskoczyła drogowców i innych odśnieżaczy. Pług z Nowoczesnej odgarniający osiedla pojawił się kilka godzin za późno.

~Mirek G. (2005-12-30 13:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A jak na złość w sklepach obuwniczych nie ma rakiet śnieżnych,chciałem kupić rakiety tenisowe ale są za drogie,ratraków w salonach samochodowych też nie ma,bez takiego sprzętu cienko nas widzę,bo nasze służby drogowe sobie nie radzą z tą śnieżycą:)))

~Paweł (2005-12-30 13:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Racibórz zasypany ,a służby śpią zów ich zaskoczyła zima w Urzędzie nie mają co robić to robią zdięcia parkingowym jak odsnieżają parkingi

~l;alala (2005-12-30 13:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

w oborze 50cm jak nic.autobusy sie zakopaly :D:D nadciaga totalny kataklizm!!!

~A-F (2005-12-30 13:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do ciepłych krajów to raczej nie dojadę z tą śnieżną kołderką:)). A tak na poważnie to współczuję wszystkim tym, którzy muszą teraz poruszać się autami.

Dodaj komentarz
Strony: 1 2
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog