29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2014-11-06 10:08:14 Listy do redakcji

Pan Henryk zatrzymał się w strefie parkowania, zapłacił, a mimo to został pouczony, że złamał przepisy.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (13): List do redakcji: jak to jest z tą strefą parkowania? Strony: 1Dodaj komentarz
~a propos.... (2014-11-07 15:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Strefy parkowania miały być, ze względu na rotację t y l k o w centrum miasta , a rozszwerza je Urząd na peryferie,
kasa, kasa , kasa , dla samego prezia 13 515....zł a gdzie reszta pasistołków ?

~Henryk (2014-11-07 11:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Witam ,  właśnie jestem po rozmowie z p. Naczelnik przy Urzędzie Miasta. Zapewniła mnie że znaki strefy parkowania przesunięte o 10 m. jak nakazują przepisy ruchu drogowego.

~basta (2014-11-06 21:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Rozsądnie byłoby ten znak postawić 10 m przed przejściem :)

~stasiu (2014-11-06 20:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To kuriozum jest prawdą .... jestem instruktorem nauki jazdy  bo kodeks drogowy mówi ...

Art. 49.

1. Zabrania się zatrzymania pojazdu:

- na przejeździe kolejowym, na przejeździe tramwajowym, na
skrzyżowaniu oraz w odległości mniejszej niż 10 m od przejazdu lub
skrzyżowania;
- na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerzystów oraz w
odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem; na
drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu zakaz ten obowiązuje także za
tym przejściem lub przejazdem;

~basta (2014-11-06 19:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Złamał prawo, nawet w strefie parkowania obowiązuje przepis parkowania 10 m przed przejściem albo za przejściem.

~gacek (2014-11-06 18:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Powiem tak..... są w Raciborzu ludzie ktorym nie zależy na dobru tego miasta i ludzi którzy tu mieszkają. Tu się liczy kasa i to kasa dla obcych firm. Dlaczego pieniądze idą do firmy zewnętrznej spoza Raciborza, dlaczego nasze pieniądze nie zostają u nas w mieście. No tak jeżeli przesunięto by znaki o 10 m do tyłu tak jak mówi przepis drogowy,  to na tych dwu ulicach odpadają 4 miejsca parkingowe, a takich miejsc jest jeszcze kilka w Raciborzu, to ich utrata i kasy nie ma OGRODOWA, KATOWICKA. A może jeszcze kilka ścieżek rowerowych p. Lenk, a może jeszcze wybrukujmy pare ulic a potem stwierdzimy że panią obcasy wpadaja między kostkę granitową. Zobaczcie na okoliczne miasta Rybnik, Kędzierzyn, Gilwice jak one się rozwijają, a co u nas ? remonty bezsensowne przebudowy dróg, ścieżki rowerowe. Kiedyś mówiono że się do miasta jak ludzie jechali do Raciborza, a teraz spitalaja do innych miast albo za granice.

~leon (2014-11-06 13:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Witam, czytam te komentarze i myślę że nie o to autorowi chodziło. Chce się facet dowiedzieć co może zrobić w faktycznie kretynskiej sytuacji. Ja uważam że warto się wybrać do pana Lenka bo ta droga jest gminna i podlega jemu
Niech da mu na piśmie że nie łamie prawa

~koniec kropka...! (2014-11-06 11:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Policja miała rację !  Najważniejszy jest Kodeks Drogowy .,a nie znaki  pionowe , które ustawiają sobie słuzby drogowe!
A komendant straż ,powinien zostać przeegzaminowany ,ze znajomości prawa o ruchu drogowym!

~tyż pan (2014-11-06 11:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czy zaparkowałbyś na samych pasach, gdyby znak oznaczający koniec strefy parkowania stał za tymi pasami?
Życzę owocnych przemyśleń. I koniecznie napisz, jak dojdziesz do jakiejś odpowiedzi.

~zapasowy (2014-11-06 11:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

jak nie jestes ksiedzem  to musisz przytakiwać  , a nie dyskutować !  ja już mam nauczke . . . .

~basta (2014-11-06 10:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czytaj ze zrozumieniem komentarze. Piszę o Raporcie NIk, a nie o konkretnym zajściu w Raciborzu.

~benek (2014-11-06 10:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Po co gadasz o strazy miejskiej skoro.zawinili policjanci, jesli sm.powiedzialo. ze.jest dobrz

~basta (2014-11-06 09:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Przeczytajcie sobie raport NIK  o bezpieczeństwie na drogach i działaniach policji i straży miejskiej. Wykazują wiele nieprawidłowości i absurdów. Postulują m.in.  odebranie straży miejskiej mobilnych radarów, bo to ich zdaniem maszynka do ściągania pieniędzy.

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog