29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2014-09-25 11:56:09 Wiadomości

- Być może mamy do czynienia ze zmową cenową. Na 90% unieważnię przetarg - zapowiada prezydent po tym, jak chętni do  przejęcia gospodarki odpadami zgłosili oferty o 1/3 wyższe, niż mogło zapłacić miasto.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (10): Przetarg na wywóz śmieci. Prezydent nie wyklucza zmowy Strony: 1Dodaj komentarz
~niemieckie... (2014-09-28 06:16)
Ocena: 0 + | - Cytuj

mają. Wystarczy tam pożyć i sprawdzic a energie dają za grosze ....

~popp (2014-09-27 23:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Spalarnie mają czystą emisję.? haha  to chyba żart. Dioksyny i setki innych swinstw przy ogromnym przerobie spalarni produkowane są duże ilości trucizn do powietrza w danym momencie relatywnie  podobno niewielkie ale np po roku do otoczenia spalarni trafiają duże ilosci  trucizn.To tak jak z dodatkami do żywności konserwantami itp Zje się pare razy nic się nie dzieje po dłuższym czasie pojawia się wiele dolegliwości od alergii zaczynając a kończąc na nowotworach zawałach i udarach.Bo następuje kumulacja pozornie niewielkich ilości dodatków. Tak że np. przeciętny amerykanin zjada rocznie coś chyba 7 kg chemii w jedzeniu.

~Emisja... (2014-09-27 18:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ze spalarni miejskich jest najczystsza z możliwych !
Francja ma 128 spalarni miejskich, Niemcy ponad 66 a my ... JEDNĄ ... w budowie.
Bogaci na śmieciach się ... BOGACĄ.

~w prawidlowo ... (2014-09-27 17:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

realizowanym byznesie ,,śmieciowym,, to FIRMY startujące w przetargu o nabywanie miejskich śmieci winny OFEROWAC MIASTU ZAPLATE za nie a nie miasto prosić łaskawie o ich wywóz i jeszcze im ... placic ! TOJEST BYZNES Panie LENKliwy. Firmy ,,śmieciowe,, zarabiają a nie doplacają do interesu. A jak sie im nie POdoba to wyslac do niemieckich spalarni POciagami ! Te spalarnie na smieci czekaja ... !!!

~pastwa (2014-09-26 18:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

zmowa cenowa..ciekawe.. tylko w konsorcjum z tosmayerem jest nasza miejska spólka PK -jest niemozliwe,zeby konsrorcjum złozyło ofertę bez podpisów wszystkich przedstawicieli firm,którzy tworza konsorcjum- czyli w zmowie cenowej ( jesli była ) musiała tez brac nasza miejska spólka.
Prezes KK drugi rok z rzedu podpisuje ofertę,która jest drozsza niz szacunki ratusza .( a szacunki pewnie ratusz robi na podstawie danych od KK) -zreszta trzeba byc chyba niedorozwinietym,zeby byc prezese spolki miejskiej ,i w przetargu miejski, nie sporawdzic ile miasto przeznacza na przetarg ( plan finansowy miasta jest w necie).zreszta poprzedni przetarg uniewazniono -pewnie po to zeby teraz mogło byc drozej??/
JESLI PREZYDENT PODEJRZEWA ZMOWE CENOWĄ  -A KOWAL JEST JESZCZE NADAL PREZESEM -TO WYGLADA NA TO,ZE  CHYBA TO PREZYDENTOWI NIE PRZESZKADZA.
i tak za wszystko zapłaci mieszkaniec miasta -bo jego złupic najłatwiej

~zorro (2014-09-26 00:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Podejrzenie nie jest przestępstwem.Mamy wolność słowa.Wiec tu prezydent mógł wyrazić taką opinię.Z drugiej strony jeśli chodzi o zmowę to ona takowa być może miała miejsce  ale w całkiem innej sprawie zielonej drzewiastej odrzastej i to z udziałem ....

~MDTK (2014-09-25 19:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Napisali, że nie ma dowodów. Lenk ma w sumie rację, ale stanowczo za dużo mówi. Jeśli już ktoś może wejść na drogę prawną, to firmy uczestniczące w przetargu. Bo to ociera się o pomówienie. Firmy wykorzystują gówniane prawo, a samorządy zbierają po łbach, taka prawda.
@basta (Dzisiaj 13:15)
napisał(a):
    Unieważnić przetarg. Ponoć mają być zmiany w ustawie śmieciowej- Gmina będzie mogła zlecić zadanie swojej spółce bez przetargu.

Co racja, to racja. Tylko, czy posłowie będą mieli jaja i przegłosują to, co od początku powinno być w ustawie?

~taa (2014-09-25 18:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

jak prezydent mówi o zmowie cenowej to powinien zgłosić sprawę do prokuratury

~basta (2014-09-25 12:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Unieważnić przetarg. Ponoć mają być zmiany w ustawie śmieciowej- Gmina będzie mogła zlecić zadanie swojej spółce bez przetargu.

~piekarnia (2014-09-25 12:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Chcę kupić chleb - a mam na to do wydania 1 zł.
Piekarnie są najwyraźniej w zmowie cenowej :)

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog