29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2014-08-25 10:55:42 Książki o regionie

Ukazała się uzupełniona i poprawiona książka ks. Klichty, która ukazuje Śląska oraz powikłanych i trudne losy jego mieszkańców. Czytaj online>>

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (10): "Dzieje Śląska" - książka ks.J.A.Klichty Strony: 1Dodaj komentarz
~cóż (2014-09-06 17:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Każdy może obecnie wydać co mu się jawnie podoba - raciborscy historycy też wydają książki pisane pod publiczkę i kto im zabroni?

~tik (2014-09-06 13:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ciekawe,czy księzulo Klichta czytał tekst Układu Trenczyńskiego zaczynający się: " W imię Trójcy Przenaświętszej......" król Kazimierz Wielki /król Polski/ zrzeka się praw do Śląska  PO WSZE CZASY ! Ksiadz Klichta  przeżył wsze czasy ???????. Czy znajdzie ks.Klichta jeden dzień politycznej władzy Polski od tego czasu / 1335 rok/ Bełkotać każdy może jeden lepiej drugi...Powstania Śląskie ?? kto je inicjował i co Śląsk przez to zyskał ???? Zdeprecjonowanie miejscowej ludności,bo przyjechali wszechwladne pany zPolski !!! Dowództwo powstania ? np genera l Rola-Żymierski . Slązak ???? Grażyński Ślązak ile set dowódców jeszcze zacytować.Może ks.Klichta na cmentarzu na Górze św.Anny zwiedzi cmentarz i zauważy dzielnych "ślązaków" - ze Lwowa ! A może ks.Klichta  porozmawia ze starszymi ludżmi którzy pamiętają pożary dworów i gospodarstw,z których pół naprawne baciary nie zastali "powstańców" Do kogo mierzy ten "powstaniec" z kaemem w muzeum powstańców na G.św.A.

~Christoph Sottor (2014-08-25 22:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dziękuję redakcji za usunięcie tych różnych dingów które pokazały się przy wstawianiu tego co napisałem . .. i do tego ktoś ,który się wielce oburza na to co napisałem . ... Pewnie jesteś jednym z tych , którzy rozprowadzają tą książkę . Współczuję ci ,że czerpiesz wiedzę o historii Sląska z bełkotu ,chorego z nienawiści do wszystkiego co niemieckie i śląskie , klechy . Przeczytaj najpierw jakąś obiektywną pracę historyczną dt.historii Sląska to możemy podyskutować .Polecam te : -Marek Czapliński, Elżbieta Kaszuba, Gabriela Wąs, Rościsław Żerelik, "Historia Śląska", Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego, Wrocław 2002 (wyd. II 2008) , -"Historia Górnego Śląska" - red. Joachim Bahlcke, Dan Gawrecki, Ryszard Kaczmarek, Wydawnictwo Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Gliwice 2011 ; - Arno Herzig, Krzysztof Ruchniewicz, Małgorzata Ruchniewicz, "Śląsk i jego dzieje", Wydawnictwo Via Nova, Wrocław 2012

~@christoph (2014-08-25 21:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Człowieku, ty się ciesz, że tego nie da się normalnie przeczytać. Ja zadałem sobie ten trud i przebrnąłem, aczkolwiek z dużym trudem, przez wszystkie twoje przemyslenia. Merytorycznie stawiam je na poziomie między odczuciami rybek akwariowych, a sypanym im pokarmem. Analogie z islamistami rozdawającymi Koran i te z Ukrainą, po prostu poezja. Rozwalają. O polskiej propagandzie sprzed stu lat, sterowanej z Warszawy, Krakowa i Poznania po prostu przemilczę. Ta wszechpotężna zbrodnicza organizacja sterowała wtedy losami całego świata, kto choć odrobinę zna historię Europy, ten potwierdzi. Ten czysty Polak-znajomy historyk z Białegostoku na którego się powołujesz chyba też przyzna rację, i obędzie się bez odruchu wymiotnego (tak apropos "żygać się chce").

i

~terefere (2014-08-25 20:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Może po prostu *** jak potłuczony?

~Christoph Sottor (2014-08-25 20:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Takiego dziadowskiego wstawiania komentarzy nie ma na żadnym innym portalu !

~Christoph Sottor (2014-08-25 20:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Cz.1 -Trzeba być chorym na umyśle ,żeby napisać ten stek bzdur i niedorozwojem umysłowym ,żeby te brednie rozpowszechniać !  W poprzednim tygodniu otrzymałem informację , że to coś jest rozdawane za darmo we wsiach z niemieckimi nazwami ,w czasie opolskiej pielgrzymki przez raciborską grupę . Nie wiem po co ci "pielgrzymują" jeżeli po drodze podejmują działania podbudowane nienawiścią do innych . Prawdopodobnie rozdawanie tej książki miało "uświadamiać " mieszkańców tych miejscowości ,Ślązaków i z mniejszości niemieckiej ,że tylko polska  wersja historii jest pawdziwa .Z podobnych pobudek islamiści rozdają Koran na ulicy a przed stu laty polska propaganda i agitacja (sterowana z Warszawy , Krakowa i Poznania ) doprowadziła do wojny na Górnym Śląsku ,rozbiła jedność kraju , gospodarkę , rozbiła rodziny oraz dobrosąsiedzkie stosunki . Podobna sytuacja jest obecnie we wschodniej Ukrainie z jej bogatą gospodarką  ,którą próbuje zagarnąć putinowska Rosja (żyjący tam Rosjanie raczej mało ich interesują)

~Christoph Sottor (2014-08-25 20:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Cz.3 - Jeszcze jedna "rewlacja która mnie rozbawiła : "ciekawostka :Zamknięta pod Stalingradem VI armia składała się w większości z Górnoślązaków ."- To ilu ich tam było na 300.000 ? 200 tyś,250 tyś ? Na 5 dywizji 6 armii ,jedna była z Wrocławia (Wehrkreis),jedna z Görlitz,jedna austriacka i dwie z innych części Niemiec.Górnoślązaków tam było raczej niewielu.Jeżeli byli tam Ślązacy to byli oni z Dolnego Śląska .
Jeżeli już redakcja informuje o nowym wydaniu tego szowinistycznego paszkwilu to powinna pokusić się o obiektywną recenzję tej książki a nie cytować "słowo wstępne " abp.Gulbinowcza , który tej książki w ogóle nie czytał a te "słowo wstępne" sklecił ktoś w kurii wrocławskiej.

~Christoph Sottor (2014-08-25 20:11)
Ocena: 0 + | - Cytuj

cz.2 - ...Link do tej książki (pdf książki jest na portalu "raciborz.com") posłałem znajomym historykom (jeden z nich to czysty Polak , pochodzi z Białegostoku ) i byli oni podobnego zdania o tej książce co ja . Jeden z Panów wyraził się dosłownie : " Rzygać się chce – przepraszam. Takiego polonocentryzmu to już dawno nie miałem przed oczami." . Wynotował parę "rewelacji" z tej książki : "„Otton III ‘zainfekował się’ cywilizacją bizantyjską, czego przejawem będzie Kulturkampf Bismarcka" , "patrycjat (niemiecki, oczywiście) Poznania, Krakowa i Sandomierza na początku XIV wieku!! – to V. kolumna niemiecka." , " co to jest z tym Katyniem w okolicy Strzelec Opolskich? Co w tym „Lesie Hubertusa” było takiego, że autor pisze o śląskim Katyniu " .

~Christoph Sottor (2014-08-25 20:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

cz.1. -Trzeba być chorym na umyśle ,żeby napisać ten stek bzdur i niedorozwojem umysłowym ,żeby te brednie rozpowszechniać ! W poprzednim tygodniu otrzymałem informację , że to coś jest rozdawane za darmo we wsiach z niemieckimi nazwami ,w czasie opolskiej pielgrzymki przez raciborską grupę . Nie wiem po co ci "pielgrzymują" jeżeli po drodze podejmują działania podbudowane nienawiścią do innych . Prawdopodobnie rozdawanie tej książki miało "uświadamiać " mieszkańców tych miejscowości ,Ślązaków i z mniejszości niemieckiej ,że tylko polska wersja historii jest pawdziwa .Z podobnych pobudek islamiści rozdają Koran na ulicy a przed stu laty polska propaganda i agitacja (sterowana z Warszawy , Krakowa i Poznania ) doprowadziła do wojny na Górnym Śląsku ,rozbiła jedność kraju , gospodarkę , rozbiła rodziny oraz dobrosąsiedzkie stosunki . Podobna sytuacja jest obecnie we wschodniej Ukrainie z jej bogatą gospodarką ,którą próbuje zagarnąć putinowska Rosja (żyjący tam Rosjanie raczej mało ich interesują)

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog