29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2014-03-12 12:09:09 Listy do redakcji

Raciborzanie nie zapomnieli o planie wycinki drzew nad Odrą i zbierają podpisy pod apelem o jej wstrzymanie.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (57): Czytelnicy piszą: Apel o obronę nadodrzańskiej przyrody Strony: 1 2 3Dodaj komentarz
~anyla (2014-03-12 17:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Z tym wycinaniem i głowienim drzew w mieście to już ostatnimi laty jakaś paranoja.A park nad odrą to obecna władza poprostu schrzaniła .

~efa (2014-03-12 16:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ja już podpisałam się.Pomysł poniższy uważam za super .Myślę że każdy kto chce podpisze się i nie będzie problemu z tym.Osobiście nie wierzę aby prezydent zdecydował się na wycięcie nawet częsci tych drzew.

~Andrzej Piotrowski (2014-03-12 14:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Właśnie cały w tym ambaras, aby dwoje mogło naraz.
Panie Dawidzie Wacławczyk, wspaniała inicjatywa. Gratuluję. Jednak mam wrażenie, że znów zaczęliście od tyłka strony. Jakby nie patrząc, pub "Koniec Świata" leży, przyzna Pan zapewne, trochę na końcu świata i nie zdziwi mnie jeśli okaże się, że owe listy będą jedynie podpisane przez bywalców pubu i członków NaM-u, co zapewne wykpi rządzący układ. Nie zapominajcie młodziankowie o nas, ludziach odrobinę starszych. Wielu z nas wysoko ceni wartość naturalnej przyrody nad Odrą i też chcielibyśmy wziąć udział w Waszej akcji.
Rozmawiałem dzisiaj z licealistką (podkreślam, że dorosłą) bywającą w Waszym pubie, która o akcji zbierania podpisów nic nie wiedziała, ale mimo to jest gotowa podpisać petycję i zaangażować się aktywnie w zbieranie podpisów. Dlatego sugeruję, abyście Państwo poprosili, bywających na "Końcu Świata", uczniów ostatnich klas szkół średnich o pomoc. Coś na wzór WOŚP - w wolnej chwili parami spacerkiemv po mieście - aby dotrzeć do parków i na skwerki (bo jest ciepło) gdzie najszybciej znajdziecie Państwo nas - nieco starszych miłośników nadodrzańskiej przyrody.
Pozdrawiam :)

~green (2014-03-12 14:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Laikiem jestem, ale kiedys ludzie , mając większy respekt do przyrody, sadzili drzewa wzdłuż rzek właśnie po to, aby stanowiły naturalną barierę. Rzeka meandrowala, krzewy i drzewa wzmacniały brzegi. Podobnie było z polami. Miedze porośniete naturalną barierą z traw, krzewin... chroniły okoliczne domostwa spowalniając spływ wody po ulewach. No, ale mądry człowiek uwierzył betonowi i zaczął wycinać, wszystko co zielone, wzamian betonując, meliorując, więc wystarczy ledwo ulewa, co jest naturalne i woda sobie płynie z impetem bez przeszkód. Ale na indolęcję ludzką mądrych nie ma. Popieram akcję. nie dajmy się zabetonować i wmówić sobie , że to co człowiek wymyślił jest wielkie. Jest maluczkie i szkaradne. A póki co cieszmy się wiosną i  resztkami przyrody w tym naszym mieście.

~bmw (2014-03-12 13:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

I tak jest na długości 3,5km i oni to wszystko chcią wyciąć? Ogłupiał jeden z drugim czy co?

~german (2014-03-12 13:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To drugie zdjęcie to jak kojarzę  jeszcze jest w Parku Zamkowym zrobione .Pamiętam że parę lat temu na tych nabrzerzach rosły drzewa i krzewy .Dziś po pracach przeprowadzonych przez miasto pozostaly gołe nabrzeża z rzadką roslinnością.Nie wygląda to imponująco .No i co do Parku Zamkowego to te wycinki z przed 3 lat kładą się cieniem na obecny wygląd parku niewiele zostało w nim  drzew a krzewów prawie wogóle.Smutny widok.

~oczarowana (2014-03-12 13:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To musi być przepiękne miejsce sądząc na podstawie tych zdjęć.Mam nadzieję że prezydent nie podpisze wycinki ani jednego drzewa

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog