29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2014-02-22 18:09:18 Felietony

Niech nasze eminencje pomyślą o zwykłym obywatelu nie tylko w kontekście rozrywek kulturalnych - pisze Czytelnik.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (19): Czytelnicy piszą: Ukraina jak Racibórz. Szukając rozwiązania Strony: 1Dodaj komentarz
student1963 (2014-04-01 16:16)
Ocena: 0 + | - Cytuj

http://www.raciborz.com.pl/art34605.htm

student1963 (2014-04-01 16:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

http://forum.raciborz.com.pl/viewtopic.php?pid=122109#p122109

student1963 (2014-04-01 16:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

napisz coś mądrzejszego- poczytamy i ocenimy.A CO DO TEJ PORY SŁUCHAJMY UWAZNIE CI OBIECUJA LEONIDASY NIEDLUGO TYLKI POLITYCZNE ZACZNA SIE IM PALIC

POZDRAWIAM ŻENADĘ

student1963 (2014-03-11 18:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

to my obywatele nie frustraci
a te nasze marne garniturki poltyczne do piaskownicy
alboz powrotem do szkoł

student1963 (2014-02-25 21:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Posłuchaj o swojej władzy
Plotkara: Co Pan uważa za swój największy sukces mijającej kadencji i dlaczego?

Przydupas leonidasa: Sukcesem jest to, że ludzie dali się nabrać i głosowali na mnie. Blisko tsista… głosów było, bo na piwo chodziłem wiernie z nimi piłem, ale to było cztery lata temu, stąd dostałem się do rady leonidasa Myślę, że to było bardzo pracowite a akwariowanie, potem  byłem bardzo pracowity, bo brałem udział w cosobotnich meczach w oświatówkę, no w dwóch byłem  misjach: budżetowej – jak zwiększyć sobie dodatek służbowy  i misji  światowej – ujeżdżając niewykończone drogi rowerowe, a trzecia misja- to rewizor nauczycieli i dyrektorów, których trzeba było się pozbyć, bo tak kazała i chciał nasz najwspanialszy leonidas.
Następnie zostałem ekretarem komisji rewizyjnej belfrów, i wtedy się dopiero napracowałem mieliśmy ponad 9 eksmisji ze szkół, a wszystkie protokoły z przesłuchań były na mojej czuprynie. Przygotowywałem sprawozdania z podsłuchów  członków komitetu, wszystkie protokoły komisji podrabiałem, także dosyć sporo było donosów na tych co nie lubią leonidasa. Przyznam szczerze, choć nie wierze, że taki spory sukces to przede wszystkim inwektywy i takie tam, które udało wspólnie z innymi w zaułkach  zrealizować. Bardzo często w kooperacji z innymi przydupasami miasta i róju. To jest niesłychane, że  drogi to chyba nie mamy, ale nie mamy się czego wstydzić, w końcu nas wybrali, mandat dali. Największy problem jest ze szpilkami, które nam opozycja wkłada ale to jest problem, który dotyczy wszystkich przydupasów i leonidasów.

student1963 (2014-02-25 21:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

WYWIAD
Jest na to posób systemowy. Jeszcze w poprzednim roku pozbyliśmy się takie jednej czarnej, mieliśmy nawet bardzo przyzwoity zamiar zrobić z niej sprzątaczkę, bo mali nie chciała jej u siebie jak wróg numer  jeden. Potem pojawił się duży problem, bo nas oskarżała, ale nasze media nasza ukochana gazeta i telewizja oraz nasz cudowny mikron - szczypiący zagnał ją do konta. Myślę, że to jest największy problem, że za mało mamy takich przydupasów jak nasza mali- wiecheć propagandowa, a z resztą jako tako sobie radzimy.
Plotkara: Czego nie udało się Panu zrealizować w mijającej kadencji? Jak Pan myśli co było tego powodem?

student1963 (2014-02-25 21:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

WYWIAD]
Plotkara: Czy zamierza Pan ponownie kandydować do rady leonidasa

Przydupas: Tak
*dla tępych Leonidasów -Leonidy, LEO – rój meteorów aktywny od 10 do 23 listopada, którego maksimum przypada na 17/18 listopada każdego roku. Radiant roju znajduje się w pobliżu gwiazdy poczwórnej Gamma Leonis o jasności 2,01m.
Jest to najszybszy znany rój meteorów – prędkość meteoroidów w ziemskiej atmosferze dochodzi do 72 km/s. W przeszłości rój tworzył spektakularne "deszcze meteorów", np. w roku 1833 (w Ameryce Północnej odnotowano prawie 26 700 meteorów na godzinę), a w roku 1966 obfitość roju oszacowano na 140 000. Ze względu na powrót komety macierzystej z 1998 roku bardzo wysoką aktywność, sięgającą nawet 3000 meteorów na godzinę, notowano w latach 1998-2002.(Wilkipedia org)

student1963 (2014-02-24 00:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

eryk i żenada to żenada

student1963 (2014-02-24 00:16)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zmieniamy mundurki czy zmieniamy władzę?
Wszyscy znamy stare powiedzenie „ nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”- i może mówi prawdę. Jeżeli nasi leoniadasi robią błędy w swej działalności polityczne, to może się czegoś nauczą. W pierwszej kadencji, a niektórzy w kolejnej,  były wielkie ambicje i zapowiedzi, co zrobimy i co zbudujemy, co poprawimy i zmienimy najlepsze. W drugiej zaś kto wyciągnął wnioski, ze nie co za wiele obiecywać, bo i tak wybiorą. Po co  tracić tyle kasy na wyborcze ulotki. Niemniej powtórzył obietnicę, że zrobi czego do tej pory nie zrobił. Mija druga albo kolejna kadencja, a tu wyborcy nie narzekają.

student1963 (2014-02-24 00:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tylko w sklepie lub w barze przy regionalnym kuflu ktoś wlewa żale. Może jednak ktoś wyciągnie wnioski i poprawi swoje wyborcze banery. Tylko czy możemy jeszcze w nie wierzyć i wierzyć im naszym leonidasom. Tracimy powoli ducha obywatelskiej wiary i twórczości. My nie robimy nic bo nie możemy albo nam się nie chce, w końcu narzekać łatwo, zrobić gorzej. Mimo wszystko nie przestajemy szukać dochodów, płacimy podatki, nie unikamy płacenia należności, które leonidy podnoszą systematyczne co roku, wywiązujemy się z wszelkich opłat z nadzieją, że nasz narybek na tej ziemi znajdzie swój kąt. Tymczasem mam wrażenie, że  nasze pieniądze są marnotrawione. Dajemy im pieniądze,, ale nie widzimy efektów ich dobrego wykorzystania. Absurdalnie są wydawane na rzeczy, które nie przynoszą naszemu miastu ani korzyści ani rozwoju. Obywatel narzeka, ale nic nie może więcej , wiec nie zaszkodzi. Niech żyje zatem obłuda i pozoracja służby. Kolejne pomysły stają się źródłem dziwnych a czasem nawet głupich komentarzy, ale jaki pomysł taka krytyka. Przykładowa galeria „Dworzec” przypominam nam co roku, że oni chcą coś zrobić tylko nie wiedza jak, z kim i za co. Lokale dworcowe pozamykane i puste jak inne obrazy w naszym mieście, puste miejsca po sklepach spożywczych, kosmetycznych monopolowych. Dobrze, że fryzjerów mamy więcej, bo Leonidas musiałby się zapisać do kolejki oczekujących, no i oczywiście taki Leonidas straszyłby swojego wyborcę swoim nie tylko politycznym lenistwem

student1963 (2014-02-24 00:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Naszemu miastu potrzeba „kolorów” rynku, rynku pracy i agresywnej gospodarki. wart przytoczenia ruch społeczny Nasze Miasto ( http://nam-raciborz.pl), który realizuje projekt „Ożywiamy Racibórz”. Oby zdążyli, bo powściągliwość Leonidasów pozwoli nam co prawda spokojnie odejść na Jeruzalem , młodzi mieszkańcy tego iata będą przybywać tłumie tutaj ale tylko po to ,aby na ruinach miasta zapalić znicz pamięci a tym piastowskim mieście. Tak czasem żałuję, że na łamach naszych przyklaskowych gazet czy na antenie jedynie słusznej telewizji leonidasa, nie możemy być świadkami gorących sporów i mocnych konkretnych deklaracji,
  a przede wszystkich uchwał jak to jest w ukraińskim parlamencie. Nie rozijamy jedynie naszego zaplecza kulturalnego i sportowego, emeryci i tak nie muszą tyle szaleć , bo i nie mają za co. Róbmy trochę więcej konkretów . Budujmy dobre drogi do głównych szlaków transgranicznych a nie drogi do piekielnego ubóstwa. Te działania określiłbym  jako pasywne działanie, zmianą mundurków bez marzeń,  bezideowy zlepek pomysłów pozbawiony strategii gospodarczej. Wobec tego nawet nie ma co sprawdzać i dowiadywać się w jaki sposób Leonidas znalazł się w komitecie Regionalnej Polityki Miejskiej Województwa Śląski. Okazuje się, że to nie wybitne kompetencje, zdecydowały o powołaniu do „Komitetu”, a wystarczy  tzw. „zasiadanie” (jak za starych, dobrych lat).  Może się nasze towarzystwo Leonidasów trochę się zasiedziało?

~student (2014-02-24 00:07)
Ocena: 1 + | - Cytuj

a tyyyyyyyyyyyyyyyyy Eryk co powiesz

~żenada (2014-02-23 21:32)
Ocena: 1 + | - Cytuj

@ Eryk - Intelektualisto napisz coś mądrzejszego- poczytamy i ocenimy.

~do AB (2014-02-23 11:44)
Ocena: 1 + | - Cytuj

To opozycja właśnie domaga się w Raciborzu wiekszych środków na kulturę i rozrywkę.

~Eryk (2014-02-23 10:46)
Ocena: -1 + | - Cytuj

Jezu... ale nudy. Czy redakcja publikuje wypociny każdego, kto chce sam ze sobą porozmawiać o zyciu? To jest jakas rozprawka szkolna na WOS albo historię czy język polski?

~gut (2014-02-23 10:08)
Ocena: 1 + | - Cytuj

Czy nastąpi rozliczenienie naszych lokalnych oligarchów ?Tak jak  na Ukrainie.

~cóż (2014-02-23 10:04)
Ocena: 1 + | - Cytuj

Wygląda na to, że sprawy na Ukrainie się już wyjaśniły - wszytsko zmierza w dobrym kierunku. Szkoda tylko, że nikt matkom synów nie odda, ale to już był ich wybór by oddać zycie w bezsensownej walce z silniejszym wrogiem.

~Niech żyje!! (2014-02-23 08:52)
Ocena: 1 + | - Cytuj

Niech żyje Majdan i Doda zawsze dziewica!

~?? (2014-02-23 08:29)
Ocena: -1 + | - Cytuj

pfff, wypociny straszne ale zmeczylem do konca a na koncu ciekawe rzeczy. nadchodzace wybory moga wiele namieszac, tylko czy jest na opozycji kandydat zdolny konkurowa z lenkiem?? w necie wieszaja psy na "pinokiu" ale jak tak posluchac ludzi na miescie to inaczej... d.w. nie ma szans. moze mysliwy?

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog