29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2005-11-05 00:00:00 Artykuły

Zmyślona historyjka żądnego sensacji plebsu? Jeżeli tak, to od paru lat Tworków nawiedza ogromne nieszczęście, bo tutaj naprawdę ginie sporo młodych ludzi...

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (26): Klątwa w Tworkowie? Strony: 1 2Dodaj komentarz
~Mietrzysław (2015-04-06 07:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

cza splónąnć pżez lewe ramie i wypłókać ósta wodo świencono

~Do Tomka (2005-11-10 09:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Z twojego postu wynika,że nie jesteś katolikiem.Pamiętaj że BÓG jest wszędzie! Większość nas,wierzy w Matkę Jezusa,więc nie pisz że tam Boga nie ma! Tomku,ja nie wierzę w klątwy.Modlę się i to mnie umacnia.

~Tomekp (2005-11-09 19:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zabobon i ciemnota to jedno, a przekleństwa to rzecz osobna. Co do Tworkowa to oczywiście nie widzę tu żadnego związku z przekleństwami, natomiast podałem przykład kiedy w mowie ludzie (czasami nieświadomie) przeklinają innych. Wypadków nie da się wytłumaczyć, zawsze były, są i będą. A to że jechali do Częstochowy - też mnie to zastanawia bo to już nie pierwszy przypadek kiedy wycieczka jedzie do sanktuarium i ginie. Niekiedy to mi się wydaje, że ludzie szukają Boga nie tam gdzie powinni...

~Olivka 11 (2005-11-09 15:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ja uważam że to prawdopodobne.I wierze w tą klątwe.

~TomASH (2005-11-09 12:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Hehehe... jako mieszkaniec Tworkowa nie czuje rzuconaj na mnie klątwy. Zawsze znajda sie ludzie wierzacy w pewne zabobony... Dziwi mnie tylko to, ze taki drugo- a nawet trzeciorzedny temat zostal poruszony na lamach tego, poważnego poniekąd portalu. Pozdrawiam!

~Do Tomkap (2005-11-09 08:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie wierzysz chyba w te przekleństwa.Nie wiedziałam że panuje jeszcze takia ciemnota.Nie sugeruj mi,czegoś co się nie trzyma kupy.Może jeszcze mnie posądzisz o straszliwe praktyki kultu VOO DOO? W wypadku,w którym zgineli maturzyści jadący na Jasną Górę,też działały siły szatana? Przecież oni jechali do Matki Bożej! Jak to wytłumaczysz? Klatwa?

~xxx (2005-11-08 15:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

kto wsiada po pijanemu za kierownicą lub ginie w skutek wypadku z pijamym kierowcą pada ofiarą alkoholu a nie klątwy... 

~Tomekp do 4768a1 (2005-11-08 13:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pisząc komuś "do diabła z tobą" w pewnym sensie wzywasz demony do zaatakowania twojego adwersarza. Być może nie zdajesz sobie sprawy z tego, może traktujesz sprawę humorystycznie ale diabły są niestety legalistami i takie sformułowania typu "pal licho", "do diabła", "niech cie szlag trafi" traktują dosłownie. Polecam świetną książkę na ten temat Poradnik walki duchowej. Wierzący człowiek powinien wyrugować ze swojego słownictwa takie sformułowania.

~Brygada RR (2005-11-07 23:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Archanioł - weź ty się *** porządnie w ten pusty łeb, bo gadasz od rzeczy jak ten jechowy ktory łazi od drzwi do drzwi i stęka że go w domu nie kochają i że miał trudne dzieciństwo bo miał grzechotki z granatów.

~Do archanioła (2005-11-07 21:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do diabła z tobą!! Zaczynasz mnie denerwować.Ja piszę o klatwie na wesoło,a ty mi wypisujesz rzeczy nie na temat.Domyslam się jakiego jestes wyznania,i skad ta znajomość wiedzy o Biblii.masz rację szatany to grzyby,i cała masa rośnie ich na drodze tworkowskiej.O seansach słyszałam;i nawet bym może wzieła udział.A Boruta,czy Lucyfer ki diabeł,rozdaje talię? tego nie wiedziałam!

~A-F (2005-11-07 20:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A tak na poważnie Archaniele popełniłeś błąd natury teologicznej:"Bóg przewiduje..." Bóg wszystko wie i wszystko zna to co było to co jest i to co ma się stać - więc nie musi przewidywać ( bo jest to cecha osoby, która do końca nie jest pewna czegoś co ma nastąpić)bo wszystko zna i wszystkim kieruje:))

~A-F (2005-11-07 20:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ktos tutaj chyba jest Alfą i Omegą skoro zna to co przewiduje Bóg:))). Niesamowita wiedza Archaniele (a ja myślałem, że o pewnych sprawach to nawet aniolowie nie wiedzą co Bóg dla nas przygotowuje a Ty znasz nawet Jego myśli! Niesamowite:)))))))))Pozdrawiam.

~Archanioł (2005-11-07 19:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Szatany to grzyby.Szatan jest jeden,reszta to demony.A wróżka to nic innego jak Medium kontaktujące się z siłami nieczystymi,Medium to praktyki spirytystyczne,które są obszernie opisane Piśmie Swiętym i uważane są za grzech śmiertelny,widzę że jesteś mało uświadomiona co do swojego wyznania.Chyba słyszałaś o seansach spirytystycznych,więc coś w tym jest,nie prawdasz?A karty Tarota u wróżki sam diabeł rozdaje.

~Do archanioła (2005-11-07 18:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wierze w Boga! Jestem katoliczką,ale nie wierzę we wróżki itp... Wiem że szatany,to upadli aniołowie.Ale nie wierzę w kląąatwy.Lubię posłuchać takich historyjek,ale nie daję za nie wiary.Wszędzie ginąa ludzie,a tu jest zbieg okoliczności.Dlaczego predzej tego nikt nie zauważył? Mieszkańcy Tworkowa niech zaproszą ekipę programu NIE DO WIARY,to dowiemy sieee wszystkiego.A może ksiądz odprawi egzorcyzmy?

~Archanioł (2005-11-07 18:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do grześka... Bóg jest wszechmogący i ma władzę nad Szatanem.A poprzez istnienie Szatana wystawia nas na próbę,żebyśmy mogli odrużnić dobro od zła,aby mógł wybrać z pośród nas tych,którzy mu zaufali i oddali się dla niego.Bóg przewiduje zgładzenie demona w wojnie Borzej,o nazwie ARMAGEDON,która położy kres wszelkiemu złu.Bóg dałnam pewną swobodę,abyśmy mogli dokonać wyboru zgodnie z własnym sumieniem.

~Kuna (2005-11-07 14:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ja nie wierzę w czary. Czasami lubię to poudawać, ale w nie niewierzę. Przecież to na sto procent da się rozwiązać! Pomyślmy... Klątwy żadnej nie ma. Jak to wyjaśnić? Sama nie wiem, ale to na pewno kit. Może wezwiecie biuro śledcze? N apewno pomoże. A może policję? Najlepiej karetkę, bo Ci ludzie powarliowali! Dziewczyna mojego kuzyna mieszka w Tworkowie więc z nią pogadam. Spprawa się wyjaśni, a z informacjami się z  wami podzielę.

~grzesiek (2005-11-07 13:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Archaniele... a wiec skoro istnieje Szatan to jak Bóg moze byc wszechmogący???

~Archanioł (2005-11-07 12:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do OMEN 666.Jeżeli nie wierzysz w moce nieczyste,to dajesz do zrozumienia że nie wierzysz też w Boga,bo siły nieczyste to nic innego jak Szatan,a szatan to anioł który zbuntował się przeciw Bogu,za co został wypędzony z Niebios.A jeżeli wierzysz w Boga,to widocznie jesteś mało uświadomiona w wierze w którą czcisz,więc nie myl siły nie czystych z zabobonami,bo to dwie inne sprawy.

~OMEN 666 (2005-11-06 22:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Szklana kula,czarny kot? Wróżka wróżąca z fusów? Słyszałam że na Płoni taka pani urzeduje,ale że wierzysz w moce nieczyste?

~Tomekp (2005-11-06 22:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Absolutnie nie sądzę aby można wiązać jakąkolwiek klątwę związaną z grobowcem. Zwykły mit opowiadany przy piwie w tworkowskiej karczmie. Można to włożyć między bajki. Natomiast nie można wykluczyć klątw czy przekleństw używanych przez czarownice (zwane obecnie wróżkami) bo wspomina o tym nawet Biblia ujawniając, że kryją się za tym siły ciemności. 

~Halinka (2005-11-06 21:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jełopie jeden! babcia kiepska klątwe rzuciła. A tak naprawde to zobaczcie za oknem!! Ta mgła!! Grobowce sie otwierają i czekają na młodzików wracajacych z dyskoteki!!!! Hu,Hu,Hu!!! Przebacz mi BRUNCHILDO!!!!!

~Ferdynand Kiepski (2005-11-06 17:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

fil. nie muwi śę filozofom tylko fizjologą kórdę cycu jeden:))) pozdrafiam.

~fil. (2005-11-06 16:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

"Są rzeczy na niebie niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom"

~A-F (2005-11-06 13:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Takie tragedie zdażają się wszędzie. W Raciborzu też toną młodzi nad zalewiskami, giną pod kołami, popełniają samobójstwo bądź są mordowani. I to zadna klątwa. Podobnie było z Kolumną Maryjną na rynku(że niby majstrowano przy niej wczasie remontu rynku-nic jej nie robiono a nawet w 1994 roku ją odrestaurowano i ma się całkiem nieźle),że powódź w 1997 roku to kara za rynek zesłana na nasze miasto. A ja się pytam dlaczego przy okazji "ukarano" Opole i Wrocław?:)Co ludzie nie wymyślą za historyjki?

~kolumb (2005-11-06 09:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Po polnych kręgach kosmitów w Nowinkach, klątwa tworkowska w portalu. Dajcie spokoj.

Dodaj komentarz
Strony: 1 2
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog