29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2014-01-08 14:43:53 Listy do redakcji

- Od nowego roku ani razu nie widziałem wozu do opróżniania pojemników na odpady segregowane! - pisze Czytelnik.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (39): Śmietnik przy ul. Pracy w Raciborzu tonie w śmieciach Strony: 1 2Dodaj komentarz
~BUL, bul, ... (2014-01-27 20:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

bul ... ,,w-spoldzielco,, MOJ !
A smieciarki ? Siem sprzeDA ...

student1963 (2014-01-27 18:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

TRWA PLEBISCYT NA NAJLEPSZEGO NAUCZYCIELAA MOJ TYP TO WLADYSLAWA MACKOWIAK A TWOJ
GLOSOJ NA
http://www._reklama_/96150-moj-nauczyciel-plebiscyt-nowin-raciborskich.html

~Wojtek_Żołneczko (2014-01-20 12:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

W poruszonym w artykule temacie polecam: http://www.raciborz.com.pl/art33551.html

~do serwol (2014-01-14 08:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nic nie powiedzą, nie będzie żadnego dialogu.

~serwol (2014-01-13 20:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Co szefowie społdzielni teraz powiedzą społdzielcom?Wydano cięzkie pieniądze na smieciarki i teraz co z tym sprzętem ?

~no cóż (2014-01-13 08:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Sprawa jest prosta - nasi politycy mają w nosie miasto wraz z mieszkańcami.

~ol (2014-01-13 08:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do TVN z takim czymś a nie do lokalnych mediów ; sprawa dla reportera; państwo w państwie polsat

~no PO (2014-01-12 18:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czy redakcja może sie dowiedzieć dlaczego nagle od tego roku na terenie SM Nowoczesna śmieci wywozi Niemiecka firma z Rudy Sląskiej ?Ustawa Śmieciowa weszła w lipcu 2013 roku i do końca zeszłego roku śmieci wywozila spoldzielnia na swoim terenie.O co chodzi że nagle przestali wywozić?Niemiecka firma zarabia od tego roku duzo wieksze sumy na wywozie bo podłapała spóldzielnie .Po kiego grzyba Spoldzielnia nakupiła tyle śmieciarek skoro teraz to wszystko stoi .To dziwnie wygląda .Może to redakcja sprawdzić?

~te... mondry (2014-01-12 14:11)
Ocena: 0 + | - Cytuj

nie po to placimy za wywoz odpadow zeby teraz sprzontac po leniuchach ktore zabierajom nasze pieniadze i nic nie robiom

~jak sie wam ni podoba, (2014-01-12 09:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

to sami to posprzątajcie.

~to miasto schodzi na psy (2014-01-12 09:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

[size= 12px]Może lepiej zlikwidujmy to schronisko i będzie święty spokój. Czy wy wiecie ile dzieci jest nieubranych i niedożywionych? - w ten sposób przewodniczący rady miasta reaguje na interpelacje radnych dotyczące schroniska dla zwierząt.[/size]

~... (2014-01-12 09:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie bedąc Pytią i tak trafiłem z przepowiednią. Wiatr kręci plastikowymi butelkami i workami po podwórkach raciborskich osiedli mieszkaniowych. Przybywa zajecia dla pań sprzątaczek, wszak ktoś musi ten bałagan posprzątać. Akcja rozpocznie się dziś nad ranem, aby jutro urzędnicy z naszego magistratu mogli nadal udawać, że wszystko jest cacy i problem nie istnieje. Ciekawe kto  zapłaci za dodatkowy wysiłek sprzątaczkom? Chyba, że jest to zaplanowana akcja i ujęta w budżetach wspólnot w ramach obowiązku odśnieżania! No, bo skoro nie ma śniegu... Ja bym jednak zachecał administratorów, aby zaczęli występowaćł do sadu z powództwem o odszkodowanie. Przecież, poczynając od okresu przedswiątecznego, to już chyba trzecia, lub nawet czwarta, taka akcja z plastikowym zamiennikiem śniegu. To nie jest żart! Administratorzy terenów, na których postawiono tzw. dzwony, powinni zaskarżyć miasto za niewywiązywanie się z zobowiązań, bo to ono jest właścicielem dzwonów, a co zarząd miasta z tym dalej nzrobi to już jego sprawa, ale przynajmniej nikt nie będzie mógł dalej wciskać nam ciemnoty, że są to przypadki incydentalne! Och Pinokio, kiedyś potkniesz się o ten przerośnięty kichol. Oby to się stało w jesiennych wyborach!
Zachecam wszystkich obywateli naszego miasta do tego, aby dokumentowali cały ten syf na trawnikach w postaci zdjęć i publikowali je w internecie np. na tym forum. Jednocześnie przepraszam, że sam tego nie mogę zrobić. Po prostu nie posiadam aparatu cyfrowego.

~fc (2014-01-12 07:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

U mnie na podwórku makulatura opróżniona,szkło opróżnione.A plastik jak był pełny,tak jest.

~@cóż (2014-01-11 10:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ja płace za to żeby te śmieci wywozić. Żeby płacić - segreguję. Oczekuję więc, żeby moje najbliższe otoczenie wyglądało schludnie...

~cóż (2014-01-11 10:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Teraz widać jak bardzo konsumpcyjny charakter przybrał świat. Produkujemy coraz więcej śmieci więć zamiast narzekać, że nikt ich nie sprząta, starajmy się ich mniej produkować.

~... (2014-01-10 10:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Kręcić, kręcą (lody!), tylko do rzetelnego wywiazywania się z zobowiazań wkrecić się nawet nie próbują. Dzisiaj jest piatek, a dzwony na Ostrogu przepełnione od ubiegłego tygodnia. Krecić to bedzie wiatr. Ta firma zawalała przez pierwsze dwa miesiace bo upały. Od świąt zawala bo ludzie nadmiernie żrą. Ciekawe co wymyślą wiosną? Chyba zwalą winę na bociany, bo bocian to też paskuda!

~jakobs (2014-01-10 09:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Skoro mają płacone to powinni się wywiązywać odpowiednio z powierzonych im obowiązków.Mam tu pewne uwagi  ale narazie się wstrzymam z  pisaniem o nich .Poczekamy  jak się rozkręcą może sie podciągną.

~kszyk (2014-01-10 08:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie wiem po co tyle krzyku - śmietnik to miejsce gdzie zawsze są jakieś śmieci - niezależnie od tego, czy to Racibórz czy Paryż czy Barcelona. Skończcie już wiesząć na tym biednym Lenku psy!

~... (2014-01-10 00:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj
~>... (2014-01-09 21:42)
Ocena: 0 + | - Cytuj

http://www.raciborz.com.pl/urzednicy-przypominaja-nie-spoznij-sie-z-oplata-smieciowa,33405.html

~Przeczytajcie koniecznie (2014-01-09 21:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

bo dla ,,niezLENKnionych,, urzędników to > http://www.raciborz.com.pl/urzednicy-przypominaja-nie-spoznij-sie-z-oplata-smieciowa,33405.html ... > jest najważniejsze !
A nie Wasze ,,wcinki,, ...

~mieszkaniec Raciborza (2014-01-09 19:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Trzeba by Lenka przywieźć na ten śmietnik, moze wtedy by coś zrozumiał. A może jakąś kwiecistą konferencję prasową tu zwołać, moi redaktorzy?  Chodzicie na ładny salonik gdzie Was częstują ciasteczkami , zaproście prezia na smietnik, tutaj niech się pochwali sukcesami.

~mirs (2014-01-09 17:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Mieszkańcy przypominają urzędnikom o konieczności wywożenia śmieci i surowców wtórnych z osiedli.

~gedeon (2014-01-09 13:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dobre pytanie .Czy były jakieś zbycia sprzętu SM Nowoczesna jesli chodzi o śmieciarki.A drugie pytanie chyba równie ważnie co się stało ze śmieciarkami z PK ? Czy aby nie przejeła tego firma PUK z Rudy Śląskiej bo są takie pogłoski .I ostatnie pytanie .Jeśli bylo zbycie smieciarek z PK to kiedy za ile i dlaczego o tym nic nie było ogłoszone w mediach  przynajmniej ja o tym nic nie słyszałem.

~do ~@Tomasz Finger (2014-01-09 12:16)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie pisałem o surowcach wtórnych lecz o śmieciach niesegregowalnych - zwykłych z kontenerów. Co do tego, że SM nie wywoziła dotychczas swoich smieci nie byłbym taki pewien, bo jeszcze stosunkowo niedawno (chyba na przełomie listopada i grudnia) po osiedlach krążyła niebieska śmieciarka. Poza tym nie tak postawiłem pytania. Mnie interesuje, co stało się ze sprzętem, którego (nomen omen) jestem współwłascicielem jako spółdzielca.

Dodaj komentarz
Strony: 1 2
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog