29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2013-12-26 11:06:56 Powiat Racibórz

Po przyjęciu wszystkich uchwał przewodniczący rady gminy Nędza przerwał obrady, gdyż salę opuściła ponad połowa składu rady. Postąpiono tak mimo tego, że radni stali na korytarzu i mimo tego, że statut gminy na to nie zezwala. 

zobacz artykuł

reklama
Dyskusja (6): Rada Gminy ponad prawem? Przewodniczący łamie statut Strony: 1Dodaj komentarz
~hajnel (2014-01-05 17:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do poprzednika. "Być głupim albo być mądrym" Oto jest pytanie.  "Wypić albo nie wypić". I jeszcze jedno "odebrać głos albo nie odebrać głos". To dylematy rządzących w Nędzy!

~onny (2013-12-31 17:00)

jeszcze jedno?
czy aby konentator nie pisze ARTKUŁY, tak przypadkiem, do tego portalu???
gdyby tak było, w świetle moralnego spokoju ducha cisną się pytania , takie,  różne, jak między innym o autorstwo  innych "artykułów"

~onnnny (2013-12-31 16:44)

słuszna racja dla komentatorów (komentatora) -miał nie przerywać i dac możliwść dania możliwości pustego gadulstwa do samych sobie radnych interpelarjuszy , a niech sobie gadają. a czy reszta wyszła słusznie, czy nie pozostawiam do oceny każdemu , który przyjdzie w momence owych cyrkowych występów. Pozostane na sali, czy wyjdzie?, o to jest pytanie!  trzymając zawstydzoną głowę w Hamletowskim geście

~Henryk Postawka (2013-12-29 08:28)

Wystarczyło ogłosić małą przerwę. Tak się zwykle robi. I Pan Przewodniczący też z przerwy korzystał wiele razy. Jego postępowanie dowodzi, że dobrze wiedział, że wszyscy radni Pani Wójt wyjdą (gra pozorów). I działał według ściśle określonego scenariusza. Niestety został zdemaskowany. Obawiam się, że portal raciborz.com.pl też zostanie wpisany na czarną listę wrogów "demokracji a la Nędza". Ja dziękuję, że Pani redaktor była obecna na sesji i tak trafnie opisała to.

~Henryk Postawka (2013-12-28 11:05)

Potwierdzam to co się stało na sesji. Efekt będzie odwrotny - pośmiewisko nie tylko na cały powiat, ale może  i województwo . Pan Przewodniczący, prawnik i ci  radni,  którzy wyszli z sali, uważają to za sensowne działanie Ja wyciągam taki  wniosek, że muszą robić co im się każe, że nie mają własnego zdania w imieniu jakiejś bezsensownej partyjnej, koalicyjnej walki z innymi radnymi. Czy może, żeby utrzymać się przy stołkach. Jest mi wstyd za taką radę. Ale co ja mogę zrobić?  Raz już się wypowiedziałem, podpisując wniosek pod odwołaniem Pana Przewodniczącego. Teraz mieszkańcy mogą sami ocenić dlaczego garstka zbuntowanych dwa miesiące temu tak uczynili. Pan Przybyła nie zna przepisów lub interpretuje na swój sposób. Najstraszniejsze jest to, że Główny Prawnik też uczynił interpretacji przeciw prawu statutu. Pomimo tego, życzę wszystkim użytkownikom Internetu Szczęśliwego Nowego Roku 2014, wolnego od głupoty.

~basta (2013-12-27 17:21)

Wielu samorządom w głowach się poprzewracało.

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog