29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2005-10-27 00:00:00 Przedszkola

Kolejny raz dzieci z Przedszkola nr 15 w Raciborzu odwiedziły poradnię dziecięcą, gdzie poznały pracę lekarza i pielegniarek.

zobacz artykuł

reklama
Dyskusja (6): Z wizytą w poradni dziecięcej. Strony: 1Dodaj komentarz
~czytelniczka (2005-10-30 18:31)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Cieszę się, że tak zdecydowano.Pan dr Ryszard Kincel zasłużył swoim zaangażoawniem i pracą dla miasta,aby biblioteka którą kierował tyle lat nosiła Jego imię.Dobrze, że o tym pomyślano.

~Markus (2005-10-27 19:19)

Sądzę,że to dobry pomysł.

~Małgosia (2005-10-27 17:39)

Już myślałam że biblioteka będzie teraz nosić imię Jana Pawła Drugiego.Teraz wwszystkie szkoły,instytucje,place zabaw,przedszkola noszą imie wielkiego papieża. Jestem osobą wierzacą,ale nie spodobałby mi się ten pomysł.Imię dyrektora Kincel,jest jak bardziej na miejscu!!!!!

~A-F (2005-10-27 16:32)

UUUUU! Widzę, że redakcja szybko zareagowała i poprawiła nazwisko ( a ja sie tylko pytałem:))))).Pozdrawiam

~red (2005-10-27 16:19)

I słusznie: ma być Kincla. skąd to przekonanie, że nazwisk się nie odmienia? Nasz język zbudowany jest na formach fleksyjnych i to wstyd nie odmieniać nazwisk. Oczywiście, że się odmienia nazwiska. (polonista)

~A-F (2005-10-27 14:27)

Czy jakiś polonista może tu napisać jak się poprawnie powinno pisać nazwisko KINCEL w odmianie przez przypadki ( oficjalnie nie odmienia się nazwisk ale jak już komuś jest wygodniej to czy forma "...Ryszarda KINCELA"????) Wydaje mi się, że na ucho powinno być Kincla ( ale czy ktoś może to potwierdzić lub zaprzeczyć?).

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog