29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2013-02-27 08:35:48 Powiat Wodzisław

Dramatyczna historia połączona ze sklepową przeceną... Tak będą wyglądały obchody 68. rocznicy zajęcia Wodzisławia Śląskiego przez Robotniczo-Chłopską Armię Czerwoną. 26 marca 1945 roku miasto zostało niemalże zrównane z ziemią.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (26): II wojna światowa na wesoło (?) Strony: 1 2Dodaj komentarz
~wawa (2013-03-26 07:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To, co robi waw jest niewybaczalne. Rozumiem, że jako historyk ma prawo do zabawy przeszłością, ale jego propagandowe działania są niesmaczne. A jego kult jednostki (samego siebie), porta, rdukujący materiały pod publiczkę są pierwszym krokiem do utworzenia totalitarnego systemu w naszym mieście.

~do szperacza (2013-03-25 21:16)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Teź jestem za uswiadamianiem ludziom ze to co propaguje waw jest w kazdym calu naganne, nie moralne i dyskfalifikujace go jako rzetelne media.

~szperacz (2013-03-25 17:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

upload/small_30ScreenShot005.jpg

~szperacz (2013-03-25 17:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

upload/small_37ScreenShot007.jpg

~Ślązak (2013-03-05 11:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jestem za pokojem na Śląsku, Tzw. "niemieccy Ślązcy?" wiedzą lepiej jak to jest z tą demokracją w Niemczech - jest tam o wiele więcej różnorodności narodowościowej, jak to jest tam, z tym pokojem między Narodami??? Nie będę wymieniał w/g nicków na tym Forum, ale wyraźnie widać dwa nurty kłótliwych osobowości; neutralni Polacy- Ślazacy i ten miejscowy, co niejako broni swojego miejsca na ziemi - wysiedlono go w brutalny sposów (w Stalinowskim stylu) z miejsca gdzie się urodził, tam zostawił na cmentarzach swoje korzenie, a drugi bez przeszkód pielęgnuje groby swoich zmarłych, tutaj na Ślaskiej Ziemi, która do Polski od Zarania dziejów należała i nadal należy ! ! ! Nie zauważyłem, by Niemcy w Polsce zamieszkali, czuli, że są tu w gościnnym kraju i nikt krzywdy nie doznaje.  Sami Niemcy woleli by, obcokrajowcy wrócili do swoich krajów, ale nie chcą ! ! !  Tym "naszym" Niemcom podaję to pod rozwagę, jeśli tylko mają to w sercu, by tutaj na Ślasku był POKÓJ.
Cała UE to jedna beczka prochu, nie pomoże żadna polityka, jak masy zaczną robic porządek - wojna domowa ! ! ! Rachunek szans przeżycia na Śląsku, w kłótni, jest ZERO ! ! !

~anty hadziaj (2013-03-04 13:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do z boku (Wczoraj 09:41) nie  do mojego gniazda  nasrali ci  co tu nastali. Radio Maryja  , Rydzyki i cały ten ciemniacki motłoch nie interesuja mnie ani tyci tyci . A jeszcze jedno ci napiszę  . Takze wsród dżdżownic  zdarzaja się  anakondy !!!!!!!!!!!!. Dodam też jak długo w tym kraju beda  dochodzić  do głosu takie  stalinowkie pluskwy  jak ten bez przebaczenia nie  będzie  tu spokoju !

~:) (2013-03-03 12:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

... wniosek na podstawie anatomicznych danych dżdżownicy, to żaden wniosek ! ! ! bo szacunku do ludności Ziemi Ślaskiej, nigdy Niemcy nie mieli  - kochali zyski ze skarbów ziemi.

~z boku (2013-03-03 08:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

,,anty hadziaj,, jak widać i....czuć / śmoerdzi nawet w internecie/, to zapewne wychowanek radia maryja i wierny słuchacz niejakiego Rydzyka! Upadłeś w swojej opinii tak nisko, że aby pocałować dżdżownicę w odwłok /czyt.dupę/ musiałbyś przystawiac drabinę. Mając na uwadze, bezbłędny polski tekst, jesteś tz. ,,srajacym we własne gniazdo,, - to najgorsza kategoria człowieka! Mówiąc otwartym tekstem, nie jesteś ani Niemcem /wyśmiali by Cie za twoje ,,niemieckie korzenie,, ani  Polakiem/ tylko totalny degenerat może mówic i pisac w ten sposób, o kraju gdzie sie wychował/ ani.....Ślazakiem, bo prawdziwy Ślązak odnosi się z wielką atencją do ojczystej ziemi , wniosek....... jestes n i k i m !

~anty hadziaj (2013-03-02 16:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wy zostaliscie do dzis pacholkami  narodów . Ruski was napadl w 39 roku razem z Adolfem , podzieli was jak tusze wieprzowa  w Jalcie , wy  walczyliscie  wszedzie i za  wszystkich ale  nigdy nic z tego nie mieliscie . Podipsywaliscie uklady z Anglia i Francja a oni was mieli w d...  Siedzicie  w d... USA i co z tego macie ? Nic . Stalin czekal jak wyscie wywolywali Powstanie  Warszawskie i co pomógl wam ? Nalal na  was . Siedzieliscie na pasku ZSSR przez dziesieciolecia i co wam z tego pozostalo ? Groby Ruskich w  centrum miasta z czerwona  gwiazda na  szczycie . Plujecie jadem na  NIemcy  a  co robicie ? Jezdzicie tam do bauerów  zbierac  truskawki , sprzatcie kible na autostradach a  wasze kobiety  prostytuuja  sie  w tureckich burdelach . Jezdzicie  VW ,-nawet reklamy  macie z nim , Das Auto  Ale  wy jestesci dumnym narodem . Zebracie  w EU , zebracie na  kazdym kroku i was  wszyscy laduja w konia . Ale  jestescie dumnym narodem . Bez tego zza  Odry  bylibyscie  dzis  tak daleko jak Rumunia  i Bulgaria . Nawet Czechy  i Slowacy  juz was przeskoczyli. NIe macie nic . NIe  potraficie  wybudowac nawet 200 km . austostrady . Nawet chinczycy  was  juz wyc... li . Jestescie miernotami ale jestescie dummni . Dla mnie  narodem idiotów i tyle

~bez przebaczenia (2013-03-02 14:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Brawo - ŚLAZAK,ujałes to p e r f e k c y j n i e !

~Ślązak (2013-03-02 11:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Swoje niezadowolenie wyrażają tylko tzw. "niemieccy Ślazacy?" jakoby dla nich obraźliwe; "zamieszczac wszystkim ogólnie znane fakty , wiecznie jatrzyc i rozpalac atmosfere nienawisci" ??? Postawny na miejsce tych "znanych ogólnie faktów", coś, co by utożsamiało tych "niemców" z czymś pozytywnym, z czasów II wojny św., może by o tej wojnie ludzie po obu stronach wogóle zapomnieli, że była taka wojna ! ! ! Trochę pokory jest tu konieczny, by Polacy, w przystępie dobrej woli szukali w polityce obecnych Niemiec w UE jakichś pozytywów - niestety ! ciągle ten sam kierunek, nach Osten ! ! !  jak za czasów Adolfa ! ! !  To Niemcy wymyśleli "Pojednanie", ale tylko dla Polaków względem Niemców ! ! !  Przykro mi, ale wasz los, jest przesądzony, przez waszą "wiarę w Hitlera" ! ! !  Kto tu ma kogo? powyżej dziurek w nosie ! ! !

~grom (2013-03-02 08:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak widać i słychać, trzeba im ciagle przypominać, kim byli i kim są ! Ich pokolenia nie uczono historii ! Nic nie wiedzą o zbrodniach Wermachtu, Waffen SS,  o ostatecznym rozwiązaniu - czytaj w y m o r d o w a n i u narodu żydowskiego ,do dzisiaj maluja czarne krzyże na wojskowym sprzecie !

~anty hadziaj (2013-03-02 06:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do  wqrwionjy  i koncentration lager koncentration lagerciebie ty gnojku chyba jednak zapomnieli !!. Znajdziemy  ciś  i zrobimy
co trzeba byś zamknął swoja  jadaczke na  zawsze . Ty parszywa kanalio i
ruski kabotynie ! Jeden i ten sam idiota . Ciebie tez znajdziemy  i  wiesz co cie czeka !!!

~wqrwionjy (2013-03-01 17:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Naizistowsiki gnojek........zamilk ł

~koncentration lager (2013-03-01 15:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nawet  GOEBELS nie wymyśliłby lepszej propagandy jak Ci pogrobowcy hitleryzmu
,,Tak długo jak tacy chorzy  z nienawisci popaprancy  jak  bez przebaczenia , szperacz będa pisac kretynskie teksty  i zamieszczac wszystkim ogólnie znane fakty , wiecznie jatrzyc i rozpalac atmosfere nienawisci na tym prowincjonalnym portaliku taka i bedzie odpowiedz tych których takich idiotów jak ci dwaj maja juz powyżej dziurek w nosie
A kto nazistowski gnoju pisze ciagle o .....polskich obozach koncentracyjnych,,?

~partyzant PRL (2013-03-01 15:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Hitlerowskie pomioty,chcą aby uznawano ich za .......poszkodowanych!!!!!!!!!!!!!!! Karaluchy  nazistowskie, pełno ich dookoła ziemi raciborskiej i opolskiej!

~Ślązak (2013-03-01 12:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Lepszego przykładu, na to, kto tu na Ślasku robi smród? nie znajdziecie - "do usuwaczy tekstów"- dał charakterystykę samego siebie, jako autora "świętych słów" w jego, i jemu podobnych, w ich tekstach ! ! ! Tytuł redakcyjny trochę prowokujący, ale mocno nie smaczny, bo II wojna św. łącznie z okresem powojennym, do lat "Solidarności", w kazdym wymierze była tylko tragiczna ! ! !  Tzw. "niemieccy Ślazacy?" nic nie rozumieją z tego co się wtedy działo (nie było ich jeszcze na świecie!!!) - może nie chcą wiedzieć i tkwią w iluzji, że to jednak Oni wygrali tę wojnę ??? tak konkluduje jeden z nich!!! "Po jaką cholerę tu przyjechaliście ??"

~do usuwaczy tekstów (2013-03-01 10:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tak długo jak tacy chorzy  z nienawisci popaprancy  jak  bez przebaczenia , szperacz będa pisac kretynskie teksty  i zamieszczac wszystkim ogólnie znane fakty , wiecznie jatrzyc i rozpalac atmosfere nienawisci na tym prowincjonalnym portaliku taka i bedzie odpowiedz tych których takich idiotów jak ci dwaj maja juz powyżej dziurek w nosie . Autorzy tekstów typu " Pogrobowcy niemieckich nazistów...Parszywcy spod znaku  hakenkrojca... cały Reich powinien być zrównany z ziemia " .. karaluchy niemieckie natarciu!.... sa za takie teksty karane w cywilizowanej Europie surowym wiezieniem w BRD za Volsverhetzung. Jaki to problem znalezc tych dwóch paranoików i wsadzic przez prokuratora to więzienia ? Zaden ! A Wy jako redakcja ponosicie odpowiedzialnośc za to co tu sie pisze . I Was powinno sie też ukarac a nie usuwac teksty wnerwionych na tych cymbałów internautów  !! Zasadnicze pytanie do tych imbecyli . Po jaką cholerę tu przyjechaliście ??

Redakcja (2013-02-28 19:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Forum służy wymianie poglądów, a nie obrzucaniu się inwektywami. Takie zachowanie nie godzi się - w ogóle, a w szczególności w temacie takim jak ten.

~ip compa (2013-02-28 17:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj
Komentarz usunięty przez moderatora
~do młody prawnik (2013-02-27 17:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj
Komentarz usunięty przez moderatora
~młody prawnik (2013-02-27 14:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ciebie ty gnojku chyba jednak zapomnieli !!. Znajdziemy  ciś  i zrobimy  co trzeba byś zamknął swoja  jadaczke na  zawsze . Ty parszywa kanalio i ruski kabotynie !

Do admina! Ten koment kwalifikuje się do postępowania prokuratorskiego!

~szperacz (2013-02-27 13:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

upload/small_10ScreenShot016.jpgupload/small_7ScreenShot059.jpgupload/small_3ScreenShot190.jpgupload/small_29ScreenShot011.jpg[img]upload/small_12Kopia (2) ScreenShot007.jpg[/img]upload/small_37ScreenShot013.jpgupload/small_36ScreenShot007.jpgkaraluchy niemieckie w natarciu! Od rzemyczka do koniczka !

~bez przebaczenia (2013-02-27 13:31)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zburzenie Warszawy – operacja planowego wyburzania i palenia Warszawy prowadzona przez Niemców po upadku powstania warszawskiego.
Między październikiem 1944, a styczniem 1945 niemieckie oddziały niszczycielskie (tzw. Technische Nothilfe) zniszczyły około 30% przedwojennej zabudowy lewobrzeżnej Warszawy. Zagładzie uległy wówczas setki bezcennych zabytków oraz obiektów o dużej wartości kulturalnej, sakralnej i gospodarczej. Wyburzaniu i paleniu Warszawy towarzyszyła zakrojona na szeroką skalę grabież pozostając w mieście mienia!
Efekty ,,pracy,, n i e m i e c k i c h  zbrodniarzy spod znaku czarnego krzyża i gawronaupload/small_25ScreenShot017.jpgupload/small_30ScreenShot018.jpgupload/small_22ScreenShot019.jpg

~anty bez przebaczenia (2013-02-27 12:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj
Komentarz usunięty przez moderatora
Dodaj komentarz
Strony: 1 2
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog